Book of secrets

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Re: Book of secrets

Post autor: Grolshek »

No i jak na złość dziś w Starym Świecie na wyprzedaży udało mi się wyrwać Lorda na cyckowężu za obłędna cenę i teraz żal nie wystawić... Na dużą go jako lorda czy może ładny bsbek by z niego wyszedł na konnej ?

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Mi też się dziś udało kupić na wyprzedaży w SŚ tego cycorobala, a zamierzam go wystawiać jako BSB-ka, aż żal nie wykorzystać tego sztandaru z jego pleców :D No i jeszcze kupiłem (kolejny) box chosenów.
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

Gra ktoś na chosenach?? JA mam 10 a zagrałem nimi tylko raz i przeciwko kraśkom

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Znajomy raz wystawił 5. Znaczy ja raz przeciw nim grałem. Bretką innego znajomego, którą miałem pierwszy raz w ręcach. 2 tura choseni zginęli... No ale jak ktoś ich wystawia flanką przed bretońską lancą :roll:
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Wybrańcy to tylko na duże punkty :wink:

Dlaczego?

Zajebiście dużo kosztują i żeby wystawienie ich miało JAKIKOLWIEK sens, to musi ich być albo 12 wystawionych w rankach po 6, przynajmniej.

Dlaczego?

Żeby maksymalnie wykorzystać potencjał tej jednostki jak już dojdzie do walki wręcz, a w dodatku im więcej ich kupimy tym bardziej opłaca się trochę ten odział podpakować, czyli np. kupić im collar of Khorne, BoS, death head czy nawet favor of the gods. To samo ze sztandarem.

Po co im to?

To czysta psychologia. Jak będziesz miał trochę szczęścia i wylosujesz np 4+ war save + stuborn, czy +1 T, czy nawet +1 A. Od razu ściąga ostrzał/ zaklęcia, a że oni twardzi są to pewnie wyjdą z tego bez szwanku. (3+ ward save na pociski, albo 2/3MR daje niezłą przeżywalność)

Super to czemu od razu nie kupić rycerzy?

Fakt rycerze podjadą szybciej, mają lepszy AS, ale ich czempion nie może brać magicznych itemków, więc przeciwnika niczym nie zaskoczysz gdy ich weźmiesz. A w dodatku przy rozliczeniu, że 1 rycerz to 2 wybrańców (punkty) to Wychodzi nam całkiem fajny static. Pamiętajmy wszak o tym, że jeśli nasza kawa nie złamie przeciwnika od razu to najczęściej ma przegwizdane... :roll:

Zaś przewaga BSB na cycorobalu- LoS 360 stopni. Gdy już nim przejedziesz przez linie wroga i dobierasz się nim do soczystych crewmenów armat, cannonów, runprejów z kowadłem i tak dalej i tak dalej... to ważne jest to byś nie był wymanewrowany. A dyskowiec nie mniej jednak nadal ma tylko 90 stopni LoSa więc takim magiem na koniu łatwo Ci po prostu go ominąć :wink:
Mówię to po tym jak zasadziłem krasnoludom masakrę grając tylko na slaneshu i 2x po 3 ogry Khorna :wink:
Rozpa jest do zobaczenia w temacie z rozpiskami :D
Paskudny uśmiech power gamera

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Jab pisze:...

Zaś przewaga BSB na cycorobalu- LoS 360 stopni. Gdy już nim przejedziesz przez linie wroga i dobierasz się nim do soczystych crewmenów armat, cannonów, runprejów z kowadłem i tak dalej i tak dalej...

...
Panie złoty, tak to tylko w Erze, a ty ładnie kolegów wałujesz... LoS 360 stopni masz wyłącznie na potrzeby strzelania jak jest napisane w podręczniku, oraz na potrzeby celowania czarami jak jest to uściślone w FAQ do WoC.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Hmmm faktycznie, też mi się to wydawało dziwne. Jednak w ferworze się o tym zapomniało. Sorki dla Mac`a! Tak, to zamiast Masakry byłby SV, bo bym mu nie zaszarżował runpreja. :oops:
(Tak na boku to kumpel który nam sędziował powiedział ze tak można, a nam się nie chciało sprawdzać xD a że on grał WoChem więcej niż ja to mu uwierzyłem :wink: )
Paskudny uśmiech power gamera

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Jak pytaliście sędziego, to to nie był wał, tylko nieznajomość zasad sędziego :D
Obrazek

yedee
Mudżahedin
Posty: 345
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: yedee »

Jab pisze:Super to czemu od razu nie kupić rycerzy?

Fakt rycerze podjadą szybciej, mają lepszy AS, ale ich czempion nie może brać magicznych itemków, więc przeciwnika niczym nie zaskoczysz gdy ich weźmiesz. A w dodatku przy rozliczeniu, że 1 rycerz to 2 wybrańców (punkty) to Wychodzi nam całkiem fajny static. Pamiętajmy wszak o tym, że jeśli nasza kawa nie złamie przeciwnika od razu to najczęściej ma przegwizdane... :roll:
Chyba zartujesz. Malo kto gra na tajne rozpiski, wiec przedmiotem na czempionie chyba nie zaskoczysz, tym bardziej ze nie ma nawet co mu dac poza favorem. Jaki static? Mozesz miec co najwyzej 1 ranke wiecej, ale tracisz bardzo waznego feara i masz gorszego sejwa, o mobilnosci nie wspominajac. No i dlaczgo ma kawaleria "przegwizdane" jesli w pierwszej turze nie rozwiali przeciwnika?! Gorzej bija w kolejnych turach czy jak? To nie ma sensu. Jeszcze nie widzialem zeby ktos twierdzil ze choseni sa chocby porownywalni do rycerzy. :|

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

abstrachując od tego czy chosenami da się grać, czy nie [ ja osobiście lubię],
to BoS na ich Championie jest niezwykle cenna bo przy odpowiedniej rozpie daje nam piątego maga [na 2250 ofc], co bardzo pomaga spalać przeciwnika

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

yedee pisze:
Jab pisze:Super to czemu od razu nie kupić rycerzy?

Fakt rycerze podjadą szybciej, mają lepszy AS, ale ich czempion nie może brać magicznych itemków, więc przeciwnika niczym nie zaskoczysz gdy ich weźmiesz. A w dodatku przy rozliczeniu, że 1 rycerz to 2 wybrańców (punkty) to Wychodzi nam całkiem fajny static. Pamiętajmy wszak o tym, że jeśli nasza kawa nie złamie przeciwnika od razu to najczęściej ma przegwizdane... :roll:
Chyba zartujesz. Malo kto gra na tajne rozpiski, wiec przedmiotem na czempionie chyba nie zaskoczysz, tym bardziej ze nie ma nawet co mu dac poza favorem. Jaki static? Mozesz miec co najwyzej 1 ranke wiecej, ale tracisz bardzo waznego feara i masz gorszego sejwa, o mobilnosci nie wspominajac. No i dlaczgo ma kawaleria "przegwizdane" jesli w pierwszej turze nie rozwiali przeciwnika?! Gorzej bija w kolejnych turach czy jak? To nie ma sensu. Jeszcze nie widzialem zeby ktos twierdzil ze choseni sa chocby porownywalni do rycerzy. :|
Ok... po kolei...
Nie żartuje. Na tajne rozpiski się gra w domu, a nie na turniejach, więc możesz zaskoczyć. Możesz mu dać np. Collar of Khorne dzięki czemu dostaje 2 MR, a jeśli wiesz że przeciwnik lubi magię, to nie takie głupie. Dlaczego tylko jedną rankę więcej? Proponuje czytać cały post a nie wyrywać z kontekstu zdania jak... nieważne. Kawaleria, jeśli jej kupisz lance ma. I gorzej się zabija jeśli zamiast S6 ma się S4. I wbrew pozorom ma to sens xD
A jaki masz problem z porównywaniem jednostek...? Możesz Sobie forsekenów porównać do rycerzy i powiedzieć że są kiepscy... więc co za problem :shock:
Mam nadzieje ze udzieliłem wyczerpującej odpowiedzi :wink:
Paskudny uśmiech power gamera

yedee
Mudżahedin
Posty: 345
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: yedee »

Lance na rycerzach mowisz... Chyba wiem dlaczego nie mozemy sie dogadac. :mrgreen:

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

granie w domu DIAMETRALNIE różni się od grania na turniejach... i tyle. ;)
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
DaReK_M
Wałkarz
Posty: 69
Lokalizacja: Tychy

Post autor: DaReK_M »

Nie wynika to z wcześniejszych wypowiedzi więc pytam na przykładzie:
sorcerer Nurgla z BOS 1 poziom, może mieć 1 z fire i 1 z nurgla na starcie czy musi mieć spell familiara. czy w ma 2 kości swoje +pula czy jakoś inaczej??
2 pytanie jak e ArmyBuilderze dodajecie Arcane Item'y do ExaltedHero
Ostatnio zmieniony 26 sty 2010, o 15:57 przez DaReK_M, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

1 lev. czarodziej Nurgla z bookiem ma na starcie 1 z nurgla i jedynkę z ognia bez spell familiara... Exaltedowi dajesz najpierw książkę i tym samym odblokowują się arcany...

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Pytanie:
Czy ktoś próbował grać na Sorcererze z lore of shadow (steed of shadow) + berserk sword, albo Exalted z BoS i SoM?
Jeżeli tak to jak wrażenia, czy warto?
Albo czy warto ustawić 2 magó na lore of shadow i popychać Exalteda np z chaos runeswordem?
Paskudny uśmiech power gamera

ODPOWIEDZ