Masy plastyczne

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

W Polsce to Cytadela (sklep.cytadela.pl) oraz JAMA (jotte.istore.pl) sprzedają jakieś większe opakowania w małych cenach. Rozejrzyj się też po sklepach zagranicznych - wbrew pozorom wysyłka do Polski nie kosztuje aż tak dużo.

I jak potrzebujesz dużo niedrogiej masy rzeźbiarskiej, sprawdź duże opakowania Magic Sculp (też dostępnie w Jamie)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

jesli chodzi o masy modelarskie to jama jotte bedzie najlepszym sklepem na dzien dzisiajszy polecam white stuff(brudzi rece ale daje rady) i pro create
zlotowka jest bardzo tania wiec lepiej juz zakupic w polsce mimo przysylki nie az tak drogiej no ceny sa zabujcze 2x wieksze niz na wakacjach byly ]:->
Malowanie, konwertowanie, rzeźbienie od zera ... ceny do uzgodnienia
https://www.facebook.com/angerfish.studio
Prosił bym o kontakt na fanpage, ponieważ na forum wchodzę sporadycznie.

Awatar użytkownika
skejwen
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Lublin

Post autor: skejwen »

ostatnio dostalem w lapki procreate i nie do konca jestem przekonany...
Sanity is for the weak...

Marcelle
Plankton
Posty: 3

Post autor: Marcelle »

Witam

Mam pytanie - czy w jakims innym sklepie niz Jama mozna kupic duze opakowania zwyklego Magic Sculpta ?

W Jamie co prawda sa w ofercie, ale nie mozna ich kupic (brak opcji "dodaj do koszyka" )

Bede wdzieczny za odpwiedz.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

najlepiej do nich zadzwonić bo czasami zapomni im się zrobić updejta... sam zamawiałem od nich kilka razy to wiem =]

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Dobra, linczujcie za nekromancję, ale coś ciekawego do napisania mam czego tu nie wyczytałem

http://www.mojehobby.pl/wamod-od15-masa ... 90048.html
Mianowicie, chodzi o Wamod, 60 gr, cena 9-12 zł, zależy gdzie.
Ogólnie, masa się kruszy, jest niewygodna w obróbce itp. ale znalazłem sposób aby temu zaradzić, tani sposób. Po wymieszaniu jej, formujemy placek, pizzę. na środek, pędzelkiem, czymkolwiek innym nakładamy, wikol. wikolu powinno być około 1/2 w porównaniu do tego ile mamy masy. zamykamy pizzę, robiąc wz niej kulkę aby wikol był w środku, coś jak nadzienie w lizaku i mieszamy. Ważne: przed zabiegiem dobrze natłuścić ręce wazeliną, czymś śliskim bo się bardzo klei.
Masa po wymieszaniu (proporcje są zmienne, intuicyjne, dobrze zacząć od 1/3 i dodawać wikol do zadowalającego efektu) jest przyjemna w obróbce, po wyschnięciu nie zauważyłem aby osłabiło to ją. Demonetkę przerabiałem na banshee, w tym celu ulepiłem jej długą suknię na zasadzie, rozpłaszczam, owijam i formuję, co prawda jestem początkującym w modelowaniu takich rzeczy ale efekt wyszedł naprawdę świetny. żadnych problemów z masą nie miałem, schło normalnie. Masa zrobiła się trochę rozciągliwa jednak, do modelowania poszarpanych szat czy płomieni raczej się nie nadawała (ew. mi brakuje skilla)

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ja właśnie zamówiłem tą masę. Czekam, aż przyjdzie. Co możesz jeszcze o niej powiedzieć?

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Rasti pisze:Ja właśnie zamówiłem tą masę. Czekam, aż przyjdzie. Co możesz jeszcze o niej powiedzieć?
Tyle co z recenzjach zwykle piszą, sama w sobie się kruszy i jest taka sobie, dopiero tuning sprawia że się nadaje do wielu rzeczy chociaż, to nie jest mistrzostwo świata. W porównaniu do GSu ma ten plus, że jak się zrobi cieplejsza nie jest aż tak miękka i trudna w formowaniu chociaż i tak trzeba używać jej zGSem, aby tym drugim wykończenia robić.
patrząc po jakości, brakuje jej do GSu, w skali, 10 punktowej, normalnie 2 pkt, z wikolem może 2
cena/jakość... wersja 1, nisko pod gsem, wersja 2 nawet go przebija. 10 zł za 60 gramów to naprawdę taniocha! Dobra do ćwiczenia i uczenia się.

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

jeżeli mówi o tej samej masie to ja nie mam z nią problemów. Ona właśnie się nie kruszy i jest twarda po utwardzeniu. Wada jest natomiast to ,ze strasznie śmierdzi podczas mieszania. Aby była bardziej plastyczna ja używam kropli oliwy. Następnie mieszam i zostawiam na chwile aż zajdą w niej procesy chemiczne. No i potem lepiej. Ja mam czasem problem z przyklejeniem jej do plastiku.

Odnośnie masy co się kruszy to jest też taka w paskach i ta rzeczywiście się kruszy ale ta z pojemników jest ok.
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Rossi
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rossi »

Ja mam pytanie co do green stafu który można kupić w cytadeli
http://cytadela.pl/cgibin/shop?info=6613&sid=0e32c2a5
24 gramy- ale na ile to starcza i jak dużo tego jest? czy ktoś mógł by podać wymiary albo coś?
Obrazek

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

To są zwykłe paski 4 calowe z tego co się orintuję. NIc nadzwyczajnego. Jeśli chcesz kupić GS-a w lepszej cenie to zajrzyj do Jamy na jotte.istore.pl - tam mają duże paki GSU po zajebiaszczych cenkach.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Rossi
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rossi »

ok. dzięki wielkie
Obrazek

Awatar użytkownika
slouch
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: slouch »

a czy szkielet wyjdzie z poxiliny?

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Jak ulepisz to wyjdzie.

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

slouch pisze:a czy szkielet wyjdzie z poxiliny?
Rasti pisze:Jak ulepisz to wyjdzie.
Dla ścisłości dodam: wyjdzie po odpowiednim zaklęciu. Wcześniej będzie w niej siedział, nie ma siły.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

a z jakiego lora i na ile się rzuca ? :P

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Starczy tych śmieszności :wink:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
slouch
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: slouch »

no właśnie, postawiliście mnie w niezręcznej sytuacji i jest mi teraz głupio :cry:

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Cóż... chcesz ulepić 70 szkieli z poxyliny? Nie lepiej kupić paczkę szkieli?
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
slouch
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: slouch »

o szit! #-o sorry koledzy, mój błąd! mówiąc "szkielet" nie chodzi mi o taki z kości :-) ale o ten, który będzie pełnił role konstrukcji, aby potem oblepić to green stuff'em.

ODPOWIEDZ