Ludożerca by dany

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

danysatan
Wałkarz
Posty: 83

Ludożerca by dany

Post autor: danysatan »

Tak jak widac maneater, kolezka ma plaszcz z sabertuska(jak ktos pamieta mojego huntera i kociaki to wie ze mialem zebry), podstawka jeszcze nie skonczona, ogolnie to ma byc zamarznieta rzeka ale musze cos z tym jeszcze zrobic , jakies propozycje?
czekam na opinie i krytyke, i jakies konkretne propozycje co tu poprawic

pozdro
PS w tym tygodniu beda jeszcze 2 ogry

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Brontozaur
Wałkarz
Posty: 98
Lokalizacja: Warszawa - Ochota // Kraków.
Kontakt:

Post autor: Brontozaur »

No... płaszcz wygląda dość "dziwnie". Ale to moze tylko moje urojenie. Podoba mi się twarz i futerko tego sabretuska. Podoba mi się rdza na kuli i pokrywce do garnka umieszczonej na brzuchu. Jest fajna. :roll:

A co do lodu to - ciekawie to wygląda, ale jak to rozwiązać, nie mam sam zielonego pojęcia. :? Ale próbuj, jak coś wykoncypujesz wklej fote, to się pocieszymy :wink:
"The lunatic is in my head
The lunatic is in my head
You raise the blade, you make the change
You re-arrange me ’till I’m sane
You lock the door
And throw away the key
There’s someone in my head but it’s not me."
Pink Floyd - Brain damage

Awatar użytkownika
r0m
Chuck Norris
Posty: 643
Lokalizacja: Twierdza Alkarin-Leszno

Post autor: r0m »

płaszcz troche za płaski,brzydko pomalowany i glupio ze ma to rozdarcie pomiedzy nogami...wyglada jak w dzwonach jakis od boku/tyłu :P
ale reszta spoko

danysatan
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: danysatan »

rzeczywiscie te foty sa jakies takie suche i plaskie dlatego ten plaszcz sie tak prezentuje ale na zywo to wyglada duzo lepiej, jak tylko odzyskam moj aparat postaram sie zrobic lepsze foty
pozdro

Brontozaur
Wałkarz
Posty: 98
Lokalizacja: Warszawa - Ochota // Kraków.
Kontakt:

Post autor: Brontozaur »

Taak, rozdarcie. GW dostało wprowadza cięcia budżetowe, metalu im nie starczyło. :roll:
"The lunatic is in my head
The lunatic is in my head
You raise the blade, you make the change
You re-arrange me ’till I’m sane
You lock the door
And throw away the key
There’s someone in my head but it’s not me."
Pink Floyd - Brain damage

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Jest fantastyczny! Super kolory i mega klimat. Tak trzymaj! :)

Awatar użytkownika
|_Mlody_|
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 107
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: |_Mlody_| »

Jeszcze nikt nie auwazyl pieknego gnoblara z liczydlem :D

On mi sie najbardziej podoba :P

Brontozaur
Wałkarz
Posty: 98
Lokalizacja: Warszawa - Ochota // Kraków.
Kontakt:

Post autor: Brontozaur »

Ma brzydką tunikę. =;
"The lunatic is in my head
The lunatic is in my head
You raise the blade, you make the change
You re-arrange me ’till I’m sane
You lock the door
And throw away the key
There’s someone in my head but it’s not me."
Pink Floyd - Brain damage

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

ma ciekawa ognista grzywe :)
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Bonczek
Chuck Norris
Posty: 436
Lokalizacja: W-wa/Lubartów

Post autor: Bonczek »

Skóra i metaliki świetne! Gnoblar dodaje niesamowitego uroku tej figurce :) Jednak faktycznie płaszczyk odbiega poziomem od reszty. Reasumując figs świetny! Chciałbym tak malować... Bo jak narazie to wstydzę się swoje wypociny tutaj zamieszczać..

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

Jak zrobiłeś te kry lodowe na podstawce?

A figurka świetna, co tu dużo muwić i jeszcze więcej razy się powtarzać.... :D

danysatan
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: danysatan »

masz 2 mozliwosci szklo i plastik(lepsza mozliwosc, latwej sie obrabia np.z opakowania od CD)
pozdro

Awatar użytkownika
Zielak
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37
Lokalizacja: W-W

Post autor: Zielak »

Figurka pomalowana świetnie. Podoba mi się w całości. Jedyne do czego się przyczepię to podstawka. Pomysł z zamarzniętą rzeką fajny, ale wykonanie jakoś nie przypadło mi do gustu. Jakieś takie płaskie to....

Pozdro.

Awatar użytkownika
Szary
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Szary »

Witaj Dany!

Cieszę się widząc, że kontynuujesz prace nad armię konsekwentnie. Ale niestety w moich oczach ta praca odbiega od prezentowanych wcześniej :roll: A teraz powiem dlaczego:

- Metal. Potraktowałeś go po macoszemu. Na pierwszy rzut oka zgaduję, że to brush srebrnym i wash inkiem. I tyle? Gdybyś tam wprowadził washe z Dark Flesha, Chestnuta, czarnego, zieleni, a nawet fioletu ! Te metaliki nie dość, że są nudne to jeszcze niestaranne... Znasz zasady cieniowania, czemu na metalu ich nie zastosowałeś ?

- Włosy. Podejrzewam, że chciałeś wprowadzić jakiegoś "focusa" do figurki. Ale można było to zrobić nawet rudym kolorem, ale nie tak... Wygląda conajmniej jak uczestnik Love Parade. Poszedłeś w tym elemencie bardzo schematycznie: czerwień-pomarańcz-żółty. Spróbuj to stonować, sprawić bardziej rude niż płonące bo ni jak nie wpasowuje się w kompozycje figurki. Najlepiej popodglądać zdjęcia prawdziwych ludzi i ich naturalnych włosów.

- Podstawka. Gratulacje za pomysł i odwagę w eksperymentowaniu. Pomijając fakt, że takie monstrum zapadłoby się na tak cienkim i pokruszonym lodzie, to dla mnie najmniej przekonujący jest sam wygląd lodu. Zupełnie nic z nim nie zrobiłeś. Pamiętaj, że dobrze wykonana podstawka to taka, po której nie sposób zgadnąć z jakich materiałów ją wykonano.
Lód nie zawsze jest kryształowo przejrzysty. Może warto go trochę porysować? Lód nabiera zawsze koloru wody, więc może jakieś glazy błękitami chociaż? To samo z wodą pod lodem. Bariera lodu zmniejsza dostęp do światła, a to czyni wodę ciemniejszą. Ty tymczasem zrobiłeś filtrowaną mineralną z hollywodzkiego basenu...Poza tym na lodzie często utrzymuje się też śnieg...
Jeśli się mylę, to może pokaż wyraźniejsze zdjęcia, bo może coś mi umknęło.

Podoba mi się za to jego płaszcz. Bardzo fajny pomysł i nawet z małą ilością pracy wygląda dość efektownie. Reszta elementów jest też na przyzwoitym poziomie.

To wszystko to moje subiektywne oceny. Jeśli mogą ci pomóc to się cieszę, jesli nie, to nie traktuj ich zbyt osobiście, bo to nie jest żaden atak.

Pozdrawiam
Szary

danysatan
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: danysatan »

takie wlasnie komentarze traktuje jako najbardziej pomocnei dziekuje ci Szary za jakies konkretne rady (zawsze dobrze uczyc sie od lepszych), na pewno z nich skorzystam nastepnym razem , niestety ten model malowalem troszke na szybko i to troszke odbiega poziomem ale mam przerwe miedzysemestralna (dopiero co sie sesja skonczyla) i chcialem cos pomalowac jak najszybciej
ale jak mowie ten komentarz na pewno mnie zmobilizuje tym bardziej ze dzis sie biore za tyranta-bruisnera

pozdraiwam i czekam na wiecej takich konstruktywnych komentarzy

Awatar użytkownika
|_Mlody_|
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 107
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: |_Mlody_| »

Co do podstawki dziwnie sie komponuje woda z brazowym,moze jakis inny kolor wybierzesz :D

Awatar użytkownika
Schtrasny
Wałkarz
Posty: 90

Post autor: Schtrasny »

Pomysł na płaszczyk jest w dechę. IMO w górnej części płaszcza czarne "zęby" winny wychodzić z rękawów. Nie pasuje mi, że barwa czarna idąc wzdług grzbietu nagle kończy sie przed wycięciem płaszcza.
Dorzuciłbym chesnuta lub brown inka do brody i włosów.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Calkiem fajny :)
Podoba mi sie skora (pasuje do zimowego klimatu :D)
Calkiem ok. jest ta broda i grzywa (moze troche za bardzo rzuca sie w oczy ale mnie sie podoba)

Nie podoba mi sie podstawka (jak napisal Szary) moze troche sniegu bys dodal ? :roll: i ten lód jakis taki ......

PLaszczyk mi nie lezy ,a metaliki to podobnie jak Szary .

Ogolnie praca fajna :)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Hashmallum
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Hashmallum »

No calkiem calkiem -szkoda tylko ze zes tej zebry nie wycieniowal :)... A i metaliki so raczej sredniawe- za to nadrabiasz kolorkiem skory, pomyslem i wykonaniem podstawki - ogolnie bardzo fajny ludek :).
Obrazek

God's in His Heaven, All's Right With the World

http://Leprechaun-studio.com

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Szary pisze:Ale można było to zrobić nawet rudym kolorem, ale nie tak... Wygląda conajmniej jak uczestnik Love Parade. Poszedłeś w tym elemencie bardzo schematycznie: czerwień-pomarańcz-żółty. Spróbuj to stonować, sprawić bardziej rude niż płonące bo ni jak nie wpasowuje się w kompozycje figurki. Najlepiej popodglądać zdjęcia prawdziwych ludzi i ich naturalnych włosów.
Ze tak powiem...
Jakby to był człowiek, to rzeczywiscie te włosy byłyby dziwne.
Ale ten pan jest ogrem.
Widziałeś kiedyś prawdziwe włosy prawdziwego ogra?
Bo ja nie :P
A taki ogr może mieć nawet fioletowe włosy.
"Prawdziwe pegazy są białe"
;)
No offence ;)

ODPOWIEDZ