Psy Wojny - ogólnie.

Dogs of War

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

taa w ESB znaleźli Luka i to nawet żywego :D

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Na temat tych manbitersów chyba już gdzies było...., zreszta Abulider to dla mnie żadna wyrocznia :roll:

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

1 Chaos Lord @ 630 Pts
Mark of Chaos Undivided; General; Chaos Armour
Sword of Might [20] Enchanted Shield [10] Gaze of the Gods [30]
1 Chaos Dragon @ [360] Pts

1 Bray Shaman @ 125 Pts
Mark of Chaos Undivided; Magic Level 1
Dispel Scroll [25] Dispel Scroll [25]

1 * Exalted Chaos Champion @ 189 Pts
Mark of Khorne; Frenzy; Flail; Chaos Armour; Shield
1 Daemonic Mount @ [50] Pts

6 Chaos Furies @ 90 Pts

3 Screamers of Tzeentch @ 99 Pts

3 Minotaurs @ 138 Pts
Great Weapon

4 Chaos Knights of Khorne @ 187 Pts
Mark of Khorne; Frenzy; Barding; Heavy Armour; Shield; Musician



5 Chaos Knights of Khorne @ 220 Pts
Mark of Khorne; Frenzy; Barding; Heavy Armour; Shield; Musician



5 Chosen Chaos Knights @ 280 Pts
Mark of Chaos Undivided; Barding; Chosen Unit; Shield; Standard; Musician
War Banner [25]



5 Chaos Warhounds @ 30 Pts

5 Chaos Warhounds @ 30 Pts

2 Fiend of Slaanesh @ 150 Pts


mamy sobie taki klimatyczny chaos :)

i teraz , potrzebuje siły ogniowej jakiejś , jakiegoś wsparcia które będzie zjadało ratlingi/ fasty / upierdliwe śmiecie

myślałem o kusznikach i o halfingach
ale w RoR mam fajnych mengili i lumpin croopsów

co polecacie ?

Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

Jak chcesz dać coś z porządnym kopem, drogie ale mocne, to oczywiście RoR. nie lupini, bo są za słabi jak na swoją cenę ale Mengili. Za to za mniejsze punkty zdecydowanie kuszników polecam . . . :wink:
Bum...!

Awatar użytkownika
Zox
Chuck Norris
Posty: 384
Lokalizacja: Kult / Warszawa Ursus

Post autor: Zox »

Mengile są mocno gięte, zwłaszcza w DE :twisted:
<truepunk> powinni robic dwa niezalezne turnieje, dla pijacych i dla niepijacych
<truepunk> sorry, ale jak ja mam wygrac z zawodnikiem ktory cala noc spal i ani piwa nie wypil, jak ja ledwo stoje?
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

a w jakiej liczbie ?

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

8-9

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

325pkt ! to ja dziękuje :)

Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

Ale podobno się bardzo spłacają. Ja sam tego nie wiem i dopiero mam zamiar na nich grać, ale przyznam, że robią wrażenie.
Za to kuszników polecę ci nawet po ciemku, oni za 80p oddają 10 strzałów na ture. To są marne punkty które mogą dużo zrobić. Jedna dziesiątka lub czternastka zawsze jest dobra. :wink:
Bum...!

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

nie mogłem zdobyc modeli i dałem poprostu 3ciego spawna :) ale jakos bede testował na proxach w najblizszym czasie wszystkie 3 opcje

Awatar użytkownika
Asarnil
Oszukista
Posty: 810
Lokalizacja: "Oko Terroru" Toruń
Kontakt:

Post autor: Asarnil »

jeśli chcesz coś pożądnego do strzelania to polecam marksmenów z miragliano - najlepiej w liczbie 12, za 202 punkty masz 11 strzałów z BS4 i S4 i 1 z BS5. Do tego potężny maxymilian z 3A z S4, T4 i 2 woundami. Żeby ich zjeść byle fast nie wystarczy - masz ranka, sztandar, zwykle outnumber i najlepiej jeszcze highgrounda. Zdażało mi się, że niejeden bohater się od tego odbił ;)

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

no niby fajne ale jak strace to 302 pkt w plecy

i modele mega ciężko zdobyć :)


a ci pawężnicy ?

Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

Są do niczego w twoim przypadku. Raczej nie będę ci strzelać w kuszników więc nie wiem po co im dodatkowy save od ostrzału. Z RoR najlepszym wyborem są albo marksmeni arlbo megnile. W twoim przypadku wystawiłbym 8 Mengili oraz 14 kuszników zwykłych. :wink: To oczywiście dwa sloty ale przydadzą się naprawdę... 8)
Bum...!

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Asarnil pisze:jeśli chcesz coś pożądnego do strzelania to polecam marksmenów z miragliano - najlepiej w liczbie 12, za 202 punkty masz 11 strzałów z BS4 i S4 i 1 z BS5. Do tego potężny maxymilian z 3A z S4, T4 i 2 woundami. Żeby ich zjeść byle fast nie wystarczy - masz ranka, sztandar, zwykle outnumber i najlepiej jeszcze highgrounda. Zdażało mi się, że niejeden bohater się od tego odbił ;)
Za koszt 10 Marksmanów masz 22 zwykłych kuszników DoW, którzy zrobią więcej. Marksmeni są lepsi dzięki:

- BS4 (ale 22 strzały z BS3 są lepsze, niż 10 z BS4);
- command groupie (praktycznie niepotrzebna tego typu oddziałom);
- lekkim zbrojom (zwykli ich nie mają, ale save'a 6+ modyfikuje wszystko powyżej S3, ten save jest praktycznie wirtualny);
- Ld8 (no, to trzeba przyznać, jest spora przewaga w stosunku do Ld7, bo różnica między Ld7 a Ld8 jest spora, szansa na zdanie testu odpowiednio 58.3% i 72.2%).

Nie zrozumcie mnie źle, lubię klimat i figurki Marksmenów, nie odradzam grania nimi, jak się ma punkty na zbyciu i lubi się elitarne oddziały, to proszę bardzo, ale statystyka jest dla nich bezwzględna - nie są warci tylu punktów, lepsi są zwykli poczciwi kusznicy DoW, a też zajmują slot rare w innych armiach. Gdyby chociaż zajmowali slot special, jak Braganza's Besiegers, których nawiasem mówiąc bardziej polecam, to byłoby lepiej.

Besiegersi mają co prawda zwykłe BS3, ale za to świetny save 3+ na ostrzał (ciężkie zbroje i pawęże), dzięki czemu są bardzo mocno "przeżywalni" jak na ludzką piechotę i mogą w pojedynku ogniowym wystrzelać praktycznie każdy oddział strzelający wroga. Kolejna zaleta to Ld8 oraz piękne figurki i dzięki temu, że są mocno opancerzeni nawet nieźle komponowaliby się z chaosowymi "puszkami" :)
Kolejną alternatywą są Ruglud's Armoured Orcs, ale ich za bardzo nie polecam (duże podstawki, animozja).

A chyba najlepszym wyborem (jeśli zależy Ci nie tylko na liczbie strzałów, ale również na "przeżywalności") są krasnoludzcy kusznicy DoW. Można ich tak wyposażyć, że za 14 punków masz kusznika co prawda znów z BS3, ale z T4 i savem 3+ w walce i 4+ na ostrzał! Ci kusznicy mogą wygrać walkę wręcz!

Podsumowując:
- chcesz jak najwięcej strzałów za jak najmniej punktów - wybierz zwykłych ludzkich kuszników DoW;
- chcesz opancerzonych kuszników - wybierz Braganza's Besiegers lub jeszcze lepiej krasnoludy DoW (bo u nich nie masz obowiązkowego command groupa, są tańsi, lepiej walczą wręcz - WS4, a Besiegersi WS3, do tego T4 i save 3+, a Besiegersi w cc mają tylko T3 save 5+, mają podobną "przeżywalność" na ostrzał i mają Ld9, a Besiegersi Ld8). Więc tak właściwie to jedyna przewaga Besiegerów nad krasnoludami to zajmowanie slotu special (krasnoludy są rare).

Awatar użytkownika
Asarnil
Oszukista
Posty: 810
Lokalizacja: "Oko Terroru" Toruń
Kontakt:

Post autor: Asarnil »

Widzisz, teoretycznie wszystko ok, co napisałeś, ale gram DoW już trochę i zauważyłem, że marksmeni sprawdzają się o niebo lepiej od zwyklych kuszników. Być może jako dodatek do chaosu lepiej by pasowały zwyklasy, ale ja jestem gorącym zwolennikiem marksmenów. Podstawową ich zaletą jest to, że byle co ich nie zje - w zwyklych kuszników wpada jedna driada i ich brejkuje, podczas gdy przeciwko marksmenom trzeba mocnego oddziału, zeby ich złamać. Mi na przykład od nich odbił się champion minotaurów (4 ataki z S6 przypominam) albo biegacz lizardmeński (bodajże 5 ataków z S7). W przypadku xbowmenów nigdy by to nie przeszło.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Ja mam tutaj pytanko odnośnie malakaja. Czy można go obecnie wystawić - jadąc na turniej. jak sądzę tych przedmiotó magicznych - z wloskiej kampani czy czegoś tam nie można używać?

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

BOGINS pisze:Ja mam tutaj pytanko odnośnie malakaja. Czy można go obecnie wystawić - jadąc na turniej. jak sądzę tych przedmiotó magicznych - z wloskiej kampani czy czegoś tam nie można używać?
Jeśli chodzi o Malakaja to nie wiem, ale pamiętaj, że może go wystawić tylko armia Krasnoludów i Imperium, żadna inna, nawet Dogs of War!

Co do przedmiotów to zależy to od organizatorów turnieju. Wiem, że na niektórych są dozwolone, bo przedmioty, choć nie są oficjalne, są ciekawe i nieprzegięte.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Temple Guard pisze:
BOGINS pisze:Ja mam tutaj pytanko odnośnie malakaja. Czy można go obecnie wystawić - jadąc na turniej. jak sądzę tych przedmiotó magicznych - z wloskiej kampani czy czegoś tam nie można używać?
Jeśli chodzi o Malakaja to nie wiem, ale pamiętaj, że może go wystawić tylko armia Krasnoludów i Imperium, żadna inna, nawet Dogs of War!

Co do przedmiotów to zależy to od organizatorów turnieju. Wiem, że na niektórych są dozwolone, bo przedmioty, choć nie są oficjalne, są ciekawe i nieprzegięte.
No widzisz nie jestem do końca tego pewien - malakaja. U mnie jest w regiments of renow, więc się zastanawiam dlaczego go nie uzywać.

Awatar użytkownika
Cresus
Mudżahedin
Posty: 304

Post autor: Cresus »

małe ogólne pytanko:
czy psy są armią zbalansowaną?
czy są np. z niedoróbkami jak ogry?
i czy są jakieś uaktualnienia do kodeksu na stronie gw?
Obrazek
SZARŻAAA!!!
new steggie has super huge multi fire high strength big blowguns

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Cresus pisze:małe ogólne pytanko:
czy psy są armią zbalansowaną?
czy są np. z niedoróbkami jak ogry?
i czy są jakieś uaktualnienia do kodeksu na stronie gw?
Są jak najbardziej zbalansowaną armią. Masz tu wszystko: smoka, lekką i ciężką piechotę, lekką i ciężka kawalerię, dużo oddziałów strzelających i armaty.

W chwili obecnej nie ma Army Booka do DoW. Był tylko w 5. edycji. Teraz gra się na zasadach ze strony GW: http://uk.games-workshop.com/dogsofwar/lists/ więc zakup podręcznika ma się z głowy :)
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

ODPOWIEDZ