powrót krawych smoków

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

powrót krawych smoków

Post autor: Kosa »

trzy dni nad cholerstwem siedzialem i kombinowalem nad swoimi VC :D
ciezko tak do walki sie ich sklada, nic nie pasuje :P zaczynając od lorda latacza, przechodząc po nightmare latającą, doszedlem do hellsteeda :D
Teraz mi się podoba i zamierzam sobie zebrać takie VC.
Armia ma być robiona na blood dragonów, czysto do walki i chyba też tak wyszlo.
Moja wizja wampirów to mroczni rycerze, okuci w czarną stal, a dowodzic musi potężny wojownik.

Vampire Lord 425
-hellsteed
-Dreadlance
-Crown of the Damned
-Red Fury
-Avatar of Death (shield, HA)
-Beguile


Vampire 225
-bitting blade
-black periapt
-helm of commandment
-avatar of death (shield, HA)
-flying horror


Necromancer 105
-dispel scroll
-dispel scroll



20x Skeletal Warriors 193
-war banner

10x ghouls 80
10x ghouls 80

5x Dire Wolves 40
5x Dire Wolves 40


10x Black Knights 365
-fcg
-barding
-Banner of the Barrows

6x Black Knights 185
-banner ot the dead legion

3x fell bats 60


5x Blood Knights 275
-Royal standard of Strigos

1x Varghulf 175

2248
Teraz jak zamierzam tym grać i co jest do czego.

Lord: potęzny rzeżnik wrogich herosów, uwielbia się tluc w pojedynkach i mu to wychodzi. Jego mankamentem jest glupota, no ale trudno, na pewno mniej boli niz w przypadku goscia czarującego, a skoro gosć będzie się pchal do walk ze star dragonami musi mieć warda. Save na 3+ z wardem na 4+ do tego niezle statsy dają mu przeżywalność, a kopa ma niezlego i dosć latwo może zlapać wroga za pomocą hellsteeda. Wydaje mi się on dużo lepszą opcja niż w Abbysal Terror(3 ataki z S5 to żenada, a w zamian wrodzy herosi naklepują mu rany). Sluzy też do zjadania wrogich kawaleri i innych rzeczy z wysokim pancerzem, tafem ale slabym CR. Essensja blood dragona ;)

Jego chorąży: jak to chorąży, ma wspierać armie i to robi. Lepsze sypanie, przekazywanie WS oraz wsparcie w ofensywie i defensywie magicznej, do tego i tak zabije to co ma zabić. Save na 3+\4+ z lataniem daja mu przeżywalność oraz możliwosć zjadania piątek cięzkiej kawaleri od boku(-3 do sava i tak jest, zaś elfickie jazdy, imperialne rani na 2+).
DO tego i tak świetnie skasuje każdą maszyne. Za brak sily 6 daje mi dodatkwoego dispela badz sam wygeneruje 2 kosći mocy.

Nekromanta: co to za szanujaca się armia niumarlych bez tego gościa? :P

Podsumowujac, mam herosa do walki, mam niezlego wspomagacza, mam leciutkie wsparcie magi 6/7 power diców to wcale nie tak żle, zaś 5/6 dispel diców z dwoma scrolami daje dosć stabilną ochrone magiczną na BP+R

Cory:
2x10 ghouli, wolalbym 2x10 szkieletów, no ale nie przesadzajmy ;)

wilczki do asekuracji blood knightó gównie, odginanie i każdy wie jakie inne pierdoly.

klocuszek szkielich, na pewno fajnie wygląda i daje calkiem fajne możliwosći. W zasadzie +6 do CR, dobry i dosć tani bloker, no i armia blood dragonów bez szkieletów? :P

speciale:

10 BK z barrowsem, w sumie wspaniale uderzenie, mozliwosć trafiania na 2+ dzieki helmowi mnie przekonuje. Z resztą super klimat.

6x BK, dużo grlaem w HE na 5\6 DP z ellyrionem, niezwykle cenna jednostka do robienia bardzo fajnych rzeczy, a taka szóśtka BK jest w tym chyba jeszcze lepsza. 8 cali ruchu, to jest to :D

3x baty, w sumie lepsi one niż kolejne wilczki, te same zadania. Myśle, ze beą wiekszosć bitwy się gdzieś kitrać, po to aby w jakimś zlym momęcie zastawić lorda po oblanej glupocie czy ratować blood knightó jak coś pójdzie nie tak. 3 do tych zadań w zupelności styknie.

Rary:

varg, wiadomo

5x Blood Knighci, to dla tej jednostki postanowilem zebrać wampiry, najpierw bylo 6 gosci, ale 5 z hatem też styknie na luzie. Genialny klimat, bez nich nie widze tej rozpy, na początku byly nawet dwa oddzialy :D .

Aspekt hobbistyczny ;) :

to kolejna rzecz dlaczego skusilem się na wampiry, mozna zrobić mega wy&#(*stą dla oka armie.

Lord będzie pewnie z green knighta, zrobi mu się jakąś bajerancką lance, dorobi jakieś mhhroczne ;) rzeczy, zaś konikowi zrobi się skrzydelka, będzie zuoo latajace.

BSB, bedzie nim koleś z great weaponem od WE, dokleji mu się na plery skrzydla od gryfa i super, jakaś tarcza i wysywig jest, oczywisćie jakaś szmate, pewnie na plecy ;)

Necromanta, musi to być figsa w stylu starych necrusiów, taki gandalf szary, z kapeluszem i brodą :D

Wilczki to koniecznie stare wilki, ewentualnie od goblinów, muszą to być prawdziwe wilki, basiory, dzieci nocy, a nie jakieś gnijace pokraki

Nowe szkielety są świetne.

Ghoule... z nimi bedzie mega problem bo niszczą ladnosć tej armi :P
Pomysl jest taki, że da się korpusy i nogi grave guardów, zaś ręce, glowy i dodatki to ghoule, ewentualnie flagelanci z dodatkami od ghouli... muszą to być elitarne ghoule, a nie byle co :P

10 BK, zrobie z gralowców :D :D idealnie pasują mi na czarnych rycerzy.

6 BK, są bez bardingów, orginalne figsy tutaj bardzo spasują.

baty... psują podobnie wszystko jak ghoule :/ ale ewentualnie mogą zostać, no chyba, że nikt by nie mial nic przeciwko, ze role batów przejelyby bretońskie pegazy, oczywisćie z jeżdzcaami, im więcej czarnych rycerzy na polu bitwy tym lepiej :D.

blood knighci, o nich wiele nie trzeba mówic :p figurki już są :D

vargulf, kolejny psuja wyglądu, ale na niego nie mam kompletnie pomyslu, czym zastąpić aby pasowalo...


Cala armia ma być w czarnej stali, niczym najprawdziwsza z mrocznych nocy :P z leciutkimi motywami czerwieni.


Jakieś porady co do rozpy, ewentualnie wygladu armi??

pozdro :P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Armia wydaje mi się ciekawa. Choć chciałbym kiedyś zobaczyć armię z Wight King`iem z tym mieczykiem co mu daje KB na 5+.

Co do wyglądu... Gule mogą być z robione z imperialnych, bądź bretońskich piechurów. Tzn. jakoś porozdzierać im szaty, skórę pomalować na jakiś blady odcień, dać trochę krwi wylewającej się z ust i części ciała - tak jakby właśnie pożerali jakieś trupy. Tacy bretońscy chłopi mogliby chyba pasować do tej armii.
Pegazy jako baty, to jak dla mnie trochę przesada. Jednak może poszukać jakiś kruków. Te ptaki zawsze były kojarzone ze śmiercią i pasowały by do armii.

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Kosa pisze:Moja wizja wampirów to mroczni rycerze, okuci w czarną stal, a dowodzic musi potężny wojownik.
No widzisz Kosa ja mam taką samą wizje armii i dlatego zbieram ... Bretonnie :D Nie zamieniaj sie w kolejnego Nieumarłego . Po co masz być kolejnym graczem z którym nik nie lubi grać :wink: .... Zostań przy tych swoich Elfikach i bądź grzecznym chłopcem :D

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Tylko że np. Ja z takimi VC zagrałbym chętniej niż z większością innych VC gdyż widać iż nie jest to żaden "wyżyłowany standard" ;)

Jedynie pomysł pegazów jako fellbatów mi nie pasuje za bardzo.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

No Kosa, ciekawa armia, choć będziesz miał sporo roboty przy tylu konwersjach. Swoją drogą rozpa silna ale nie specjalnie przepakowana, czyli da się z nią spokojnie powalczyć większością armii.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Tullaris pisze:No Kosa, ciekawa armia, choć będziesz miał sporo roboty przy tylu konwersjach. Swoją drogą rozpa silna ale nie specjalnie przepakowana, czyli da się z nią spokojnie powalczyć większością armii.
nie patrzylem na sile, ale na to aby zrealizować moją wizje VC. A jak widać i tak jest silne :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

spoko rozpa

Podoba mi się hate na blood knightach ;]

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

podstawa na nich :)

gonic i tak muszą, bo nie przewiduje utraty frenzy ;)

a 15 ataków czasem tez można spieprzyć :D

tylko wkurza mnie nazwa tej szmaty, ale trudno...
nie przesadzajmy :P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

PiotrekN pisze:Tylko że np. Ja z takimi VC zagrałbym chętniej niż z większością innych VC gdyż widać iż nie jest to żaden "wyżyłowany standard" ;)
Co to jest "wyżyłowany standard VC" :?:

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Fajna rozpa, ale pojawia się jedno pytanie - czy te wszystkie mega piękne figsy wsadzisz do swojej majti walizki, a na końcu dopchniesz obiema rękami? :-) Grać się z tym będzie zapewne niewygodnie, ale przy tak słabej magii dalece lepiej niż z innymi rozpami VCetów :-)
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

jak już ją zloże, to kupie prawdziwą trumne aby bylo im wygodnie :o
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

ahhh... już wiem po co ci była moja rozpa ;D

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Morrok pisze:ahhh... już wiem po co ci była moja rozpa ;D
troche zapożyczylem z niej pomyslów, :P

ale teraz zastanawiam się czy nie wsadzić wraithów, bo być może je będe mial, a na pewno spasują bardziej niż varghulf, tak mi się przynajmniej zdaje :)

Jednak nie wiem co uciać :(

trupków niezbyt chce wywalać...
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

wypieprz fell baty i varghulfa w cholerę- za to dodatkowe psy +1 Bloooooodzia i cś tam jeszcze. I zamiast ghuli wrzuć 2x20 zombiaków. Klimat to klimat- co to za elita bez swojego motłochu, który dla niej pracuje? ;)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

aż taki klimat? :P

ale czy 10 ghouli lepsze od 20 zombiaków? Bo na wskszeszanie nie licze zbytnio.

Za varga wlecą wraty jednak pewnie :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

no to licz na CR'a jak nie wskrzeszasz. W tym momencie ghule bez goulkina albo wskrzeszania w ilości 10 bez czempiona nic nie zdzialają
Furion pisze:
PiotrekN pisze:Tylko że np. Ja z takimi VC zagrałbym chętniej niż z większością innych VC gdyż widać iż nie jest to żaden "wyżyłowany standard" ;)
Co to jest "wyżyłowany standard VC" :?:
regenkoBK, 2x6 wraithów z banszetkami, lord ze skullstaffem, hełmem, forbidden lore, master of black arts, summon ghoul i 3x10 ghuli z czempionami

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Kosa - wrzuć Black Coacha (i wcale nie mam na myśli czarnego trenera :-)) - klimat genialny a i w działaniu naprawdę niezły. W przeciwieństwie do Varghulfa, który nie ma klimatu i jest paskudny ;-)
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

moim zdaniem Varghulf do klimatu Blood Dragonów właśnie pasuje. Ogólnie zarówno rozpiska jak i pomysły na konwersje(oprócz pegazów) i kolorystyke bardzo mnie się podobają. Klimatyczne i do pogrania.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Morrok żeś mi namieszal teraz :p

zombi rzeczywiscie dużo lepsze od tych ghouli, a zrobione z chlopów bretońskich idelanie spasują :D

w sumie same plusy, mam dwa kolejne jako takie blokery, chociaż na jedna ture,
mogę wskrzeszać ponad stan bez żadnego mastera, którego i tak nie mam,
i wkomponowują się w klimat tej armi.

No ale znowu zaczynają się problemy :P
czy 20 to wystarczajaća ilość? czy moze po 25?
I oczywisćie ze szmatami?
Nie mam ogrania i raczej nie ogram tej armi, bo póki nie zdobęde figurek nie zagram, dlatego licze na porady.

Varg raczej leci kosztem wraithów (ksch, couch mi tu nie podchodzi w ogóle, nie lubie tej jednostki), czy 3 wraty to dobry pomysl? Wtedy mialbym fundusze na 2x25 zombi.
Chociaż 5 wrathów plus banshe kusi, ale spory koszt.

I czemu baty wywalić? 20pkt wiecej od wilczków, a są sto razy lepsze do spelniania tych zadań co mają spelniać.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Ależ Arbitrze Elegancji - gdzie dostrzegasz varghulfową elegancję? Przecież to prosty i brzydki zwirz, a i figurka wstrętna. Za to coach to arcyfilmowy klimacik - mroczny powóz zaprzężony w czarne niczym noc rumaki, podjeżdża pod wiktoriańską kamienicę, wszędzie mgła, milczący woźnica. Nagle otwierają się drzwiczki skrzypiąc przeciągle...wysiada blady, ubrany w czerń jegomość, stukający przy każdym kroku mahoniową laską o londyński bruk... :-)
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

ODPOWIEDZ