Witam! Jestem nowy, proszę o pomoc

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Scyla Anfingrimm
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: Kielce

Re: Początkujący -Wyznawca Chaosu-

Post autor: Scyla Anfingrimm »

Arbiter Elegancji pisze:
Rakso_The_Slayer pisze:Ale mi Jasiuuu nie powiesz, że sojusz Korniszona z Tęczowym jest fluffowo ok ;) A jakoś nagminnie się pojawia i w Warriorach i już szczególnie w Demonach.
Bardziej fluffowy niż khorne i slaanesh :wink:

No ale to też jest bardziej fluffowe niż armia samych demonów :P.
"ZABIJAJ DLA KHORNA, ZABIJAJ DLA KHORNA, ZABIJAJ DLA KHORNA!" (Dla Slaanesha też! I dla Nurgla! Oraz Tzeentcha!) Zabijaj każdego jak leci! Niech Chaos rośnie w siłe i zapanuje nad światem śmiertelników!

P.S. A Wąpierze ssą!!

lizardboy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lizardboy »

witam
grałem wcześniej lizakami i odkryłem że combat to jest to :twisted:
a lizaki to partyzantka.
tu moje pytanie co kupić ???

może tak
2 boxy maruderów konnych
1 hero na dysku
2 boxy psów
2 boxy rycerzy
może coś takiego?

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

na początek 2 boxy psów to imo troche za dużo

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

ja bym polecil na poczatek
1 box psow
1 box pieszych maruderow
1 box konnych maruderow
2x box rycerzy
herosa na dysku + maga na koniu
mozna juz nawet do 1000 pkt grac, a moe i wiecej

pzdr

wilq
Pseudoklimaciarz
Posty: 33

Post autor: wilq »

Hej, a czy ktoś z was, grając na wyższe punkty używa Shaggotha? Kupiłem figurkę od qmpla który zmieniał armię i parę razy go wystawiłem. Poza spawnami to chyba nasz jedyny sensowny rare (mam awersję do giganta). Owszem kosztuje bardzo dużo, ale ma niezłego kopa. Przeciwko armiom które mają mało strzelania jego skuteczność (zwłaszcza z dwurakiem) jest oczywista. Natomiast jest także skuteczny przeciw innym armiom na duże punkty. Zabrzmi to może dziwnie ale ma on znaczenie strategiczne. Gdy grałem z krasiami to przeciwnik musiał na niego skierować wszystkie armaty i wszystkie bolce. W drugiej turze moja kawaleria 3X5 knights i 3 DO były przy nim (1 ranny DO). Jest to kolos którego przeciwnik nie może zignorować. Nie polecam jednak przeciw imperium. Jeżeli ktoś chce mieć oryginalną armię to zamiast spawnów powinien wsadzić Shaggotha.
Wszelkie dobre uczynki muszą kiedyś zostać ukarane

Awatar użytkownika
maciek_89
Chuck Norris
Posty: 420
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: maciek_89 »

Thurion ,ja na starcie wlaśnie mniej więcej chce złożyć taki zestaw jak napisałeś...
Rycerze konni ,psy i maruderzy konni.

wilq - gdzieś jeszcze wkleisz tego posta ,aby oczekiwać odp. jeśli znajdzie się ktoś chętny odpowiedzieć ci to odpiszę w twoim temacie... Rozumiem że zachęcasz aby go wystawiać ale nie katuj ludzi kilkukrotnie tym samym postem.

Awatar użytkownika
Rotrim
Warzywo
Posty: 12

Post autor: Rotrim »

Już niedługo stanę się dumnym posiadaczem batalionu do WoCh i tu pojawia się pytanie: jakiego bohatera radzicie mi dokupić bym mógł takim kompletem grać już (i nie przegrywać ciągle :wink: ) na mniejsze punkty?

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

kolesia na dysku

Awatar użytkownika
kenny
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: kenny »

Łączenie jest klimatyczne tylko trzeba wiedzieć co z czym :P Czerwony z magikiem to przesada na maxa bo się nienawidzą i to wiemy z fluffu. Nurgle z Khornem jest dopuszczalne według mnie. Trzeba tez wiedzieć co w jakich proporcjach bo tak do 2000 to klimatyczne są czyste armie ale np ponad 4000 to odpowiedzcie sobie na pytanie czy zebrałaby się taka wielka armia pod wezwaniem tylko jednego boga ?:D Dlatego jak gram ponad 2000 to nie zawaham sie użyć Nurglowców, a gram tylko z klimatem :P.

Awatar użytkownika
Rainhold
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Rainhold »

Właściwie trzeba najpierw zadać sobie pytanie czy kwestie klimatu rozpatrujemy biorąc po uwagę strae książki opisujące chaos czy nowe.

W świetle starych nie powinno być kogoś jednoczącego wszystkich wyznawców chaosu.

Nowe książki natomiast przekreślają niemal wszystko co było napisane w starszych.

Obecnie można właściwie zrobić niemal wszystko wszystko i twierdzić, że jest klimatyczne (nie będę zaskoczy jeśli w kolejnej edycji najbliższymi sojusznikami chaosu zostaną Wysokie Elfy).

Awatar użytkownika
Whydak
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Whydak »

Slanesh je przekabaci 8)
Ja tam jestem nowy, starych książek nie widziałem i nie ma problemu :)
Ja sobie i tak raczej będe grał na Tzeentchu i Slaneshu 8) czasem się da coś z khorna ale staram się to ograniczać
jak już się bawię w klimaciarza to jest problem trochę bo bohaterów po 2 na marka a oddziałów tzeentcha lekki brak :lol2:
Hordes of Chaos.... To było to....

DAAVIDF
Warzywo
Posty: 13

Post autor: DAAVIDF »

Witam zacząłem zbierać Wojowników Chaosu moim pierwszym jest limitowany HARRY THE HAMMER... zakupiłem równie ARMY BOOK I ARMY RULES powoli zkompletuje armię oraz czekam na zamówiona makietę.
Mam pytanie czy Wojowników można łączyć z Bestiami Chaosu ?

Awatar użytkownika
conejito
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: conejito »

Nie, to dwie osobne armie.

DAAVIDF
Warzywo
Posty: 13

Post autor: DAAVIDF »

ok dzięki
a jest gdzieś dostępny w sprzedazy KHOLEK POZERACZ SŁOŃC ciekawe ma statystyki

Awatar użytkownika
Whydak
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Whydak »

Witam
Nie ma. Ale to byłoby raczej coś typu shagota.
Jeszcze taka sprawa . Jakbyś chciał się bawić po turniejach to specjalnie bohaterowie nie są dopuszczalni i tak normalnie też nie wszyscy chcą na nich grać.
Hordes of Chaos.... To było to....

DAAVIDF
Warzywo
Posty: 13

Post autor: DAAVIDF »

ok dzieki za ifnormacje ciekawe czy w jakims niedługim terminie ten KHOLEK bedzie dostępny bo z chęcia bym go zakupił :twisted:

Akbart
Wałkarz
Posty: 52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Akbart »

Teoretycznie wiadomo, że zbliża się, jak prawie zawsze, "2nd wave of minis" - druga fala figurek do WoCh. Nie wiem dokładnie kiedy, ale możesz się modlić, że jedną z wypuszczonych wtedy figurek będzie Kholek.

Jeśli zacząłeś grać WoCh i z tego co wyczytałem, nie masz na razie za wiele. Polecam Ci zacząć nie od bohaterów specjalnych, ale od zwykłych jednostek. Pewniakiem pasującymi do wszystkiego będą Marauderzy na konikach, Knight'ci i psy

Pozdro
akbart

DAAVIDF
Warzywo
Posty: 13

Post autor: DAAVIDF »

włąsnie sobie robie rozpiske co kupić
narazie wychodzi mi 840 punktów za 4 odziały knightów w każdym odziale po muzyku
armie tworzę do 3 tys punktów chce jeszce dobrac do jednostek specjalnych albo rydwan albo smocze ogry rydwan ma 120 punktów za to mam 2 smocze ogry co lepsze?
co do piesków to napewno kupię chcę jak najmiej pieszych jednostek

Akbart
Wałkarz
Posty: 52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Akbart »

Pod 2-oma smoczymi ogrami rozumiesz ich 2 regimenty? Są od 3+ w oddziale.
Moim zdaniem się sprawdzają; myślę, że to jeden z ciekawszych rarów.
Na 3tys. piesków potrzebujesz myślę, niemało :lol2:
Rydwan może coś zrobić, ale zniszczyć go też łatwo, przynajmniej masz 1 działo na 1 turę odwrócone od oddzialu knightów, no i może nawet nie trafić! To i ze 2 może... :lol2:

DAAVIDF
Warzywo
Posty: 13

Post autor: DAAVIDF »

własniue miałem pytac co te plus znaczy w ARMYY BOOK czyli wezmę 1 odział smoczych ogrów
kolejne pytanko czy do konnych grasantów dobierac muzyków?
a do piesków łuskowatą skórę?

ODPOWIEDZ