CHAOS mocny czy nie

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Re: CHAOS mocny czy nie

Post autor: Khuman »

piechota to jest to... osobiście gram na samym nurglu i bardzo polecam... mało co ginie na krasie czy bolce elfów... trolli i ogrów niewystawiam lube klimat chłopskich barbarzyńców :twisted: ale za to wystawiam spawny nurglowe, dają rade, ustrzelić trudno a -1WS to dużo klocków wtrafia go na +4 :twisted: co do EX.chempiona to się niewypowadam bo wsumie niegram na nim ale moze zaryzykuje, bo czasem bsb brak boli, tak naprawde co mi brakuje to skirmisza, np.: 10pkt. statsy maruderów, heavy armor, shield, throwing axe albo coś jak forseken tylko z możliwościa dawania marków i bez frenzy... po 5 by się wystawiało i by było fajnie grało :mrgreen:

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Skirmishem z ha + shieldy, pomarzyć można, ale bez przesady. LA+S i M5 i można cisnąć.

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

CO do kombinacji herosów wykoncypowałem parę fajnych opcji,do zastosowania vs. konkretnym przeciwnikom:
a)Magująco/strzelający oponent-no tutaj niestety nie ma opcji,full czarowników,do tego Blasted Standard/MON na najwitalniejszych oddziałach.Przetestowane,działa.Tacy oponenci mają mniej oddziałów walczacych wręcz od nas,a nawet jeśli nie,to albo są słabsze,albo mniej uniwersalne.
b)walcząco-walczący oponent-alias bretka,vc demonki-no zależy znowu.Jeśli to walka wręcz wspomagana magią,1 mag/eventualnie Mr(mniej uniwersalne...),Obowiązkowo Banner of Gods.To coś czyni cuda.Dla samego aoe stubborna warto zapłacić tę astronomiczna kwotę punktów.
c)Oponent-oponent-kij wie kto innymi słowy.Uniwersalna rozpa -minimum jeden mag.Absolutne minimum.Pomyśleć można nad bsb ale to też zależy od konfiguracji reszty armii.

Dodajmy do tego konfiguracje armii:
a)szybka armia.Siłą oponenta jest taki aspekt gry,który (z nielicznymi wyjątkami) nie działa w walce wręcz.Dojechać jak najszybciej.Im blizej wroga,tym bezpieczniej.Jak pójdzie dobrze,zgnieciemy,jak nie....to nie :roll: Sugerowane oddziały:marasi konni do polowania na działa,najci w ustawieniu anty-strzelającym(alias Papa Nurgle/Wardek na szczelanie :P ,psy psy psy i jeszcze raz psy,dogry,ewentualnie trolle,może i charioty.Z rarów helka.Zdecydowanie.
b)Absolutna masa piechoty.MoS,maraski piesze,coś cieższego-trolle,dorgry,choseni dla mnie to mus;)No i giguś z asfem,warshrine etc.,może helka.
Woch jest mocny.Pozdrawiam :D



PS.Wszystko to jest napisane z perspektywy gracza wystawiającego najtów raz na 10 bitew;).

Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 156

Post autor: PIOTROSLAV »

Dark Knight pisze:Wierz mi że nie jestem sfrustrowanym 16 latkiem tylko wykur... 20 latkiem. (...) POZDRO i sorry że mnie nieco poniosło :*
Miejmy nadzieje ze to chwilowe, bo ostatnio narzekasz jak 8latek któremu lizak spadł do piaskownicy....

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Nie ostatnio narzekam tylko wyrażam swoją opinie o WoCh. Że jest taka a nie inna to Cie za to bardzo przepraszam.
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Dobra, kończcie tą dyskusję, kupuj już te danonki Dark Knight i ciesz się z przepotężnej mocy nowej armii zamiast narzekać na tą, której my na siłę próbujemy znaleść dobre strony.

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Dobra strona to Knighci z Burning Standard i BSB niosącym Banner Of Rage, wszystko z markiem Tzeentcha. Do tego magowie Tęczy dają rade. Ogólnie magowie są kapitalni w porównaniu z magami z innych armii. Można ich nawet na klepaczy złożyć. Także nie jest tak źle. Można zalać przeciwnika rzeszą marauderów którzy za swoje pkt są nieźli. Konne marudki z oszczepami też są przydatne. Spawny, które potrafią przetrzymać przeciwnika. Lord klepacz na Mantysi z MoK i Toporem Khorna z 11 atakmi i KB też fajnie brzmi. Ale niestety w grze to już sie aż tak bardzo nie sprawdza. Przynajmniej nie mnie, nie przy moich rzutach. Plusem jest jeden z najlepszych klimatów w grze. Modele kozackie, niestety dzisiaj jak zobaczyłem Chosenów na żywo to sie załamałem. Na zdjęciach sie lepiej prezentują. Czegoś mi w WoCh brakuje i psuje mi to ogólny wizerunek armii. I powodzenia w dalszym poszukiwaniu na siłe mocnych stron...
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

ojj.. konicy to niewidzałem od dobrych 3 miesięcy ( chyba już się zakużyli )... mam kilka pytań Occ, do tego co piszesz tak żeby wymienić się spostrzeżeniami:)

1. jaki mark dajesz najczęściej na piechotke?
2. czy choseni pomimo że są o te 3pkt drosi od warriorów to czy się spłacają?
3. ten BSB z banner of gods to pewnie na koniku z shieldem, ale trzymasz go w regimęcie czy gdzieś obok?
4. jak sobie radzisz z wroną czy też smokiem?

ma rospa na 2250, wygląda mniej więcej tak, turbo magia, lord mag i trzech małych kamratów, 2x 20xmarudersów, fcg, shield, LA, 2x 12warrior'sów fcg, shield, jeden odział war banner drugi raptor standar, 4x spawn nurgla... 2 dwóch magów jest na tronie albo demonicznym wierzchowcu by powiększać szerwgi w warrior'sach... gra się tym dobrze chodź jak już mówiłem BSB by się przydał... z ilością rostawień nie jest źle tak się wydaje... trzeba coś jeszcze pomyśleć :mrgreen:

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

kuman pisze: gra się tym dobrze chodź jak już mówiłem BSB by się przydał... z ilością rostawień nie jest źle tak się wydaje... trzeba coś jeszcze pomyśleć :mrgreen:
Przecież w naszej armii wystarczy 3 magów aby mieć maksa z PD i DD... I wtedy taniego bsbka wciśniesz choć raczej bez BotG...

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

No to tak!
1)Kwestia piechoty-generalnie uwielbiam MoS,fantastycznie uniwersalny.Mon spisuje się przeciw sczelającym oponentom używającym bsa;)Mowa była o maraskach ofc.Co do ylity piechoty-Anty szczeleckie combo-MOT+Blasted.Anty elfickie-MON I Festering shroud.Definitywnie.Polecam też Mok na maraskach.Dodatkowe ataki to całkiem fajny shit;).Ma to minusy...ale to i tak mięcho armatnie.Generalnie każdy mark ma swoje zastosowania.
2)Tak choseni opłacają się,jak najbardziej.18 pkt to wcale nie tak dużo,jeśli popatrzymy na korzyści.Generalnie super,dajemy Blasphemous amulet i festering shroud chosenom z MON i dajemy do przodu.Masa kombinacji.Najlepsza piechota w grze.A cena cuż. Mamy marasów za 4pkt.
3)BSB-miedzy oddziałami zkitrany z tyłu.Masa pancernej peichoty ze stubbronem-bezcenne.
4)Smok/wroga-dogry,helka,Heros z s7 i asfem.:)

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

Grolshek pisze:
kuman pisze: gra się tym dobrze chodź jak już mówiłem BSB by się przydał... z ilością rostawień nie jest źle tak się wydaje... trzeba coś jeszcze pomyśleć :mrgreen:
Przecież w naszej armii wystarczy 3 magów aby mieć maksa z PD i DD... I wtedy taniego bsbka wciśniesz choć raczej bez BotG...
no tak tylko 4 sniperki a 3 to jednak różnica :wink:
Occ pisze:No to tak!
1)Kwestia piechoty-generalnie uwielbiam MoS,fantastycznie uniwersalny.Mon spisuje się przeciw sczelającym oponentom używającym bsa;)Mowa była o maraskach ofc.Co do ylity piechoty-Anty szczeleckie combo-MOT+Blasted.Anty elfickie-MON I Festering shroud.Definitywnie.Polecam też Mok na maraskach.Dodatkowe ataki to całkiem fajny shit;).Ma to minusy...ale to i tak mięcho armatnie.Generalnie każdy mark ma swoje zastosowania.
2)Tak choseni opłacają się,jak najbardziej.18 pkt to wcale nie tak dużo,jeśli popatrzymy na korzyści.Generalnie super,dajemy Blasphemous amulet i festering shroud chosenom z MON i dajemy do przodu.Masa kombinacji.Najlepsza piechota w grze.A cena cuż. Mamy marasów za 4pkt.
3)BSB-miedzy oddziałami zkitrany z tyłu.Masa pancernej peichoty ze stubbronem-bezcenne.
4)Smok/wroga-dogry,helka,Heros z s7 i asfem.:)
1. na maruderszch używam mon bo są wstanie zatrzymać konice z WS5 czy inna lepszą piechote
2. choseni może zrobie jeden odział chosenów zamiast warriorsów zobaczymy :D
3. bez cene ale 300pkt. piechotą nie chodzi :(
4. helek nie używam, może tego ziomka z ASF przetestuje :)

stwożyłem 2 rospy jedna pełna nurgla druba pełna slaanesha... chyba teraz czas grania na slaaneshu, chodź czarów niema rewelacyjnych, to wystawi się go więcej no i niema psychologi po za CC :twisted:

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Imho pomieszaj oddziały:)
Potęgą nowego WoCha jest możliwość bezpardonowego wwalania do rozp oddziałów z różnymi markami.
Co do MoN na maraskach..drogie to jest,oczywiście...przeciw armiom bezdziałowo-szczelających fajne,ale nadal...ja stawiam na ilość( średnio 30 marasków w klockach z Mos),nie spanikują(mimo przerzutu mają tylko ld 7).Czyli dojdą napewno.
Magii Slaanesha mówimy stanowczo nie!;p Jest kompletnie nieprzydatna na oddziały ITP, a jej 1ka mimo fajnego efektu,wali z siłą 3.Hellshriek bomba,ale wylosujxD,generalnie inne czary też nie są za mocne.Wochowi potrzeba ostrego naparzania z magii,a Slaanesh niestety tego nam nie podaruje.
Ziomek z s7 na smoczka jest rozwiązaniem ale,jeśli już stanowczo chcemy pozbyć się tego latającego smoczego cholerstwa,możemy przetestować Lorda na owieczce(juggerek) z albo ench shieldem/runeswordem etc,albo jakiegoś innego lordka.Kombinacji mnóstwo.Generalnie niezgadzam się z tezą,iż nasi herosi mają słabe itemy.Jedynie z darkami i ich przepakowanym pendantem nie jest fajnie.No ale po co jest 1szy czar z Nurgla?:).Nasi najlepsi herosi generalnei kopią tyłki innym "najlepsiejszym"herosom wroga.Po to są tacy mocni i maja EOTG.
Chosenów polecam.Serio fajny stuff.Tylko ich pilnuj:)Ja tak jak powiedziałem kocham Mon+Festering+Amulet.Wrogi heros/czempion zdycha zanim zdaży zaatakować:).
Typek z Afs jest naturalnie synergiczny z trollami.Oni dają mu feara/liczbę/rzygi,on ma liderkę i asf:)
Aaaaa na smoczka...zapomniałbym....gigant z Asfem z Mos.Doooobre:)

ps.Chciałem kiedyś poeksperymentować z magami Slaanesha.Zdechli od mistcastów .To sobie poeksperymentowałem.
Ostatnio zmieniony 5 wrz 2009, o 23:02 przez Varinastari, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Jak typek z ASF daje trollom ASF? Przecież Helmet of Many Eyes działa tylko na bohatera. No i daje mu stupida dlatego mówie mu stanowcze nie, chyba że idzie na lorda z LD 9.
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Nie daje im asfa...ale sam fakt ,iż on sam go ma jest znaczący:)Wycina zazwyczaj pierwszy szereg wrogich oddziałów.
A trolle używają jego liderki to testów kretynizmy.Stają się grywalniejsi delikatnie mowiąc:)

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Ten wariant mi wpadł do głowy już po napisaniu posta i z lenistwa go nie kasowałem. Ale to rozumiem że dajesz go lordowi z Rune Swordem?
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Zależy:)Jak gram na 2k+ to raczej skłonny jestem władować punkty w magowskiego lorda;)
Zazwyczaj to heros z Gw i Hełmem.Czasem walnę mu obrożę dla mr i minimalneg Wsa(w sumie każdy mark oprócz Mosa:)
Daje trollim debilom ld8 na stupidity,challengować się z nim raczej nie wypada(Jak trafi to upitoli zazwyczaj),a jak nie ma challengu...tnemy i siepiemy.Co przeżyje,trollami dożygamy na śmierć:)

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Wszystko ładnie pięknie, ale styknie głupi champion oddziałowy i już szeregu nie wytniesz... Tyle tylko, że nabijesz CR. Ogólnie denerwujący jest obowiązek rzucania challengy nawet championami oddziałowymi. No i ja niestety tak bym zagrać nie mógł. Ciągle LD 8 nie zdaje...
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Trolle nabijają Cr własnie przez zabijanie;)A z tymi challangami to nie przesadzajmy,nie jest tak źle:)Aaaaa dodajmy Acidic Blood albo Soporfic Musk.Ten acidc jakbyśmy(ojej ) nie zabili tymi atakami wroga.:).
A co do guuupoty na ld 8 cuż:) Da się z tym żyć.Wystawiasz ich tak,by byli na trajektorii ruchu wroga;)

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

Dark Knight pisze: Ogólnie denerwujący jest obowiązek rzucania challengy nawet championami oddziałowymi.
chempionami z odziałów musisz wyzywać jeżeli na stole jest warshrain, bo dopiero wtedy mają zasade eye of god's

co do dawnia mark'ów w armi to tylko mono, jakoś nieczuje armi archaona, jak dla mie to dłupia dyplomatyczna paplanina :twisted:

fakt że magia slaaneshe jest najgorsza z magi chaosu, ale jak chociąż raz wyjdzie Tobie 4 na lorda na smoku to aż miło się patrzy jak tu wykombinować żeby uniknąć szarży od piechoty :D, generalnie będę bardziej kombinował coś z koniami wyścigowymi niż na samej magi :) a co powiesz o tej rospie co zrobiłem ?

yedee
Mudżahedin
Posty: 345
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: yedee »

kuman pisze: chempionami z odziałów musisz wyzywać jeżeli na stole jest warshrain, bo dopiero wtedy mają zasade eye of god's
No wlasnie nie. Patrz pierwsze pytanie faka do WoC.

ODPOWIEDZ