Czym grać, przeciw komu?

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Co fakt, to fakt; mało jest armi których magia DE nieboli. Ale hydra to i tak mój faworyt:D
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Arbiter Elegancji pisze:Co fakt, to fakt; mało jest armi których magia DE nieboli. Ale hydra to i tak mój faworyt:D
A czyj nie? :) Wielka kupa przegięcia za jedyne 175 pts :)
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Nie szla w sklepach bo brzydka i kiepska to zrobili ladna i mocna,
Albo jaki biznes teraz robia na harpiach, brzydkie to, pakowane 2 w blisterze i jeszcze bodajrze po 7 czy nawet 8 funtow, ale wrzucili je do corow i nie panikuja reszty armii i ida jak swierze buleczki. BYlo do przewidzenia. Silna armie mamy z wieloma mozliwosciami i to bardzo cieszy, przede wszystkim ze mozna tyle rozpisek roznych zrobic.
pozdro

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Mała korekta z mojej strony:
na Demony to tylko kusze , RBT , widma , DR ,BG , magia , żadna tam Hydra , grałem 5 razy i z reguły 2 flamery wystarczały aby mi ją rozwalić na demony się nieprzydaje a i pegaz też bo wystarzy mało ,aby ciebie rozwalić i to tyle

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Tularian pisze:Mała korekta z mojej strony:
na Demony to tylko kusze , RBT , widma , DR ,BG , magia , żadna tam Hydra , grałem 5 razy i z reguły 2 flamery wystarczały aby mi ją rozwalić na demony się nieprzydaje a i pegaz też bo wystarzy mało ,aby ciebie rozwalić i to tyle
Mógłbyś powoli przetłumaczyć co napisałeś ?

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

zafael pisze:
Tularian pisze:Mała korekta z mojej strony:
na Demony to tylko kusze , RBT , widma , DR ,BG , magia , żadna tam Hydra , grałem 5 razy i z reguły 2 flamery wystarczały aby mi ją rozwalić na demony się nieprzydaje a i pegaz też bo wystarzy mało ,aby ciebie rozwalić i to tyle
Mógłbyś powoli przetłumaczyć co napisałeś ?
Mała korekta z mojej strony:
Na Demony to tylko kusze, RBT, widma, DR, BG, magia. Żadna Hydra , grałem nią 5 razy przeciwko demonom i z reguły 2 flamery wystarczają aby ją zabić. Na demony hydra się nie przydaje. Pegaz DE też nie, ponieważ wystarczy parę strzałów flamerów, aby Cię rozwalić. To tyle.

Mam nadzieję, że dobrze ztranslejtowałem. ;)
pozdro

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Translejt chyba dobry.
Ale tekst słaby - hydry są boskie. Nie ma lepszego sposobu na zabicie 5 psów, niż szarża hydrą, choćby od przodu.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

hydrant jest dobry na wszystko, teraz nikt chyba juz nie będzie grywał na 4xbolce.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Nie ma lepszego sposobu na zabicie 5 psów, niż szarża hydrą, choćby od przodu.
Ale na zabicie 10 z BSB na Juggerze to już gorzej ;) ale i tak to bardzo opłacalna jednostka i ma kopa , nie wiem przeciwko komu może się nie sprawdzać oprócz Bretki.

Murm , 4 bolce to nadal nie jest zły pomysł...
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Pudło - na bretkę hydra sprawdza sie świetnie.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Krzysztov
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: z Warszawy

Post autor: Krzysztov »

Jankiel pisze:Pudło - na bretkę hydra sprawdza sie świetnie.
mi nie za bardzo:/jak wjechały w nią Graale to Hydry nie było(wcześniej toczyła boje z pegazami)wg.mnie lepiej wystawic co innego na nich...

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Hmmm... racja. Lepiej bolty w takim razie. Jak grale wjadą w bolta, to już nie pójdzie im tak łatwo.
Kiepski przykład podałeś - nieudane przyjmowanie na klatę wagonu grali nie może być argumentem przeciwko jakiejś jenostce. Hydra sobie moze przyjąć 6 errantów czy samodzielnie zaszarzowac na bok jakiejś lancy.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Krzysztov pisze:
Jankiel pisze:Pudło - na bretkę hydra sprawdza sie świetnie.
mi nie za bardzo:/jak wjechały w nią Graale to Hydry nie było(wcześniej toczyła boje z pegazami)wg.mnie lepiej wystawic co innego na nich...
ale my tu o zboczeniach nie rozmawiamy. Kto przy zdrowych zmysłach wystawia coś pod nos Graali?! To jakbyś na Corridzie zamiast machać chustą, założył ją sobie jak pareo, po czym odstawił taniec brzucha przed bykiem.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

A bo wy jestescie z gornej polki tak?? Nigdy wam grale nie wjechaly w to co chcialy?? szczegolnie w wolniejsza hydre??

Bolce sa o tyle inne od hydry ze strzelaja na 48 cali i ladnie siekaja po lancach i akurat w przypadku grania z breta i jeden i drugi wybor jest godny przemyslenia.

Awatar użytkownika
Bison
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 179

Post autor: Bison »

ajpinus - zdarza się, ale żeby stwierdzać, że hydra jest zła bo ją grale rozwalili to już przesada, to tak jakby stwierdzić, że magia DE jest do d... bo miałem miscasta

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

ajpinus - zdarza się, ale żeby stwierdzać, że hydra jest zła bo ją grale rozwalili to już przesada, to tak jakby stwierdzić, że magia DE jest do d... bo miałem miscasta
Ale nikt czegoś takiego nie powiedział , ja poprostu uznałem że Hydra na Bretkę nie sprawdza się tak dobrze jak na inne armię bo trzeba się o nią martwić , uważać żeby jakaś lanca w nią nie wpadła itp. Ale Hydra w porównaniu cena/jakość i tak jest najlepszym Rarem , poprostu jakoś nie sprawdzała mi się z tą jedną armią , ale lepiej już skończę te przemyślenia bo zaraz Jankiel się zdenerwuje ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

A bo wy jestescie z gornej polki tak?? Nigdy wam grale nie wjechaly w to co chcialy??
Nie.
Po to w kodeksie są harpie, DR i shades, żeby cięzka kawaleria przeciwnika nie wjeżdżała w to, co chce.
Jezeli juz mamy dyskutowac o przydatności jednostek, to załóżmy, że gramy dobrze i nie popełniamy błędów. DE to nie demony, gdzie jedziemy na pałę do przodu i niech przeciwnik się martwi. Mamy tyle lekkich jednostek, że wróg nie ma prawa zaszarzować tego, co chce, bez względu na to, czy ruchu ma 6" czy 20". Harpiami dajemy flee, by pociągnąc przeciwnika tam, gdzie nam pasuje, a DR służą do tego, by wykręcić oddział przeciwnika o więcej niż te 40 stopni przyjmując szarzę (no i przeciwnik nie może skorzystać już z popychaczek, co jest istotne, jak gramy z Khemri czy VC).
A od momentu, kiedy dali nam AP na kuszach, nie trzeba brać rbt do kasowania wrogiej kawalerii. Teraz przydają się już praktycznie tylko do ranienia large targetów, na całą resztę lepsze kusze na DR i shade'ach.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Jęli mogę zabrać głos to powiem tyle bierzcie Hydrę i dwa bolty. Na 2K to moim zdaniem najbartdziej uniwersalne zestawienie. :wink:
Pamiętajcie tylko że my Bretońce też mamy mózgi i troche się nasze rozpy zmieniły (przynajmniej moja) od wyjścia nowych armii. U mnie na 2K 3x10 łuków z braziersami ( w tym jedni w skirmiszu) to już norma.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Wy Bretońce macie przede wszystkim lance. Ale istotnie: hydra i dwa bolce to ok zestaw, choć do 2000+ jeszcze trzeba wsadzić kilka jednostek. I to jest kluczowy problem.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Na 2k wystawiam 2 lance: 9 errantów z errantry bannerem i 7 grali z Warbannerem gdzie siedzi mag lord z falcon hornem i mała magiczka. Reszta armii IMO musi być totalnie rozdrobniona by nie dać się łatwo wymanewrować: 3 palladyni gralowi solo z bonusami do wyniku walki i mocnym armour savem, pegazy, dużo łuków, 3 piąteczki ciężkiej jazdy, trebek, jakiś faścik. Do uganiania się za DE czy grania przeciw demonom i VC ta opcja moim zdaniem jest dużo lepsza.
P.S. sorka za ten mały offtop, ale chciałem tylko podkreślić że breta to jnie tylko kupa lanc wokół których wszyscy skaczą jak chcą, można ją złożyć w wersji bardziej do pokombinowania (wymusiły to zresztą ostatnie kodeksy do 7 ed).
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ