Witam! Jestem nowy, proszę o pomoc

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Re: Witam! Jestem nowy, proszę o pomoc

Post autor: Waldi »

No to ślicznie dziękuję za odpowiedzi :)

p.s. też mam polski ab - całkiem ładnie wygląda. poza tym nie jestem pewien ale chyba wyszedł długo po angielskiej wersji bo jak sprawdzałem erratę to kilku błędów zostało wyłapanych.

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

witam,
zastanawiam się czy dałoby się zrobić vc z de
mam następujące pomysły:

- cold one-y pomalowane na biało zielono ( żeby na eteryczne wyglądały ) i na nich szkielety będą robić za black nightów
- black guardzi z głowami szkieli oraz mieczem i tarczą na plecach zamiast halabardy, jako gg
- odpowiednio skonwertowana czarodziejka jako wampir
- bsb na eterycznym coku jako wight king
- korsarze skonwertowani na ghoule
- zgniłe konie dr jako psy

myślicie, że przejdzie???
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

korsarze jako ghoule mi nie pasuja pozatym wszycho ok jak bys pokombinowal te halabardy mogl bys przerobic na cos ze niby dworeczne topory i oszczedzasz tarcze i miecze na plecach bo gwardia ma opcje great weponow pomysl tez nad tym ;)

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

ghoule kupie osobno, tak samo jak dire wolfy i fell baty, a z kuszników, warriorów i korsarzy zrobie zombie, będą trzymać swoje głowy pod pachą i walczyć deskami oraz kościami :wink:
zastanawiam się poza tym czy granie wampirami nie jest nudne???
ten mały mouve, ciągłe chronienie generała, wskrzeszanie nie staje się monotonne???
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

jaki maly move ? bez problemu mozna zlozyc rozpiszki ktore beda mialy w 80% przynajmniej 12" marszu vampiry sa mobilne jak kazda inna armia to khemri i dwarfy maja z tym problemy moim zdaniem

Sa style gry wampirami gdzie nastawiasz sie praktycznie tylko na walke i wskrzeszania nie ma

Co do ciaglego chronienia generala coz... czyms trzeba zaplacic za to ze cala armia jest przynajmniej straszna i unbrecable :wink:

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

mam pytanie: czy na sypanie w wyniku CR lub w wyniku śmierci generała działa Ward/Regeneracja?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

AB p. 33. "No armour save allowed against these wounds"
Regenka i ward save działa od ran za przegraną walkę lub śmierć generała.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Takie pytanie:
czy szkieletom opłaca się dawać włócznie?
Tzn chcę je skleić tak jak będę najczęściej wystawiał i wydaje mi się, że z włóczniami dobrze by się spisywały w defensywie (choć wampirami trudno stać i czekać na przeciwnika)

Awatar użytkownika
Wisnia
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Battleground - Chodzież

Post autor: Wisnia »

To już zależy od Ciebie. Ale IMO lepiej ze zwykłymi hand weaponami i tarczami. Wtedy mają nawet 4+ sejwa w walce. To już coś.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

ale przecież można mieć i włócznie i tarcze prawda? czy też nie?

no i chciałbym spytać czy tarcze działają tylko w walce wręcz? bo jak czytam inne fora to tam wygląda na to, iż działa też przeciw strzelaniom...

Awatar użytkownika
Wisnia
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Battleground - Chodzież

Post autor: Wisnia »

Tarcza działa w walce, jak i przeciw atakom zasięgowym. Dodaje +1 do Ochrony Pancerza w obu przypadkach.
Ale mając Broń Ręczną i Tarczę otrzymujesz bonus do Ochrony dodatkowy w walce wręcz (+1), czyli tarcza daje wtedy +2.
Mając włócznie to tylko +1.

Czyli szkielety z włóczniami mają Ochronę Pancerza na 5+ w walce i 5+ na strzały, a te z bronią ręczną 4+ w walce, 5+ na strzały.
Rozumiesz?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

hola hola, a kto powiedział, że włócznie nie są hand weapon? rozumiem, że nonsenem jest, że Sword of Might nie jest hand weaponem więc się nie kumuje bonus dla herosa jak ma tarczę, ale że speary to jakaś porażka. Mi się zdaje, że mimo wszystko włócznia jest nadal w kategorii hand weapon więc jest bonus do walki wręcz od przodu.

A abstrachując od powyższego. Sklejaj z hw+shield, włócznie są stratą ptk. Korzyści z nich wielkich nie ma. Jak coś Ci wpadnie w szkielety to raczej nakosi ich jak zboże i włócznie nic nie dadzą, a lepiej mieć 1 fell bata więcej niż włócznie na 20 szkielach.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Wiśnia wszystko dobrze wyjaśnił, włócznie nie są traktowane jako hand weapon.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Dzięki :)
Rzeczywiście w takim wypadku włócznie mało się opłacają.

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

Witam!
Mam parę pytań dotyczących wampirów. Mój przyjaciel pragnie zbierać tę armię i nurtuje nas parę prostych pewnie rzeczy:
1. Podobno wampiry znefrili w niejakim patchu. Co się zmieniło w stosunku do army booka VC (polskiego)?
2. Czy w WD były jakieś dodatkowe statystyki?(Jeśli tak to proszę o skany albo coś)
3. Jak dobrze zaaktualizowany jest ten army book? Czego może mu brakować? Skąd wziąść brakujące dane czy profile? Np. jest coś takiego jak Lehmian cośtam albo ten ich jakiśtam główny boss czy coś:P Wydaje mi się że nie ma w armybooków wszystkich statystyk VC:P
Proszę o pomoc, jak widać jestem wysoko niezaawansowany:)

Awatar użytkownika
Wisnia
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Battleground - Chodzież

Post autor: Wisnia »

1. Nie wiem co prawda co znaczy "znefrili", ale sam oceń, tu masz linka do patcha: http://strony.aster.pl/barbaros/balancing_patch.pdf

2 i 3 pytania nie rozumiem. Kup Armybooka, tam są wszystkie statystyki.

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

Ponoć właśnie nie ma :shock: . Kolega ma to wydanie polskie. Jak coś jest PG a potem nie jest, to znaczy że to coś zostało znerfione :) Tak ja to słówko rozumiem:)

Awatar użytkownika
Herkules
Mudżahedin
Posty: 344
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: Herkules »

1.http://strony.aster.pl/barbaros/balancing_patch.html
2.nie, nie było
3.Wszystkie statystyki są w Army booku . W 6 ed Vampiry były podzielone na kilka ras między innymi Lahmie
army booka dostaniesz np. na cytadeli

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Chyba chodzi mu o spec charakterów.
Szukaj a znajdziesz.
Ale jak chcecie grać Nagashem na tym book'u
Obrazek

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

jestem trochę zielony w temacie i chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy :oops:

mam kilka pytań, głównie odnośnie sypania:
1)Wiem, że na sypanie działa Ward, czy działa też regenka?
2)Jeśli jednostką z niemagicznymi atakami wklepię rany duchom/wrathom to czy te rany doliczają się do CR?
3)Do jednostki dołączony jest corpse cart. Czy jeśli jednostka przegra, to wybiera się czy sypie się corpse cart czy jednostka; czy sypią się oba?
4)analogiczna sytuacja jak wyżej, tylko w oddziale jest 1 lub więcej bohaterów. co się dzieje z ranami z sypania?
5)dwie jednostki np. ghuli przegrywają w jednym combacie z inną jednostką o np. 4. Obie sypią się o 4, czy rozdzielam te rany pomiędzy oddziały?
6)Ginie Generał na Zombie dragonie: czy dragon musi testować Ld na sypanie?
7)Czy zombie dragon rzuca po śmierci jeźdźca na tabelę reakcji potwora?
8)w combacie jest necromata na corpse carcie. W razie przegranej rozdzielam rany pomiędzy corpse cartemi necrosem? czy oboje dostają tyle ran o ile się posypali?

i jeszcze takie:
czy oddziały w VC mogą overrunować i ścigać inne jednostki?

ODPOWIEDZ