HElfy vs Krasnoludy

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Re: HElfy vs Krasnoludy

Post autor: Soulferin »

Nie ponieważ wszystkie 3 runy są na tym samym "przedmiocie" a zdejmujesz cały przedmiot a nie pojedyńcze runy.
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

Na krasie wziąłem arcymaga 4lvl, ward 4+ i plus jedna kostka do spelowania.
szlachcica na koniu z kropierzem dragon armour, shield,BSB, lance
40 włóczników
3x 10 łuczników
20 pheonix guard (szatandar daje K3 kosci do spela(50p))
10 dragon princes
2x balista
5x orzełki

łucznikami zdejmuje inżyniera jak go ma gościu i już ma lipę, niema wkurzających przerzutów na rozrzut i niewypał
arcymagiem z maszyn i bohaterów ściągam magiczne przedmioty, resztę speli jakieś wzmacniających dla moich itp.
dragonami z BSB jadę na jednej flance tak żeby we mnie wróg nie w szarżował
balistami po oddziałach
20 pheonix do przodu i włócznicy tak samo , pheonixami szarżuje ale trzeba uważać w kogo a włócznikami czekam aż na mnie zaszarżuje, premie ma +1 za szarże ale ja za to bije włóczniami z trzeciego szeregu w dodatku ustawieni hordą
orzełkami podlatuje i zdejmuje maszyny
dragoni koksza i jak się uda to na bok szarżują
a potem to już z górki najważniejsze żeby zdjąć w 1 turze inżyniera a magiem runy posciagac, orzelkami zdjąć maszyny , najważniejszy cel zdjąć maszyny a potem to już się bawimy i nie musimy walczyc z oddziałami wroga tylko w nie spelujemy i strzelamy. Dzięki ze przeczytaliście do końca, tyle ode mnie, jeżeli możecie mi w czymś pomuc w tej taktyce to piszcie bo niedługo gram HE

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

No dobra, a jak tych 40 włóczników wytrzymuje placki z katapult? Poza tym nie możesz chyba wziąć 5 orłów ze względu na powtórzenia jednostki.
Poza tym, jak grasz na hordzie włóczników lepiej bierz arcy z BoH-em i shadowem, żeby brzytwa weszła we właściwym momencie, inaczej osłabiony klocek spearów dostanie lanie od podobnego klocka wojowników z GW.
PG na krasnoludy są spoko, wytrzymują ich turbo strzelanie i mogą wygrać combat własną przeżywalnością, a super siły też na tą armię nie potrzeba.
Zastanawia mnie jak zamierzasz ustrzelić inżyniera, skoro on będzie siedział w oddziale wojowników albo thundów.
Orłami tak łatwo maszyn nie pociśniesz, zwłaszcza, że mogą ich pilnować kusznicy z GW, poza tym zestrzelą je thundererzy i kusznicy.
DP zapewne od razu ściągnie runesmith do combatu z hammererami używając Mro Challenge.
Stanie włócznikami i czekanie, aż zaszarżuje jest zwyczajnie głupie. Nie licz na to. Będą natomiast celem ostrzału. Musisz tym klocem zaszarżować jak najszybciej.
Co do balist, to krasnoludy zapewne będą miały kowadło i górników. W efekcie dojdzie do szarży na balisty.
Tyle ode mnie.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

zarówno jeden jak i drugi post to czysty theoryhammer... ręce opadają jak się to czyta.
Mam nadzieje, że nikt nie weźmie ich na poważnie.

pozdrawiam
Obrazek

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

moja sie sprawdzila bo gosciu mial inzyniera na wzgórzo obok machin i latwo zszedł, orzełki 2 turze sie wbiły machiny, czarem Valau zdjąłem runki z katap, strzelał nimi po moich pheonixa(siłą 4 katapy, to miałęm Sv na 6+ i WSv na 4+) ,strzelców miał tylko jeden oddział, ale spoko wielkie dzięki za pomoc, gram dopiero HE od miesiąca.

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

Po za tym co orłow:Strona 89 – Wybieranie Armii
Elitarna Armia
Elfy Wysokiego Rodu są nieliczne, lecz ich armie są tak dobrze wyszkolone i wyposażone, że są
przedmiotem podziwu innych ras. By to odzwierciedlić, nie podlegają ograniczeniom w ramach
Powtarzania Wyborów dotyczących jednostek Specjalnych oraz Rzadkich.

Tak pisze w podreczniku HE nowa ERRATA

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

nowa errata (prosto ze strony GW):
"Page 89 – Choosing an Army
Add “Elite Army
The High Elves are few in numbers, but their armies are
trained and equipped to standards so high that they are the
envy of all other races. To represent this, an army may include
up to 6 of each Special choice (up to 12 in a Grand Army) and
up to 4 of each Rare choice (up to 8 in a grand army).”"

pozdrawiam
A.

ps. "jest napisane"!
Obrazek

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

Slayer pisze:Na krasie wziąłem arcymaga 4lvl, ward 4+ i plus jedna kostka do spelowania.
szlachcica na koniu z kropierzem dragon armour, shield,BSB, lance
40 włóczników
3x 10 łuczników
20 pheonix guard (szatandar daje K3 kosci do spela(50p))
10 dragon princes
2x balista
5x orzełki

łucznikami zdejmuje inżyniera jak go ma gościu i już ma lipę, niema wkurzających przerzutów na rozrzut i niewypał
arcymagiem z maszyn i bohaterów ściągam magiczne przedmioty, resztę speli jakieś wzmacniających dla moich itp.
dragonami z BSB jadę na jednej flance tak żeby we mnie wróg nie w szarżował
balistami po oddziałach
20 pheonix do przodu i włócznicy tak samo , pheonixami szarżuje ale trzeba uważać w kogo a włócznikami czekam aż na mnie zaszarżuje, premie ma +1 za szarże ale ja za to bije włóczniami z trzeciego szeregu w dodatku ustawieni hordą
orzełkami podlatuje i zdejmuje maszyny
dragoni koksza i jak się uda to na bok szarżują
a potem to już z górki najważniejsze żeby zdjąć w 1 turze inżyniera a magiem runy posciagac, orzelkami zdjąć maszyny , najważniejszy cel zdjąć maszyny a potem to już się bawimy i nie musimy walczyc z oddziałami wroga tylko w nie spelujemy i strzelamy. Dzięki ze przeczytaliście do końca, tyle ode mnie, jeżeli możecie mi w czymś pomuc w tej taktyce to piszcie bo niedługo gram HE
odpowiem Ci bardzo krótko tak jak mi kiedyś odpowiedziano: popełniasz jeden podstawowy błąd - zakładasz że Twój przeciwnik nie myśli
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

nieco prawdy ale i tak popelnil bledy jakie sie spodziewałem mial samego inzyniera obok machin a widząc ze na flance są DP a przed nim 2 oddziały zaczoł przemieszczac wojska, zaszarzował na moich włocznikow a kusznikami strzelał w moich PG

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Havelock pisze:odpowiem Ci bardzo krótko tak jak mi kiedyś odpowiedziano: popełniasz jeden podstawowy błąd - zakładasz że Twój przeciwnik nie myśli
Slayer pisze:mial samego inzyniera obok machin
Ale, jak widać, to założenie było dobre.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

Nie to żebym się wtrącał w wasze wywody, ale większość karasi turniejowych jakie znam nie zbyt garnie się do combatu i to zazwyczaj ja muszę się pchać do ich gunlina

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

ale jak stajesz 5" przed nim to szarżuje

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Slayer pisze:ale jak stajesz 5" przed nim to szarżuje
A kto podchodzi 5" pod krasnale :)?
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

ja włóczniami

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Ja bym w te włócznie strzelał, aż nie spanikują albo zredukują się tak, że wymiękną po pierwszej turze combatu :roll: . Moja porada: zacznij grać z innymi ludźmi, jeśli chcesz podnieść umiejętności.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

gram,HE sie ucze, wczesniej gralem skavenami , gram czasami z Chaosem, lizakami,krasiam,imperium,mrocznymi,lesnymi,bretonnia,. HE ciężej mi sie gra niz skavenami,nimi to bylo niezle wiekszosc bitw 15:5 lub 20:0 tylko z imperium przegralem grajac skavenami

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

To pro jestes!!! Ty a na jakich masterach byles?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

Nie jestem pro bo jestem slaby na turniejach, ale w klubie gdzie wszyscy zaczęliśmy mniej więcej równocześnie w WFB grac to mi dobrze wychodzi.

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

W teorii ludzie tutaj głownie zajmują się turniejami, więc na forum turniejowym ludzie raczej patrzą przez pryzmat właśnie turniejów ;p
Jednak ani Helfy ani skaveny nie są takie trudne (w szczegolnosci szczurki ;p)
Slayer pisze:gram,HE sie ucze, wczesniej gralem skavenami , gram czasami z Chaosem, lizakami,krasiam,imperium,mrocznymi,lesnymi,bretonnia,. HE ciężej mi sie gra niz skavenami,nimi to bylo niezle wiekszosc bitw 15:5 lub 20:0 tylko z imperium przegralem grajac skavenami
Jeżeli nic się nie zmieniło od kiedy ostatnio tu zaglądałem to raczej wymagajacych przeciwników to nie masz nawet jeśli zajmujesz sie tym amatorsko ;p
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
loboba
Wałkarz
Posty: 55

Post autor: loboba »

Sorka ale ja z krasiami i imperium ani razu nie wygrałem i się nie zapowiada na to...
Temat umarł :(
Obrazek

ODPOWIEDZ