Pytanie odnośnie działania czaru glean magic

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Młynek
Chuck Norris
Posty: 366
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Pytanie odnośnie działania czaru glean magic

Post autor: Młynek »

witam szanownych demonicznych braci :)

Wczoraj w trakcie bitwy wyszedł nam następujący problem a nie mogłem tego znaleźc gdzie indziej więc proszę o odpowiedź.

Czar glean magic z lore of tzeentch wchodzi na ifce na mojego arcymaga HE.Przeciwnik wybiera czar Vaul's Unmaking i chce mi zniszczyc jakiś przedmiot. Czar według armybooka brzmi:The spell may be cast on single enemy wizard visible to the caster. The caster may immadiately cast one of the target spells as if it where his own -the spell is automatically cast at its basic casting value.Note that spells that summon new units cannot be cast in this way.

czy jesli ten czar wszedł z ifki to moge cos z nim jescze zrobic(dispelowac power dice,DS bo jest tam niby podane casting value czy też już wszedł?

no i przy tej samej okazji czy ikony(magiczne sztandary) mogą byc zniszczone przez vaul's?bo wiem , że gifty nie moga byc.

Z góry dziękuje za odpowiedź

Awatar użytkownika
Kensiorek
Chuck Norris
Posty: 497

Post autor: Kensiorek »

witam demonicznych braci a potem ze glean magic wchodzi na ifce w mojego arcymage HE? cos mi tu smierdzi elfem :P

Awatar użytkownika
Młynek
Chuck Norris
Posty: 366
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: Młynek »

tiaa demoniczny elf z 8 edycji :p a tak poważnie to fajnie by było jakby ktoś był to w stanie jakoś wyjaśnić :)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

ikony sa iteamami. gifty nie

glean magic mozesz dispelowac raz. na takiej trudnosci jaka zostala wyrzucona na kosciach

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Glean magic wyszedł na ifce więc nie mogłeś go dispelować. Przeciwnik wybrał Vaul's Unmaking więc czar leci z mocą 12 bo to jego minimalna moc i postępuje według zasad tego czaru. I teraz nie wiem jak to jest... ale jeśli glean magic wszedł bo się nie dało lub się nie udało go dispelować to możesz jeszcze (jeśli masz kości) dispelować Vaul's Unmaking(12+). Wybrany czar nie wchodzi automatycznie bo podawanie w tym wypadku jego mocy było by bezużyteczne :wink:
Pzdr

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

podawanie jego mocy nie jest głupie jezeli rzucasz czar RiP :wink: i możesz dispellowac tylko raz :wink:

Awatar użytkownika
Młynek
Chuck Norris
Posty: 366
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: Młynek »

dzięki za wyjaśnienie.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

nie, nie mozna dispelowac czaru jesli glean wszedł.

ODPOWIEDZ