Jak Skaveni sobie radzą w nowej edycji i jak złożyć armię?

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Re: Jak Skaveni sobie radzą w nowej edycji i jak złożyć armi

Post autor: Goglem »

Akurat skaveny to najlepsza kontra na chosenów

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

jeśli Ci efekt misscasta zje 13-tkę po pierwszym użyciu jest naprawdę ciężko z chaosem. Zresztą tak samo jak wtedy kiedy ten czar po prostu nie wchodzi. Warto zauważyć, że scorch jest lepszy niż szósty czar z lore of fire :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr. Hyde
Mudżahedin
Posty: 286
Lokalizacja: Koszalin Zad Trolla
Kontakt:

Post autor: Mr. Hyde »

No ale mamy tylko 13 żeby ich pocisnąć a tak jak ich się nie zablokuje i się podkokszą jeszcze to jadą sobie przez całą armie. Właściwie to w sumie racja raczej nikt nic lepszego na nich nie ma raczej.

szczurek07
Plankton
Posty: 4

Post autor: szczurek07 »

Jako że jestem nowy na forum oraz w świecie warhammera to proszę o wyrazumiałość.
Chciałbym zapytać jaką jednostke mógłbym teraz dokupić. Posiadam skavenów z IOB oraz polskiego army booka. Zastanawiałem się nad szturmoszczurami, posłańcami nocy, mnichami zarazy i siewcami morowego wiatru. Jestem kompletnie zielony i czy mógłby mi ktoś wyjaśnić ich wady, zalety i znaczenie.

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

Dopóki nie kupisz sobie angielskiej wersji "księgi armii" nie pogodom z Tobą :D
kupuj Stormverminów tzn sztormszczury czy jak to tam pisałeś, kup sobie dzwon i latare :) reszta według gustu.

@kufel007 dzięki nie zauważyłem ;)
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2012, o 18:43 przez Solo, łącznie zmieniany 1 raz.

kufel007
Mudżahedin
Posty: 258

Post autor: kufel007 »

Wybacz, ale ciężko się powstrzymać:
Dopóki nie kupisz słowika ortograficznego nie pisz na forum... :?
Kupię:
Bretonnia
Ogre Kingdoms
Wood Elves

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

szczurek07 pisze:Jako że jestem nowy na forum oraz w świecie warhammera to proszę o wyrazumiałość.
Chciałbym zapytać jaką jednostke mógłbym teraz dokupić. Posiadam skavenów z IOB oraz polskiego army booka. Zastanawiałem się nad szturmoszczurami, posłańcami nocy, mnichami zarazy i siewcami morowego wiatru. Jestem kompletnie zielony i czy mógłby mi ktoś wyjaśnić ich wady, zalety i znaczenie.
Siewcy to obecnie slabe rozwiązanie więc na początek możesz ich sobie darować.
Szturmoszczury są dobrym wyborem ale do nich przydalby się Dzwon. NR z wykopywaczką są losową ale mającą potencjał zabawką. Z tego co wymienileś najlepszym wyborem są Mnisi; okolo 40 z Proporcem zarazy to jedna z najlepiej walczących jednostek u szczurów.
Ogólnie na twoim miejscu mając figsy z podstawki dokupilbym drugi taki zestaw, 2x Batalion, abominacje, rynsztokowców (dopóki nie będziesz jeździł na mastery to możesz kupić poslańców nocy i używać ich wymiennie), dzwonek i dzialo spacz-blyskawic. Raczej w takiej kolejności. Taki zestaw to uniwersalna baza lub prosta ale solidna armia na początek do której będziesz mógł dokupić to co ci się podoba i złożyć różnorodne i zarazem grywalne rozpiski.

P.S.: I koniecznie się przyzwyczaj do używania angielskich nazw jednostek :wink:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

szczurek07
Plankton
Posty: 4

Post autor: szczurek07 »

Dzięki! Jeszcze jedno - jaką jest fajna jednostka oprócz klocków piechoty?

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

Dzwon i Piec to jedne z fajniejszych jednostek w WFB, ale trzeba je wystawiać w klockach piechoty. Oprócz tego oczywiście abominacja i działo :D

szczurek07
Plankton
Posty: 4

Post autor: szczurek07 »

Dobra, a coś typu jezzaile, globadiersi, Plague censer bearers albo rat ogry :?:

Awatar użytkownika
Pacek
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3404
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Pacek »

jezzaile w tej edycji kurzą się na półkach, gdyż są zupełnie nieopłacalne.

co do censerów i globadierów, to są ludzie, którzy ich używają, są tacy, którzy raczej z nich zrezygnowali (w tym ja)...
Ja rat ogrów używam i mi się sprawdzają całkiem nieźle.
The messanger bowed low. "Speak-speak" snarled the Grey Seer, to agitated to appreciate the fawning. "Unexpected complications, most powerful of the potentates" said the Scurrier. Before the creature finish,Grey Seer sent bolt of lightning to roast him alive."Bad news can always wait" thougt the mage..

szczurek07
Plankton
Posty: 4

Post autor: szczurek07 »

Dzięki. Jeszcze jedno - jakie specjalne właściwości mają bronie z magick atackiem?

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3144
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Sama cecha "magic attack" sprawia, że możesz zranić jednostki eteryczne (np. duchy w VC) i negujesz warda kilku specyficznym jednostkom (wszystkie forest spirits WE).
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Morok

Post autor: Morok »

Pacek pytanko bo widzę chyba jako jedyny używasz Ratogrów więc spytam się po ilu wystawiasz i ile sztuk na euro ?

ravtheone
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Najczarniejsze, najrzadziej odkurzane zakątki Ciemnogrodu

Post autor: ravtheone »

Moim zdaniem rat ogry bardzo zyskaly od poprzedniej edycji. Ja na euro wystawiam 6 lub 8 w dwóch rzedach. Szostka daje jednak mozliwosc wystawienia opcjonalnie w jednym rzedzie. Nie wystawiaj championa bo mozna w ten sposób przegrać wygrany combat. No i wedlug mnie trzeba ich kombowac z dwoma oddzielnymi piątkami giant rats jako wystarczajaco szybkimi odginaczkami lub jako blokada frenzy.
MISFIRE 2022 - turniej WFB6
MISFIRE 2022 na Facebook

WFB: HE, SK, OK, EMP, O&G
WH40K: IG Steel Legion, Catachan, Karskin, Tallarn, Vostroyan, GK, DA, SoB, Orks, Necrons, Kroot Mercenaries
Mordheim: Skaven, Possesed
Box: Warhammer Underworlds, Warhammer Quest, Space Hulk, Blacktone Fortress, Blood Bowl, Deathwatch Overkill

Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

Obiecuję, że będę na jakimkolwiek masterze oglądał Twoją grę to się nauczę korzystać z rat ogrów:)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

ravtheone pisze:Moim zdaniem rat ogry bardzo zyskaly od poprzedniej edycji. Ja na euro wystawiam 6 lub 8 w dwóch rzedach. Szostka daje jednak mozliwosc wystawienia opcjonalnie w jednym rzedzie. Nie wystawiaj championa bo mozna w ten sposób przegrać wygrany combat. No i wedlug mnie trzeba ich kombowac z dwoma oddzielnymi piątkami giant rats jako wystarczajaco szybkimi odginaczkami lub jako blokada frenzy.
brzmi wiarygodnie nie rozumiem tylko momentu o championie. Przeciez nie musisz przyjmowac ani rzucac challange wiec w czym problem?
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ravtheone
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Najczarniejsze, najrzadziej odkurzane zakątki Ciemnogrodu

Post autor: ravtheone »

Necromanter pisze:Obiecuję, że będę na jakimkolwiek masterze oglądał Twoją grę to się nauczę korzystać z rat ogrów:)
Hmmm... Wyczuwam nutkę ironi i to mnie trochę drażni. Wiem, że mój status na tym formum pewnie nie robi na Tobie wrażenia i pewnie mnie nie znasz z turniejowej sceny masterów. Tak się jednak składa, że wychowuję dwójkę maluchów i nie mam czasu na więcej niż kilka gier miesięcznie, a już bynajmniej nie mam czasu na turnieje w szaleńczym tempie w dusznych salach na drugim końcu Polski. Nie mniej jednak gram w tą grę Skavenami od mniej więcej 1995 roku i jedną z większych kolekcji figsów w kraju. W 2003 uruchomiłem i prowadziłem na Gildii temat o skavenach walczących wręcz, jeszcze w czasach gdy na turniejowych stołach królowała meta na klanie Skryre. (patrz: http://www.forum.gildia.pl/index.php?topic=1262.0). Przez pewien czas był to chyba najlepiej merytorycznie oceniany temat na tym dość popularnym forum. Nie wiem więc czemu z góry dyskredytujesz moje przemyślenia, tylko dlatego, że nigdy nie sprałem Ci tyłka moją hordą? :)

Wracając do meritum. Zdarzyło mi się, że wystawiłem 6 Ratkogrów z Masterbread. Z tego co pamiętam, udało mi się zaszarżować małą kawę Wochu z dołączonym generałem na Jagerze. No i stykałem się dwoma z generałem, jednym z kawą. Generał wyzwał mi championa, a ja na dobrą sprawę nie mogłem zrobić nic mądrego i przyjąłem championem. Champion przegrał, ale to nie miało znaczenia. Znaczenie zaś miało, że nagle pozostałe 3 ogry nie mogły w nic bić bo się stykały wyłacznie z generałem, który był w pojedynku, więc uderzałem w kawę aż dwoma Ratogrami i z oczywistych względów przegrałem, choć bez Masterbread wygladałoby to inaczej.

Niedawno zaś moje 6 ogrów i 2 szóstki Gratów przez całą bitwę szachowały i zupełnie wykluczyły oddział Dużych Ghouli i Netoperków VC, a na koniec bitwy tak wymanewrowałem towarzystwo, że ogry przyszarżowały na flankę i tylko brak tur uratował je przed rozsypaniem.
MISFIRE 2022 - turniej WFB6
MISFIRE 2022 na Facebook

WFB: HE, SK, OK, EMP, O&G
WH40K: IG Steel Legion, Catachan, Karskin, Tallarn, Vostroyan, GK, DA, SoB, Orks, Necrons, Kroot Mercenaries
Mordheim: Skaven, Possesed
Box: Warhammer Underworlds, Warhammer Quest, Space Hulk, Blacktone Fortress, Blood Bowl, Deathwatch Overkill

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

Musisz być jakimś królem skavenów skoro twoje Rat Ogry potrafią coś zrobić na polu bitwy, od 6 ed jest to mega niegrywalna jednostka, a jeśli chodzi o tą szarże rat ogrów na kawalerie WoC to i tak nic byś tam nie wskórał nawet jakbyś odmówił tego challangu :)
Bajki to są fajne ale w TVP o 19:00, szanuje to że grasz niekonwencjonalnie, niestandardowo ale żebym uwierzył w tą jednostkę musiałbyś jednak ostro pocisnąć na jakimś Masterze, domówi z kolegami jakoś mnie nie przekonują :) pewnie macie ekipę z 5 ed zacnych ludzi którzy mają czas raz w miesiącu na bitwe.
Pozdrawiam nie bierz moich słów do siebie, nie chce cie w żaden sposób urazić.
S.

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Niestety RO są absolutnie niegrywalne. Zbyt drogie, zbyt miękkie, ciężko się nimi gra bo Frenzy zmusza bycie obok generała, albo trzeba je blokować. Wystarczy że nie wejdą Ci ataki i lecisz do piachu. Jednostka 6 to koszt 250 punktów (60 ClanRat'ów), które to punkty nigdy się nie zwrócą, a jeśli już coś zrobią to można to policzyć na palcach jednej ręki wśród wszystkich graczy Skaveńskich (jeśli ich ktokolwiek wystawia).
Jest to przykre, ale niestety prawdziwe.
Life's a game with save and load features disabled.

ODPOWIEDZ