Pytania odnosnie BP

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kensiorek
Chuck Norris
Posty: 497

Post autor: Kensiorek »

moze jest to niejasno sforulowane ale jesli tniecie magie to niestety horrory tez pod to podpadaja. Nie ma sensu bawic sie w interpretacje zasad ala GW i tak wiadomo o co chodzilo. +1 do casta nawet przy horrorach z ich ograniczona magia pozwala rzucac 1 Tzeencha na 2+ i kilka innych nieprzyjemnych rzeczy.

chcesz to zmienic stworz BP dla armi mono na jednym bogu jestem bardzo ciekawy czy zwiekszona magia zostala by przepuszczona kosztem utraty psow itd.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

na 2+ zadnego czaru nie rzucisz ;) jest taka zasada w RB - minimum 3+ to cast :wink:
ale fakt - +1 do casta bardzo horkom pomaga
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Scimitar pisze:na 2+ zadnego czaru nie rzucisz ;) jest taka zasada w RB - minimum 3+ to cast :wink:
ale fakt - +1 do casta bardzo horkom pomaga
Szczególnie 30 jak rzucają 2d6 Sd6+4 ;)
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

2 pytanka - jak to w koncu jest z power of darkness, bo nie znalazlem wzmianki o tym w patchu?
i drugie - czy bonusy dla ogrow dzialaja tylko w armii ogrow, czy dla tych wykupionych jako najemnicy tez?
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

I jak jest z przedmiotem/ami, które zabierają kostkę z puli PD a dają przeciwnikowi kostkę do DD... Jak to jest rozwiązane??
Obrazek

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Normalnie, masz 1 kostkę więcej, on 1 mniej.
Macie limit na turę, to wszystko

Power of Darkness się nie liczy chyba.
Release the Przemcio!

Paku
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Paku »

Czy mark of Tzeentch odejmuje -1PD od limitu?
Czy mark of Tzeentch + Skull of Katam na jednym figsie odejmuje - 2 PD?

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

tak i tak
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

Gobos pisze:2 pytanka - jak to w koncu jest z power of darkness, bo nie znalazlem wzmianki o tym w patchu?
i drugie - czy bonusy dla ogrow dzialaja tylko w armii ogrow, czy dla tych wykupionych jako najemnicy tez?
ech...
doczekam sie odpowiedzi?
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Power od darkness - wliczają się wszystkie kości, zużyte na czar i wygenerowane. Sprowadza się ten czar tylko do tego, że dwie drugopoziomowe magiczki mogą dobić do 12 kości. Magia DE nie potrzebuje zadnych specjalnych ułatwień.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Kostki power pisze:...Kości wykorzystane do rzucania czarów generujących kości, takich jak power of darkness czy boon of tzeentch, nie wliczają się do limitu kości "zużytych" w danej fazie magii.
Trochę mnie dziwi, że nie znasz treści poprawek które sam pisałeś :|
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Wybacz, już doszliśmy na LS do przekonania, że nie powinno być żadnych wyjątków, więc potraktowałem to jako wprowadzone.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

kurka_z_podworka pisze:
Kostki power pisze:...Kości wykorzystane do rzucania czarów generujących kości, takich jak power of darkness czy boon of tzeentch, nie wliczają się do limitu kości "zużytych" w danej fazie magii.
Trochę mnie dziwi, że nie znasz treści poprawek które sam pisałeś :|
tyutaj akurat chodzi raczej o to, ze jankiel zna poprawki wprowadzane az za dobrze i mu sie widac myla ;) bo ten zapis ulegnie zmianie najprawdopodobniej :) (jak mozliwe, ze i kilka innych ;) )

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

No właśnie, moje pytanie odnośnie BP:
KIEDY aktualizacja, kiedy te zmiany, o których od jakiegoś czasu mówi np. Shino?
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Razem z uściśleniami. Jak wszyscy z LS będą w weekend, to gotowy produkt będzie w niedzielę/poniedziałek.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Skoro bestie mogą używać starych przedmiotów chaosu, to czy DoW także mogą wziąć jeden z nich?

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Hehe jak sądzę zbroja domnation?:P czy gaze of god? A może coś jeszcze fajniejszego? Teoretycznie tak, ale sądzę że nie powinni. To są przedmioty specjalnie udostępnione dla bestii by mogły jakoś działać. Poza tym mało ci pedant of khaleth?:P

Awatar użytkownika
Domin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 178
Lokalizacja: Rebelia Łomianki

Post autor: Domin »

Czy magowie high elfów mają -1DD za zdolność +1 to dispel?
Czy magowie tzeencha mają -1Pd za zdolność +1 do casta?
Zdolności są nie do wykupienia i nie można z nich zrezygnować. Np. Nie mogę czarować magią tzeencha i nie mieć +1 do casta, podobnie nie mogę mieć maga w High elfach bez +1 do displa, dlatego myślę że w balansing patchu powinno się te zdolności traktować tak samo.

Awatar użytkownika
Voihiern
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Voihiern »

HE nie dostaja -1DD, ani demony -1PD bo to nie sa dokupione umiejetnosci.

W BP jest wyraznie napisane:
"Wszystkie dokupione na bohaterach przedmioty i zdolności (...)"

Awatar użytkownika
Domin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 178
Lokalizacja: Rebelia Łomianki

Post autor: Domin »

A Chaos sorcerer tzeencha w Warriors of chaos dostaje -1 PD?

ODPOWIEDZ