Pytanie co do niejasności w zasadach

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Re: Pytanie co do niejasności w zasadach

Post autor: Shinue »

słuszne jest twoje zdanie.
co więcej, jeśli masz wyższą inicjatywę od niego to ty bijesz jako pierwszy.

EDIT.
proszę, nie dubluj postów. (post wyżej usunięty)
poza tym tu masz dyskusję na temat n.shrouda
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=39&t=9248
Obrazek

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

Witam
Mam pytanie odnośnie treści ruleboka VC
Cytuje
Shabling Horde :Zombies never pursue or overrun. Instead ,enemy units fleeing from contact with Zombies suffer D6 Strength 2 hits for each rank of 5 or more Zombies. For Example, a Zombi with unit five ranks infilicts 5D6 S2 hits.
No i mój problem polega tym ze 2 zdanie rozumie tam kiedy ktoś ucieka bla bla to dostaje D6 Siły 2 HITY ale przykład mówi nam inaczej bo 5D6 Hitów z S2 i teraz które jest prawidłowe tłumaczenie
Pozdro

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Stoi jak byk:
Zombie zamiast gonić zadają w uciekający oddział d6 hitów z S2 ZA KAŻDY SZEREG posiadający co najmniej 5 modeli. Tak więc oddział 27 zombie z 5 modelami w pierwszym ranku zadaje 5d6 hitów. Understood?
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

jajaj już wszystko wim thanks

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

Jaką siłę oddziału ma black coach? 5 (4+1 jak chariot ) czy może 10 ( 4+1 jak chariot 4 za dwa "koszmary" i 1 za wratha ) ?? Pozdro

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

US 4.

Awatar użytkownika
Matej
Chuck Norris
Posty: 488
Lokalizacja: Bastion / Bazyliszek

Post autor: Matej »

"Wszystkie bez wyjątku Wampiry mogą otrzymać magiczną zbroję (w tym również Zaklętą Tarczę). Zbroje te zastępują dowolne zwykłe zbroje, podobne i tego samego typu, które Wampiry uzyskały w przypadku.... Awatara Śmierci..."

W tym przypadku i tak nie mogę dać magicznej tarczy i magicznej zbroi? true?

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5108
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

nie mozesz miec dwoch magic armourow. zadnych przedmiotow z danej dziedziny nie mozna dublowac, poza DS i PS.
:twisted: always Vampire :twisted:

Awatar użytkownika
Shogun
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 48
Lokalizacja: Oława

Post autor: Shogun »

Cóż pytanie może z serii banalnych, ale jednak mam ciągle wątpliwości, może jako że nigdzie czegoś takiego nie widziałem. A mianowicie czy można bohatera na rumaku dać do oddziału piechoty? a jeśli można to gdybym np. dał do piechoty wight kinga z skeletal steedem to czy mógłbym szarżować nim samym z oddziału mając eteryczny ruch (chociażby widze kogoś w lesie no ale mam ten cal czy dwa ruchu po lesie i czy moge go zrobić bez kar szarżując samym hero wybiegającym z oddziału)?

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

tak, możesz dołączyć
i możesz wyszarżować.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shogun
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 48
Lokalizacja: Oława

Post autor: Shogun »

A to jeszcze jedno pytanie, kiedy używam cursed booka? musze zadeklarować jego użycie w fazie magii czy moge np. po tym jak przeciwnik powie który z jego modeli co atakuje?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Deklarujesz w fazie walki wręcz dopiero :) to nie jest bound spell. Zresztą po co miałbyś to deklarować w fazie magii. Dasz przeciwnikowi jasną sytuację i może zdecydować o nie atakowaniu tego modelu tylko biciu po oddziale mouncie etc.
A tak on mówi, że atakuje Ciebie tym i tym w Ty wyciągasz książeczkę.

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

Już dawno o nic nie pytałem ^^

Gdy któryś z magów przeciwnika rzuci na dwóch kostkach np. kometę Cassandory (12+) wyrzucając dwie szóstki, ale w promieniu 24" będzie mój corpse cart z balefire (-1 do castinga) to czy zaklęcie się udaje i nie mogę go zdisspelować? No bo nie rzucił w sumie 12 tylko 11.... Pytanie głupie ale muszę się upewnić...

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Wendigo pisze:Już dawno o nic nie pytałem ^^

Gdy któryś z magów przeciwnika rzuci na dwóch kostkach np. kometę Cassandory (12+) wyrzucając dwie szóstki, ale w promieniu 24" będzie mój corpse cart z balefire (-1 do castinga) to czy zaklęcie się udaje i nie mogę go zdisspelować? No bo nie rzucił w sumie 12 tylko 11.... Pytanie głupie ale muszę się upewnić...
Jak dla mnie jego czar się nie udaje. Pomimo, że wyrzucił nieodpartą siłę to wynik liczy się dopiero po wszelakich modyfikatorach - skoro masz -1 do rzutu przeciwnika, to na kościach ma 11.

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Wendigo pisze:Już dawno o nic nie pytałem ^^

Gdy któryś z magów przeciwnika rzuci na dwóch kostkach np. kometę Cassandory (12+) wyrzucając dwie szóstki, ale w promieniu 24" będzie mój corpse cart z balefire (-1 do castinga) to czy zaklęcie się udaje i nie mogę go zdisspelować? No bo nie rzucił w sumie 12 tylko 11.... Pytanie głupie ale muszę się upewnić...
Wchodzi na totalu.

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

Ale nie mogę zdisspelować?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Eeee... Jak wchodzi na totalu (czyli Irresistible Force), to nie możesz dispelować.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Czy dobrze rozumiem :-)
Wampir z Nightshroudem ma Avatar of Death i wybiera Great Weapona. Zostaje zaatakowany w CC ale pomimo Nightshrouda bije ostatni z powodu GW (Always strike last) ? chyba, że przeciwnik też ma GW to po inicjatywie.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
August
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: August »

Niestety dobrze rozumiesz. A szkoda, bo dwurak ASF byłby cudowny.
Jeżeli przeciwnik też ma dwuraka, to zawsze będziesz bił wampirem pierwszy - również przed np. swordmasters.

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

pytanka odnośnie banshee:
1. Czy banshee może krzyczeć do close combata nie będąc w nim? W armybooku nie ma tego dokładnie napisane więc nie jestem pewien...

2. Czy gdy oddział szarżuje banshee która już jest w cc to może krzyknąć? Uważam że nie ale wole się upewnić...

Z góry dzięki!

Zablokowany