Proszę o pomoc w wykonaniu rozpiski demonów

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AeternusJester
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Kraków

Proszę o pomoc w wykonaniu rozpiski demonów

Post autor: AeternusJester »

Witam. Jestem nowy w świecie gry warhammera, kiedyś grałem dawno temu klika razy Chaos Dwarfami ale nie wiele z tego pamiętam.

Zaczynam grać demonami, na razie zbieram armie i sobie ją maluję. Proszę o pomoc w zbudowaniu rozpiski. Gram Tzeenchem i Slaneshem.

Moja wizja armii wyglada tak (na razie podaje bez punktów i bez przedmiotow, bo nie wiem co moge sensownie wybrac):

Lord of Change - wronka

Herald of Slanesh on steed
Herald of Slanesh on chariot
Herald of Tzeench on disc

Core:
15 x demonettes
15x demonnetes
20x pink horrors
6x furie

Special:
7x demonettes on steed

Rare
6x flamers


to są figurki ktorymi dysponuje na dzien dzisiejszy, czy da sie z tego wykminić jakas sesowna armie na 2k?? Chciałbym jeszcze dokupic 2 fiendy. Chcialbym zeby ta armia byla klimatyczna; npewno bede sie trzymal tego ze ma to byc tylko Slaanesh i Tzeench. Zalezy mi na tym zeby to byla szybka armia wspomagana magia, stąd wybór wrony jako generała. Zastanawiam sie jedynie czy da rade oprzeć główną siłe uderzeniową corowych oddziałów na demonetkach?? Czy ta armia nie bedzie szybka ale zbyt miekka przez to??

Bardzo bylbym wdzieczny jesli ktos by mi doradził jakie odziały ewentulanie dokupic, jakie wyrzucic i jakie wziać bannery, itemy itd.


dzieki wielkie i proszę o wyrozumialosc

Ps: proszę się nie czepiać o brak polskich znaków, bo siedze na angielskiej windzie

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Armii demonów jest o tyle fajna że można ją złożyć na wiele sposobów i każdy sam w sobie jest fajny i daje powera. Klimat na czinczu i slaaneshu jest ciekawa i może się wydać troszkę trudniejszy do grania bo będzie w nim brakować silnego uderzenia w walce czym się specjalizują korniki. Jeśli będziesz umiał dobrze manewrować demonetkami to sobie poradzisz ale to już zależy od tego jak dobrze masz wypracowanego skilla (lub jak będziesz miał) :wink:
Jeśli chodzi o Twoje figurki gwarantuje Ci że wszystkie się przydadzą za wyjątkiem jednej zmiany. Heralda czincza dajemy pieszo dlatego że tylko wtedy może dołączyć do oddziału horrorów i klocek ma wtedy warda 4+.
Herald slaanesha w rydwanie: nie wiem czy jest dobry, ale kiedyś chciałem to przetestować i może nawet to zrobię. Tobie też radzę go przetestować, sam nie wiem jak się sprawdzi :wink:

Jeśli chcesz wiedzieć co powinieneś dokupić to koniecznie książkę do demonów. To bardzo ułatwia życie.
Czemu dwa fiendy a nie trzy? :wink: Nie wiem czy dwoma da się coś ugrać. Ja często wystawiam oddział 3 i nigdy się na nich nie zawiodłem :)
Pytałeś o to czy oddziały demonetek nie są zbyt miękkie. Muszę stwierdzić że są. Ich S3 często plewi przeciwko dużej ilości jednostek które możemy spotkać a które mają T4 a o pancerzu już nie wspomnę.
Doradził bym Ci jeden oddział 7 psów lub dwa oddziały po 6 ale nie chce zaburzyć Twojego klimatu armii.
Możesz też spokojnie dokupić więcej furii. Ja mam 18 sztuk a rzadko kiedy wystawiam 3x6. Dają niezłe możliwości taktyczne.
Możesz też dokupić jeszcze jednego Heralda czincza bo napewno drugi się przyda.

Co do przedmiotów
Wronia i najczęsciej używane: Tzeentch Will, Power Vortex, Dark Magister, Master of Sercery. it up to you :D
Na Heraldów tenczy dajemy koniecznie spell breaker i do tego albo winged horror albo master of sorcery ale wybór należy do Ciebie.
Dla heraldów Slaanesha siren song(chyba najlepszy przedmiot w całej książce) i do tego albo torment blade albo daemonic robes(bo ma tylko T3).
Dla oddziałów demonetek mamy bardzo fajne sztandary: siren standard lub banner of ecstazy. Ten pierwszy znacznie częściej używany a ten drugi to jeśli wiemy z kim będziemy grać.
Horrory raczej nie potrzebują sztandaru ale można im od biedy dać ale to już sobie w ksiażce musisz poszukać.
Zrób też z któregoś heralda sztandarowego armii bo to naprawdę bardzo dużo daje :)

Na razie tyle na modziłem :lol2: Może ktoś jeszcze Ci pomoże a mnie poprawi i powie inaczej :)

Awatar użytkownika
AeternusJester
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Kraków

Post autor: AeternusJester »

Książki mam, na razie w pdf-ie, ale są, co do sily uderzeniowej to ja widze to też w taki sposób, herald na rydwanie ze sztandarem armii, horrory w jednym klocku, i wlasnie albo te 3 fiendy albo bestie nurgla. Demonetki od frontu dla odciaganie uwagi, a zgniatanie odzialow od flanki wlasnie szybkimi fiendami, ewentualnie tym rydwanem slaanesha lub opcjonalnie bestiami nurgla. Ciekam jestem czy to dobry pomysl. Byc moze 2 klocki demonetek po 15 z full command da sobie rade. Aha i jeszcze jedno pytanie: jesli mam wystawic heralda tenczy pieszo to na jaka podstawkę on wchodzi?? czy 20mm czy 40mm?? kupilem sobie takie fajne familiary do niego i nie wiem wlasnie jak mam to w takim razie skonwertowac bo nie wiem na jakiej podstawce powinienen byc pieszo. Dziekii za wszleką pomoc

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Herald slaanesha jest dobry do momentu jak nie oberwie z siłą 7 :wink:
Herald Tenczy z horrorami to bardzo fajna i zawsze mile widziana opcja a można im dać ten banner co daje +1 do casta. Moi Heraldzi są na kwadratach 25mm ale widziałem też takich co mają podstawki 20mm i te mniejsze są lepsze bo mniej się styka z naszym magiem :wink: Podstawki 40mm są pod dysk(Tak wiem że gw sprzedaje chłopa na dysku na podstawce 50mm ale oni nie znają własnych zasad :lol2: ).
Jeśli chodzi o rare to oprócz flamerów które już masz to albo 3 fiendy albo 2 bestie nurgla w jednym oddziale. Możesz też mieć jedno i drugie :wink: Możesz też kiedyś powiększyć swoją armie do 3k i mieć 3 rare :)
Demonetki z fcg i każdy dostanie inny sztandar (SS & BoE)
Herald na koniku może jeździć z konnymi demonetkami albo pieszymi(sam nie wiem gdzie mu będzie lepiej).

Jeśli masz 30modeli demonetek to do głowy przychodzi mi coś takiego.
D - demonice.
H - Herald na koniku.
Oddział pierwszy z BoE wyglądał by tak:

DDDDH
DDDDH
DDDDD

Oddział drugi z SS:

DDDDDDD
DDDDDDD

No i zostają 3 modele nie wiem jeszcze na co z nimi można zrobić:wink:
To jedna z propozycji ale ćwiczenia czynią mistrza więc pograj ze znajomymi i sam się przekonasz :)

Awatar użytkownika
AeternusJester
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Kraków

Post autor: AeternusJester »

Zatem armia wyglądała by tak:

2399pkt


Lord of Change 635pkt
(magic lvl4, demonic robes, dark magister, master of sorcery)
Herald of Slaanesh on steed 165pkt
(Etherblade)
Herald of Slananesh on chariot 215pkt
(Siren Song, Demonic Robes)
Herald of Tzeench 160pkt
(winged, spell braker)

14 demonettes - full command BoE 223pkt
15 demonettes - full command SS 235pkt
19 pink horrors 228pkt
5 Chaos Furies 60pkt

7 seekers of Slaanesh 193pkt
(chamion, SS)

5 Flamers 175pkt
2 Fiend of Slaanesh 110pkt



I to jest moja pierwsza rozpiska. Nie mam BSB i Heraldzi Slaanesha nie mają magic lvl1. Malo furii co rekompensuje mobilność i potencjał taktyczny Seekerek, Fiendów i jeżdzących Heraldow. Czy jest to dobry wobór?? a moze fiendy zastąpić 2 bestiami Nurgla i grać na 2,5k?? Bestie - ta sama szerokość oddzialu a potencjalnie więcej ataków i to wysyłać na flanki?? Herald Tzeencha idzie z odziałem i ma winged - nie wiem czy to dobry pomysl z tym winged. Tak jak napisałem wcześniej, corowe odziału demonetek maja atakować z przodu, a special, rare i heraldzi z flanki. Zobaczymy jakto wyjdzie i czy demonetki nie okażą się zbyt miękkie.

Miło mi będzie poczytać jakieś rady co do tej rozpiski

ODPOWIEDZ