VIII Edycja WFB + WoCh

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Re: VIII Edycja WFB + WoCh

Post autor: Grolshek »

Waldi pisze:
swieta_barbara pisze:Serferzy moga brac look out od kawalerii?
Odpowiem jak ten ślepy koń na wyścigach: "nie widzę przeszkód". :P

Czy ja widzę Slaana w temple guardach na potrzeby Trzeciego Oka Tzeentcha?
Serferem tak. Piechociarzem nie. Na płaskim ofc...

Inradil
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 135

Post autor: Inradil »

W 8 edycji powinno być tak, że Jak ktoś gra Khornem to musi tylko khornem, jak Tzeenchem to Tzeenchem, powinno się grać jeden Bóg to tylko jego jednostki ;p Chociaż za czasów hordes of chaos też fajnie było ;P Jakbym grał WocHem to pewnie jednak padłoby na Tzeencha ;p Khorn jest za łatwy do wymanewrowania według mnie :p

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

kiedyś było fajnie i uporządkowanie.. było wiadomo że nie wolno łączyć ale było wielu co chciało łączyć

a teraz możesz łączyć ale większości się to nie podoba...

eh... jak AB było nie co zmienione

jak by Khorne dawał dalej kostkę do DD ale np.: tylko na herosach 8)

trudno się gra bez magów... praktycznie nie ma się żadnej odpowiedzi.. ratuje tylko słaby rzut na PD

Awatar użytkownika
Szczur22
Oszukista
Posty: 821
Lokalizacja: "Red Scorpion" Pszczyna

Post autor: Szczur22 »

Moja Khornowa armia wyłamuje się troche małym nurglowym magiem- no po prostu się nie da bez magii w tej edycji :/

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

Szczur22 pisze:no po prostu się nie da bez magii w tej edycji
Jakoś gram bez niej i nie narzekam (gram na Undivided - bez piętn - jako armia Malala). Dla mnie mieszanie piętn to słabizna.

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Dla mnie słabizną jest używanie śmiesznych polskich tłumaczeń.
Obrazek

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

jjak ja nie lubie takich dyskusji o niczym... chcesz jechać na turniej i zając dobre miejsce, mieć szanse na zwycięstwo, mieszasz co się da i jak się da żeby osiągnąć cel. Jesteś klimaciarzem i planujesz być w połowie stawki lub niżej, grasz na jednym marku.
Nie rozumiem tezy "nie powinno być mieszania marków", po co osłabiać własną armię?
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Szczur22
Oszukista
Posty: 821
Lokalizacja: "Red Scorpion" Pszczyna

Post autor: Szczur22 »

Durin pisze:jjak ja nie lubie takich dyskusji o niczym... chcesz jechać na turniej i zając dobre miejsce, mieć szanse na zwycięstwo, mieszasz co się da i jak się da żeby osiągnąć cel. Jesteś klimaciarzem i planujesz być w połowie stawki lub niżej, grasz na jednym marku.
Nie rozumiem tezy "nie powinno być mieszania marków", po co osłabiać własną armię?
Ja nie rozumiem po co robić booka który daje 2 opcje- albo brak klimatu i pograsz, albo klimat i pograsz o wiele gorzej...

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Durin pisze:jjak ja nie lubie takich dyskusji o niczym... chcesz jechać na turniej i zając dobre miejsce, mieć szanse na zwycięstwo, mieszasz co się da i jak się da żeby osiągnąć cel. Jesteś klimaciarzem i planujesz być w połowie stawki lub niżej, grasz na jednym marku.
Nie rozumiem tezy "nie powinno być mieszania marków", po co osłabiać własną armię?

kiedyś było jedno i drugie, klimat i siła. Teraz ani tego ani tego. : ]
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

BO GW nie robi gry turniejowej było to wałkowane milion razy i rozpy pg w każdej armii są nieklimatyczne.

Jasiu... WoCh w 8 jest nieco lepszy..
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

niż w 6tej ?
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Mauler
Wodzirej
Posty: 734

Post autor: Mauler »

Jedyny minus w stosunku do 6 to zwarzywiony smok. Reszta jest jak najbardziej cacy :)
Przynajmniej w moich rozpach wróciły rydwany - dwa!!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

Mauler pisze:Jedyny minus w stosunku do 6 to zwarzywiony smok.
Gram w WFB od 7ed. - możesz rozwinąć wątek ze smokiem? Bo jak długo na nim gram to nigdy nie narzekałem... Mogło by być lepiej? Opowiadaj! :twisted:

Awatar użytkownika
Mauler
Wodzirej
Posty: 734

Post autor: Mauler »

Ogólnie- sam smok jak miał statsy 6edycyjne tak ma. Tylko wcześniej magia nie była tak potężna żeby lord na smoku mógł się jej obawiać. Killer na smoku obawiał się tylko armat. Teraz nie tylko machiny (a wszystko co pod templatką trafia a nie jak kiedyś na 4+) ale i czary szybko kasują smoka. No i przy tej wartości punktowej lepiej kupić duży oddział warriorów khorna, który lepiej rzeza i ma większą przeżywalność.
Mimo wszystko jednak można na smoku grać. Czemu nie?
Obrazek

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

Ja tam Smoka Chaosu lubię :wink:

yedee
Mudżahedin
Posty: 345
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: yedee »

No i drobny szczegol - mial warda na 3+ z oka od strzelania. :)

Inradil
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 135

Post autor: Inradil »

Wiadomo, że elfy mają smoki ale ludzie,nieumarli,chaos ??? Wiecie to trochę głupie bo to szlachetne i inteligentne stworzenia. Więc nie powinien ich plugawić Chaos czy Nieumarli a ludzie powinni mieć za słabą siłę woli na nie [-X . Może to by wprowadziło trochę różnorodności heh. Np niby smok bodajże HE jest najlepszy ten Star Dragon ale patrząc na ostatni czar z bestii który zamienia w smoka śmiem twierdzić,że to jest dopiero kozacki smok :mrgreen: Uważam, że skoro Elfy Wysokiego Rodu = Smok więc powinien mieć naprawdę wyróżniające się staty jak właśnie ten z beast lore. Ich klepacz jest śmiechu warty ratuje ich trochę ten smok.

Co nie zmienia faktu, że w tej edycji bardziej się opłaca grać na magii niż smokach ;/ Szkoda, że nie ma jakiś klimaciarskich turniejów ;p Że np na 5000 pkt i muszą być wystawione wszystkie oddziały przynajmniej po 1 :mrgreen:

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

też lubię smoka... grałem z krasiami na smoczku i było nie źle, więc czemu nie grać 8) ( kto pamięta z 5ed. high fly :P )

z magią jest podobnie... nie chodzi że magia zabije smoka ale da powody do zmartwień gdy okaże się że mają więcej T czy trafiamy ich na 4+ ( life / najczęściej / light ) od niego czy też smok nagle stanie się słabszy co gorsza z kolesiem u góry ( death / najczęściej / shadow ) tu jest "moc" w tej ed. magii daje boosty jakich kiedyś nie było...

gdy by można było mieć SV na mniej niż 1+ to bym grał na kolesiach na jaggach ( 3 minimum )... ale tu też dupa i ukrócone ręce mamy... z jednej strony rozumiem zamysł GW że max 1+ SV... że by jednostki takiemu "tankowi" coś robiły by mieć odpowiedź na niego ( 4S + AP = jakoś damy radę ) ... ale z drugiej boosty od magii wystarczająco wzmacniają je albo osłabiają go by taki ziomek mógł się odbić

dziwna jest ta ed. daje dużo możliwości ( szczególnie tęczowcy się cieszą, ward na 3+, albo na 4+ za 30pkt. masakra ) w CC, magii ( magia też -- tamten nawias --> ), strzelaniu ( strzelanie --> jest dla słabych ) ruchach, ale z drugiej ukrócili ziomków do bicia że prawie nigdy się nie spłacają...

a granie bez magii nie daje takiego powera rozpisce jak z nią... nawet nie chodzi by grać na 3 magach czy coś w ten teges... ale caddy z tamtej ed. zamienia się w maga 4lvl + DS czy papetem ( jak kto tam woli ) by nie dostawać tak mocno... o tyle jesteśmy na plus że nasi "caddy" mają 5WS 4S 4T 3A z bazy i można go ładnie dopakować itemami... choć nie daje to takiej satysfakcji jak wielki klepacz, choć patrząc na takie armie jak imperiujm, bretka, orki czy bestie a nawet efly nie wiele się od nich różni, co cieszy :twisted:

uważam że warriorzy po mimo swej dość jednolitości ( kwadratowe rozpiski ) będą na prawdę w top 5 armii w 8ed... mamy pierdolnięcie w corach która żadna inna armia nie ma... knighty są dalej naprawdę genialni... może nie tak genialni ( wszech stroni ) jak WL ale jednak mają duży potencjał ( WL jak widzą 8 Khorna + herosa ustawionych w 5 z czego po bokach heros i chepion boją się ich, sprawdzone wiele razy )... hele które pomagają jak mogą... ołtaże nie śmiertelne odginaczki czy małe tanki... maruderzy zawsze potrzebna masa i za nie wiele pkt... choseni mają potencjał... na pewno większy jak w 7ed. choć tam też nie radzili sobie najgorzej... polecam psy... bo na fasty rzadko kiedy ma się pkt.

tak wzięło na troszkę refleksji... powiem że gram 3 armiami ( WoCh, DoCh, BoCh ) i z tych trzech warriory prezentują się najmocniej... :)

pozdrawiam :D

Inradil
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 135

Post autor: Inradil »

Tak samo śmieszne jest podejście opisowe GW. NP :

Ellyrian Reavers to najlepsza lekka jazda w WFB (opis z księgi z IoB) a tacy konni maruderzy mogą przeżucić dystans na pościg czyli +1 dla marud

Dragon princes walczy o miano najlepszej ciężkiej kawalerii w wfb (kodeks elfów)... Ja się pytam DLACZEGO xD !!!??? Od Knightów chyba nie ma lepszej ciężkiej jazdy !

SM to najlepiej wyszkoleni wojownicy w wfb ... (kodeks elfów) A niby dlaczego ?? Bo 2A i WS6 ??? A Choseni oprócz WS6 S4 W4 pancerza na 3+ mogą losować jeszcze z oka bogów tylko za 3 pkt więcej czyli śmiech na sali.

Fluff w wfb tworza gracze według mnie a nie GW xD

Czyli wychodzi na to,że to Chaos ma najlepsza piechotę w grze i to nawet w stosunko pkt do umiejętności bo nawet grając na undivided można stworzyć mega zagrożenie !!!

Pozdrawiam (powyższa wypowiedź nie ma takiej poteżnej wartości merytorycznej jak poprzednie posty ale musiałem gdzieś to napisać xD )

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

fluff a figurki czy ich opis w książkach to 2 różne rzeczy

1. fluff co ed. jest prawie że inny, co jest smutne... nie mówię nawet o porównaniach fluffu z WFB do RGP bo tu stykamy się już prawie z dwoma innymi światami

2. zawsze jak masz AB jakieś armii zawsze to ona będzie tą najważniejszą nawet jak to będą ogry

3. wiesz jak na sztandary elfie to swordmasterzy są naprawdę najlepszą jednostką pieszą... drwale wygrywają tylko dlatego że mają skóry... a feniski nic nie mówią :wink:

takie życie nie ma lekko... :twisted:

tak mamy najlepszą piechotę w WFB zawsze tak było... twardością dorównywali tylko bestie i krasie teraz jak jest każdy wie :roll:

ODPOWIEDZ