Strategie Generałów Północy...

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strategie Generałów Północy...

Post autor: Grolshek »

Ja mam. Wystarcza. Ale i tak gram na dwóch lordach; klepaczu i magu.

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

ja zawsze gram na dużym magu na dysku, bsb też najczęściej daję na dysku, ale to już nie regułą

co do dużego klepacza dyskowca, to fajnie się niem gra z supportem małego maga, ale jednak wolę dużego maga+ małego klepacza
duży mag daje jednak imo więcej opcji: spalanie, pandemonium, tworzenie bohatera, gate, bicie po sobie albo kradniesz lore jeśli ci coś bardziej podpasowuje

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Ja zawsze staram się wrzucić zabijakę na Jugerku i do tego Mag na dysku albo z buta. Jeśli gram na duże punkty to staram się również znaleźć miejsce dla DP bo mam zajebiście pomalowany model i grzechem byłoby go tylko trzymać na półce :?
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Hero Tzeentcha na rydwanie:
- ironcourse icon (rydwan ma warda na 5+ na maszynki)
- talisman of endurance (4+ ward save herosa)
- jakiś mieczyk lub zbroja

Ma to rację bytu? Myślę o grze na ok 2500 punktów.
Kosztowne, czasem zbyt wolne (brak opcji maszerowania) ale jak wjedzie w coś to może zrobić swoje: impakty, potem ataki herosa i wojownika z S5. W miarę zabezpieczone - przeciwnik może woleć strzelać po knightach albo dyskowcach.

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Mark tzencha w ogóle działa na rydwan albo na smoka?

Rydwan to czysto klimatyczna rzecz. Są dużo mocniejsze opcje wykorzystania punktów :wink:

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

musiałbyś specjalnie pod to układać rozpę, bo koleś raczej do uniwersalnych nie bardzo należy, ale kto wie...

myślę, że jednak goły rydwan lepszy
w razie potrzeby wjeżdżasz nim+dyskowcem i na jedno wychodzi a masz dodatkowy cel do zestrzelenia...
poza tym dużo lepiej można wykorzystać tyle punktów

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

X.Maciek pisze:Mark tzencha w ogóle działa na rydwan albo na smoka?
Rydwanom można dawać marki ;)

Cóż... pewnie macie rację ale przetestować chyba warto. Generalnie to chyba nawet można by było coś kombinować z magiem na rydwanie. Dać mu tego familiara co bije atakiem przed walką, jakąś ochronę, mieczyk, zionięcie i jest w stanie w szarży coś zrobić z małymi oddziałami wroga.

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

Co polecacie na mniejsze formaty bitew 1000/1500pkt. ?

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Hela i max magii.
Obrazek

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

A domenę którą najlepiej brać?

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Tzeentch ma dobrego Lore'a z niewysokimi CV, do tego +1 do casta za marka + możliwość posadzenia takiego gościa na dysk (wtedy to w ogóle ciężko niemilca dorwać).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

tzeenth+trzecie oko to najlepszy lore :wink:

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

Mi chodziło o domeny "podstawowe" :wink:

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Za dużego wyboru nie ma, ale ja bym chyba na te punkty brał fire (fireball jest bardzo fajny). Third Eye obowiązkowe :)
Do tego horda maruderów - na małe punkty nikt im nie podskoczy.

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

coby nie mowic znowu ze tzeentch jest najlepszy i graj tylko na 4lvl dyskowcu tzeentcha... to death + nurgle jest spoko.
zwklaszcza w rozpie z lordem klepaczem i 2 małymi magami. Podoba mi sie sama koncepcja 2 magów ze snajperkami na wrogich bohaterów, nawet 1 poziomowi magowie mają pewne 0 z deatha i 1 z nurgla, do tego trzecie oko i puppet :mrgreen: koszt stosunkowo niewielki, także IMO sie opłaca.

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Dwaj mali snajperzy niszczą system.
Obrazek

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

Dwie sprawy...

1)Oddział 6 Trolli - dwa szeregi po 3 Trolle

2)Oddział 6 Smoczych Ogrów (z Czempionem i Wielkimi Broniami) - dwa szeregi po 3 Smocze Ogry

Ma ktoś jakieś wnioski wyniesione z bitew na temat takich oddziałów, jeśli tak to jakie? Bo sam jeszcze nie testowałem, a się przymierzam.

Awatar użytkownika
Szczur22
Oszukista
Posty: 821
Lokalizacja: "Red Scorpion" Pszczyna

Post autor: Szczur22 »

Trolle muszą być niańczone przez generała albo przez całą bitwę nie zobaczą walki.

Smoczych ogrów nie testowałem nigdy, zawsze są lepsze opcje.

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Ja gram taką 6-tką Smoczych Ogrów w większych bitwach i jak przeciwnik nie skupi się na strzelaniu do nich i dochodzą do CC... to np ostatnio zmietli z powierzchni prawie cały kloc 30 Tomb Guardów w praktycznie dwie tury. Przy ich sile potrafią zabić prawie wszystko, bolączką jest słaby pancerz ale jak ich wystawiam w dużych bitwach to zazwyczaj przeciwnik nie cieszy się ze zdobyczy punktowych akurat na tym oddziale. Jeśli grasz for fun to jak dasz Trollom Specjalnego Charaktera Throgga, robi się z nich ekipa praktycznie nie do zdarcia.
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Siriael pisze:Dwie sprawy...

1)Oddział 6 Trolli - dwa szeregi po 3 Trolle

2)Oddział 6 Smoczych Ogrów (z Czempionem i Wielkimi Broniami) - dwa szeregi po 3 Smocze Ogry

Ma ktoś jakieś wnioski wyniesione z bitew na temat takich oddziałów, jeśli tak to jakie? Bo sam jeszcze nie testowałem, a się przymierzam.
Ja się bawię trollami. Gdyby był ktoś kto może do nich wskoczyć z losem byłoby super... A tak na turniej albo wskakują najci albo 2xrydwan...

ODPOWIEDZ