Bolt Action

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Re: Bolt Action

Post autor: PiotrB »

hypnotic pisze:Vox populi, vox dei. Moi marines też szykują się do walki;)

hehe no jaja :P .... swoją droga zawsze byłeś powergameram (ale tu marinis choć wydają się gięci umierają jak inni )- rozumiem że Chafiego i M8 też już masz ? :) Kiedy gramy?
Grolshek pisze:Nosz kurna ! Ja na dalekie południe kawałeczek mam :evil:
Nie przesadzaj - masz do nas 3.20 expresem - przyjedź na Grunwald 29.11 - mogę Cię przenocować jak chcesz :)

Edit: dziś wykazałem się skillem i mój waleczny moździerz rzucił 2 6tki pod rząd zabijąc tabuny niemców a ułani szarżując na znienawidzonych faszystów zadali 15 ran :) pure skill :)...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

A to oni są jacyś mocni? Podobno balans jest a każda piechota prawie taka sama. Ledwo zasady ogarniam a tu już że power gaming... :D Po prostu modele fajne i klimat. Myślałem o armii piechoty a tu wszyscy z tym Chafy... Zobaczymy ,narazie mi jeszcze wielu modeli brakuje ale jak będę już w stanie coś złożyć na 500 pkt to chętnie zagram.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Marinsi mają najlepszą możliwą organizację pod względem wyposażenia . Jak chcesz to Ci pożyczę jakieś figurki ( Skaven obiecał że szybko pomaluje ) - gramy na 800 średnio. Chaffe ma 2 karabiny - bardzo dobre działo i reeca ! Który rządzi. US są fajni - mordują faszystów aż miło :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

PiotrB pisze:
hypnotic pisze:Vox populi, vox dei. Moi marines też szykują się do walki;)

hehe no jaja :P .... swoją droga zawsze byłeś powergameram (ale tu marinis choć wydają się gięci umierają jak inni )- rozumiem że Chafiego i M8 też już masz ? :) Kiedy gramy?
Grolshek pisze:Nosz kurna ! Ja na dalekie południe kawałeczek mam :evil:
Nie przesadzaj - masz do nas 3.20 expresem - przyjedź na Grunwald 29.11 - mogę Cię przenocować jak chcesz :)
Kastor aerografuje pojazdy do armoured platoon dopiero... :cry: Tygrysiątko, Jpanterkę i dwa Hanomagi. A jeszcze w kolejce Opelek i lubiane przez wszystkich 88mm :twisted:
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Chaffe ma recca?? Nie widzę tego w zasadach i faktycznie było by to przegięte.

Edit.
A dobra, już widzę w easy army, że można mu wykupić. Mocne.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Tak za 10 pkt może mieć reeca :)... zresztą tak samo jak Hellcat... oj nie lubią Niemcy tych pojazdów - nie lubią :)....
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Miszczu
Chuck Norris
Posty: 429

Post autor: Miszczu »

U nas jeden gracz tak nie lubi Pumy ze jak b17 ją skosiła na stole obok, to skakał ze szczęścia jakby to jego własni Polacy to uczynili :)

Sam zaczynałem od hamburgerów i się z nich wycofałem (za mało opcji). I teraz czekam na jakiegoś mocnego gracza, który ich poprowadzi, zaprzeczajac histrii w której poza pacyfikiem dawali ostro tyłka :)
Do tego moi Maczkowcy ich osobiście darzą "ciepłymi" uczuciami za te ich precyzyjne naloty :)

Jak to szkopy powiadały:
"Leci luftwaffe kryją się alianci,
Leci RAF kryją się niemcy,
Lecą amerykanie kryją się WSZYSCY!" :)

Ps. Armia wydaje się rzeczywiście mocna. Jednak to nadal Bolt - balans jest bardzo duży :)

A i jeszcze jedno - rozważcie chłopaki coś innego niż szkopy.. bo mamy ich w kraku bardzo dużo - sa takie armie jak np choćby finowie :)
-----------------------------------------------------------------------------------------
"kiedy ludzi kupa to i rycerz dupa"

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

DOPÓKI było ich stać na nowe zabawki, mogli dawać tyłka ,bo prędzej czy pózniej przeciwnicy nie mieli się z nimi czym bawić. Tak właśnie robili z Japończykami do momentu aż byli naziści i kryptokomuniści nie wynaleźli im broni atomowej :)
Nad Finami i Japonią też myślałem ale ostatecznie wybrałem USMC. A na czym polega mała ilość opcji u nich względem innych nacji?

Awatar użytkownika
Miszczu
Chuck Norris
Posty: 429

Post autor: Miszczu »

Niemcy w codexie maja jakieś 119 jednostek
Brytole ok 94
Amerykanie 67
Do tego piechota jest jakby na jedno kopyto.. to tak z grubsza.

Natomiast armia ma bardzo ciekawe zasady wewnetrzne przez co prowadzi się na stole bardzo ciekawie.

Jakbym miał ją sklasyfikować w jednym zdaniu to:
Bardzo mobilna z mocnym lekkim ostrzałem, gorzej bijąca się w CC i mająca mniej ppanca.
(myśle ze jak lubiłeś DE to idealnie ci spasuja :))
-----------------------------------------------------------------------------------------
"kiedy ludzi kupa to i rycerz dupa"

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

A Finowie korzystają z niemieckich maszyn? Łączy się ich z niemiaszkami?
Ja wybrałem Niemców, bo wydawali mi się dość prości na początek. Jak się rozegram trochę, to chciałbym spróbować zagrać Francją :)

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Finowie są bardzo mocni - mają część sprzętu niemieckiego w tym Stugi i część ruskiego... i do tego bardzo fajną piechotę. Jeśli Kamil faktycznie wprowadzi tą zasadę że na turniej trzeba mieć armię osi i aliantów - to poskładam fińczyków - drogo to nie jest :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

Co polecacie na początek do Japonów ? Chciałem też zapytać o transporter Ho-Ha mam wystawić Niemieckiego hanomaga ?

Awatar użytkownika
Miszczu
Chuck Norris
Posty: 429

Post autor: Miszczu »

Finowie to zupełnie osobna armia z tzw podręcznika axis and ally,historycznie korzystająca z kilku pojazdów jakie im dostarczyli Niemcy. Oraz z pewnej gamy zdobycznych czołgów ruskich -które im zwedzili podczas wojny zimowej. W przeciwieństwie np do Rumunów oni tylko współpracowali z walcząc o swoją niepodległość, a końcem wojny nawet z nimi walczyli. To armia wyspecjalizowana w walce podjazdowej;) doskonała karna piechota atakująca z zaskoczenia.
-----------------------------------------------------------------------------------------
"kiedy ludzi kupa to i rycerz dupa"

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Manfred pisze:Co polecacie na początek do Japonów ? Chciałem też zapytać o transporter Ho-Ha mam wystawić Niemieckiego hanomaga ?

Rozkminiałem dziś japońców i wymyśliłem oddział 3 moździerzy , dwa oddziały dzidowników , 2 oddziały piechoty szturmowej ,artyleria i ...zdobyczny Stuart :) oraz tankietka 94... piechotę mają bardzo dobrą - 5 spadochroniarzy - kupę tanich jednostek generujących kostkę - .... kupiłbym pudełko plastików - te dwa pojazdy - coś pokonwertował i heja :)

http://us-store.warlordgames.com/collec ... -boxed-set
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

A ja mam pytanie co do dowódców na polu walki (mają oni duży wpływ na grę w Ogniem i Mieczem, przez co ten system mi się naprawdę spodobał): - czy odgrywają oni dużą rolę na polu bitwy czy też są o prostu jeszcze jednym oddziałem?
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Hm- jak by to najprościej powiedzieć ... w grze bolt action każdy ostrzelany oddział dostaje pin tokeny które obniżają morale i możliwość oddziału. Każdy pin token obniża morale o 1 i trafianie o 1. Każdy oddział który chce wykonać rozkaz a ma pin tokeny musi testować ld .Każdy ostrzał powoduje że dokłada się kolejne pin tokeny poza oczywiście zadawanymi stratami - dowódca - zależnie od swojej rangi podnosi morale pobliskich oddziałów. Sam możliwości bojowe ma raczej małe. Jest ważny ale bez przegięć . W końcu to tylko dowódca plutonu - przeważnie podoficer.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Mam pytanie, czy jest problemem jeśli dam żołnierzowi assault rifle a on będzie trzymał w ręce karabin lub smg? Czy taki drobny brak wysiwygu jest dopuszczalny? :)

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Akurat w tej grze czegoś takiego staram sie nie robić. Stawiam na totalny wysiwyg.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Aha rozumiem :) no mi też się niezbyt to podoba. To muszę pomyśleć skąd skołować tą broń.

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Wymagany jest 100% wysywig :)

Można kupić wypraski z assalut rilfe.
Wisła Kraków.

ODPOWIEDZ