małe refleksje po prawie roku grania

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

no cóz, ja się nie spinam :)
ja zawsze jestem wyluzowany, w rpzeciwieństwie do Ciebie, przynajmniej ja odnosze takie wrażenie.

A co do mojej chybionej argumentacji, cóz Twoja jest jeszcze bardziej chybiona skoro tylko Ty tak twierdzisz i nikt poza Tobą.


Pokój z Tobą, idz na piwko mozę jakieś :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

szczerze to od poczatku nowej edycji HE ani razu nie uzyłem SH jakoś wole DP jedna piąteczka z Ellyrionem a 6 z WB do tego gram zawzse na BB jakoś lepiej mi sie tak gra, już chyba nigdy nie przerzuce sie na BSB puszke. To taki mój nowy nawyk.

Co do WL no to niestety sami maja marne szanse sie przebijać bo mała liczba ataków a Static CR to mierny. (oczywiście mówie o jakies rankowej piechocie) natomiast na kawalerie sa miodni kiler majsterzy choć jak widzimy Egzekutorzy zrobili sie turbo killerami ;/

Natomiast oddział na którym sie zawodze to PG no nadaja sie wyłącznie do siedzenia w lesie z BoS albo trzymania Teclisa z dala od wszystkiego choć już bardziej wole opcje Teclis Caradryn jako bodyguard i do nic 12 WL z BoS nie do rozjechania ;)

Awatar użytkownika
Embir
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Embir »

Ice-T pisze: Natomiast oddział na którym sie zawodze to PG no nadaja sie wyłącznie do siedzenia w lesie z BoS albo trzymania Teclisa z dala od wszystkiego choć już bardziej wole opcje Teclis Caradryn jako bodyguard i do nic 12 WL z BoS nie do rozjechania ;)
Gdybym był graczem HE to bym ubolewał najbardziej właśnie nad tym, że PG są tak naprawdę chyba najmniej przydatną ze wszystkich elit HE. Szkoda bo zawsze mieli przepiękne figurki i najfajniejszy fluff. Czasem próbuję w AB stworzyć rozpę co by się na nich opierała i jakoś nic, z tego co mi wychodzi, się za przeproszeniem kupy nie trzyma.

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

embir82 pisze: Gdybym był graczem HE to bym ubolewał najbardziej właśnie nad tym, że PG są tak naprawdę chyba najmniej przydatną ze wszystkich elit HE. Szkoda bo zawsze mieli przepiękne figurki i najfajniejszy fluff. Czasem próbuję w AB stworzyć rozpę co by się na nich opierała i jakoś nic, z tego co mi wychodzi, się za przeproszeniem kupy nie trzyma.
Ja gram na 20PG i naprawde za kazdym razem mi sie sprawdzili. Pamietaj ze jesli TY nie widzisz zastosowania to nie znaczy ze go nie ma.
A jesli nie grasz HE to po co duskutujesz?:> mierna dyskusja skoro tak naprawde nie wiesz o czym mowisz, bo brak CI doswiadczenia.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Ja tylko czekam, aż się pomalują. Mam 15 PG, wystawiłem ich dwa razy w bitwach towarzyskich i byłem mile zaskoczony. Pewnie, że nie są to WL, ale w walce wcale nie wypadają tak słabo. Jeden oddzialik dla klimatu można wziąć.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

Jankiel pisze: Jeden oddzialik dla klimatu można wziąć.
;)

Awatar użytkownika
Embir
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Embir »

Jankiel pisze:Ja tylko czekam, aż się pomalują. Mam 15 PG, wystawiłem ich dwa razy w bitwach towarzyskich i byłem mile zaskoczony. Pewnie, że nie są to WL, ale w walce wcale nie wypadają tak słabo. Jeden oddzialik dla klimatu można wziąć.
Głowiłem się, posiedziałem nad AB i wreszcie coś sensownego z PG skleciłem. Spodobało mi się to na tyle że w drodze do mojego domu jest już armia HE na 2000pkt :)

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

witam. przepraszam za możliwy oftop ale mam pytanie co znaczy bsb puszka jestem swieżutkim graczem i nie kumam wszystkiego do tego mam polski podręcznik sporo trudu zajmuje mi zrozumienie waszych skrotów :-( dzieki

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

ogólnie puszka w wfb to coś co jest bardzo przeżywalne dzięki, armour i ward save ewentualnie do tego dochodzi regeneracja.

BSB hajelficki zdobyl to miano gdyż wyglada on następująco:

posiada on:
konik z bardingiem
dragon armour
tarcze
Helm of Fortune (dzieki temu przedmiotowi zyskal to miano)

ta kombinacja daje mu wysoki 1+ armour save, którego w razie nie zdania można przerzucić. Dodaj dobry WS elfa i narpawde ciezko go utluc (oczywisćie nie licząc jakiś demonów, smoków, lordów koksaiarzy do zabijania)

często jest jeszcze wyposażony w sword of might (SoM bądz slomka)
dzieki niemu dostaje niezla sile bo 5 i ważne magiczne ataki.

Jeszcze dla bajeru daje mu się gem of courage co czasem pozwala mu samotnie szarżować nawet w klocki piechoty i je trzymać.

Fajny pan.

W sumie u HE dominują dwa rodzaje BSB, ten oto powyższy, albo BSB z battle bannerem do bezpośredniego przelamywania wrogich szyków.
Inne konfiguracje na BSB raczej nie dają rady, chociaż są fajne, np.
Konny BSB z I levelem magi, jak jest sporo czarowania to można sie o niego pokusić, ale grać nim ostrożnie, bo ma tylko sava na 2+.
Fajny i dosyć dla mojego oka klimatyczny to pieszy BSB z armour of caledor i great weaponem, moze jeszcze jakiś guardian phoenix bądz amulet of light. Calkiem fajnie się klepie dzieki asf.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

BSB puszka to taki fajny elfuś na koniku z 2+ save reroll i 5+ ward
halm of fortune + guardian phoenix ( czyli hełm szczęścia + opiekuńczy feniks czy coś takiego ;D). do tego halabarda

Są też inne opcje.
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

no w sumie Elgrond też ma racje, ja tam przedstawilem tą najuniwersalniejszą puszke, troszke mnie pancerną niż mega pancerna pucha, któa mozę wyciagnać save na 1+ z rerolem i warda na 5+, ale to jest marnowanie jego potencjalu troszke ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

Jak BSB puszka to wolabym mu lance dac zeby nie marnowac as na 1+ z przerzutem.

Abstrachujaco to powiem ze miaelem dluga przerwe z HE i jak zabralem je na turniej to 10 miejsce na 30 z palcem w dupie bez cisnien uszarpalem choc jedna bitwe mialem totalne niefarty z imperium (standardowym) nie siadla mi przez 4 tury zadna kuznia i ani 1W nie zostal wbity na tankach jak Przemek Kulpinski dostal 4 ture to juz wiedzialem ze pozamiatane.

Kosa wyprzedziles mnie :D

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

o dzieki bo juz miekłem nad rozszyfrowywaniem tego skrotu :-)

ODPOWIEDZ