Pare noobowskich pytań v2

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Pare noobowskich pytań v2

Post autor: Okoń »

valve pisze:3 szeregi ogrów po 4 sztuki . Czy każdy ma impact hita? Czy tylko pierwszy szereg?
Tylko pierwszy szereg wypłaca impact hity. Dalsze szeregi zwiększają siłę impactów.
Obrazek

Grawitacja
Pseudoklimaciarz
Posty: 31

Post autor: Grawitacja »

Pytanie do ogrów w szwedzkim 9th age - dobrze rozumiem, że nasze działko już nie strzeli po ruchu?
Powiedzcie mi, proszę, że coś przegapiłem...

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Strzeli tylko podczas rozrzutu jeśli nie wypadnie 'hit' to nie odejmuje BS załogi od wyniku. Podsumowując masz 1/3 szans na hit jak każda maszyna. A jeśli nie ma 'hit' jest bardziej niecelny - wszystko dotyczy sytuacji gdy się poruszył.
Obrazek

dagnus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: dagnus »

mogl by ktos podeslac linka do 9th age dla ogrow? bo nie moge znalesc zadnego AB :< ani rozmow o nim

Grawitacja
Pseudoklimaciarz
Posty: 31

Post autor: Grawitacja »

Nie mamy jeszcze armybooka ogrów. Mamy za to coś takiego: http://www.the-ninth-age.com/pdf/the-ni ... _0-8-0.pdf

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Moim zdaniem AB ogrów jest zj.bany totalnie...
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Grawitacja
Pseudoklimaciarz
Posty: 31

Post autor: Grawitacja »

Niestety to prawda... Znerfione zostało prawie wszystko co sprawiało, że ogry były średnią armią. Teraz są słabą. Jest to teraz taka armia wyłącznie combatowa(strzelanie się nie opłaca), która przegrywa combat z niemal każdą inną armią. Dodatkowo inne armie mają strzelanie, które skutecznie nas uszczupli. Sytuacja podczas gry z DE - kolega obniża T mojej kawalerii, wywala pociski z deatha. Wpada 5 ran. Następnie strzela. Wpadają 2 rany... To wszystko w pierwszej turze.
Jak udało mi się już dojść do walki, to jedynie społowionymi irongutami, którzy przegrali z włócznikami. Jak doszli warlockowie to już bez komentarza. To się musi zmienić, bo to są jakieś jaja...

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

hej, myślę o konwersji, jakie wymiary na szerokości i długość ma stonehorn? ile ma "w barach" cm?

dagnus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: dagnus »

Ktoś się orientuje czy czary z krasnoludki ego kowadła można dispelowac? Działa na nie ogrowy sztandar?

dagnus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: dagnus »

czy po zebraniu sie po ucieczce ironblaster moze strzelac w turze w ktorej sie zreorganizowal? bez ruchu, sam strzal?

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Nie jest fastem, więc nie
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

dagnus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: dagnus »

Panowie, opłaca się ironblastera w 9 edycji w ogóle wystawiać? BS 3 czyli trafia na 4+ daleki zasięg na 5+ i do tego ruch, czyli suma sumarum na 6+.

Awatar użytkownika
sly
Chuck Norris
Posty: 459

Post autor: sly »

nie opłaca się i jeszcze ma zmniejszony T
Oya, Oya, Oya !!!

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

To działo teraz rzuca na bs, żeby trafić?
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Afro pisze:To działo teraz rzuca na bs, żeby trafić?
WG aktualnych zasad tak.
dagnus pisze:Panowie, opłaca się ironblastera w 9 edycji w ogóle wystawiać? BS 3 czyli trafia na 4+ daleki zasięg na 5+ i do tego ruch, czyli suma sumarum na 6+.
Na chwilę obecną jest to badziew. Myślę, że z tą jednostką trzeba się wstrzymać do kolejnego update. Najprawdopodobniej dostanie jakieś udogodnienie by służył lepiej jako działo.
Obrazek

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Bez sensu są nowe działka, lepiej mieć w ciul tańsze balisty.

O tyle fajnie że go nigdy nie kupiłem.
Kto wie, może znowu będzie warto mieć scrape :D

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Jakie balisty?

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Miałem na myśli ogólną metę, nie ogrzą armię. Mea culpa niewyraźnie się wypowiedziałem.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Właśnie obczailem że hunter ma za darmo kuszę która jest balista z s5 ma d3 rany i penetruje ranki.
Z bsem 5 nawet po ruchu na daleki trafiamy na 4+.
Także za 120pkt możemy mieć całkiem niezła baliste. Szkoda że bez ap6

Awatar użytkownika
Kielon
Masakrator
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielon »

Stan, skad wziales ze ogre crossbow ma d3 woundy?
Obrazek

ODPOWIEDZ