Bohaterowie specjalni

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adamdo
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Szybki Szpil Tychy filia Kraków

Post autor: Adamdo »

Nie zabiera dodatkowego slotu herosa, tylko lorda.
Ma +d3 do casta a nie +1
I masz boski oddział do trzymania go - PG, a poprzednio nie miałeś NIC.
No i dalej to jest koleś który ma wszystkie czary, co nie rzuci to mu wyjdzie, ma 4+2+ 2D3 kości do casta, czyli średnio są to 2-4 czary których przeciwnik nie zdispeluje.
Obrazek

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Do trzymania nowego Teclisa są spearmani. PG wypłaca za mało ataków. Szarża na PG jakiś lataczy, np terradonów, i teclis płynie, a 16 ataków spearmanów i płyną terki.

pozdro

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

"2D3 kości do casta," a to niby za co?NIe czasem d3 ?

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

No chyba jak juz masz Teclisa to bierzesz pelna magie a co za tym idzie Bos... :roll:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

no nie , mi sie wydaje , ze lepiej brać Teclisa i BSB najwyzej dodatkowo caddy . PO co marnować punkty w magie która i tak się nei przebije ? teclis tak ale 2 lvl mag ? ;/

Awatar użytkownika
Adamdo
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Szybki Szpil Tychy filia Kraków

Post autor: Adamdo »

nie rozumiem cię, BSB nie wyklucza BoS.

A co do spearmenów - ale to coś nie przetrzyma ostrzału :), a żeby coś ci nie zaszarżowało w PG jest właśnie sam Teclis :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

Po piwerwsze jak masz Teclisa to musowo mag lub 2 BoS

Ja teclisa daje do WL albo BG z czego bardziej wole WL ale to juz osobiste preferencje PG też wydają sie dobrzy do tego zadania ale jak by sie mieli zbrejkowac z Teclisem to bym sie wkórwił a czasem nie da sie uciec od szarzy. Spearmani to chyba najwiksze samobójstwo gdize można dać teclisa

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Ice-T pisze:Po piwerwsze jak masz Teclisa to musowo mag lub 2 BoS

Ja teclisa daje do WL albo BG z czego bardziej wole WL ale to juz osobiste preferencje PG też wydają sie dobrzy do tego zadania ale jak by sie mieli zbrejkowac z Teclisem to bym sie wkórwił a czasem nie da sie uciec od szarzy. Spearmani to chyba najwiksze samobójstwo gdize można dać teclisa
4 terki wpadaja w Twoj klocek, i juz nie masz teclisa.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Ech, grasz tylko z lizakami?
Znam większe zagrożenia dla Teclisa, które skasują spirmenów.

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Siweusz pisze:Ech, grasz tylko z lizakami?
Znam większe zagrożenia dla Teclisa, które skasują spirmenów.
Wiadomo ze nie tylko terki sie spotyka na stołach. Mowie tylko ze PG wypłacają mało ataków,a co za tym idzie cos moze ustac i oddac, wiem ze sa wytrzymalsi ale ja wystawiłbym go w spearmanach

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

PG mają warda na 4+, mają feara, czempionowi można dać AoL a spearmeni...?
Masz jakieś konkretne przykłady? (oprócz terek)

Awatar użytkownika
Adamdo
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Szybki Szpil Tychy filia Kraków

Post autor: Adamdo »

Jeśli terki cię mogły zaszarżować to znaczy że turę wcześniej cię widziały. Czyli ty też je widziałeś. Jesli dalej je sobie dasz wpuścić to brawo. Pomijam tu sytuację zwaną "IFka na popychaczce" :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

Stary qpadaja w ciebie choseni chaosu albo cokolwiek silnego spearmani mają 18 ataków zabiją góra 1 a WL przy farcie mogą zdjac cały oddział nie mówiac o tym ze masz 100% na zabicie jedengo gościa który styka sie z teclisem bo wiecej nie moze. Pozatym Adam mówi dobrze kto od tak da sobie zaszarżowac klocek z teclisem. Poza tym w WL masz pewnosc że nie odpadna bo nie zdali LD na 2x1 a spearmani to turbo plewy.

Aldean ile lat grasz w WFB?

dżejdżej
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: dżejdżej »

nie mówiac o tym ze masz 100% na zabicie jedengo gościa który styka sie z teclisem bo wiecej nie moze


Ale przecież chyba nie liczysz że to teclis zabije tego typa?
Bo jak nie on to koleś nie musi zdjąć akurat tego, tak czy inaczej może bić po Teclisie...

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

A nie jest łatwiej wyjść Teclisem z oddziału, poza pole overruna/gonitwy?? :P
Berik ze słowackiego forum, o nowych planach wydawniczych GW pisze:10 plastovych idiotov za 25 libier, to nie je to krasa?

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Ice-T pisze:Stary qpadaja w ciebie choseni chaosu albo cokolwiek silnego spearmani mają 18 ataków zabiją góra 1 a WL przy farcie mogą zdjac cały oddział nie mówiac o tym ze masz 100% na zabicie jedengo gościa który styka sie z teclisem bo wiecej nie moze. Pozatym Adam mówi dobrze kto od tak da sobie zaszarżowac klocek z teclisem. Poza tym w WL masz pewnosc że nie odpadna bo nie zdali LD na 2x1 a spearmani to turbo plewy.

Aldean ile lat grasz w WFB?
z teclisem styknie sie dwoch. wiec i tak padnie. w momencie jak widac ze bedą szarżowac jakies mocne jednostki(np choseni chaosu) to wiadomo ze lepiej przejsc do PG czy WL. Ale na fasty i lataczy spearmani lepsi...no nie ma mowy zeby bylo inaczej
10lat

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

Skoro grasz 10 lat to niektóre twoje myłsi zadziwiają mnie naprawde choc nie mam nic do ciebie, to twoja myśl o teclisie w spearmanach to jakaś herezja :)

IMO PG lub WL to najlepsze miejsce dla TEclisa


jak masz 7-8 chłopa w szeregu to 1 moze sie styknać z teclisem (mówie o piechocie i kawaleri bo najczesciej wystawiani są w 5-6 w szeregu) i przed rzutami mówisz ile ataków wypłacisz w który model a jak zabijesz 2 to (o ile sie nie mylę) muśi ściagnać po równo z obu stron, choć jestem jedynie w 100% pewien co do strzelania że ściąga sie po równo z każdej strony. A w walce to już różnie z wszystkim sie spotkałem :D.

CO do terek i innego szybkiego syfu to masz od czegoś Archerów bolty i magie ;)

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Ice-T pisze:Skoro grasz 10 lat to niektóre twoje myłsi zadziwiają mnie naprawde choc nie mam nic do ciebie, to twoja myśl o teclisie w spearmanach to jakaś herezja :)

IMO PG lub WL to najlepsze miejsce dla TEclisa


jak masz 7-8 chłopa w szeregu to 1 moze sie styknać z teclisem (mówie o piechocie i kawaleri bo najczesciej wystawiani są w 5-6 w szeregu) i przed rzutami mówisz ile ataków wypłacisz w który model a jak zabijesz 2 to (o ile sie nie mylę) muśi ściagnać po równo z obu stron, choć jestem jedynie w 100% pewien co do strzelania że ściąga sie po równo z każdej strony. A w walce to już różnie z wszystkim sie spotkałem :D.

CO do terek i innego szybkiego syfu to masz od czegoś Archerów bolty i magie ;)
myślisz się. ściąga się kogo się chce. 8 czy 7 w rzedzie to jedyne sensowne rozwiązanie. jego minusem to tylko slaby static CR. Speary dobre do fastow jak już mówiłem. Reszta do mocniejszych rzeczy.
IMO akademicka dyskusja. Najlepiej być blisko jednego i drugiego klocka.
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2008, o 21:36 przez Aldean, łącznie zmieniany 1 raz.

dżejdżej
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: dżejdżej »

jak masz 7-8 chłopa w szeregu to 1 moze sie styknać z teclisem (mówie o piechocie i kawaleri bo najczesciej wystawiani są w 5-6 w szeregu) i przed rzutami mówisz ile ataków wypłacisz w który model a jak zabijesz 2 to (o ile sie nie mylę) muśi ściagnać po równo z obu stron, choć jestem jedynie w 100% pewien co do strzelania że ściąga sie po równo z każdej strony. A w walce to już różnie z wszystkim sie spotkałem Very Happy.
W strzelaniu tak jak mówisz, ściąga po równo. W walce jeśli to Teclis zabije to w niego może bić o jednego mniej. Resztę zabitych przeciwnik ściąga jak chce, bo uzupełnianie rzędów jest po walce.

Coby nie robić offtopu to IMO w armi z Teclisem miałbym spearelfy i swordmasterów/whitelionów/phoeniksów. Wiadomo że jak się dopuści do szarży na klocek z Teclisem to już jest źle :wink: . Przecież zwykle da się zastawić tak żeby przeciwnik nie mógł się do Teclisa dostawić, skoro to najważniejszy model w armii to zwykle cała armia skupia się na tym żeby nie zginął. Jakoś na początku 7 ed(jeszcze na 6 ed hajów) arcymagowie nie mieli problemów z przezywaniem, a co za różnica czy 3 rany z T2 czy 3?

EDIT zostałem uprzedzony :D

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Trzeba było to na początku napisać, niebyłoby nieporozumień. :wink:

ODPOWIEDZ