Pytanie co do niejasności w zasadach

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 459
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pytanie co do niejasności w zasadach

Post autor: Hrabia »

Madimiel pisze:Armia testuje sie na koniec tury w ktorej zginąl general i na poczatku kazdenj nastepnej swojej...
Dokładnie to na koniec fazy, w której zginął generał, co może mieć czasem spore znaczenie ;)
Wendigo pisze:Mówisz o hero... ale blood knightów, varghulfa i black coacha mogę wskrzesić?
Wskrzesić w sensie uleczyć. Jeśli miałeś 5 blood knightów i zginęło np. 3 to możesz ich wskrzeszać (po jednym za każdy czar). Jak zginie cały oddział to już się nie da z tym nic zrobić. To samo tyczy się Varghulfa i Coacha - możesz leczyć ich rany, jak zginą to papa nara ;)
Zaszłyszane na jakimś turnieju:
- Twój WS?
- Tak

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

Black Coach - baardzo dobra jednostka tylko szkoda że jest rare...

1. trochę nie wiem czyje kostki nim wchłaniać bo jest napisane że z power dice pool, i że wchłania na początku każdej tury magii... ale czy też wchłania przeciwnika kostki ?? Mówię o kostkach w poolu a nie poszczególnych wizardów bo wchłanianie ich kostek jest dla mnie oczywiste...

2. Impact hity, cairn wraithy i nightmary mają killing blow... ale impact hity przecież automatycznie trafiają... to jak to jest?? każdy impact hit jest killing blowem??

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Wendigo pisze: 2. Impact hity, cairn wraithy i nightmary mają killing blow... ale impact hity przecież automatycznie trafiają... to jak to jest?? każdy impact hit jest killing blowem??

Killing blow dziala przy rzucie na ranienie. Każda 6 na ranienie to killing blow. Mylisz killing blow z poisonem (ktory dziala przy rzucie na trafianie).
Obrazek

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Kostki z poola przeciwnika też wciąga.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

O myślałem że killing blow różni się od poisona tylko tym że przy killing blowie nie ma dodatkowo armour saveów... Wielkie dzięki!

eNJac
Pseudoklimaciarz
Posty: 34

Post autor: eNJac »

Mam jedno pytanko, bo mnie to ostatnio zaczęło zastanawiać:

Jak to jest z Carstein Ringiem? Standardowy efekt rozumiem, ale chodzi mi głównie o Vlada (którym ostatnio się bawię). Czy jak zginie to przedmiot przepada? Czy tylko efekt wskrzeszenia na 2+? Jak to się ma do jego Warda 4+...

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Arcizo
Warzywo
Posty: 14

Post autor: Arcizo »

eNJac pisze:Mam jedno pytanko, bo mnie to ostatnio zaczęło zastanawiać:

Jak to jest z Carstein Ringiem? Standardowy efekt rozumiem, ale chodzi mi głównie o Vlada (którym ostatnio się bawię). Czy jak zginie to przedmiot przepada? Czy tylko efekt wskrzeszenia na 2+? Jak to się ma do jego Warda 4+...

Pozdrawiam
Ward zostaje. Poprostu wskrzeszenie jest jednorazowe, a ring jak byl tak jest.

eNJac
Pseudoklimaciarz
Posty: 34

Post autor: eNJac »

Tak myślałem, ale nie chciałem nasuwać odpowiedzi... Dzięki...

Awatar użytkownika
Bartosz
Chuck Norris
Posty: 658

Post autor: Bartosz »

Witam wszystkich, to mój pierwszy wampirzy post :D

proszę o cierpliwość i wyrozumiałość, jeśli poruszam temat nieistotny.
Morgon82 pisze:Mysle ze lepiej zeby byl w czyms specjalista a mianowicie w combacie. Dalbym mu nieskonczona nienawisc - tak wiem ze ma lance autohity, ale przerzuty dla smoka w pierwszej rundzie walki moga byc wazne!
(podkreślenie moje)

Jak to jest z tą Infinite Hatred? Moim zdaniem twórcy zasad po raz kolejny napisali zdanie, które można rozumieć na różne sposoby i do tego za każdym razem w sposób uzasadniony. Podobnie jest w przypadku zdań "Samochód wyprzedził motocykl" albo "Myszy jedzą szczury". Kto kogo wyprzedził i kto zjadł kogo? Wystarczy użyć strony biernej i sprawa jasna.

Ale wróćmy do tematu...

Cytat z podręcznika:
"Infinite Hatred: The Vampire hates all enemies and may re-roll failed rolls to hit in every round of close combat."

Polska wersja:
"Nieskończona Nienawiść: Wampir pała Nienawiścią do wszystkich wrogów i może przerzucić nieudane rzuty na trafienie w każdej rundzie walki wręcz."

Dlaczego przyjmujemy, że sens jest taki oto: "Wampir pała Nienawiścią. Dodatkowo, może przerzucić nieudane rzuty na trafienie w każdej rundzie walki wręcz"? Takie rozumienie pociąga za sobą naturalną konsekwencję: Nienawiść działa w pierwszej rundzie walki i tylko wtedy przenosi się na np. smoka. Z kolei bonus przerzucania nieudanych trafień w każdej turze walki nie jest efektem Nienawiści, zatem mount przerzuca nieudane trafienia tylko w pierwszej turze walki. Ale czy na pewno...

Moc nazywa się przecież "Nieskończona Nienawiść", więc być może chodzi o to, że jest to nieskończona Nienawiść, która działa w każdej rundzie walki (a wtedy przenosiłaby się na mounta w każdej rundzie walki).

Spójrzmy na zdanie: " Arturius je zupę i może szybko biegać w każdy wtorek." Struktura gramatyczna i znaczeniowa zdania jest w ogólnym zarysie taka, jak w zdaniu opisującym zasadę Infinte Hatred. Niżej zamieszczam różne opcje rozumienia zdania o Arturiusie i pytam Was, czy którakolwiek ma pierwszeństwo przed pozostałymi :P

1. "Arturius je zupę. W każdy wtorek może szybko biegać."
2. "Arturius może szybko biegać i je zupę w każdy wtorek."
3. "Arturius je zupę w każdy wtorek. Może szybko biegać."
4. "Arturius je zupę w każdy wtorek. Może również szybko biegać w każdy wtorek."

Z gramatycznego i znaczeniowego punktu widzenia można przyjmować każdą z powyższych interpretacji - choć nasze przyzwyczajenia językowe skłaniają nas do wyboru raczej jednej niż wszystkich opcji. Wszystkie są dopuszczalne, choć czasem pozostają ze sobą w niezgodzie. Jeśli jednak są dopuszczalne, to również zasada Infinite Hatred może być rozpatrywana w nowy sposób.

Podkreślam zdecydowanie: nie piszę tego posta po to, żeby się wymądrzać, uprawiać sofistykę, dążyć do przegięcia naszej i tak już mocnej armii itd. :roll: Zasady młotka pełne są nieścisłości i wieloznaczności, których nie da się zastąpić zbiorem jednoznacznych reguł. Ale warto wprowadzać uściślenia, które pozwalają unikać niepotrzebnych dyskusji przy bitewnym stole.

Stawiam otwarte pytanie: Jak według Was działa Infinite Hatred?

Tutaj Twój post bardziej pasuje ;) -M@D "Aro"

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Zapis jest jasny, więc nie wiem po co strzępić klawiaturę. :wink:
Na wampira działa nienawiść, więc przenosi się ona na smoka - smok ma przerzuty w pierwszej turze combatu.
Dalszy zapis mówi że wampir ma przerzuty co turę - nie jest to zasada psychologiczna, więc na smoka nie przechodzi.

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

Pytanko: czy jest jakaś zasada zabraniająca czarowania w armourach? Kolega gra imperium i ma zbroje pozwalającą mu rzucać czary więc według niego tylko w specjalnych zbrojach można rzucać czary. Jak to się tyczy Bloody Hauberk i innych?

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Wendigo pisze:Pytanko: czy jest jakaś zasada zabraniająca czarowania w armourach? Kolega gra imperium i ma zbroje pozwalającą mu rzucać czary więc według niego tylko w specjalnych zbrojach można rzucać czary. Jak to się tyczy Bloody Hauberk i innych?
Strona 121 RB - Postać, która nie może używać zwykłej zbroi, nie może korzystać z magicznej zbroi...(jeżeli zapis w podręczniku do Twojej armi nie stanowi inaczej)
W przypadku VC - przy magicznych zbrojach jest wyraźnie napisane, że:

All Vampires may by given magic armour...This replaces any similar items of mundane armour they possess through having the Avatar of Death... więc możesz śmiało nosić Bloody Haubek i rzucać czary.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

Czyli mogę nosić magiczne zbroje i rzucać czary czy zwykłe zbroje też i rzucać w nich czary?

No bo wtedy po co jest przy Nightshroudzie że necromancers may also use nightshroud? Nie jest to napisane przypadkiem po to że w każdej innej zbroi NIE MOGĄ rzucać czarów?
Czy ta powyższa zasada o której napisałeś tyczy się tylko vampirów a nie nekromanty (jedynej postaci czarującej która nie jest vampirem) ??

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Jeśli możesz nosić zwykłe zbroje to możesz i magiczne. Zapis ten zastąpił zeszłoedycyjny, że w zbroi nie można czarować. Teraz magowie nie mogą czarować w zbroi ,bo nie mają jej po prostu dostępnej w ekwipunku, a więc magicznej też nie mogą brać(nightshroud ma specjalną zasadę). Wyjątkiem są wampiry, które w ekwipunku nie mają opcjonalnie zwykłej zbroi, ale mogą ją brać dzięki vampiric powers ,a magiczne dzięki specjalnej zasadzie cytowanej przez Aro. Co do innych zasad specjalnych to nie wiem, chyba imperialni kapłani też mogą rzucać "czary" w zbroi ale to już kwestie szczegółowych zasad dla danego bohatera, tak jak z wampirami.

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Wendigo pisze:Czyli mogę nosić magiczne zbroje i rzucać czary czy zwykłe zbroje też i rzucać w nich czary?

No bo wtedy po co jest przy Nightshroudzie że necromancers may also use nightshroud? Nie jest to napisane przypadkiem po to że w każdej innej zbroi NIE MOGĄ rzucać czarów?
Czy ta powyższa zasada o której napisałeś tyczy się tylko vampirów a nie nekromanty (jedynej postaci czarującej która nie jest vampirem) ??
Nakromanci nie mają zwykłej zbroi, więc dlatego przy opisie ww zbroi masz taki a nie inny zapisek.
Wampiry mogą ją brać bez problemu ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Kapłani rzucają modlitwy ( boundy ) a to potrafi kazdy heros który ma "Enszant" item z boundem.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

Dobrze ale wtedy nie rozumiem po co na przykład w ustaleniach sędziowskich jest napisane że Walach Bloody Hauberk to full plate armour - nie przypadkiem dlatego że w niej nie można rzucać czarów? Nie chodzi mi o odpowiedzi że mogę nosić zbroję bo to wiem ale jak to ma się odnośnie rzucania czarów w zbrojach!? Bo cały czas nie uzyskuje dokładnej odpowiedzi...

Czy mogę nosząc armoura rzucać czary?

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

tak

zbroja nie przeszkadza w rzucaniu czarów.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

Dziękuje...

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Wendigo pisze:Dobrze ale wtedy nie rozumiem po co na przykład w ustaleniach sędziowskich jest napisane że Walach Bloody Hauberk to full plate armour - nie przypadkiem dlatego że w niej nie można rzucać czarów?
nie. Dlatego zebys nie zalozyl heavy armoura na full plate'a

;)

Zablokowany