Krakowski format 1600

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Krakowski format 1600

Post autor: QQrydza »

Mozecie wkleic tez poprzednia wersję?

ta jest dużo duzo gorsza.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Mój komentarz do nowej wersji: Ha ha ha. NIE. Pracujcie dalej. #-o
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Dydu pisze:Tak, dalej jest.
Nie chcemy tworzyć precedensów.
To dajcie ogólny zakaz dublowania maszyn. Dwa bolce helfów to dużo, a dwa darków, czy też dwa cannony, już nie.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Niestety bolce to jest tylko wierzchołek góry lodowej i niestety Groszek ma racje ... może wklejcie starą wersje i popracujecie jeszcze nad tym bo na razie widać:

Mocny boost dla WE i DE i Lizaków
Duże osłabnie dla Ogrów i Demonów a to co wymyślilście do VC to jest kompletny absurd.

Obiecałem Panterze że nie będę tego hejtował ale niestety ten draft jest do dupy.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

IMO prostszy, a przycina wszystkie największe przegięcia. Wydawało mi się, że miało być max 8 większych ghuli.

Gracze HE, niestety będą musieli siąść nad rozpiska 5minut dłużej, by móc zastąpić czymś tego jednego bolca... 2 latajace rydwany nie wydaja sie głupia opcja - nawet na takie gięte WE z 30 strzalkami. EURO jednak upośledza
xYz

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Tak jest trzeba iść w stronę prostoty - ale przy tym kompie w ciemno powiem Ci że top 5 będą WE i DE i VC - koniec :)... To chyba jednak zbyt proste :) A przycinanie ogrom corów do 7 modeli to jest po prostu kompletnie udupienie tej armii ....zastanówmy się ile czasu zajmie np. WE wbicie ogrom 21 ran bez żadnych coverów...
Zresztą o jakich testach mowa? Tego raczej nikt nie puści na swoim turnieju ...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

21w na gutach to jakieś 117 strzałek z trufli.
Dwie tury strzelania plus trzecia z hailem:)

Awatar użytkownika
el Victor
Oszukista
Posty: 782
Lokalizacja: Kraków & Lewa Flanka Mielec

Post autor: el Victor »

a moim zdaniem bardzo dobre posunięcie, dużo świeżości dzięki specjalom, większa swoboda w rozpiskach... spróbujcie najpierw zagrać a potem krytukujcie - ja bym zostawił ten komp na jakiś czas, niech odbędzie sie parę turniejów to będzie można dyskutować

póki co dla mnie wygląda bardziej zachęcająco niż poprzedni
Traye MAGNETYCZNE + magnesy neodymowe http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481
kanał #1 YouTube (stary) - http://www.youtube.com/user/cotojest1000?feature=watch
kanał #2 YouTube (NOWY !) - http://www.youtube.com/channel/UCstzjTR ... ture=watch
Każdy wymiar, kolor, typ, opcja, dodatek... - ZAPRASZAM ! -->>> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Mnie na tyle zachęcił że nie zrobię nań ligi. Poczekam na następny draft. Nie marudzę. "Głosuję nogami".
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Bre: BSB może korzystać z ekwipunku jak każdy normalny heros
- ChD: Chalice zakazane, zakaz dublowania maszyn
- DE: Warlocki maks. 5 modeli
- DoCh: Beast of Nurgle/Drons of Nurgle/Skullcannon of Khorne maks. 4 modeli w armii, Epidemius niedopuszczony
- Emp: Demigryfs maks. 5
- HE: BoWD tylko na BSB
- OK: Maneaters poison+sniper lub ironblaster ,Mourfang max 4
- Liz: Latające jednostki/bohaterowie maks. 6, Tetto'eko niedopuszczony
- VC: Crypt Horrors maks. 10, eteryki maks. 2 nie mogą się dublować, Manfred von Carstein niedopuszczony
- Skv: Elektrycy bez poziomów magii maks. 2
- WE: Wild Riders maks. 12 , Waystalker >1 do limitu strzelania liczeni są jako 5
- WoCh: bohater może mieć max WSv 4+, Chimera maks. 1, Thogg niedopuszczony
BRE - spoko
CHD - spoko, ale Kdaii mógłby byc zbanowany - wygrywa sam prawie każda gre na te punkty (patrz master wrocławski)
DE - spoko
DoCH - niegrywalne... w tym zestawie demony do bicia moga miec tylko plagusy... lame. szczególnie w opozycji do..
EMP - 5 demi, ST, działo. Pozdro wygrane pozamiatane :)
HE - było pisane, banner albo feniks prosto i na temat...
OK - powinni miec te 9 ironów w core
Liz - spoko
VC: 10 CH w unicie, 10 hexów + baska. Po namysle - spoko.
SK - nice
WoCH - nice
WE - niby spoko, ale trueflighty/poisony/waów trzeba jakos wyrównać :P

a ogolne
Ograniczenia ogólne:
- Sugerowane przynajmniej 4 bitwy
- OBOWIAZKOWY Blood and Glory
- Gramy na SLOS (tak jak na EURO)
- Zakaz wystawiania lordów oraz lordów imiennych
- Bohaterowie imienni dozwoleni (wyjątki w ograniczeniach armii)
- Zakaz kwadrowania corów (niezależnie od wyposażenia)
- Zakaz triplowania specjali (niezależnie od wyposażenia)
- Zakaz dublowania rarów (niezależnie od wyposażenia)
- Koszt oddziału max 450 pkt, monstrous infantry/cavalry/beast max 350pkt
- Limit jednostek strzelających o zasięgu powyżej 12": 35 modeli (nie licząc bohaterów i rydwanów), RBT/ECBT liczymy za 6
- Maksymalnie 12 kostek magii w turze, 5 kości na czar, 4 kości na Purple Sun of Xereus, maksymalnie 2 czary z magii Death.
- Bohaterom przysługuje 'Look out Sir!' od czarów Dwellers Below i Final Transmutation.
BnG ... bleh :) bez sensu. lepiej obowiązkowe FP na poziomie rozpiski
dopuszczenie speciali spoko
"kwadrowania" kurde zamias napisac max 3 takie same core :D
5 kości na snajperki z deatha... nie. generalnie popieram idee 4 kości na KAŻDY czar
dodatek o LoSie raczej jest formalnością ale spoko

oczywiscie każdy se ze wszystkim poradzi, ale jednak :) tyle konstruktywnie

PS. argument "jest prostsze' jest z czapy - co my nie potrafimy ogarnąć kilku linijek więcej? poczytajcie szwedzki comp pdf 30 stron i robienie rozpiski 2 godziny a potem mówcie że to prostota draftu jest najwazniejsza a nie balans :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

VC: Crypt Horrors maks. 10
A ich nie obejmuje limit 350pkt?

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

A kto powiedział że musi to być jedna jednostka?
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
cichy
Oszukista
Posty: 827

Post autor: cichy »

Może mi ktoś przybliżyć sens takich akurat cięć demonów? Wydają się niewspółmierne w stosunku do "ograniczeń" takiego np empire...
Profesjonalne usuwanie wgnieceń z karoserii samochodowych i skutków gradobicia.

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

cichy pisze:Może mi ktoś przybliżyć sens takich akurat cięć demonów? Wydają się niewspółmierne w stosunku do "ograniczeń" takiego np empire...
W DOCG istnieja inne oddzialy niz nurglowe. Jest to iteracja formatu do potencjalnego mastera daleka droga. Ograniczenie jest ladnym onelinerem. W porownaniu do wroclawskiego jest mniej restrykcyjne(z dokladnoscia do zlozenia oddzialu 6x muchy)
\/\

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Butan - może i są, ale tylko nurglowe sa grywalne. w obecnym zapisie 3x1 besitia i dzialo koncza limit. much wejdzie 4 bez działa nawet. No po prostu ciach ciach ciach a co odpadnie w trakcie procesu to juz nie patrzycie
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
cichy
Oszukista
Posty: 827

Post autor: cichy »

W DOCG istnieja inne oddzialy niz nurglowe.
Fiendy i screemery to jest alternatywa ale słaba, tak myślę. Ale ja nie gram Tyle co wy więc raczej nie powinienem się wypowiadać o compach :) Moim zdaniem jest ciut niesprawiedliwy i tyle.
Profesjonalne usuwanie wgnieceń z karoserii samochodowych i skutków gradobicia.

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

Takie samo mam odczucie. Nie uczciwe cięcia EMP w pył rozniesie DOCH z takimi ograniczeniami ale to ja mogę się mylić. Tak samo te VC też pewnie pocisną bez problemu jak i WE i HE.
OK też pokrzywdzone, grałem na 1600 bez cieć i OK nawet bez ograniczeń na 1600 nie są auto winem

Mam nadzieje ze poprawicie bo będzie tak samo jak z PKSem umrze szybciej niż powstawał.
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Tak z mojej strony:
- HE można spokojnie puścić drugi bolec, DE mają dwa, bez tworzenia "precedensów"
- Demony potrzebują aż takiego cięcia? Może muchy maks 3, działo/bestie maks 3?
- Steam Tank i 6 demiśków to zdecydowanie zbyt dużo...
- corowe ogry mogłyby jednak być 450 pkt, jak wcześniej...

A poza tym jest w dechę, IMO najlepsza wersja do tej pory, zwłaszcza gratki za dopuszczenie specjali =D> :wink:
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
el Victor
Oszukista
Posty: 782
Lokalizacja: Kraków & Lewa Flanka Mielec

Post autor: el Victor »

ej ludzie - ale dajcie coś TK... miały +300 pkt na dzień dobry na euro... TK z racji najstarszego i nie do końca udanego booka maja raczej słabo nawet pomimo specjali
Traye MAGNETYCZNE + magnesy neodymowe http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481
kanał #1 YouTube (stary) - http://www.youtube.com/user/cotojest1000?feature=watch
kanał #2 YouTube (NOWY !) - http://www.youtube.com/channel/UCstzjTR ... ture=watch
Każdy wymiar, kolor, typ, opcja, dodatek... - ZAPRASZAM ! -->>> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Jakieś zmiany w związku z nowym faq'iem?
Let the River of Blood flow...

ODPOWIEDZ