pomysł na serwis, ruszamy 14 września

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ScorpiusX
Wałkarz
Posty: 94
Lokalizacja: Świebodzin

pomysł na serwis, ruszamy 14 września

Post autor: ScorpiusX »

Obrazek

btw lata temu napisałem taki programik do prowadzenia turniejów wfb ;P ciekawe czy ktoś pamięta ten badziew :D

tak ostatnio sobie wróciłem (oby na dobre) do battla i pomyślałem, żeby coś stworzyć fajnego ;]

taki sobie serwis powstaje, bo tak na prawdę nie mamy fajnej storny o warhu czy w40k
można by łudzić się, że jakaś firma za to się weźmie ...
wiele osób pamięta pomysł Cydateli na przejęcie ligii, choć pomysł w tamtym wydaniu dość kiepski..

14 września tego roku zostanie oddany do testowania mój serwis w wersji beta

kończę już dopisywanie funcjonalności i chętnie bym widział jakieś wasze dodatkowe pomysły, propozycje

serwis całkowicie darmowy, mamy już reklamodawców chętnych do wzięcia w tym udziału
nie mam zamiaru bawić się w jakieś sklepy i sprzedaż figurek, macie od tego Barda czy Cytadelę czy grono innych pierdół ;] będą jakieś tam banerki, chociażby wyżej wymienionych sklepów, jeżeli byliby zainteresowani, no żeby serwerek i domena były z czegoś opłacane ;P

czekam zatem na nową grafikę
dzisiaj dostajemy ładne logo a do końca tyg. nowy lay i zacznę to ładnie podklejać :)

no to może opis, co będzie można

I gość:
- przeglądanie profilów
- przeglądanie i udział w forum
- przeglądanie zawartości ogólnych serwisu
- rankingi klubów, armii
- info o turniejach
- kupię/ sprzedam /maluję (kasowane automatem co 14dni)



II zarejestrowany gracz:
- to co gość
- dane gracza, klub itd
- prowadzisz historię swoich bitew (data, z kim, z jaką armią, wynik, rozpiski, notatka - opis, max 3 foty)
- na podstawie dodanych bitew masz dostęp do wykresów analiz danych :
* ilość wygranych, przegranych, remisów z podziałem szczegółowym (np 11:9) w podanym okresie czasu
* j.w. wg. konkretnej armii (np przeciw VC)
* historia twoich wyników ta turniejach (o tym później)
* symulacja wyników, wybierz gracza i dowiedz się jakie masz szansę na wygraną

wykres z bzdurnymi danymi: :)
Obrazek

- wpisanie swojego ID z listy ligowej (na bazie tego id możesz sprawdzać swoją historię turniejów)
- zgłoś się do danego turnieju (fajna opcja mi się zdaje, dodatkowo, potem będzie można po turnieju udostępnić wszystkim wszystkie rozpiski z turnieju :) )

mam pewne obiekcje, ale jeżeli nasze grono warhammerowe nie będzie przeciwne to można dodać takie opcje rodem z naszej-klasy czy innych portali społecznościowych ...
- moi znajomi...
- galeria użytkownika


III koordynator klubu:
- zgłaszanie turniejów
- edycja wyników
- dodanie galerii
- opisy rund
- upublicznienie rozpisek
- obsługa turnieju, losowanie par itd


IV koordynator ligii:
- zatwierdzanie, edycja, usuwanie itp funkcje związane z turniejami i ligą


co myślicie o takim pomyśle, może jakieś macie uwagi, pytanka, propozycje??
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2009, o 08:57 przez ScorpiusX, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Bardzo fajny pomysł, ciekaw jestem jak zrobisz to z tą szansą na wygraną z kimś. Moi znajomi może być, ale już galeria zdjęć to przesada IMO.

Awatar użytkownika
ScorpiusX
Wałkarz
Posty: 94
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: ScorpiusX »

z ta szansą to czysta matematyka na podstawie historii turniejowej ;P
wiadomo, jest to jakaś tam ta na prawdę bzdura bo gracz graczowi i armia armii nie równa
jednakże jeżeli gracz A zrobił 10 masek 20:0 a gracz B zrobił 1 maskę 20:0 a reszta to takie różne wyniki więc można przyjąć teoretyczny wynik np 15:5

to czysta teoria i zabawa liczbami a nie jakieś tam super prognozowanie

ale tak, można np ustalać szanse składów na DMP itd ;]

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

To zrób tak, że jak grasz np WE a ten koles mial same maski na WE akurat a na innych gorzej albo na odwrot to tez bedzie zalezne od tego czym grasz bo roznie ludzie na rozne armie sobie radza.

Awatar użytkownika
ScorpiusX
Wałkarz
Posty: 94
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: ScorpiusX »

dobry pomysł, na pewno to uwzględnię

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

ciekawy pomysl - historie bitew i rozne zestawienia to sam sobie robie w excelu, ale moze wymyslisz jakies ciekawe funkcje :D

nie podoba mi sie pomysl z upublicznianiem rozpisek. nie po to mysle, testuje i szlifuje rozpiske zeby potem jakis noobek ja kserowal :D
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
adeon
Wodzirej
Posty: 686
Kontakt:

Post autor: adeon »

Myślałem o większości rzeczy o które wymieniłeś, żeby wprowadzić je na swoją stronę, ale niestety z historią bitew to niezbyt realny pomysł - organizatorzy mają problemy z wysłaniem prostego pliku tekstowego z wynikami turnieju, a ty będziesz wymagać jeszcze zapisu kto z kim i jaki wynik ? Powodzenia.... Alternatywą jest wskazywanie przez graczy z kim gdzie grali - to już ma większy sens, ale będzie piekielnie trudnym zadaniem. Niemniej życzę powodzenia !

Awatar użytkownika
ScorpiusX
Wałkarz
Posty: 94
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: ScorpiusX »

adeonie zerknij na pkt III
- obsługa turnieju, losowanie par itd

system jest tak dograny, że jako koordynator klubu logujesz się na www i całą zabawę jaką prowadzisz normalnie w excelu podczas turnieju robisz przez www, tym samym mamy te wszystkie dane, o których wspomniałeś

większym problemem jest to, że nie na wszystkich turniejach organizatorzy mają dostęp do neta, a tym samym, nie mają dostępu do tej opcji

alternatywą jest stworzenie prostego programu, który to symuluje i zapisuje wyniki do pliku
potem ten plik importować do systemu i po sprawie
ciekawy pomysl - historie bitew i rozne zestawienia to sam sobie robie w excelu, ale moze wymyslisz jakies ciekawe funkcje
można i mieć w excelu ;] chodzi o to, żeby jakaś taka stronka była, przyciągająca graczy
nie podoba mi sie pomysl z upublicznianiem rozpisek. nie po to mysle, testuje i szlifuje rozpiske zeby potem jakis noobek ja kserowal
noobek i tak sobie nie poradzi ;] bo ma tylko rozpiskę a nie twój pomysł na grę ;]

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1950
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

ScorpiusX pisze: większym problemem jest to, że nie na wszystkich turniejach organizatorzy mają dostęp do neta, a tym samym, nie mają dostępu do tej opcji

alternatywą jest stworzenie prostego programu, który to symuluje i zapisuje wyniki do pliku
potem ten plik importować do systemu i po sprawie
100% racji niestety. W Łodzi i Zgierzu na żadnym turnieju nie ma możliwości logowania na żadną stronę i to się raczej nie zmieni. Taki programik to fajna sprawa by była, o ile by autentycznie bezproblemowo działał.
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

b_sk pisze:
ScorpiusX pisze: większym problemem jest to, że nie na wszystkich turniejach organizatorzy mają dostęp do neta, a tym samym, nie mają dostępu do tej opcji

alternatywą jest stworzenie prostego programu, który to symuluje i zapisuje wyniki do pliku
potem ten plik importować do systemu i po sprawie
100% racji niestety. W Łodzi i Zgierzu na żadnym turnieju nie ma możliwości logowania na żadną stronę i to się raczej nie zmieni. Taki programik to fajna sprawa by była, o ile by autentycznie bezproblemowo działał.
swego czasu myslałem coby zrobić taki programik, który by automatycznie generował poprawne wyniki do wysłania.. do tego miały być takie rzeczy jak baza graczy importowana co jakiś czas ze strony ligi, coby nie trzeba było co turniej w zgłoszeniu ID wysyłać..itp..
ale projekt upadł dość szybko, za mało turniejów teraz robię/prowadzę, żeby takie coś mi się przydało.

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
ScorpiusX
Wałkarz
Posty: 94
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: ScorpiusX »

Taki programik to fajna sprawa by była, o ile by autentycznie bezproblemowo działał.
kiedyś taki działał
z resztą niedawno podczas turnieju w Zielonej Górze widziałem program czyjegoś autorstwa do obsługi turnieju, pozostaje kwestia odpowiedniego zapisu do pliku i importu potem do bazy

wszystko da się zatem zrobić :)
programik taki jest już w planach, jednakże jego realizacja nie jest obecnie sprawą priorytetową

do zakończenia sezonu ligi 2009/2010 mamy kupę czasu, mam nadzieję, że pomysł się spodoba nie tylko graczom i organizatorom turniejów, ale również i "szefostwu" ligi ;)

jeżeli temat nie przejdzie, na pewno będziemy myśleli o jakiejś alternatywnej lidze, plany powstają, ale chyba będę musiał założyć nowy temat w tej kwestii

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1950
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Asassello pisze:swego czasu myslałem coby zrobić taki programik, który by automatycznie generował poprawne wyniki do wysłania.. do tego miały być takie rzeczy jak baza graczy importowana co jakiś czas ze strony ligi, coby nie trzeba było co turniej w zgłoszeniu ID wysyłać..itp..
ale projekt upadł dość szybko, za mało turniejów teraz robię/prowadzę, żeby takie coś mi się przydało.

pozdrawiam
Też miałem takie pomysły, ale w przeciwieństwie do programów z uczelni i tych z roboty, tego nie musiałem zrobić i nikt by mi za niego nie zapłacił więc pomysł też dość szybko upadł..
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Też widziałem na jednym turnieju taki programik.
Rób nowy temat o lidze, jestem ciekaw co napiszesz :D

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

ScorpiusX pisze: jeżeli temat nie przejdzie, na pewno będziemy myśleli o jakiejś alternatywnej lidze, plany powstają, ale chyba będę musiał założyć nowy temat w tej kwestii
a to akurat jest bardzo kiepski pomysl, bez wiekszych szans na sukces.
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
ScorpiusX
Wałkarz
Posty: 94
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: ScorpiusX »

i tu się z tobą Gobos nie zgodzę, bo za mną stoi kilku interesantów nie związanych do tej pory z wfb :)

Awatar użytkownika
adeon
Wodzirej
Posty: 686
Kontakt:

Post autor: adeon »

Tworzenie alternatywy jest z góry skazane na porażkę. Lepiej budować coś nowego i lepszego razem. Innej drogi nie widzę.

Awatar użytkownika
ScorpiusX
Wałkarz
Posty: 94
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: ScorpiusX »

Tworzenie alternatywy jest z góry skazane na porażkę. Lepiej budować coś nowego i lepszego razem. Innej drogi nie widzę.
no o to mi w zasadzie chodzi

z drugiej strony, wolałbym mieć poparcie i oparcie w obecnych "władzach" ligi :)
chociażby ze względu na ich doświadczenie i prace LL nad zbalansowaniem WFB

obawiam się, że nawet gdy mój serwis będzie fajny przydatny i w ogóle ah oh to nawet wtedy obecna liga nie zostanie podpięta pod niego, chociażby dlatego, by móc utrzymać kompletną niezależność ligi od kogokolwiek, co jest w zasadzie dobre

Adeon, wy nie mieliście pomysłów na coś nowego?


prosiłbym może w temacie o serwisie nie rozmawiać dalej już o lidze ;P bo to troszkę mija się z problemem tu opisywanym ;]

Awatar użytkownika
adeon
Wodzirej
Posty: 686
Kontakt:

Post autor: adeon »

ScorpiusX pisze:
Tworzenie alternatywy jest z góry skazane na porażkę. Lepiej budować coś nowego i lepszego razem. Innej drogi nie widzę.
no o to mi w zasadzie chodzi

z drugiej strony, wolałbym mieć poparcie i oparcie w obecnych "władzach" ligi :)
chociażby ze względu na ich doświadczenie i prace LL nad zbalansowaniem WFB

obawiam się, że nawet gdy mój serwis będzie fajny przydatny i w ogóle ah oh to nawet wtedy obecna liga nie zostanie podpięta pod niego, chociażby dlatego, by móc utrzymać kompletną niezależność ligi od kogokolwiek, co jest w zasadzie dobre

Adeon, wy nie mieliście pomysłów na coś nowego?
Widzisz - strona jest w całości mojego autorstwa. Sam opłacam serwer i wszystkie koszta ponoszę sam, także władze ligi nic do strony nie mają. Także jeśli stworzysz coś lepszego to ja nie widzę przeszkód, żeby władze ligi pomyślały o migracji na nowe, lepsze rozwiązanie. Tylko zawsze jest gdzieś jakiś haczyk....
Pomysły - owszem mam ich kilka, ale z braku czasu są one na razie w statusie "w planach". Obecna edycja strony wraz z nowym sezonem dostała nową szatę graficzną i ranking wg armii. Uważam, że obecna forma spełnia większość oczekiwań - jest prosta, szybka i zawiera najważniejsze funkcjonalności.

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Szkoda, że nie można się zalogować na konto, zmienić maila, itp :/

Awatar użytkownika
adeon
Wodzirej
Posty: 686
Kontakt:

Post autor: adeon »

ANtY pisze:Szkoda, że nie można się zalogować na konto, zmienić maila, itp :/
Zarządzanie profilem jest już od dawna gotowe.... Problem do rozwiązania jaki pozostał to jak nadać dostępy ludziom, którzy nie podali swoich e-maili....

ODPOWIEDZ