Codex 7 edycji dla besti?

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

2 woundy Ehhh to by było coś ;] ..... rozmażyłem sie ... czcij Koze \m/ ]:->

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Z tego co wiem to Shagothy, Chaos Trolle i Chaos Ogry ida do mortali, wiec pojawia nam sie w bestiach duza dziura jednostkowa, ktora trzeba zapchac. ja jakos tesknie za 5 edycja i rankowymi gorami i ungorami
Żadna dziura, bo to co wymieniłeś i tak nie było wystawiane, więc się tego nota bene nie odczuje nawet ;)

A rankowe ungory i gory całe szczęście nie powrócą raczej. Obecny stan rzeczy bardzo ładnie oddaje klimat bestyj. A raczej byłby oddawał, gdyby nie to, że po wprowadzeniu 7mej edycji herdy niemiłosiernie obsysają.
Uerph.

Awatar użytkownika
Pieta
Chuck Norris
Posty: 493
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pieta »

Ja tak myślę, że rozdzielenie ungorów od gorów jest całkiem możliwe w ramach upraszczania zasad, ale raczej nie w formacji rank&file. Nawet byłby spokój z corami i jedynie po jednej nowej jednostce w specjalach i rarach wypełniłoby już cały armybook.

Z figurek psy te same co w mortalach, bestigory to stare khorngory i pestigory pakowane po 5, reszta bez zmian oprócz nowych minotaurów, szamana i bohaterów specjalnych. Z zupełnie nowych jednostek mogą być harpie odświeżające również te z DE.

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Herd to akcent bardzo mocno wyróżniający obecnie bestie od innych armi. Mogą go w jakiś sposób uprościć [chociaż nie wiem, co w nim skomplikowanego...] ale podejrzewam, że w jakiejś formie będzie obecny. To tak jakby mortalom zabrać możliwość markowania oddziałów i dać do rozpy różne oddziały z wbudowanymi znakami, i powiedzieć - paczcie, jak dużo macie corów!

A wydaje mi się, że twoja teza na temat figurek bestigorów [zostawiamy khorngory i pestigory i jesteśmy zadowoleni] jest chybiona - te modele nie są uniwersalne z racji mocnych akcentów khorna/nurgla, i zmuszało by to graczy do jakiejś dziwnej ekwilibrystyki przy wystawieniu oddziału z MoCU. A jako że stare modele bestigorów się do niczego nie nadają, to obstawiam, że wydają pudło z plastikami.
Uerph.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Również wydaje mi się że będziemy mieli sporo plastyku w bestiach. Prawie na bank te psy które będą w mortlaach będą mieć również zwierzoludzie :).
Bestigory i minusie plastyk= super sprawa.
10 typków w opcji pierwszej za 60 złotych czy też 4 minusi za 80-90 z możliwością złożenia dodatkowa broń/dwurak i moze jakieś inne główki (inny bóg) tudzież jakieś przyczepiane części świadczące o ZNAKACH to wyśmienity pomysł.

A teraz mały wishlist :)
aby lord minusi byrał talizmany - no kirde chociaż je i jakieś mutacje? Pieknie by było jakby dawał stubborna dla regona w którym jest (w ten sposób niezależnie od marki i co ona by dawała oddział stawałby się bardzo silny i groźny).
Koniecznie jakoś muszą polepszyć trole i ogry, a przede wszystkim shaggotha.
Reszta co najwyzej z marków - takei bestigory czy gorki.

Awatar użytkownika
Zed Zediculus
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Zed Zediculus »

Zastanawiam się co zostaje z obecnego ab...Bestigory, Ungory, Rydwany to naczej na 100%. A Centigory? Figurki fajne, ale czy zostaną w bestiach?

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

E no stary raczej bankowo. Jest pytanei czy GW stwierdzi że jednak chłopcy są drodzy i nie przestawi sie na plastyk. Z drugiej strony, są to figurki ładne więc mogą wyjść z założenia, że jakoś je rozsądnie podpakują i ludzie się rzucą na metal :)

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

gory, ungory, bestigory, centigory, minosy, psy zostają na bank. Czarioty pewnie tez, i chociaz lubie rydwany, to jednak nigdy nie pasowały mi one do idei armi besti.

a, Bogins - trollow, ogrow i szagotow najprawdopodobniej nie bedzie, bo wedroja do ab warriorsow. A watpie zeby powtarzali te jednostki, kiedy tak bardzo podkreslali rozlaczenie tych armi.

BTW na warseerze mamy juz swoj topik w plotach, ale niestety ku mojemu rozczarowaniu nie ma zadnej pewnej informacji.

Co do wishlistow, oprocz oczywistej oczywistosci w postaci rankowania herdu w 5-osobowy szereg i zmiany ambusha [w obecnych czasach robimy z herdow tarcze strzelnicza przez brak marszu], chcialbym widziec cos takiego jak bull charge na minosach - to nawet logiczniejsze niz na ograch ^^ co wiecej, nie ja jeden wpadlem na ten pomysl, bo na warseerze tez walkowali te idee.

I wciaz zachodze w glowe, jaka moze byc army-vide special rule. Zastanawialem sie nad rozciagnieciem w pewnym stopniu raidersow na cala armie, ale to w sumie bez sensu, myslalem tez o wystepujacym w plotkach do de +1 ataku w czasie szarzy - do besti by pasowalo, z racji ze kazda z ich jednostek jest masywna, krwiozercza no i ma rogi i kopyta to bodzenia i tratowania, tak wiec imo byloby to fluffowe. Ale pozyjem, uwidzim, bo niestety to tylko gdybanie jest ;)
Uerph.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Rzeczywiście bonus w psotaci +1 atak byłby bardzo pomocny, a przynajmniej dawałby dość duze szanse herdowi na spokojne pokonanie zombików, a moze jeszcze ghuli.
Dla minosów z frenzy niesamowity kop.
Z drugiej strony mogliby zasadę "Brutalni" która by dawała modyfikację AP a wynikająca z tych samych przesłanek co podałeś Jucha.
Hmm Shagtoth był w armii bestii wraz z dragon ogrami więc nie wiem dlaczego nie wiem dlaczego mielałoby się to zmienić. Psy w końcu też były w bestiach, a niby co teraz tyko w warriorach?

Awatar użytkownika
Zed Zediculus
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Zed Zediculus »

Może re-roll failed rolls to wound wszystkich bestii w pierwszej turze?? 8)

Wszystko fajnie tylko nie wiadomo nic o rarach. Wszystko idzie do Wojowników. Wydaje mi się, że Centigory wylecą do rarów z jakąś silną zasadą, czy czymś.

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Hmm Shagtoth był w armii bestii wraz z dragon ogrami więc nie wiem dlaczego nie wiem dlaczego mielałoby się to zmienić. Psy w końcu też były w bestiach, a niby co teraz tyko w warriorach?
Psy od samego początku były w obydwu podręcznikach, to bardzo charakterystyczna jednostka dla obydwu tych armi i wątpię, żeby ją usnuęli, zresztą są one jednostką wspomagającą, służącą za mięcho, więc powtarzanie się psiaków nie jest imo niczym dziwnym. Ale nie sądzę, żeby jednostki dosć istotne i elitarne, jak DO i szaggi, zważywszy na to, że w mortalach będzie special szaggotowy bohater, dublowały się. Jakoś mi to nie pasuje. Gigs, spawn, psy - bardzo prawdopodobne, ale trolle i DO według mnie będą tylko w jednym podręczniku.

O rarach rzeczywiscie niewiele wiadomo, obstawiałbym, że zostaną spawny i gigson, ale jestem też prawie pewien, że coś dodadzą. Inna sprawa - co?

Co do centków nie liczyłbym na taki ich awans społeczny, są one raczej mało wyjątkowe, a z racji ich charakteru opojów chętnie przyłączają się do band beastmenów - imo powinny dostać fast cava i pójść do core. Z move through woods, 2 atakami w bazie, 16calami szarży byłyby bardzo cennym dodatkiem do naszej armi.

Jeśli chodzi o tę zasadę specjalną - generalnie wszyscy zgadzają się, że dobrze by było, żebyśmy dostali coś, co usprawnia mordowanie :D
albo coś, co będzie mocno oddawało taki partyzancko-leśno-dziki charakter armi, ale nie wiem, co to mogłoby być.

Ach, jeszcze w wishlistach na herdstonie i warseerze też często przewija się takie marzenie, żeby gory dostały throwing axes, zaś ungory javeliny. O ile byłoby to świetne, bo nie dość, że pasuje do charakteru besti, to jeszcze zwiększałoby zacznie ich wartość bojową, to jednak nie sądzę, żeby pozwolono na taką perwersję - skirmisz rzcający średnio 10 toporów i 10 javelinów na turę od jednego herda, +możliwość stand and shoot do skutecznej obrony - imho to gięte jest :)
Uerph.

Awatar użytkownika
minosso
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157

Post autor: minosso »

Mi pomysl z axami tak srednio przypada do gustu :/ ale o +1A lub +1S przy szarzy pomysl jak najbardziej trafiony ;] Mam nadzieje ze juz nie zobaczymy u nas Trolli a co do DO to moga zostac ale mogliby ich jakos ulepszyc ;] wiekszy save lub cos?

Awatar użytkownika
beastlord
Pseudoklimaciarz
Posty: 31
Lokalizacja: WWW (WorldWideWioska)
Kontakt:

Post autor: beastlord »

Wiadomo chociaż jak długo trzeba czekać na nowy book i czy istnieje możliwość że kiedykolwiek znowu będziemy mogli mieszać CHAOS?

osobiście chciałbym w nowym booku:
- fasta dla centek (kto wie moze będzie?)
- lepsze savy na minoski i doombulla
- jakieś nowe jednostki uzupełniające straty po podziale CHAOSU
- ewentualnie bohater centigor(wiem to tylko złudne marzenie)
Czcij wilka i jego watahe, bo jak nie to wp*****!!!

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

IMO w rarach dostaniecie jakiegoś większego potworka, coś w stylu hydry, treemana, varghulfa czy czołgu :roll:
do tego jakieś latające tałatajstwo i będzie dobrze :)

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Wiadomo chociaż jak długo trzeba czekać na nowy book i czy istnieje możliwość że kiedykolwiek znowu będziemy mogli mieszać CHAOS?
Było to wałkowane bazyliard razy. Nie, nie będziesz mógł mieszać, na pewno, na 100%, bez żadnych wątpliwości.
Co do daty premiery nic nie wiadomo, prócz tego, że 2009. Były ploty, że zaraz po lizakach, ale teraz nie wiadomo, czy pierwsze będą skaveny czy beasty. Powinny być beasty, jako że zostały skopane po nerach nie dość, że 7mą edycją, to jeszcze odjęciem oddziałów chaosu, ale gw to gw...
Uerph.

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Szczurza Jucha pisze:
Wiadomo chociaż jak długo trzeba czekać na nowy book i czy istnieje możliwość że kiedykolwiek znowu będziemy mogli mieszać CHAOS?
Było to wałkowane bazyliard razy. Nie, nie będziesz mógł mieszać, na pewno, na 100%, bez żadnych wątpliwości.
poczekajmy na ósmą edychę i zobaczymy :P

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Z warseera, za Harrym - AB będzie z pewnością dopiero po czerwcu 2009.
I heard the new Beasts book would most likely be out from March to June of 2009. Of course nothings writen stone yet.
It is writen in stone .... and has been for a while .... but not that soon. You have to wait a bit longer.
Tak więc możliwe, że Skaveni wyjdą jako pierwsi :/ Ponadto ktoś wspominał o zimie 2009 - tak więc możemy sobie poczeeeekaaać...

Ponadto, chodzą ploty o wprowadzeniu harpi, i... gorgony.

Plotka głosi też, że jednak zachowamy swoją menażerię kreatur. Ale czy to prawda?
Uerph.

Awatar użytkownika
szogun
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: szogun »

Szczurza Jucha pisze:Plotka głosi też, że jednak zachowamy swoją menażerię kreatur. Ale czy to prawda?
Czyli jednak warto zacząć w tym momencie, dziś i teraz zacząć zbierać bestie? Sorry za offtop, ale poszedłem za ciosem już ;)

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Ja bym na twoim miejscu nie ryzykował. To jeszcze cały rok wg plotek do wyjścia tej armi, wszystko się moze zdarzyć i wiele wpaść im do głowy, i skończy się tak, że się nacieszysz jakąś jednostką kilka miesięcy a potem odstawisz ją na półeczkę. A może i nie. Ale nigdy nic nie wiadomo.
Uerph.

Awatar użytkownika
Marios
Mudżahedin
Posty: 310
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Marios »

Chłopaki, jak patrzę jak sie zachwycacie swoimi wishlistami to mnie skręca. Po cholerę nam sejw na minosach, +1 atak w szarży czy inne badziewie, jeśli cała armia będzie miała jak do tej pory 6 ld na beastmenach i 7 na bestigorach to możemy pomarzyć o tym, żeby zaszarżować demony, czy undeady, czy wszystko inne w tej grze co wzbudza feara bo nie zdadzą liderki.

ODPOWIEDZ