Początkujący.... (Pytania/Pomoc)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

Co myślicie o batalionie do empire? Nadaje się zawartość do czegokolwiek? Pytam się, bo myślę nad nimi jako nad drugą armią.

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Armie dla Ciebie

Dark Elves 52.36%
Chaos Warriors 42.62%
Chaos Dwarfs 40.18%
Vampire Counts 26.62%
Skaven 22.31%
Daemons 21.67%
Orcs & Goblins 21.67%
Beastmen 20.43%
Tomb Kings 14.35%
Bretonnia - rycerze 13.94%
Wood Elves 13.94%
Bretonnia - pospólstwo 13.14%
Empire 8.97%
Dwarfs 8.71%
Lizardmen 6.12%
High Elves 5.13%

HAHAHA xD i proste xD wiedziałem, że DE są dla mnie stworzone :P XD
W wyborze armii można się kierować albo wyglądem, klimatem itp. albo zwyciężaniem w turniejach :P ja wybrałem to 1 ale i tak połączę to z tym drugim xD kiedyś w odległej galaktyce kto wie :P

PS. Dawać nowych DE !!!!! :P

heat
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: heat »

Witam!

Chciałbym zacząć przygodę w Warhammer Fantasy Battle...mam już podręcznik i inne niezbędne "akcesoria". Szykuję się do zakupu armybooka i tu mam dylemat przy wyborze armii...zastanawiam się nad 3 typami: krasnoludy, ogry czy wampiry. Szala zwycięstwa przechyla się na razie na nowe wampiry. Czy jest to dobra armia na start w battlowe hobby?

Z góry dzięki za wszelki opinie i komentarze mogące mi pomóc przy wyborze z pośród tych 3 armii.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

IMO Tak, jest to dobra armia startowa..
moze nie jest to najtansza opcja - trzeba kupic troche tych szkieletów czy tez zombie - ale na pewno ma wszystkie pozostałe cechy by byc pierwsza armia :)
- calkiem fajny klimat wkrzeszonych hord
- mocny army list - nie bedziesz na poczatku caly czas przegrywał ;-)
- troche uproszczone zasady dzieki zasadzie Undead (brak panik, breaków itp)
- w pozniejszej fazie daje spore mozliwosci stworzenia swojego stylu gry (wiele kombinacji zlozenia herosów - wiecej niz w innych armiach)

tyle moich pomysłów :)

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187

Post autor: Krzysiek »

Ogry będziesz miał nie najprościej a dwarfy to musisz mieć miarkę w oku ja doradzam wampiry jak asassello sam zbieram TK i wiem ,że UNDED ruuulez... :D

heat
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: heat »

To w takim razie chyba zakupie wampiry.Zamierzam na początek kupić oprócz armybooka - batalion...wiem że lepiej opłaca się spearhead ale na razie wyskubałem na batalion.

Może mi ktoś podpowiedzieć jakie hq dokupić do wampirów tak żeby dobrze współgrał z zawartością batalionu??

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

HQ to jest w wh40k. :P Tutaj są herosi/lordowie.
A do wampirów, jako herosów najlepiej wziąść chyba właśnie wampirów.

Awatar użytkownika
Maro
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Maro »

Mam bardzo poważne pytanie
Więc chciałbym zacząć grać w WH ,grałem wcześniej jedynie w LOTR'a Gondorem.
Jednak teraz chciałem Wh więc po długich przemyśleniach zdecydowałem się na dwie propozycje Krasnoludy i Bretonnia.

Obie armie są popularne ale wg. mnie Krasie są mniej popularne a mi zależy na choć odrobinie oryginalności.
Ważne jest dla mnie trudność malowaniu ,malunie nie najgorzej ale trochę się obawiam tych freehand'ów na Bretonni.
Kasa nie gra tu ważnej roli. Jestem początkującym więć możecie mi jakoś poradzić?
I jeszcze jedno czy Bretonia to samograj (kiedyś w Bardzie tak słyszałem)
więc jak?

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

To zależy która armia Ci bardziej pasuje klimatem, oraz czy wolisz grać ofensem czy defensem.
Obie armie są mało różnorodne jeśli chodzi o grywalne strategie, natomiast wydaje mi się, że ciekawiej się gra bretką. No i jest mocniejsza.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

bretką latwo sie gra, gdy grajace osoby sa mało doswiadczone.. gdyż banalna taktyka bretki (wszystko szybko do przodu) sie wtedy wysmienicie sprawdza... natomiast gracze na wyzszym poziomie potrafia juz sobie rodzic z bretonnia i gra staje sie w miare normalną rozgrywką :)
Obrazek

ZgnilyChlopiec
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: [Oko Terroru] - Toronto

Post autor: ZgnilyChlopiec »

Vampire Counts 60.65%
Tomb Kings 58.9%
Dark Elves 34.69%
Chaos Warriors 31.76%
Daemons 29.07%
Skaven 22.31%
Chaos Dwarfs 21.04%
Orcs & Goblins 20.43%
Beastmen 19.26%
Bretonnia - pospólstwo 15.68%
Lizardmen 15.68%
Bretonnia - rycerze 14.78%
Wood Elves 10.39%
High Elves 9.79%
Empire 9.51%
Dwarfs 6.12%

Heheh armie ktorymi dotychczas gralem znjduja sie na samym koncu za to co czym gram teraz ma 60%:)

Awatar użytkownika
Maro
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Maro »

a co do Krasi i Bretki jeszcze
Jak to jest z malowaniem czy freehandy u Brety są trudne?
I czy Dwarfy nastawione są głównie na machiny?

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

u bretki z malowaniem masz kalkomanie - naklejasz a później przejeżdżasz 2 cieniowania żeby się nie świeciło albo po prostu lakier matowy i już

osobiście polecałbym ci bretkę bo z krasiami to ktoś ci może zrobić taką szybką bitwę, że schowa cała armie za twoim polem widzenia i nic mu nie zrobisz - postoicie 10 min mówiąc "twoja tura " po czym 10-10 i do domu a jak ktoś wychodzi na krasie to znaczy że się nie boi i może je przejechać - a bretka to ona atakuje a nie czeka aż ktoś do niej podejdzie

Bretka to jest czysty napór a dwarfy to armia defensywna głównie,
tu raczej co ci się podoba - wybierając dwarfy tracisz fazę ruchu i magii - co warto mieć na uwadze
a kompromis tych 2 armii to masz imperium, ( możesz na zasadzie themed arrmy zrobić powiedzmy sojusz bretońsko krasnoludzki na zasadach imperium )

Awatar użytkownika
Maro
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Maro »

A czy istnieje możliwość sojuszu Bretonnia - Empire?

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Oczywiście, w grach towarzyskich możesz mieszać armie w zupełnie dowolny sposób, na turniejach to zależy od organizatorów. Akurat sojusz bretka-empire powinien być na wszystkich turniejach parowych dopuszczony (co innego sojusze armii 'złych' z 'dobrymi') :)

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

sojusze to sojusze - ja mówiłem o themed arrmy czyli tworzysz nową armię wizualnie i opierasz ją na zasadach istniejącej już JEDNEJ armii

Awatar użytkownika
Maro
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Maro »

A Bretonia to nie jest samograj?

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

widzisz wchodzisz w grę która jeszcze nie zeszła do poziomu 0-1 więc wiesz - trudno nazwać jakąś armię samograjem przeciw różnym armią są różne taktyki, armia turniejów nie wygrywa tylko gracz

Awatar użytkownika
Maro
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Maro »

Czyli nie?
To dobrze wielkie dzięki

Awatar użytkownika
Łukasz_
Chuck Norris
Posty: 544
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Łukasz_ »

Grałem jakiś czas w lotra a potem przerzuciłem się (jakieś 4 miesiące temu na battla). Zacząłem grać krasnoludami. Choć początki były trudne i kilka bitew trwało zanim przyzwyczaiłem się do "klocków" zamiast pojedyńczych modeli itp. Ogólnie jest to gra "trochę" bardziej skomplikowana ale też dzięki temu bardziej rozbudowana i przez to fajniejsza. Zasady sa sensowniejsze i nie ma tak jak w lotrze, że praktycznie tylko 6tki na kostkach coś dają. Co do krasnoludów to wszyscy mówią, że trudno się nimi zaczyna. Nie mam porównania bo to dopiero moja pierwsza armia ale jakoś wielkich kłopotów nie miałem. Fakt, dostałem na początku kilka razy w d...e i to ostro ale potem nauczyłem się rozstawiać (mniejwięcej :roll: ) i jakoś to jest. Grunt to dobrze sie ustawić bo potem (przez masakrycznie małą mobilność) naszych małych piwożłopów strasznie trudno się przegrupować i naprawić błąd. Cały czas się uczę ale wiem, że tej armii bym na jakąś bretke w życiu nie wymienił :P

ODPOWIEDZ