Nasze Rozpiski

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Bardzo plewa ta rozpa. 2 charioty które są zawodne to cała twoja główna siła uderzeniowa. Musiał bys 2 razy rzucic BH zebys narbobił duzych szkód magią. I nie wiem kto Cię uczył Matmy ale ta rozpa jest na 1595pts.

Uzasadnienie:

1 Noble @ 181 Pts
General; Lance; Shield
Lifetaker [30]
Blood Armour [20]

1 Dark Pegasus @ [55] Pts

1 Sorceress @ 180 Pts
Magic Level 2
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]

1 Sorceress @ 145 Pts
Magic Level 2
Tome of Furion [15]<-\
Black Staff [20] <-------\ERROR albo to albo tamto

10 Warriors @ 120 Pts
Repeating Crossbow; Light Armour; Shield

10 Warriors @ 120 Pts
Repeating Crossbow; Light Armour; Shield

20 Warriors @ 175 Pts
Spear; Light Armour; Shield; Standard; Musician

5 Dark Riders @ 120 Pts
Spear; Repeating Crossbow; Light Armour

5 Dark Riders @ 120 Pts
Spear; Repeating Crossbow; Light Armour

2 Cold One Chariot @ 214 Pts
Spear; Repeating Crossbow

2 Reaper Bolt Thrower @ 200 Pts


Casting Pool: 6
Dispel Pool: 4
Models in Army: 62
Total Army Cost: 1595

tak jakos mało tych pts. mi sie wydawało. Pokaz mi tu czym ty chcesz tu walczczyc.. Bo ja nie moge przypasowac tutaj zadnej taktyki :?

Machnąłem sie o 10 pts. bo nie policzyłem 2 kusz na chariotach tylko 1.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2008, o 22:24 przez GarG, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Mike
Mudżahedin
Posty: 343
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Mike »

Fajnie garg ale zanim zaczniesz krytykować, że ktoś nie umie liczyć to sam sie naucz, jest dokładnie na 1631.
A co do samej rozpiski to nie jest gorsza od twoich, stoi strzela, wykrzywia najgroźniejsze szarże fastami, mniej groźne przyjmuje klockiem i wpada w nie rydwanami.
Ja bym zamienił 1 DS na seal of ghrond, a black staffa na DS, i wrzucił muzyków na kusznikach i SDC na noblu

Awatar użytkownika
dziekanotr
Wodzirej
Posty: 716
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziekanotr »

Pokaz mi tu czym ty chcesz tu walczczyc.. Bo ja nie moge przypasowac tutaj zadnej taktyki :?[/quote]

Moim zdaniem wcale nie jest taka zla ta rozpiska.. przypominam ze jest to moja 1 rozpa.. to moze zamiast mnie krytykowac to powiedzialbys mi jakiej Ty uzylbys taktyki...co zmienic, co doradzic hm?? moge jeszcze ewentualnie dodac z 5-6 harpii lub shadow. oj moj blad, zostawie Tomik furiona i black stuffa zmienia na DS, dziekuje, i kusze w rydwanach tez wywalam, i ta rozpa oparta jest na magii i strzelaniu, tak jak mowil MIKE kosze wszystko riderami a rydwany jako silniejsze uderzenie z boku lub z tylu na szarze zatrzymana na klocku 20 warriorsow, pozdro

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Mike pisze:Fajnie garg ale zanim zaczniesz krytykować, że ktoś nie umie liczyć to sam sie naucz, jest dokładnie na 1631.
A co do samej rozpiski to nie jest gorsza od twoich, stoi strzela, wykrzywia najgroźniejsze szarże fastami, mniej groźne przyjmuje klockiem i wpada w nie rydwanami.
Ja bym zamienił 1 DS na seal of ghrond, a black staffa na DS, i wrzucił muzyków na kusznikach i SDC na noblu
po 1 jeśli nie umiesz liczyc w pamieci to uzyj kalkulatora.
po 2 ta rozpiska odbiega od moich gdyz moja była duzo szybsza i bardziej mobilna z mozliwoscią ucieczki lub wymanewrowania cięzszej i mniej sprawnej rozpiski typu bretonia. Ja nie stoje i strzelam Ja strzelam i biegam po mapie, poza boltami które stoją bo muszą.
po 3 klocek warriorów nie utrzyma wjazdu lanc Bretoni bądz chaos knightów(chyba ze bedzie duzy fart w rzutach).

A nooblowi wywalił bym Liftarkera dał zwykłą kusze(i tak praktycznie zawsze 2+), dotego dał Wand of the Kharaidon i enthanted sheald(save 2+ wystarczy). Magusce wywalił Black Staff dał Darkstar Cloak i Power stone. Drugiej zastanowił bym sie nad Seal of Ghround zamiast DS. Jak magujemy to magujemy a nie udajemy.

Dodaj do tej rozpy moze COK jak na 1700 pts. Albo cos co da Ci przynajmniej wiekszą siłe uderzenia. No chyba ze dodasz 2 klocek Warriorow co jest bezsensem przy takiej rozpie moim zadaniem. No i przydały by sie jeszcze harpie na maszyny.
Popraw rospiske tym razem z PTS. i podlicz wszystko ładnie.

Awatar użytkownika
Mike
Mudżahedin
Posty: 343
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Mike »

Może i nie umiem liczyć ale ty za to czytać. Nie dałeś muzyków na DR i kusz na rydwanach, więc wychodzi na to, że nie umiesz ani jednego ani drugiego.
Nie kłuć się że twoja rozpiska jest od czegokolwiek lepsza skoro wszyscy mówią ci, że jest jeszcze większym free fragiem niż "utarte plewne schematy" DE.
Z bretką różnie bywa ale jestem pewien, że to co będzie szarżować, zakładając że nie gra ktoś 1 raz, w klocek to nie będzie 9 tylko co najwyżej 6 a to bez większych problemów powinno przetrzymać 20 wojowników. A kawa chaosu wypadają porównywalnie z errantami z EW, lepiej trafiają ale mają mniejszą siłę.
Powtórzę to samo co i inni mówią, pograj trochę na turniejach nabierz doświadczenia a potem udzielaj rad innym.
pozdro i poćwicz

Awatar użytkownika
Bison
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 179

Post autor: Bison »

Dziekanator jeśli to ma być na około 1800 pkt to moim zdaniem przydałby się jeszcze jeden oddział wojaków, nie koniecznie z dowódca.
Zamiast harpii wystawiłbym jeszcze jednych DR-ow. Po pewnym czasie można nauczyć się tak nimi grać, że harpie stają się zbyteczne (oczywiście jeśli się ma jakiegoś latającego bohatera).
A co do nobla to można chciałbyś trochę terroru nim wzbudzić :D, to mogło by nieźle namieszać (szczególnie jeśli gra się przeciwko skavenom lub orkom :D)

Co do przyjmowania lancy na klatę warriorsami - po zdjęciu szeregów lancy jest duże pradopodobieństwo że warriorsi wygrają samym static CR (no chyba że szarżowali gralowcy, to już inna sprawa).

GraG ta rozpa nie jest plewna tylko średnia, dobrze wywarzona, zostały tu użyte najbardziej uniwersane jednostki jakie mamy w armii. Oczywiście są jeszcze coki do wykorzystania, ale czasami rydwany w tandemie potrafią zrobić o wiele więcej niż oddział 6 coków.
Aż mi się łezka w oku kręci gdy przeorały się przez oddział relikwi a poźniej errantów :D.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Mike - Kusze są na chariotach tylko zapominiałem o muzykach w DR to przyznaje sie. Pozatym nie pisze ze moja jest lepsza tylko ze jest inna i jak to napisałem "odbiega od moich" i zacząłem wymieniac atryubuty mojej rozpy które są faktem. I nie staraj sie wmówic mi czegos czego nie powiedziałem!
Pozatym nie zakładaj ze bedzie czegos iles bo wróżbitą chyba nie jestes( a moze sie myle?)A to nie jest 1500pts tu masz 300pts wiecej wiedz 9 jak najbardziej moze byc.

Bison - gdyby dodał klocek warriorów to juz prędzej. I nie twierdze ze zrobią wiecej CoK ale dałem pomysł na dodajnie jeszcze czegos. oczywiscie mozna dodac 2 charioty ale grajac np. przeciwko krasnalą Bolty zutylizują je w ciągu 2 tur.

Lysander
Pseudoklimaciarz
Posty: 24

Post autor: Lysander »

Partyzantka 1000 pts.
Noble na pegazie z terrorem
Noble z SoG i scautem
2*5 Dr z kuszami i muzykiem
8 shadów
5 menghili + mengil

Założeniem jest bieganie, chowanie się i ostrzelanie, a osłabione oddziały niszczyć jakąś kombinowaną szarżą. Próbowałem złożyć armię bez użycia bolców, rydwanów i rycerzy bo nie pasują do klimatu partyzantki.
Czy ma to jakieś szanse na dynamiczną, ciekawą i wyrównaną grę?

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Napewno zaskoczysz przeciwnika wystawiac 2x dr i nobla :D a reszta w sqout. fajna rozpa podoba mi sie ale wywali bym tego nobla z sqoutem i dał jeszcze menghili, dał bym zwykla kusze noblowi na pegazie i jeszcze moze cos jeszcze. Jednak brak tego rara boli ;-/

Lysander
Pseudoklimaciarz
Posty: 24

Post autor: Lysander »

Mogę dać rara - kociołek na przykład ;p. To na pewno zdziwi przeciwnika. A tak na serio to rare nie pasuje do klimatu armii. Szybkiej, zwrotnej i pozbawionej wsparcia z zewnątrz. Taka samodzielna brygada do eliminacji pokurczów i zielonych.

Awatar użytkownika
Mikusz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Pueblo polaco
Kontakt:

Post autor: Mikusz »

Mówisz partyzantka. Można by dać jako rar hydrę, bo porusza się jak skirmisz. Ale je dużą wadą byłby lardż tardżet. Co kto lubi.

Awatar użytkownika
dziekanotr
Wodzirej
Posty: 716
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziekanotr »

Witam ponownie, oto moja rozpiska, troche zmieniona na 1800 pkt :)

HERO: pkt:

*Noble(general) 70
-lance 4
-shield 2
-blood armour 20
-lifetaker 30
-dark pegassus 55

RAZEM: 181pkt

*Sorceress 90
-magic lvl 2 40
-dispel scroll 25
-seal of ghrond 25

RAZEM: 180pkt

*Sorceress 90
-magic lvl 2 40
-dispel scroll 25
-dark star cloak 20
-dark steed 12

RAZEM: 187pkt


CORE:

* 20x Warriors 140
-shield 20
-FCG 25

RAZEM: 185pkt

*10x Warriors 70
-crossbow 40
-shield 10
-muzyk 5

RAZEM: 125pkt


*10x Warriors 70
-crossbow 40
-shield 10
-muzyk 5

RAZEM: 125pkt

*5x Dark riders 90
-crossbow 30
-muzyk 7

RAZEM: 127pkt


*5x Dark riders 90
-crossbow 30
-muzyk 7

RAZEM: 127pkt


SPECIAL:

*2x Cold one chariot 190
-spear 4

RAZEM: 194pkt

*6x shade 84
-light armour 6

RAZEM: 90pkt

*6x harpies 78

RAZEM: 78pkt


RARE:

*2x Bolt Thower 200

RAZEM: 200pkt



TOTAL ARMY COST: 1799pkt




POWER DICE: 2+2+2+1(SDC)= 7 power dice
DISPEL DICE: 2+1+1+1(SOG)= 5 dispel dice + 2 dispell scrolle


Prosze o ewentualna krytyke i komentarze, dziekuje

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

ja bym wywalił shade i muzyka z kuszników i dał jeszcze 1 chariot.

ale jak tam wolisz ;)

Awatar użytkownika
dziekanotr
Wodzirej
Posty: 716
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziekanotr »

hmm... no tez niezla mysl.. ;) ale rozpiska tak patrzac ogolnie chyba nie jest zla co?

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Te jedne włócznie przypuszczam ze niewiele zrobią. przydały by sie 2 ale nie widze pts. na nie

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

garg, dużo widzisz, a mało pokazujesz....

Awatar użytkownika
dziekanotr
Wodzirej
Posty: 716
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziekanotr »

hmm... Garg ma nawet niezly pomysl.. mozna by jakos pokombinowac, np wyrzucic jedna czarodziejke i 20 warriorow wsadzic, ale wtedy ta cala rozpiska magiczna straci sens... chyba ze przerobic ja jakos.....

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Ja z twojej rozpiski bwalił bym 1 kuszników, wywalił shade, dodał 1 klocek warriorsów i 1 harpie za reszte pts. Zmienił bym kombinacje przedmiotów u nobla na takją jak juz pisałem:

noblowi wywalił bym Liftarkera dał zwykłą kusze(i tak praktycznie zawsze 2+ trafia), dotego dał Wand of the Kharaidon(to jest banspell którzy rzuca doombolta) i enthanted sheald(save 2+ wystarczy) co naprawde daje mu duzo wiecej mozliwosci i wiecel boltów leci.

w takim ustawieniu masz praktycznie 3 magów sporo strzelania cos co zatrzyma atak i cos co ugryzie.

Awatar użytkownika
rychu022
Chuck Norris
Posty: 398
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rychu022 »

GarG pisze: noblowi wywalił bym Liftarkera dał zwykłą kusze(i tak praktycznie zawsze 2+ trafia),
:shock: ja nie wiem jak ty grasz? Ale moj nobel jak strzela z kuszy to praktycznie nigdy nie mam na 2+ . Masz nobla na pegazie, czyli jest oczywiste ze sie rusza czyli ma -1, nastepnie strzelasz za multipla -2, zazwyczaj nim strzela sie do nie rozgarnientych singel modeli to juz mamy -3, pozatym masz takie cos jak strzelanie w las, long range itp. to ja nie mam pojecia z kad wzielo ci sie 2+? Chyba ze woglole nie ruszalbys sie nim czekal az przeciwnik podejdzie na short range i strzelal pojedynczym

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

BS 6. 1 strzał moze byc na 4+ ale jak juz latasz blisko celu to zwykle jest 2,3+

ODPOWIEDZ