ogry , jesli już to jakie?

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Re: ogry , jesli już to jakie?

Post autor: Piotras »

a jest coś "konkretnego" np. w slotach specjał co jest lepsze od kawy? Sory, że się wcinam, ale różne tematy śledzę i czytam i po prostu wybór kawy jako uderzeniowej siły w chaosie jest chyba dość oczywisty, uniwersalność...

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

No cuż mamy w sumie troszkę ciekawych speciali,najci są z nich najbardziej "uniwersalni",przez co są tacy popularni.
Ja lubię chosenów(za klimat,poza tym cuż,lubię piechotę),jest na pewno parę osób,które używa trolli.
Czasem trafiają się rydwany czy dogry.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Dragon ogry są prawie tak dobre jak knighci.
Ogry i trolle po prostu nie wytrzymują konkurencji.
WS3 bez hate`a w dzisiejszych czasach to mało jak dla hardhittera.
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

as Trik said... kontra chaosu musi mielić fleshoundy a nie tylko driady w szarży ; ) , dlatego knighci no i od biedy dogry (lepszy oddział jako straszak, przy dobrych rzutach potrafi rozkrecic wszystko) wygrywają z chosenami i ogrami


ogólnie piechota miałaby sens żeby ta armia strzelała jakoś miała scirmish latający itd..

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

Jasiuuu pisze: ogólnie piechota miałaby sens żeby ta armia strzelała jakoś miała scirmish latający itd..
Nie rozumiem o co ci dokładnie chodzi.
Czy gdyby w chaosie była jakaś balista w specialu a w corach łucznicy to , aż tak polepszyło by to naszą piechotę?
I jakie jednostki zaliczasz w chaosie do piechoty?. Jeśli chodzi o forsakenów to jest to całkiem niezła jednostka.Jedna z szybszych piechot w grze, tylko te koszty.
Nawet gdybyś chciał zrobić jakaś piechote ze static CR to jedyne rozwiązanie to maruderzy, reszta jest za droga aby była liczebna.
Jeśli chodzi o strzelanie, to mamy helke i możemy zrobić na niecałe 2000pkt. 3 herosów którzy łącznie cisną 4 magis Missail, które w zasadzie zawsze wchodzą . 3 FF wchodzą na 3+ a 1 firaball wchodzi na 4+. Przy tej ilości magów mamy na te 4 czary 7 kości(moze być i 8 ). Czyli wychodzi nam że mamy 2 kości na jeden czar. Czary wchodzą na 3+ czyli jest tylko lipa jak wypadną dwie 1 lub wupadnie nam 3 przy żucaniu firaballa. W dodatku jest też sztandar d6 s4 i jakiś w giftach bloodcurding road , to działą w fazie strzelania(całkiem niezle)
No i w ostateczności mamy maruderów konnych którzy miotają tak jakby tylko na bliski zasięg 8cali lub 6 (ten na 6 cali z S4 jest naprawdę opłacalny,przeciwnicy go nie doceniaja albo co lepsze zapominają o nim :) ) W połączeniu z ruchem mamy zasięg 22, 24 cale , czyli nie jest tak źle.

JAk możesz to napisz co musiał by byc w army booku żebyś grał na piechocie , czy też jej używał .

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

chodzi o to że bez jednostek osłonowych, osłabiajacych odginajach, nie sposób zagrać turniejowo na piechocie, bo dostanie łomot po prostu. Nie sposób zagrać defensem. Jeśli natomiast mamy szybką kawalerie z mocnym pierdolnieciem tak jak teraz i na niej opieramy siłe, to zostawianie z tyłu jednstki z mv 4 która kosztuje tyle strasznie nie zawsze jest opłacalne

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

Piotras pisze:a jest coś "konkretnego" np. w slotach specjał co jest lepsze od kawy? Sory, że się wcinam, ale różne tematy śledzę i czytam i po prostu wybór kawy jako uderzeniowej siły w chaosie jest chyba dość oczywisty, uniwersalność...
Najci nie maja konkurencji w specialach.

Dragon ogry biorę tylko gdy jest zakaz brania 3-4 razy tego samego speciala, próbujc pełnić nimi podobne role co rycerzami. Jakoś dają radę, ale zawsze wolałbym dodatkowy oddział rycerzy zamiast ogrów.
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Wiewiór rzecz w tym że defens piechotny bez strzelania to kupa. a ofens na piechocie klockowatej to trochę szybsze dwarfy.

te magic missle które wymieniłeś nie zastąpią strzelania, co więcej jak damy tyle MM to rezygnujemy ze snajperów , a duży mag ma ważniejsze rzeczy do rzucania niż jakieś pociski w fasty.

Forsakansi to najgorszy przykład 'całkiem niezłej piechoty', w moim odczuciu są niegrywalni.

miotanie toporków z fasta może zagrozić ratlingowi lub spanikować przy dobrych rzutach jakiś mały oddział harpii - nie wiele więcej.
JAk możesz to napisz co musiał by byc w army booku żebyś grał na piechocie , czy też jej używał .
hm.. wystarczą kusze samopowtarzalne w wyposażeniu bazowym żebym grał na piechocie ; )



niektóre armie mogą sobie pozwolić na granie na piechocie ale chaos raczej nie , przykro mi że tak nam skopali booka (yeahbanny w doope po trzykroć przez bloodthistera ignorancki autor ) ale niestety trzeba z tym żyć że chyba nigdy nie da się mocnego chaosu złożyć na dużych klockach piechoty bez lub ze śladowymi ilościami kawy.

Awatar użytkownika
Zelgadis
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121

Post autor: Zelgadis »

Jasiuuu pisze:miotanie toporków z fasta może zagrozić ratlingowi lub spanikować przy dobrych rzutach jakiś mały oddział harpii - nie wiele więcej.
A co ty chciałeś za 10 pkt, przedmiotu który na 2+ z przerzutem wygrywa bitwę.
Koszmarnie jest być kucharzem na służbie bogów chaosu:

- Nurgl je tylko ser pleśniowy i kiszoną kapustę
- Khorne uwielbia posiekane na plasterki, krwiste steki
- Slaanesh kocha babeczki przygotowywane w ogniu namiętności
- Tzeenth jest za zmianami więc ogłosił strajk głodowy

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

On by chciał coś na wzór kuszników DE. Jakieś balisty albo piekielne armaty w specialach. I sie nie dziwie bo piechota chaosu obsysa przez swój M 4 i koszty punktowe.
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Zelgadis
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121

Post autor: Zelgadis »

Dark Knight pisze:On by chciał coś na wzór kuszników DE. Jakieś balisty albo piekielne armaty w specialach. I sie nie dziwie bo piechota chaosu obsysa przez swój M 4 i koszty punktowe.
Armaty piekielne jak sama nazwa mówi ''Hellcannon''?
Koszmarnie jest być kucharzem na służbie bogów chaosu:

- Nurgl je tylko ser pleśniowy i kiszoną kapustę
- Khorne uwielbia posiekane na plasterki, krwiste steki
- Slaanesh kocha babeczki przygotowywane w ogniu namiętności
- Tzeenth jest za zmianami więc ogłosił strajk głodowy

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Zelgadis pisze:
Jasiuuu pisze:miotanie toporków z fasta może zagrozić ratlingowi lub spanikować przy dobrych rzutach jakiś mały oddział harpii - nie wiele więcej.
A co ty chciałeś za 10 pkt, przedmiotu który na 2+ z przerzutem wygrywa bitwę.

nie śledzisz dyskusji to się nie wcinaj bez sensu [-X

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

W walce z armiami nie mającymi strzelania albo mającymi go mało można niby próbować defensu z dwoma Helkami, wówczas podstawowa wada piechoty Chaosu (M4) nie jest aż takim problemem. Ale oczywiście turniejowo zbyt uniwersalne to nie jest ;) Co myślicie?
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Temple Guard pisze:W walce z armiami nie mającymi strzelania albo mającymi go mało można niby próbować defensu z dwoma Helkami, wówczas podstawowa wada piechoty Chaosu (M4) nie jest aż takim problemem. Ale oczywiście turniejowo zbyt uniwersalne to nie jest ;) Co myślicie?
Ja wykombinowałem coś takiego na 2250: 4 magów nurglowych ( jeden to lord), dwie heleny, dwa 20 osobowe kolcki maruderów i dwa 12 osobowe klocki warriorów, 3x5 psów i rydwan (nie miałem już co wystawić :wink: , pozatym nigdy jeszcze nim nie grałem).

Według mnie to defens :D

Założenia są takie stoimy i walimy z helek i czarów (liczę na nurglowe placki) do przeciwnika. Jak już będzie blisko to regenki na oddziały i naprzód, ewentualnie karcimy czarem nr 6 z nurgla :twisted: . Przy takiej ilości magów muszą się trafić jakieś konkretne czary :) Problem widzę przy Imperium z nim mam zawsze kłopoty :( .

Zaznaczam, że jeszcze tego nie testowałem.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

też mam defens chaośnicki :D ale rospy nie zdradzę : )

pozatym imo to błędne rozumowanie że piechota = defens kawaleria = ofens

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

istnieje opcja najlepsza, czyli defens z kontrą, gdzie znowu kawaleria rozgniata konkurencje.
Ja teraz gram semioffensem ze smokiem i 2x helka. Mam dośc zabijania sobie magów mimo puppeta 3 na helce.
do tego 2x kawa, 2x dyskowy caddy, fasty itp.
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Jasiuuu pisze:też mam defens chaośnicki :D ale rospy nie zdradzę : )

pozatym imo to błędne rozumowanie że piechota = defens kawaleria = ofens
1. Nie bądź taki i pokaż co wykombinowałeś :twisted:
2. Ja tak nie uważam, ale faktycznie piechota naturalnie wygląda w roli defensora.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

trikk pisze:istnieje opcja najlepsza, czyli defens z kontrą, gdzie znowu kawaleria rozgniata konkurencje.
Ja teraz gram semioffensem ze smokiem i 2x helka. Mam dośc zabijania sobie magów mimo puppeta 3 na helce.
do tego 2x kawa, 2x dyskowy caddy, fasty itp.
I znów brak miejsca dla biednej piechoty ;) A modele takie miodne... aż szkoda, że mało kto wystawia.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Zelgadis pisze:
Dark Knight pisze:On by chciał coś na wzór kuszników DE. Jakieś balisty albo piekielne armaty w specialach. I sie nie dziwie bo piechota chaosu obsysa przez swój M 4 i koszty punktowe.
Armaty piekielne jak sama nazwa mówi ''Hellcannon''?

A przeczytałeś w czym to miałoby być? :roll:
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Temple Guard:

wielka szkoda bo nowi choseni są imo bardzo fajni ( warriorzy zwykli też ) , ale niestety no - to nie DE czy nawet nie HE gdzie można spokojnie na piechocie grać z lekkim wsparciem kawy.

ODPOWIEDZ