Pytania WE ( raczej... "fluffowe"/kompozycyjne)

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5347

Post autor: Tutajec »

nie jest magiczny poniewaz od daje ci busty to statow taka sama jest historia z niedzwiadkikem z beasta (chyba)

Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

no właśnie, a ja bym chciał wiedzieć na pewno :P

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

mdłości pisze:Dobra pytanie z serii oczywistych, ale chętnie się upewnię. Czy dodatkowy atak z helm of the hunt jest atakiem magicznym?
Nie jest magic weaponem, więc nie.
To samo tyczy się 1 z beasta.

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5347

Post autor: Tutajec »

moze jakgbys nie mial broni to by mozna bylo z dynki udezyc
taki we ead but

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

mozna wypalic z haila w reakcji na szarze?

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5347

Post autor: Tutajec »

a czemu nie

Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

Można pod warunkiem, że widzisz przeciwnika do którego strzelasz i nie jest on za blisko (słowem obowiązują wszelkie zasady stand and shoot).

MarsnTwix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148

Post autor: MarsnTwix »

Mam pytanie o Wielkiego Jelenia. Grałem ostatnio bitwę z orkami i goblinami, podczas której boss black orków zabił mojego bohatera Dzikiego Jeźdźca na Jeleniu i pozostawił biedne zwierze bez pana.

Potem zaczęła się kłótnia.

Bo jeden tzw. "sędzia" twierdził, że Jeleń to wierzchowiec i powinien umrzeć razem z bohaterem. Drugi natomiast twierdził, że Jeleń to potwór, bo ma więcej niż 1 wound, większą podstawkę, wysokie LD i zbyt wysoki koszt (50 pkt.) jak na zwykłego rumaka. Koniec końców wypadło nam w teście na 4+, że Jeleń to potwór i gra dalej.

Więc jak to w końcu jest?

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Jeleń nie umiera z jeźdźcem bo ma więcej niż 1 wound. Co to za sędzia, który taką opcję wybrał? Byłeś bliski wała.
P.S. Niech już Ci nie sędziuje lepiej. :wink:

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Dokładnie tak - jeszcze jeden element wyróżniający - w armii builderze mounty będące potworami mają swoją wartość punktową w nawiasie. Zwykłe konie chociaż kosztują 12 to mają zero. Byłeś w istocie bliski totalnego wała.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

MarsnTwix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148

Post autor: MarsnTwix »

Dzięki za ostrzeżenie. Tylko to nie był koniec mojej drogi poprzez cienie.

Bohater był dołączony do oddziału Dzikich Jeźdźców. Po jego śmierci jeleń został naturalnie w tym oddziale. W tym momencie ktoś stwierdził, że w takim razie Dzicy tracą swój status Fast Cavalry, bo jeleń takowego nie ma i musiałem go odłączyć od reszty oddziału. Wałem pachniało mi na kilometr ale nie miałem już cierpliwości żeby się kłócić.

Poza tym w końcu wygrałem przewagą 400 punktów w grze na 500 więc nie było chyba tak źle...

MarsnTwix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148

Post autor: MarsnTwix »

Czy opłaca się brać Ancient Treemana w grze na 2000 pkt.? Jeśli tak to w jakim towarzystwie? Zaplanowałem dać mu Bound Spelle: Stupidity na przeciwnika w 18" i ten z testem na LD dla przeciwnika z D3 woundami w razie porażki. Dołożę jeszcze SpellSingerkę na koniu żeby mogłą poczarować jak przeciwnik będzie dispelował boundy. W sumie mam 4 kostki mocy i 4 dispela, trochę mało a nie wiem jak zwiększyć tą liczbę...

Opłaca się wystawiać w takiej armii Scoutów z Bannerem of the Zenith za plecami przeciwnika? Biorąc oczywiście pod uwagę konsekwencje w postaci konieczności wystawienia Glade Guardów.

No i czy sprawdzą się Eternal Guardzi? Planuję wystawić ich z Noblem ale są chyba dość wrażliwi na ostrzał.

szeregowiec ryan
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: szeregowiec ryan »

Czy Treeman moze zrobic szyszkami stand and shoot?

Chmuruś
Chuck Norris
Posty: 464

Post autor: Chmuruś »

Tak.

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

MarsnTwix pisze:Czy opłaca się brać Ancient Treemana w grze na 2000 pkt.? Jeśli tak to w jakim towarzystwie? Zaplanowałem dać mu Bound Spelle: Stupidity na przeciwnika w 18" i ten z testem na LD dla przeciwnika z D3 woundami w razie porażki. Dołożę jeszcze SpellSingerkę na koniu żeby mogłą poczarować jak przeciwnik będzie dispelował boundy. W sumie mam 4 kostki mocy i 4 dispela, trochę mało a nie wiem jak zwiększyć tą liczbę...
Generalnie 4 kostkami i 3 boundami sobie nie poczarujesz ;) Łatwo to zdispelować, a drzewiec np. w pojedynku ze star dragonem dostaje baty w 1 turze... Dlatego jeśli chcesz brać lorda drzewca to koniecznie z siatkami (trafianie na 6+ w challengu) oraz +1 kosc do DP. Najlepsza opcja. :)
Co do obstawy. To już co kto lubi. Ja daje do tego 2 caddych i bsbka koniecznie, w corze masę łuczników (40) i jako kontre wildów z szmatami, w rarze 5-6 wayów z championem. ;)

Opłaca się wystawiać w takiej armii Scoutów z Bannerem of the Zenith za plecami przeciwnika? Biorąc oczywiście pod uwagę konsekwencje w postaci konieczności wystawienia Glade Guardów.
IMHO GG i tak warto wystawić. ;) A scouci z sztandarem to nieporozumienie. Free frag dla przeciwnika, 1 magicznego pocisku, salwy z czegokolwiek...
No i czy sprawdzą się Eternal Guardzi? Planuję wystawić ich z Noblem ale są chyba dość wrażliwi na ostrzał.
Wiesz... Wszystkie elfy są miękkie ;) A eternale być może byliby dobzi, gdyby mieli wbudowany stubborn, a tak to lipa.
No i zależy jaką armią lubisz grać, bo w niektórych armiach eternale się sprawdzają.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Michał Archanioł
Mudżahedin
Posty: 205

Post autor: Michał Archanioł »

To ja może dodam coś od siebie o eternalach.

Chłopaki fajne jeśli nie szarżują i jeśli w wyniku przyjęcia szarży ginie najwyżej 2 z nich. Dlaczego? Nie będę wyjaśniał bo to prosta matematyka.

W obecnych czasach eternale tracą na wartości lecz, i tu podkreślę są nadal dobrzy! Wypłacanie 2ataków przez jednego + dodatkowy atak z 2 szeregu czyni ich ponad przeciętną piechotą.
Ilość ataków i premie za szeregi dają możliwość przetrzymania nawet ciężkiej kawalerii, o ile szlachta jest z nami.
Średnio od 2 rundy (przy liczebności klocka 25) przeciwnik się musi testować, kolejny wyjątek to bretonia, chłopaki mogą połówkę zjeść przy szarży.

Co do ich wrażliwość na ostrzał proponuje magom zostawiać 3 czar z domeny Loren. Czyni ten oddział znacznie mobilniejszym i żywotniejszym.

Pzdr.

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Eternale - 25 z fcg - 318pts plus noble około 120pts. Ergo drogi kloc. Jeśli przeciwnik nie ma czym go rozkręcić to będzie starał się unikać, albo wystrzelać i wymagować. Co boli eternali? Wszystko - strzał z s4 i AP znosi mu save'a więc każda rana ściąg model. Magia to samo 2d6s4 to dla nich 6 modeli średnio out. W walce - kawa z s5 wjeżdża i jeśli nie spieprzy rozwala nam cały pierwszy szereg i nawet jeśli ustaniemy stubborn to niewielu nam ich zostanie. Oczywiście może być tak, że się kawa odbije - jasne, ale generalnie nie liczyłbym na to z jakimś dużym prawdopodobieństwem. Być może do grania z dużym magiem, przeciw konkretnym przeciwnikom (np. demonom, żeby minimalizować zło psów :-)). Generalnie nie jestem ich fanem.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

MiM
Wałkarz
Posty: 85

Post autor: MiM »

Zastanawiałem się nad nimi w kombinacji 2 oddziały x 10/12/14 (do wyboru ze wskazaniem na 14) w 2 szeregach. Koszt to 240/288/336 punktów.
Podczas szarży -> 10/12/14 ataków co powinno lekkim oddziałom pierwszy szereg zniszczyć lub przynajmniej nadszarpnąć, żeby straty zminimalizować. I w następnej turze walki z In5 uderzamy pierwsi 15/18/21 atakami.

To oczywiście z Highbornem, żeby slotów nie jadło. Highborn WD BoL, Amarantynka, AoN lub WR - oaken, amarantynka (na koniu!).

Na 2350 przy WD'ku i 2 x 14 starcza pkt. na
3 x GG
3 x Dryady
2 x 6 WR + standard
2 x duże WD (8, CG)
jako-taką obronę anty magiczną -2 x Spellsinger, 3 DS, Dryada lvl, clusterki

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Witam. Ja nigdy nie grałem na Eternalach, nigdy na poważną (turniej) grę ich raczej nie wezmę, ale jak już kiedyś towarzysko zagram tym klockiem to tylko z lordem który ma 5+ warda dla siebie i całego oddziału, ASF i GW.
Pzdr.

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Eternale mają 3S i tego nic nie zmieni, są jak klocek goblinów z większą liczbą ataków, ale bez fanoli :-) A tak na serio to na tle innych jednostek tego typu obsysają i tyle (IMHO).
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

ODPOWIEDZ