Portal Border Princes - zbieranie pomysłów

Uwagi, pochwały, zgłoszenia, skargi, sugestie i pomysły - jeśli dotyczą tego forum, oto miejsce dla nich.
Tu poruszane będą wszystkie kwestie związane z działaniem forum.
ODPOWIEDZ
Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Portal Border Princes - zbieranie pomysłów

Post autor: Tomash »

Ponieważ BitsPudło i WereWolfa od strony technicznej (programistycznej) zamknąłem, a nie samym kodowaniem w pracy programista żyje, mogę zacząć napierać portal BP :)

W związku z tym otwieram burzę mózgów i zbieranie pomysłów na ficzery takiego portalu. Bo sam CMS (czyli artykuły i komentarze) to trochę za mało, żeby chciało mi się to robić - ma być ciekawie, a nie kolejny "portal" składający się z zaledwie artykułów ;)

No to jadziem.

Kwestie niepodlegające dyskusji, albo kwestie techniczne, czyli zależne w całości ode mnie:
- w technologii Ruby On Rails
- według idei Web 2.0, czyli jak najwięcej contentu i ruchu generowane przez użytkowników
- REST z udostępnianiem webservice'ów; nie wiem po co jeszcze, ale jak będzie API, na pewno pojawią się pomysły, chociażby i na widgety javascriptowe :)
- choć trochę zintegrowane z forum (będę musiał trochę się przeprosić z php - trudno), na pewno w kwestii migrowania użytkowników forum->portal
- "release early and improve later"; portal wystartuje najszybciej jak się da, z minimalną dopuszczalną funkcjonalnością i z w pełni zrobioną grafiką, kolejne "ficzery" będą się pojawiały w miarę rozwoju serwisu
- podsumowanie powyższych: ma to być serwis godny roku 2008, a nie jakiś kolejny PHPNuke z layoutem na tabelkach :P


Stanowiska otwarte, albo jakich ludzi potrzebuję i poszukuję:
- grafik, najlepiej z doświadczeniem zawodowym w projektowaniu nowoczesnych stron/serwisów WWW i obyty we współpracy z programistami ;)
- redaktorzy, czyli osoby dodające artykuły i zawartość; na początek wystarczy przeklejać co ciekawsze tematy z forum, tudzież pisać relacje z bieżących i palących dyskusji

Mięso, czyli funkcjonalność:
(bardzo proszę pomysły własne numerować kolejnymi numerkami lub, jeśli chodzi o uwagę czy usprawnienie jednego z już wymienionych, pisać "ad numerek)"
1) Standard, czyli logowanie; Rejestracja wyłącznie przez forum, potem użytkownik jest migrowany do portalu.
2) CMS do dodawania i edycji artykułów. Komentowanie artykułów przez użytkowników (na razie płaskie, a'la blog).
3) Kategoryzowanie i tagowanie artykułów.
4) Turnieje z wbijaniem lokalizacji przez Google Maps (mega usprawnienie, strasznie mi tego brakowało zawsze) oraz generatorem gotowego BBCode'u do wklejenia na forach
5) Być może system jednokliknięciowego zgłaszania się na turniej lub chociaż wyrażenia zainteresowania
6) Profil użytkownika: prócz standardów także geolokacja miejsca zamieszkania (GMaps again)
7) Profil: możliwość wpisania na jakie punkty posiada się jaką armię (pozwoli łatwo wyszukać przeciwników z mojej okolicy którzy nie grają demonami ;) )
8) "Moje rozpiski", trzymane w formie czysto tekstowej (ew. z załącznikiem oryginału z AB), dla łatwego składowania, organizacji oraz ewentualnie dzielenia się z innymi (możliwość ustawienia publiczna/prywatna dla każdej rozpiski)
9) Moje rozpiski + turnieje: oglądając turniej widzę listę moich rozpisek, którymi mógłbym tam pojechać i oczywiście jednym kliknięciem zgłosić siebie i rozpiskę
10) Jakaś integracja z systemem ligowym; tutaj muszę dogadać z Adeonem kwestię jakiegoś sensownego API typu REST/XML

Na razie tyle, proszę o pomysły :)

Co myślicie o walnięciu tego na jakieś ogólnodostępne forum?
Ostatnio zmieniony 1 paź 2008, o 22:53 przez Tomash, łącznie zmieniany 2 razy.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

można dać ^^ można

ja grafika zrobić mogę ^^ prace na pw wyślę :]

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

OK, przeniesione na forum ogólne, otwieram więc dyskusję dla całej społeczności BP :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Ad 4 i 6. Bardzo mi się podoba pomysł z mapką turniejów i graczy:
1. najlepiej z małymi ikonkami armii oraz z kolejną flagą konkretnego klubu :P (tzn logiem). W przypadku turniejów przydałoby się aby wyświetlała się informacja czy jakieś okienko - najlepiej chmurka z datą i punktami. Zwróciłbym tylko uwagę aby w przypadku geolokacji graczy nei podawać wszystkich danych osobowych :).

Ogólnie widzę tutaj naprawdę ogromne możliwości - podoba mi się twój pomysł.

Pojawia się tylko standardowe pytanie i problem wszystkich portali - to jest for fun czy idzie w ekonomie jakiejś konkretnej firmy, czyl iw myśl Leo Benhakera - Leo Why? For MOney!

Awatar użytkownika
Foalooke
Chuck Norris
Posty: 438
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Foalooke »

pomysł czad - mogę powrzucach opowiadanka z WFB jeśli góra zgodę wyrazi ;P
http://imperium-i-insze-wojska.blogspot.com/

Modelarstwo + opowiadania o imperium 8)

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

BOGINS pisze:Pojawia się tylko standardowe pytanie i problem wszystkich portali - to jest for fun czy idzie w ekonomie jakiejś konkretnej firmy, czyl iw myśl Leo Benhakera - Leo Why? For MOney!
For money to ja mam pracę. Wystarczająco dobrze płatną, żeby nie musieć szukać źródeł dochodu w serwisie dla kolegów battlowców.

Będzie fajnie jeśli znajdą się reklamodawcy, dzięki którym opłacimy hosting. To tyle w temacie forsy :D

Zresztą - kurde, za krótko mnie znasz czy co, żeby takie pytania zadawać? ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

No ja sie nie udzielam jak ty:P kiedysto robiłem i nic z tego do końca nie miałem :P teraz wiesz - jak prawdziwy gracz DoCh jestem power gamerem i szukam czasem kasy :P

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Chłopaki, a co myślicie nad kanalem Irc ??
Obrazek

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Myślałem, że irc umarł razem z kawiarenkami internetowymi.
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

mysle, ze moglbym dostarczac materialy, jak np. grafiki. mozna by tez na portalu zrobic oficjalne niusy GW :wink:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Szaman pisze:mysle, ze moglbym dostarczac materialy, jak np. grafiki. mozna by tez na portalu zrobic oficjalne niusy GW :wink:
Przydałoby się dementowanie lub potwierdzanie plotek na temat wychodzących armii i figsów. :wink:

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Siweusz pisze:
Szaman pisze:mysle, ze moglbym dostarczac materialy, jak np. grafiki. mozna by tez na portalu zrobic oficjalne niusy GW :wink:
Przydałoby się dementowanie lub potwierdzanie plotek na temat wychodzących armii i figsów. :wink:
ja wiem, ze by sie przydalo ;)
jednak do pewnego momentu nie wolno mi sie na pewne tematy wypowiadac, zwlaszcza oficjalnie...
"I fart in your general direction" :mrgreen:

ODPOWIEDZ