DE by Xet ( 10.05 Duża aktualizacja )

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

DE by Xet ( 10.05 Duża aktualizacja )

Post autor: Xet »

Siema !
Sprzedałem swoje haje. Poza paroma modelami były tak słabo pomalowane, że aż wstyd było gdzieś z nimi jechać. Pomyślałem, że jak mam je malować w sumie od nowa to pomaluje nową armie.
Mam zamiar zdążyć do 24 maja.
Do pomalowania zostało:
Smok, Bsb, caddy, 20 kuszników, 5 DR , 15 harpii, 12 Cok, hydra, rydwan, 2 bolce 8) trzymajcie kciuki :roll: Do końca maja muszę też napisać mgr :roll:
Jako malarz nie mam dużego doświadczenia. Miałem do tego bardzo długą przerwę. Jako pierwsze pomalowałem cienie. Oto one, chwilkę przed lakierowaniem krylonem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Całość razem.

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 maja 2009, o 13:44 przez Xet, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

pdstawki, bardzo fajne. technicznie malowanie wydaje mi się że jest świetnie. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to kolor włosów, wyglądają jakbyś na czarny podkład odrazu machnoł białą farbe i na tym skończył :? kiepsko to się prezętuje.
gratuluje również odwagi w doborze kolorystyki :wink: , ja bym się na taką nie porwał (jakoś tak mało mi do DE pasuje).
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

malo dark elfickie malowanie ale jak chesz taki stajl to nie bronie bo technicznie naprawde fajnie ]:-> na podstawkach by sie przydala oczojebna zielona trawka

a i wlosy sa niebardzo sproboj pomalowac podklad szary i biale rozjasnienia albo czarny podklad i ciemny szary rozjasnienia
Malowanie, konwertowanie, rzeźbienie od zera ... ceny do uzgodnienia
https://www.facebook.com/angerfish.studio
Prosił bym o kontakt na fanpage, ponieważ na forum wchodzę sporadycznie.

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

Malowanie bardzo ładne, schludne, świetnie cieniowane płaszcze.
Skałki na podstawkach robiłeś? Z czego? Dodaj na nich jakiś mech czy trawkę, może trochę piasku?
Spróbuj pojechac po włosach czarnym washem (mocno rozwodnionym), to białe pasemka wejdą bardziej w odcień szarości.
Zgadzam się z Arbitrem co kolorystyki - trochę mało DE (może i dobrze, nie będzie monotonnie). Na manflayerów by się nadali :)

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

zielona trawka na podstawki? blee wogole nie bedzie pasowac ale rzeczywiscie przydalo by sie na nich troche koloru.
Takie same mam pod swoimi TK i w runy wpuscilem scorpion green wyglada bardzo fajnie moze sprawdz na jednej ;)
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

No dobra, nie tyle trawka, co mech.
Skąd te skałki? Kupne czy robione?

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Dzięki za komentarze.
Włosy są do bani, zgadza się. Poprawię to czym prędzej.

Yahoo82
Skałki są z microarta. Zmieniłem im kolorystykę z pustynnej.

SexRocket
Próbowałem urozmaicić podstawkę czerwonym, niebieskim, ale nie wyglądało to dobrze. Na pustynnych też słabizna. Zielony wypróbuję. Mam dark angels green , a on jest chyba mniej "żarówiasty". Nada się?

Ogólnie to największe problemy mam z malowaniem drewna (ciemne brązy).

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Dark angels green jest zdecydowanie za ciemny. Bedzie raczej wyglądał jak czarny.

Do drewna uzywam graveyard earth rozjaśnianego do kommando khaki. Bardzo fajny odcień wychodzi - jasny i neutralny. Ewentualnie może być też scorched brown rozjaśniany dark fleshem, a potem vermin brown. Mało drewniany kolor, ale przyjemny odcień wychodzi.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Kolorystyka malo DE , no ale to kwestia gustu. Troche za duzo kolorw jak dla mnie uzyles , pominalbys ta szarosc/biel i uzyl tylko zieleni i czerwieni - duzo lepiej by to wtedy wygladalo.

Technicznie sa bardzo fajni szczegolnie patrzac jak na polskie standardy stolowe. Jedyne co moglbym sie przyczepic to tak jak juz inni pisali - wlosy. Za duzy kontrast. Sprobuj nastepnym razem do chaos black dodac bleched bone - ale nie za duzo zeby wyszla taka ciemna szarosc i wtedy nia cieniuj - naprawde spoko efekt wychodzi.

Jak armia bedzie pomalowana na takim poziomie to rewelacja.

P.S. Jak dla mnie to nie musisz nic dodawac do podstawek , fajnie wygladaja takie jakie obecnie sa.

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

Hmmm Ciuszki wyszy Ci bardzo fajnie Gratuluje, Wlosy to juz reszta powiedziala, ze do bani Metaliki tez tak srednio wyszly no i na twazrzy przydalby sie jakis cien bo na zdjeciach wydaja sie strasznie plaskie . Na podstawkach walnolbym mech w postaci tego co gw sprzedaje (to zielone drobne gowno) na skalkach prezentuje sie wysmienicie . ogolem Gz jesli cala armia bedzie sie tak prezentowac to bajka :)

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Fajnie malujesz pod wzgledem techniczym, ale kolorystycczno klimatycznie to wiesz :P mało Mrrrrrrrocznie, raczej jarmarkowo :wink: .
Nie zmienia to faktu ze figurki prezentuja sie swietnie :) .

pozdro
Obrazek

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

wyglądają jak banda włochów:P technicznie ok tylko podstawki ubogie i na razie średnio do nich pasują.

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

run na tych podstawkach jest malo i to mawet nie na wszystkich i wydaje mi sie ze wlasnie jakis jaskrawy kolor byl by lepszy
Ja bym sia zastanawil na scorpion green albo ice blue
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Poprawiłem włosy. Teraz powinno być lepiej

Jestem zaskoczony efektem jaki dał lakier. Coś jakby po bardzo delikatnej bejcy. Cienie są głębsze i ogólnie lepszy kontrast.

Kolorystyka jest taka z założenia. Wiem, że jest mocno zróżnicowana , ale myślę, że te kolory się ze sobą komponują.

Metaliki nie są najlepsze. Nie chciało mi się już nad nimi siedzieć. Chciałem przejść do następnego odziału.

Podstawki w rzeczywistości są bardziej "czarno - białe". Flesz aparatu sprowadza je do podobnego odcienia szarości a tak nie jest.

Sexrocket.
Ice blue juz próbowałem i nie było rewelacji. Scorpiona kupie w przyszłym tygodniu i napewno spróbuję. Dzięki za radę.

ps: tak z waszego doświadczenia. Jakie mi dajecie szanse, że zdążę do gorzowa ?

Awatar użytkownika
Miszczu
Chuck Norris
Posty: 429

Post autor: Miszczu »

Bardzo ciekawa kolorystyka :D
Osobiście kojarzy mi się z indianami.
-----------------------------------------------------------------------------------------
"kiedy ludzi kupa to i rycerz dupa"

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Cienie? Rozumiem, że te wściekle czerwone płaszcze mają im ułatwiać maskowanie się na zalanych krwią polach bitew? Pal licho mhhhroczny klimat, ale przynajmniej zwiadowcy mogliby mieć odzienie w stonowanych barwach.
Vae victis!

Awatar użytkownika
dead
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: WEJHEROWO
Kontakt:

Post autor: dead »

pal licho kolorki!!to sa tylko figurki!! to jest tylko gra i wciskanie jakiegos flufu do malowania jest zlem...
Widzialem nazywo jak jeszcze byly tylko plaszczyki i powiem Jacku ze bardzo fajnie wyszlo - tylko wlosy z chamskim DB biela tutaj nie pasuja - zloszuj wszo szarosciami posrednimi i bedzie git!! Umazalbym tez krwia ostrza i moze te jasne bluzeczki :D
dead is dead

Awatar użytkownika
Zbyslaw
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Zbyslaw »

Bluzeczki bym zostawił. Malowanie schludne i czyste. Elegancko. Co do kolorystyki to każdy ma swoje gusta, ale nie wiem jak mieliby się chować w lesie w takich kolorkach. Ale jak już pisałem, kwestia gustu.

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

Tak jak napisał Rapciak wczesniej...techniczne okadoka....ale fakt jest faktem zrobiłeś z Mrocznych Elfów chłopców z jarmarku...no mało klimatyczne barwy jak dla mnie...

Awatar użytkownika
Nicpoń
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Nicpoń »

Praca ładna i schludna, to duży plus. =D> Choć według Mnie kolorki średnio pasują na DE, ale to kwestia gustu, najważniejsze aby się Tobie podobały. :wink: Ogólnie jest dobrze. Czekam na resztę armii. :D

ODPOWIEDZ