VIII edycja

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Re: VIII edycja

Post autor: bigpasiak »

Normalnie.
Panowie z GW ze 3 razy mi odpisywali, że mam rację i tak to należy traktować.
Dodatkowo jakby ktoś chciał to może wcisnąć na wild rider hero jakąś czapeczkę i będzie jej mógł używać [ podnosząc save ] jednak resztę pancerzy to tylko l. armoury i tego co daje np 2+ save [ a. of silvered steel ] sobie na takiego nobla nie wsadzisz...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Macias pisze:LS zdecydowaną większością głosów (3-2) zdecydowała, że EGFS będzie traktowany jak scaly skin 5+.
Z którego możesz kożystać o ile nie masz magicznej zbroi lub broni.

EGFS+LA+Tarcza+orzeł+dawnstone = 2+ z rerolem. I tak niezle jak na faceta w rajtuzach. :mrgreen:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Furion pisze:
White Lion pisze: Pytania dotyczące WE w kwestiach ostatniego głosowania LS i EURO:

1. Na głosowaniu zostało ustalone że EGFS działa jak scaly skin na 5+ i się normalnie sumuje z niemagicznym ekwipunkiem.
- czy magiczne zbroje i bronie nadal go niwelują ?
Można kombować z magicznymi brońmi / zbrojami.
:mrgreen:
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Lenart
Falubaz
Posty: 1194

Post autor: Lenart »

czyli 1+ z przerzutem :D

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Mam przed oczami AB do WE i powiem tyle, że to co wyprawia LS coraz mniej mnie bawi.
Rozumiem, że FAQ wprowadzał zamieszanie w kwestii czym jest owe EGFS. No ale jakby się do tego nie zabierać, to jest chyba jak wół napisane, że nie działa w połączniu z magiczną bronią lub zbroją.

No cóż niedługo się dowiem, ze 2+2 jest 5. :mrgreen:
Obrazek
Obrazek

Lenart
Falubaz
Posty: 1194

Post autor: Lenart »

Wujek, ale to FAQ miał docelowo znieść ograniczenie związane z magic weapon/armour zresztą Pasiak dostał odp. z GW że tak to należy interpretować, a to że my czekamy pół roku na coś co jest już dawno legalne wszędzie, żeby w Polsce było to inna sprawa.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Dziwne, bo jak go czytam to mam wrażenie, że chodziło o zniesienie sytuacji, w której bohater z EGFS ma LA, tarczę i siedzi na orle/smoku, lecz w związku z niejasnym zapisem AB nadal ma 5+ save.
pozdr.
Ostatnio zmieniony 3 lip 2012, o 13:05 przez Dębek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek

Lenart
Falubaz
Posty: 1194

Post autor: Lenart »

Dębku drogi, tu naprawdę chodzi o gierki słowne, powiedz ile razy to w podręcznikach GW popełniono debilne błędy, tak samo jest w FAQ-u. Po prostu brak w nim doprecyzowania. A skoro GW twierdzi że taki był zamysł, to znaczy, że tak jest. A to że my robimy zawsze 1000 problemów z tego typu sprawami to inna bajka. A tak serio, to WE nie są w top 5 najbardziej przegiętych armii, więc poprawienie jej grywalności kosztem jednej małej zmiany która naprawdę robi sporą różnicę moim zdaniem jest ok. Piona!

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Nie mam problemu z dopakowaniem WE. Martwi mnie tylko to, że coraz mniejsze znaczenie ma znajomość RB i AB, gdyż można im jawnie zaprzeczyć wynikiem głosowania jak nie na tym to na innym forum.
Oprócz FAQów, Errat są bowiem jeszcze uściślenia LS, uściślenia do ETC - wszystko rozbuchane do granić absurdu, w sytuacji gdy tak naprawdę bardzo wyjątkowe sytuacje wymagają doprecyzowania.
pozdr.
Obrazek
Obrazek

Lenart
Falubaz
Posty: 1194

Post autor: Lenart »

A tu masz w 100% rację, za bardzo ingeruje się w zasady!!!

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

By nie być gołosłownym. W opisie sztormówy do skavenów jest napisane kiedy kończy się efekt burzy. Widać było za mało zrozumiale, bo zaraz dowiemy się, że są jeszcze inne metody kończenia działania tego itemu wymyślone przez LS: np. zniszczenie sztormówy przez 6stkę z high magic, zabicie szczura-sztandarowego. Pytam po kiego wała to wszystko? Na 4+ to na 4+ - nikt nie miał z tym problemu przez tyle lat.
pozdr. i sorry za offtop
EOT z mojej strony
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Flaming attacks a ataki wykonywane z przedmiotów magicznych nie będących magic weapons
Według RB zasada „flaming attacks” nie przenosi się na ataki wykonane magiczną bronią. Nie dotyczy to jednak ataków wykonywanych przy pomocy przedmiotów magicznych z innych kategorii – np. magiczne strzały WE są Enchanted Itemami, a nie przedmiotami z kategorii Magic Weapons, mogą więc zyskad zasadę Flaming Attacks dzięki Banner of Eternal Flame O ILE oczywiście są wystrzeliwywane z normalnego, nie magicznego, łuku.
Czyli w chwili obecnej BSB nie musi posiadać Aysendi's Bane
Więc Hail of Doom Arrow wystrzelony z oddziału z w/w banerem daje nam "płonącą hodę" ?

Dobrze to rozumuje ?
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Jak dla mnie tak
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Rewelacja :)

Ok lećmy dalej...
...odnośnie nowych uściśleń i dyskusji na temat EGFS to szczerze się przyznam, że trochę się pogubiłem
Więc pytanie:
Eternal Guard Noble @ 173.0 Pts (Light Armour, Longbow, Shield, Great Weapon)
Dragonhelm [10.0]
Dawnstone [25.0]
Great Eagle @ [50.0] Pts
Ten gość będzie mieć Sv 1+ z przerzutem i ward 2+ na flame ?
To jest legalne i REALNE ? [-o< :mrgreen:

PS. Jeśli tak to stawia nas w bardzo fajnej sytuacji... latających kaułbojów z całkiem niezłymi możliwościami :)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Luc pisze:Ten gość będzie mieć Sv 1+ z przerzutem i ward 2+ na flame ?
To jest legalne i REALNE ? [-o< :mrgreen:
Tak :mrgreen:
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Przeszło w głosowaniu, uściślenia mają oficjalnie wyjść przed masterem w Gdańsku. Do leśniaków dotarł Panzerhammer =D> #-o
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

LuciusII pisze:Przeszło w głosowaniu, uściślenia mają oficjalnie wyjść przed masterem w Gdańsku. Do leśniaków dotarł Panzerhammer =D> #-o
A jednak max 2+ z rerolem. Przykro mi panowie, ale z drugiej strony to się cieszę, bo już bałem się o trzeźwość umysłu członków LS.
W uściśleniach przeszło tylko łączenie zwykłego sprzętu, czyli w zasadzie zgodnie z tą częścią zapisu AB do WE, który nie mógł budzić wątpliwości interpretacyjnych.
Obrazek
Obrazek

Lenart
Falubaz
Posty: 1194

Post autor: Lenart »

To może nich LS zdecyduje się na jedną wersję bo jak na razie to każdy mówi co innego.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Lenart pisze:To może nich LS zdecyduje się na jedną wersję bo jak na razie to każdy mówi co innego.
Ponoć wersja była cały czas taka sama. Tylko Furion gdzieś tam źle się wyraził. :roll:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Macias pisze:
Luc pisze:Ten gość będzie mieć Sv 1+ z przerzutem i ward 2+ na flame ?
To jest legalne i REALNE ? [-o< :mrgreen:
Tak :mrgreen:
Tej no ...... idę się najebać normalnie :mrgreen: :mrgreen: \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/
LuciusII pisze:Przeszło w głosowaniu, uściślenia mają oficjalnie wyjść przed masterem w Gdańsku. Do leśniaków dotarł Panzerhammer =D> #-o
Nadchodzi era pancernych kaułbojów na orełkach :D

Czas skleić moich latających łobuzów :D - od pół roku leżą w pudełku i czekają na sklejenie..... jest motywacja, jest cel :badgrin:
Dębek pisze:
LuciusII pisze:Przeszło w głosowaniu, uściślenia mają oficjalnie wyjść przed masterem w Gdańsku. Do leśniaków dotarł Panzerhammer =D> #-o
A jednak max 2+ z rerolem. Przykro mi panowie, ale z drugiej strony to się cieszę, bo już bałem się o trzeźwość umysłu członków LS.
W uściśleniach przeszło tylko łączenie zwykłego sprzętu, czyli w zasadzie zgodnie z tą częścią zapisu AB do WE, który nie mógł budzić wątpliwości interpretacyjnych.
Czyli Dragonhelm DAŁBY mi 1+ ale tego wziąć nie mogę więc zostaje mi wersja z 2+ ?
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

ODPOWIEDZ