System ligowy Adeona dla środowiska 40k

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

System ligowy Adeona dla środowiska 40k

Post autor: Tomash »

Jeśli nie to forum, proszę gdzieś przenieść.

Otóż: czterdziestkowcom najwyraźniej przydałby się "nasz" system prowadzenia ligi:
http://www.wh40k.pl/index.php?name=Foru ... sc&start=0
Adeon, jesteś w stanie postawić dla czterdziestkowców kopię serwisu, odpowiednio "tuningowanego" do ich potrzeb (inne premie i punktacje za turnieje)? Zakładając że oczywiście odezwą się do Ciebie osoby odpowiedzialne za ichniejszą ligę z takową prośbą/propozycją? Pewnie standardowo pierwszy, pilotażowy sezon prowadzony równolegle w excelu jak i systemie www.

PS. I znowu. Jako miłośnik Otwartego Oprogramowania osobiście czułbym się bezpieczniej mając możliwość wglądu w kod źródłowy serwisu. Zwłaszcza pod kątem bezpieczeństwa z zewnątrz i możliwych ataków, bo własnoręcznie (bez frameworka) pisane w PHP serwisy znane są ze sporej podatności na niektóre akcje. I nie ukrywam, że być może bym też nadesłał kilka patchy usprawniających. Chociaż skoro przez rok ta kwestia spotykała się z milczącym zbyciem albo jakimiś mętnymi argumentami, nie spodziewam się nagłego pokazania kodu.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
adeon
Wodzirej
Posty: 686
Kontakt:

Post autor: adeon »

Hej, nie widze wiekszego problemu ze zrobieniem portu na 40k. Ilosc turniejow zaliczanych do turnieju jest brana z parametrow aplikacji, a punkty i premie sa do ustawienia. Także - z mojego punktu widzenia - nie ma problemu.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Czterdziestkowcy, jak na początkujących programistów pehape (fuj!) przystało, postanowili odkryć koło i napisać swój własny system "from scratch".
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl


Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

najgorsze w tym temacie było nastawienie do batlowców...naprawdę nie rozumiem skąd można brać pokłady tak debilnej złośliwości :/ .

Awatar użytkownika
Brother Michal
Kretozord
Posty: 1702
Lokalizacja: Toronto City ("Oko Terroru")

Post autor: Brother Michal »

Shakin' Dudi pisze:najgorsze w tym temacie było nastawienie do batlowców...naprawdę nie rozumiem skąd można brać pokłady tak debilnej złośliwości :/ .
Jeden biedny Alexander mam nadzieje nie zaszkodzi nam za bardzo, bo nie ma co ukrywac, ze tylko on z naszego grona WH40k czuje jakies bardzo dziwne uprzedzenie do WFB i jego srodowiska (owszem inne o mniejszym stezeniu tez sie pewnie znajda w obu systemach). Byc moze to przez jego wiek i porywczosc jaka chlopak dostaje siadajac do komputera, gdzie z grzecznego na codzien chlopca przeobraza sie w jakas bestie, niczym dr Jekyll i pan Heyd.

A co do tego calego systemu ligowego, to gdyby to ode mnie zalezalo, to juz dawno bym sie do Was o to pousmiechal! ;)

Pozdrawiam
Michal
Imperial Stormtroopres don't die...
They can only go to hell and regroup.
Obrazek
A wszystko na co mam ochotę jest niemoralne,nielegalne,albo tuczące ]:->

Awatar użytkownika
adeon
Wodzirej
Posty: 686
Kontakt:

Post autor: adeon »

Brother Michal pisze:....
A co do tego calego systemu ligowego, to gdyby to ode mnie zalezalo, to juz dawno bym sie do Was o to pousmiechal! ;)

Pozdrawiam
Michal
Nie ma co sie usmiechac - niech ktos napisze na jakich zasadach jest generowany ranking 40k i zobacze ile czasu by mi zajelo dostosowanie.

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

Im nie ma co pomagać, skoro o tą pomoc wcale nie proszą. Jeszcze na nas naskoczyli za to, że wyciągnęliśmy do nich pomocną dłoń...bez sensu

Awatar użytkownika
Brother Michal
Kretozord
Posty: 1702
Lokalizacja: Toronto City ("Oko Terroru")

Post autor: Brother Michal »

Shakin' Dudi pisze:Im nie ma co pomagać, skoro o tą pomoc wcale nie proszą. Jeszcze na nas naskoczyli za to, że wyciągnęliśmy do nich pomocną dłoń...bez sensu
Bez przesadyzmu prosze.
Prosic moze nikt nie prosi, ale tez nikt nie naskakuje na Was za to, ze wyciagacie pomocna dlon!
Swojej zajebistosci, jak tam piszesz Dudi, tez nikt na sile nie udowadnia (prosze nie brac tylko przykladu Alexandra, bo on sie nie liczy :P ).
To, ze sa takie i inne niesnaski pomiedzy naszymi systemami, nie powinno tworzyc to kolejnych podzialow.

Sam dawno temu dlugo gralem w WFB i WH40k oraz pare innych systemow.
Teraz z tych dwoch glownych systemow GW gram tylko w 40k, co nie przekresla moich kontaktow z graczami WFB.
Na moim torunskim podworku sa one poprawne jesli nawet nie dobre lub bardzo dobre.
Jesli bardziej bedziemy sie przywiazywac do pojedynczych osadow, to nie pozostanie nam nic innego jak oddzielenie sie jakas sciana - a przeciez nie o to chodzi?!
No chyba, ze sie myle. :(

I sami tez nie dolewajmy oliwy do ognia, bo pozniej, tak jak na GV mlodzi "utalentowani" probuja nie wiadomo co sobie i innym udowadniac podnoszac swoje ego.

Tyle na razie ode mnie! ;)

Pozdrawiam
Michal
Imperial Stormtroopres don't die...
They can only go to hell and regroup.
Obrazek
A wszystko na co mam ochotę jest niemoralne,nielegalne,albo tuczące ]:->

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

Może troszkę przesadzam, ale nie podoba mi się zachowanie niektórych członków waszej zacnej społeczności.
Reyki wrote:
(co do rankingu WFB to nikt nie traci czasu wklepując wszystkie wyniki-robi to komputer, automatycznie-ranking jest tylko kontrolowany przez 2 osoby by nie pojawiły się jakies oszustwa)
Brother_Michal:
Ten kawalek mnie powalil!
W szczegolnosci w zwiazku z tym co ostatnio sie dzialo w srodowisku wfb...
poznajesz?
Reyki:
automatycznie-ranking jest tylko kontrolowany przez 2 osoby by nie pojawiły się jakies oszustwa
grabarian:
buhahahaha no prosze Cię...
ElChe: sen może nie klika a układ jakiś Puszczający oczko? Trzeba rozbić...
1. Batlowcy wałują i 40stkowcy też.
2. Ale ja już z nimi nie miałem siły sie wykłócać o 1/32 cala wheela i czy szarża dojdzie i czy ten @#$%!$ mag miał dispel scrolla czy nie.
3. Reyki sokles emi alex szejkin- dołożyliście do pieca hahahahahaa - zajebiście!
4. Ja mam w dupie ranking (choć dumnie zaznaczam że jestem gdzieś 75ty)
5. Zły ma rację mówiąc, ze załoga montując ranking poświęca swój czas - a mogliby w tym czasie: obczajać browarki, grać w kapsle czy posiedzieć na murku. Zatem - nie można od nich "rządać"(kolego Reyki). Trzeba być wdzięcznym (Gracias i to muchos - panowla) , że im się w ogóle chce!!!! Szacun.
6. Szacun dla tych co organizują turnieje - wkładają w to masę własnego czasu i kasy: Skark, Liwan, Isen, Grzeniu, Amdor no i Alex też. (no i Ciciek też)
Che

pewien koleś po zaproponowaniu pomocy:
Isengrim: :lol:
jest tego więcej...ale już mi się nawet nie chce kopiować....]



Brother Michał: Nie chodzi mi o to, żeby coś komuś udowodnić, nie można jednak być obojętnym wobec tego typu zachowań. Poprostu poczułem się urażony....

Awatar użytkownika
Brother Michal
Kretozord
Posty: 1702
Lokalizacja: Toronto City ("Oko Terroru")

Post autor: Brother Michal »

Shakin' Dudi pisze:Brother Michał: Nie chodzi mi o to, żeby coś komuś udowodnić, nie można jednak być obojętnym wobec tego typu zachowań. Poprostu poczułem się urażony....
I rozumiem Ciebie.
Nie mozna byc obojetnym - to prawda!
Ale nie mozna tez dolewac oliwy do ognia. Forum GV ma specyficzna atmosfere i nikt tego nie zmieni niestety.

Zacytowales mnie i paru innych chlopakow - ok, choc wiele z tych cytatow jest calkowicie wyrwane z kontekstu przez co moga byc zupelnie zle rozumiane.
Ja odpowiadajac Reykiemu wskazalem tylko, ze system o ktorym mowil moze jest dobry, ale nie jest jeszcze perfekcyjny o czym mozna bylo sie przekonac! I tyle!

Na reszte argumentow z jednej i drugiej strony nie chcialem czesto odpowiadac, bo nie ma co podsycac atmosfery, a niektorych uspokoic tez nie jest latwo. Szkoda. :(

Niemniej jednak moja opinia o obu srodowiskach jest nadal pozytywna, a wyjatkami nie mozna sie az tak przejmowac IMO, bo do niczego to nie doprowadzi.

Pozdrawiam
Michal
Imperial Stormtroopres don't die...
They can only go to hell and regroup.
Obrazek
A wszystko na co mam ochotę jest niemoralne,nielegalne,albo tuczące ]:->

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

1 - Nie zwracać uwagi na brednie forumowe.
2 - Jak coś jest dobre - brać, piwem w miłym towarzystwie zapłacić.
3 - Wojny WFB-40K - Ogniem Blasterów i Mieczem Magicznym wypalać.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

ODPOWIEDZ