Booxi maluje

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bizon
Chuck Norris
Posty: 616
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Booxiego zmagania z Krasnoludami

Post autor: Bizon »

Świetne malowanie! Mogę tylko poradzić byś robił więcej warstw o zbliżonych odcieniach aż do ostatecznego rozjaśnienia, wtedy unikniesz tak rażących przejść. Bo kurde widać, że czujesz kolor i super Ci to wychodzi. Tylko mnie te ostre przejścia rażą, tak ze dwie warstwy jeszcze dołóż i będzie przezajebiście. Pozdrawiam!

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Młotkowcy jak najbardziej zacni, duży plus za drewno bejcowane na zielono 8) .Runmajster też dobry ale nieco mniej mi podchodzi, może przez te gemy, technicznie bez zarzutu, kolor tęczowy.

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

Smiejagreg opieprza mnie regularnie, więc macie fotki, co moja kobieta je zrobiła niedawno.

Tak wyglądała półeczka jakiś tydzień temu ( teraz doszedł jeszcze 30 osobowy oddział longbeardów i 12 os thunderersów)
Obrazek

A tak półeczka która czeka na lepsze czasy, dzisiaj nie ma już na niej thunderersów.

Obrazek
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Nie zasłaniaj się półeczkami tylko DAWAJ figsy do komentowania :!: :!: :!: :wink:
Zazdroszczę liczby starych hamków. Slayerów nie zazdroszczę, bo też mam tylu :mrgreen: .
Pogadaj z tym swoim kumplem, zrób jakieś fotki i zapodaj. Obejrzało by się jakieś nowe krasie. Ostatnio nikt ich nie zapodaje, jakby krasiowi wodzowie się pod ziemię zapadli...

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

Specialnie dla Marudy Grzegorza :D


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Hosanna :!: :!: :!: Niech mi się marynarka spali :D :D :D . Jeszcze nie mogę uwierzyć :shock: .
Co by nie było - jam ci to - nie chwaląc się - sprawił :mrgreen: :wink: .

Fajniackie regimenty, ale masa tych longów... Najbardziej podobają mi się strzelcy i longbeardzi =D>. Kurde, wszyscy mi się podobają, wreszcie widać, co tam pichciłes tyle czasu. Nie ustawaj, bo znowu Cię będę nękał - jak wąpierz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

Bardzo zacne oddziały, jest czego pozazdrościć =D> Longi wyglądają bosko, muszę na kilkudziesięciu zapolować, bo mam niestety tylko 2 albo 3 :( Cóż, przynajmniej czuję się zmobilizowany by przy swoich kraśkach teraz pogrzebać :wink:
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

dzięki :) a co myślicie o podstawkach ? (na tych modelach na których są :P ) planuję dorzucić jeszcze niewielkie kępki suchej trawy w szczelinach i gdzieniegdzie jakieś kamyczki drobne.
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Napiszemy, jak dorzucisz :P .

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4461
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Fajne krasnoludy =D> Ale podstawki mi się nie podobają.

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

Ładne czyste malowanie . Podoba mi się . Jeszcze tylko jakieś sympatyczne podstawki i nie ma czego sie wstydzić :)

Awatar użytkownika
krucjatus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119

Post autor: krucjatus »

Ooooooooo...Brody spoks(te ogniste) ogulnie oks(Jhony Test wkraczna z CN na BP)

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

Co myślicie na temat nowego rozjaśniania żółtego? Chciałem, żeby modele były trochę bardziej cukierkowe (czerwień i metaliki tylko podstawa nałożona więc nie warczeć)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Żółty generalnie ciężko się cieniuje... Troszkę za mało warstw imho. jako podstawę wziąłbym tausept ochre z Foundation - bardzo fajna farbka do różnych zastosowań.Jak stwierdzisz, że zbyt jasna, to można ją czymś przyciemnić. I potem przez wszystkie odcienie żółci łącznie z cytrynowym do białego - wtedy otrzymasz bardzo oczojebny żółty, albo bez cytrynowego rozjasniać żółć bielą - wtedy otrzymasz coś podobnego do tego, co masz teraz. Generalnie obecnie zacząłeś od zbyt głębokiego brązu. Jeśli tak ma być to jeszcze trza będzie dorzucić parę warstw...

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

To pewnie dlatego, że washowałem ogryn fleshem, następnym razem pojadę gryphone sepią i nie będzie takie ciemne to wszystko.
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Ja bym żółtego wcale nie washował... Jeśli już, to najpierw porządnie pomalować całość razem z rozjaśnieniami, a następnie lekko zwashować rozwodnioną gryphon sepią...

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

Ok zdecydowałem się właśnie na takie podstawki. Robię to z mieszanki dwóch posypek typowo "kolejkowych" no i standardowy krzaczek od army paintera, też dwa rodzaje. Żeby utrzymać oldschool jak to powiedział C'tan muszą być zielone ranty podstawek :D

Obrazek

Dorzucam jeszcze dla smacznośći, ostatnio pomalowane modele. Chyba już mniej więcej wiem jak chce żeby figurki wyglądały, więc niektórym już z pozoru gotowym modelom będę musiał poświęcić jeszcze trochę czasu.



Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 4 gru 2011, o 17:29 przez Booxi, łącznie zmieniany 2 razy.
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Zwykły piasek pomalowany byłby lepszy. Te wióry są słabe :(

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4461
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Rasti pisze:Zwykły piasek pomalowany byłby lepszy. Te wióry są słabe :(
Wióry dają radę, ale trzeba je zmieszać np z piaskiem i pomalować.

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

Właśnie dlatego szukałem posypek zamiast piachu, żeby nie musieć malować tego ustrojstwa, bo jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby podczas malwoania piachu na figurce nie spieprzyć roboty do tego stopnia, że trzeba będzie malować część figurki na nowo. Poszukam jeszcze jakiegoś czarnego drobnego piaseczku w sklepie najwyżej i dorzuce do całej mieszanki.
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

ODPOWIEDZ