Alti Elfi i manewry wojskowe

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
MistrzMiecza
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 100

Post autor: MistrzMiecza »

Myślę, że rydwany są rzeczywiście zbyt losowe na to, żeby brać więcej niż dwa. Zawiodłem sie na nich ostatnio bardzo srogo. Dwie jedynki na impacty i cały plan bitwy idzie się bujać...

Wystarczy jeden. No może dwa :)

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

ja bez minimum 2 chariotów nie ruszam sie z domu ;) imo sa zajebiste brakuje im tylko kos

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

e tam, wcale nie są rewelacyjne, jeden spokojnie starcza, spróbuj. Obecnie wole wziaśc shadow warriorsów za jeden rydwan, lepiej się spłacają o dziwo :P

I tak realnie patrząc nawet dwa rydwany puszczone w kostke piechoty nie mają aż tak sporych szans przebicia się, to jest tylko 7 impactów (średnio), z piechotą na tafie 3 da rade, ale jeśli ma T4 to już jest ciezko.

Z resztą jeden używa sie całkwociie inaczej niż dwa. Ten jeden to tylko do lekkeigo kontrowania słabych rzeczy, osłony bolców. Ogólnie siedzi sobie z tyłu i pilnuje pleców. Z takim zasiegiem szarzy dobrze mu to wychodzi, jednak w razie potrzeby moze sie zapuścić pod linie wroga. A tak na amrginesie to dwa jes jakoś dziwnie jak stwierdzam, albo jeden albo 3.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

Dziwnie tak 1 albo 3, dopuki są 2 na 1 slot to się opłaca bardziej parzyście brać. I mam pytanie do bardziej doświadczonych ode mnie :
Jak bierzecie te 2 albo 3 piątki SH to oprócz muzyka dajecie im jakiegoś komanda jeszcze czy nie wogle?? I jak myślicie 10-12 SM może się sprawdzić jako taki mały oddział wsparcia dla np. 20 SE (a tak wogle to ile ich najlepiej brać? bo przyznam się że jeszcze nigdy na tym nie grałem ale kupiłem sobie oddział bo zawsze chciałem zagrać na piechocie)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

z rydwanami tak mozna jak sie ma wolne sloty. 4 to za dużo, 2 i tak za mała siła przebicia...

co do SH, to tylko z savem na 2+, ewentualnie muzyk, to jest jednostka zaczepna a nie uderzajaca i często ginie czyszcząc przedpole, aby coś innego mogło uderzyć.

Co do SM to IMo najlepsza ich liczba to 18 w obecnej chwili. 12 szkoda brać tak naprawde chyba, że do trzymania BoS, bo wtedy mogą sie anwet i przydać, gdyż zwykła 10 jest naprawde do niczego.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Ja zawsze daję w silverach championa - dodatkowy atak z siłą 5 w pierwszej turze i przeważnie zwycięskie dzięki temu pojedynki z championami wroga, sztandarowego często choć nie zawsze, muzyka tylko w FAE i raczej się nie przydaje, z liderką 8 chłopaki zbierają się dość elegancko
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

A wracajac do rydwanow to ja mam jeden i jako zyje i sadze ze on daje rade... Ja gram na Shadow warriorsach (jak kosa tylko ze ja gram na nich dluzej) i oni imo nie sa wcale slabi czasem sie splaca parokrotnie a czasem powkurzaja jakis klocek wroga ktory jest nie na reke...

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Chyba jeden jedyny raz udało mi się ich wystawić w strefie rozstawienia przeciwnika, niestety. Normalnie zasada, że nie mogą być widoczni wszystko kładzie :?
Rydwanów uzywam czterech, jak gram z karzełkami to z reguły jeden dojeżdża, reszta ściąga ogień :wink: ale są ważne, choćby przez to, że mogą stanowić jakieś zagrożenie - nieważne, że później wypadłaby jedynka na impakty :wink:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Sito
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sito »

Ja wystawiam zawsze 5 silverów z muzykiem (muzyk z zasady musi być u mnie w każdym oddziale), i tak nie zdaję LD na 9 :wink:
Uważam że czempion jest zbędny bo za 14 pkt jest nieadekwatny do +1 do A . Zawsze gram na 2 rydwanach ale jak starczy pkt to wystawiam więcej (w tej armii wolnych pkt się łatwo nie znajdzie :( ).
" Sito- proste urządzenie do oddzielania od siebie obiektów o małych i większych wymiarach lub do oddzielania obiektów stałych od płynów, wreszcie do oddzielania zawiesin od płynów. "

http://pl.youtube.com/watch?v=xJqsFwIP0 ... re=related

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

A co myślicie o magach na koniach jak punkty zostają??

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

warto...

zależy też jaki to jest mag, jeśli z seerem i do wspierania jednostek czarami o małym zasiegu typu popychaczka, to konny mag jak najbardziej wskazany. Zalezy od typu rozpiski i jej założeń. Ja niezwykle często używam jednego konnego maga, dwóch i wiecej to za dużo, jeden jest okey.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Ja tam rydwanów zawsze daje 3-4,2 to za mało,jedyny tak naprwde lekko wygięty unit naszej armii,warto troche zainwestować.
A mag na koniku,nie ja nielubie,pieszy wlezie do lasu domku ruin,a dobre wystawienie go sprawia ze jak trzeba będzie i tak ucieknie przed przeciwnikiem jak będzie trzeba,konny jest jakiś moim zdanem niedaje rady.

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

konny mag przydaje sie teraz zawsze daję arcy na konia :D (zawsze jakaś tam większa przeżywalnosć)

SM to fajny oddział ale tylko jak szarżuje więc trza niem mądrze grać

a 2 charioty to minimum naprawdę (choć to o czym mówisz kosa żeby jeden zostawić z tyłu nie jest głupie ;) )

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

W armii konnej wszystko wystawiam na koniach. Wiem, ze na 1200 to nie ma większego znaczenia, ale przy większych bitwach czarnoksiężnik na koniu szybciej wejdzie w 24" tam gdzie to jest potrzebne, poza tym save na 5+ to zawsze lepiej niż nic
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ