Demony 2600, keeper i spółka

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Demony 2600, keeper i spółka

Post autor: KrzysiekW »

Painbringers 2600 Pts - Daemons of Chaos Army

Keeper of Secrets(Rhobardh the Fallen) @ 530 Pts
General; Magic Level 1
Torment Blade (zraniony musi przejść test Ld żeby atakować)
Allure of Slaanesh (test Ld żeby atakować demona)
Enrapturing Gaze (modele w b2b mogą używać tylko swojego Ld)
Siren Song (wszyscy znają :) )

Herald of Slaanesh (Slaashke'yinseinn) @ 145 Pts
Torment Blade, Siren Song
Steed of Slaanesh @ [0] Pts

5 Seekers of Slaanesh @ 163 Pts
Standard; Musician
Siren Standard (reakcja tylko hold)

14 Daemonettes of Slaanesh @ 223 Pts FCG
Banner of Ectasy [pierwszy test break - stubborn]

3 Fiends of Slaanesh @ 165 Pts

Herald of Nurgle (Scrofus Nursus) @ 350 Pts
Magic Level 1' BSB, Palanquin of Nurgle
Great Icon of Despair (-2 Ld w 12")
Slime Trail (bez bonusa do CR za atak z tyłu lub boku)
Noxious Vapours (modele w b2b zawsze uderzają ostatnie)

17 Plaguebearers of Nurgle @ 234 Pts FCG

Herald of Tzeentch (Tziinttrixx) @ 165 Pts
Magic Level 2
Master of Sorcery (wszystkie czary z dowolnego lora w RB)
Spell Breaker (scroll)

2 x 10 Pink Horrors of Tzeentch @ 120 Pts

3 Screamers of Tzeentch @ 90 Pts

5 Flamers of Tzeench @ 175 Pts

2 x 5 Chaos Furies @ 60 Pts


Casting Pool: 8
Dispel Pool: 7

Models in Army: 81
Total Army Cost: 2600

Armia opracowana na bielski turniej Bilaticon, z bardzo fajnym formatem (armia 2600 lub 2000 + 600 pkt kontyngent). Właściwie to apgrejd mojej zwykłej armii, wzbogacony o kilka droższych rzeczy, tudziez takich które chciałem wypróbować.
Nie chciałem kontyngentu, za to nareszcie miałem pkt. np. na sztandar - 2 Ld. :) Jako że miałem punkty, a nie miałem więcej furii (śmieciowym demonom mówimy nie!) to miałem do wyboru nurglingi i screamery. Stwierdziłem, że wypróbuję screamery i było wiele radości. W pierwszej bitwie robiły za screen przed strzelaniem (imperium), w drugiej zadały 1 ranę bloodthirsterowi ze ślizgu (potem zginęły od furii), w trzeciej prześliżnęły się nad 2 maneaterami z tyranem i wklepały maneaterom 2 rany. Może jakbym nimi bardziej pokminił i nie slizgał od pierwszych rund, to może przeżyłyby i narobiły więcej szkód. Ale wystawiłem je i rzeczywiście są takie sobie. :) Twórca się podniecił ślizgiem, lotem itp., stwierdził że to 30 pkt jak nic (mimo 1 w) i poleciał dalej, pisac ogary Khorne'a. :P
Gra mi się tym dobrze, nawet niemobilny herald Tzeentcha nie boli tak jak się bałem. Muay-Thai-Ld-Combo to fajna rzecz, sztandar też cieszy oko (zgłupiały bloodthirster - bezcenne ;) ). Mogłoby być ciekawiej z keeperem 3 lvl, ale przy moim darze do miscastów (na tym turnieju lekko z 5 - 6, IF - żaden) długo bym się tym keeperem chyba nie nacieszył...Przekonałem się tylko, że flamery rzeczywiście są chyba trochę przereklamowane. W ostatniej bitwie sprawdziły się najbardziej, bo zacząłem nimi atakować ogry w ... hth. :) Wiem zatem już co wyleci z rozpiski jak wejdzie propozycja Barbarossy o procentach. :)
Ostatnio zmieniony 6 paź 2008, o 20:54 przez KrzysiekW, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

mocne jak kazda rozpiska demonów...
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

bez psów. Czyli nie az takie ciezkie do pojechania ;)

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Nie powiedziałem ze przej*ane ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Morrok pisze:bez psów. Czyli nie az takie ciezkie do pojechania ;)
Spoko, bez psów bo takie założenie. Ale zdaję sobie sprawę, że psy rozwiązywałyby dużo problemów. :) Jednak wole się męczyć bez nich, a i ludzi czasem szokuje armia bez BT, BSB na juggerze i hordy psów.
GarG pisze:mocne jak kazda rozpiska demonów...
Cry "moar"... ;) Jak widzę jaka panika panuje, to podejrzewam, że zaniedługo będziecie to pisać o każdej rozpisce ze słowem "demony", bez jej czytania. :P
Słaba ta armia nie jest, fakt, ale to też nie górna granica tego co za te punkty da się z demonów wyciągnąć.

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

jak na rozpiskę demonów - bardzo fajna :).

Awatar użytkownika
LinuX
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Pełna Kurwa z krainy winem i wódką płynąca

Post autor: LinuX »

Wyobrażam sobie O&G albo beastmenów vs to. Masakra w 2 turze...
Wino Wino, Wino do dna...
http://youtube.com/watch?v=7LGFYgh0juQ&feature=related Pełna kurwa!
Shino na turnieju:
-Ile BK?
Ja: 18
-Jest Regenka?
-Nie
-Klimat
XD

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

KrzysiekW pisze: Cry "moar"... ;) Jak widzę jaka panika panuje, to podejrzewam, że zaniedługo będziecie to pisać o każdej rozpisce ze słowem "demony", bez jej czytania. :P
Słaba ta armia nie jest, fakt, ale to też nie górna granica tego co za te punkty da się z demonów wyciągnąć.
Raczej to było ironiczne. Rozpiska faktycznie ma potęcjał ale jest duzo bardziej przyjemna dla oka niz te nudne odbierające przyjemnosc z gry standardy.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

IMO oprócz keepera nie ma w tej armii super powera w postaci wymienionych psów itp.
Mocne, ale nie na zasadzie 'nie opłaca się wyciągać figurek'
Dodatkowo, pamiętajcie, ze to 2600, czyli calkiem sporo.
Armia z dobrym strzelaniem ma tu co robić, sporo celi, takich MSU które nie są trudne do zdjęcia. Problemem jest keeper, oddział z syrenką i klocek PB.
Myślę, że nowy Chaos może z tym powalczyć.
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

trikk pisze:IMO oprócz keepera nie ma w tej armii super powera w postaci wymienionych psów itp.
Mocne, ale nie na zasadzie 'nie opłaca się wyciągać figurek'
Utrafiliście, panie, w samo sedno. :)
LinuX pisze:Wyobrażam sobie O&G albo beastmenów vs to. Masakra w 2 turze...
Beastmeni mają teraz prawie z wszystkim pod górkę, a co do OnG to się nie mogę zgodzić. Na 2600 upchną tyle strzelania, że gdzieś do 3 rundy będę musiał siedzieć keeperem za jakimś lasem czy budynkiem, do tego chronić go przed stopą. Albo przeciwnie - wybiec na pałę w przód i syrenkować jakieś soczyste jednostki od początku i modlić się o niskie rzuty na instability.
Z kolei ta armia ma najczęściej bardzo pod górkę z imperialnym standartem.
Nehan pisze:jak na rozpiskę demonów - bardzo fajna :).
Dziękuję. :)
trikk pisze:Myślę, że nowy Chaos może z tym powalczyć.
Chodzi mi o to, żeby z tą armią dało się powalczyć, i żebym ja nią też mógł powalczyć. :)
A z tym nowym Chaosem to mi namieszali. ;) Bo do niedawna miałem koło 7k Chaosu (głównie Nurgla), a teraz mam 3 niepełne armie... :)
Przymierzam się do małekj hordy na Nurglu, nawet mam już fajne konie do warshrine'a.
GarG pisze:Raczej to było ironiczne.
OK, rozumiem.
Nie wyglądało. :) A zaczynają mnie irytować wjazdy na demonicznych graczy dla samego wjazdu. Pomijając "kinderszatanów" co zaczynają WFB i chcą od razu nadupiać i czołowkę z parciem na punkty, jest jeszcze garść klimaciarzy czy jak ich nazwać którzy albo zbierają demony od dawna i mogą nimi pograć, albo jak np. Eldritch i Drakar grają armiami jednego boga itp. Ale nie da się ukryć, że tych jest mniej, a opinię armii wyrobili ci pierwsi. :)
GarG pisze:Rozpiska faktycznie ma potęcjał ale jest duzo bardziej przyjemna dla oka niz te nudne odbierające przyjemnosc z gry standardy.
Dziękuję ponownie. :)

ODPOWIEDZ