Wykopki, czyli to czego sie wszycy boją

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Bez sensu taki duży oddział. Jak chcesz kopaćto dużo ryzykujesz, co prawda ja wykopią się ładnie to miodzio bo niektóre klocki mogą ładnie od tyłu łatać, albo się fajnie rozwinąć tworząc ścianę US5 o którą będą się uciekający przeciwnicy rozbijać. A jak nie kopiesz tylko idziesz, to masz kolejny oddział z M4 który trzeba pchać by coś zrobił. Taki duży oddział w sumie tylko w defensie sie przyda, co by maszyn/skrzyneczki bronić i tyle.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2007, o 22:39 przez MUKER, łącznie zmieniany 1 raz.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

fakt do bronienia skrzyneczki tak 3-5 ,a do zakopywania to 1-2 ;) optymalnie 2 ale czasem szkoda mi pkt. :D
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Mikel
Wałkarz
Posty: 88

Post autor: Mikel »

Chyba racja za duże ryzyko i za małe możliwości z tyloma bazami. A do takich taktycznych ataków od tyłu albo zrobienia linii z US 5 to już lepiej carriony. Bardzo mobilne i tańsze, choć z drugiej strony zjadają specjala.

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Chyba racja za duże ryzyko i za małe możliwości z tyloma bazami. A do takich taktycznych ataków od tyłu albo zrobienia linii z US 5 to już lepiej carriony. Bardzo mobilne i tańsze, choć z drugiej strony zjadają specjala.
Tańsze? Żeby zrobić 5us carrionom to musisz ich 5 wystawić i do tego musi dolecieć te 5, a swarm ma przecież 3us, więc 2 bazy swarma to 6 us, tańsze i też zjada jak oddział w nie wbiegnie.
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Mikel pisze: choć z drugiej strony zjadają specjala.
No tak w końcu żadne szanujący się khemrita nie wychodzi z domu bez 4 skorpów :P
(od maja gram na dwóch, przedtem zawsze na jednym)
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Mikel
Wałkarz
Posty: 88

Post autor: Mikel »

Też gram góra na 2 skorpach i nigdy większej ilości nie testowałem. Poniżej 2000 biorę często rydwany w specjalach a na 2000 z Kingiem Tomb Guardów, Carriony albo i Ushabti choć ci ostatni to mało kiedy się spłacają. Ale po prostu lubię takie zróżnicowanie.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Dobrze wykorzystane ushabti spłacają się z nawiązką, po prostu trzeba umieć nimi zagrać. Po ostatnich bitwach jest to już praktycznie stały element mojej rozpiski.
Niedługo też będę intensywniej testował piątkę carrionów lub trzy skorpiony.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Dobrze wykorzystane ushabti spłacają się z nawiązką,
Wistawilem kilka razy i nie bylem zbytnio zadowolony :D U mnie ze specialami jest taki problem ,iz w mojej "dziwnej" ;) :roll: rozpisce sa one kluczowe i duzo od nich zalezy wiec mam sztuk 4 :oops: .
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
gaara
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183

Post autor: gaara »

A ja nie wystawiam uszatek wole skorpy ewentualnie tomby ale chyba zaczne grac na usztakach i carianach zobacze moze sie sprawdzo. Skorby zawsze mi sie sprawdzaja ( :D prawie zawsze :D )

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Uszaty moga sie w defensie przydac (jako kontra zamiast np: chariotow) .
Nawet w srednio ofensywnej armii sie raczej nie sprawdza ;) z tym M5 to ..........:D:D:D
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Mikel
Wałkarz
Posty: 88

Post autor: Mikel »

Uszatki mogą sprawdzić się przeciwko piechocie. Czterema można iść nawet od frontu. 12 ataków z siłą 6 potrafi zrobić miazgę, pod warunkiem rzecz jasna że to my szarżujemy. Po za tym zauważyłem że skupiają na sobie uwagę przeciwnika. I niestety dlatego trzeba chronić je przed ostrzałem. Generalnie trochę trudno się nimi gra ale na większe punkty czasem biorę. Szkoda że nie mogą mieć żadnego sztandaru np. takiego rakaphu.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Ushabti są doskonałe na wszystko, co nie ma ranków i outnumbera. Wszelkie skirmishe, piątki kawalerii czy herosów na prosiakach kroją, aż miło. W moich rozpiskach już zawsze będą miały miejsce - jeden z niewielu oddziałów, którym umiem grać :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

skinki tez kroji? ;] praktycznie kazdy skirmish cisnie oddzial rydwanów ;] i to nawet lepiej niz uszate...a ma 16 cali szarzy/ wiecej ataków ;] i jest tansze....

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Uszatkami to nawet klocki można kroić. Wpadasz ty ileś zabijasz, on ma ranki bla bla. I jest koło remisu. Nastepną tura ty iluś kroisz a on już nie ma rank.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
WYRWENA
Chuck Norris
Posty: 539

Post autor: WYRWENA »

Shakin' Dudi pisze:skinki tez kroji? ;] praktycznie kazdy skirmish cisnie oddzial rydwanów ;] i to nawet lepiej niz uszate...a ma 16 cali szarzy/ wiecej ataków ;] i jest tansze....
z driadami nie jest tak lekko jak z impaktów ci sie nie uda kilku utłuc(ranisz na 4) to juz jest kiepskoto jeszcze ma warda na 5,6 i wali w ciebie po 2 ataki juz pare razy mialem przykre spotkanie rydwanów z driadami hehe.... :P pozdro

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

to wszystko zalezy od rzutow ;) mi sie na przyklad udalo rozwalic 3 Irongutsow z war bannerem zwykla ,gola 3 :D
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Rozmawiajmy o statystyce, a nie "epickich" rzutach, co? ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

eh Wyrwena jak ushabtimi jedzie to tez moze koles wardów narzuca...4 uszate trafiają na 4+ ( z 12 atakówo) trafia 6, przebija 5....i warduje 2
to trzy ubite

a rydwanowe impakty : 3d3 z silą 4, to jest raczej 6 trafien 3 przebite, jeden ward rzucony
(dwie padają)
+ 6 ataków od koni, na 4+ (no to trafia 3) i przebija jedna. Warda rzuci lub nie...ale zobacz ze dochodzą do tego ataki jeszcze 6 obslugantów...w tym 3 ataki z siłą 4.


Statystycznie rydwany przebijają sie przez driady zabijając tak ze 4...

Kosztowo są tansi....do tego wiecej ruchu....i nie zawsze zajmują speciala...mozna dac sztandar...i to magiczny.....przy nich uszate wypadają słabo i tyle.

Awatar użytkownika
WYRWENA
Chuck Norris
Posty: 539

Post autor: WYRWENA »

Shakin' Dudi pisze:eh Wyrwena jak ushabtimi jedzie to tez moze koles wardów narzuca...4 uszate trafiają na 4+ ( z 12 atakówo) trafia 6, przebija 5....i warduje 2
to trzy ubite

a rydwanowe impakty : 3d3 z silą 4, to jest raczej 6 trafien 3 przebite, jeden ward rzucony
(dwie padają)
+ 6 ataków od koni, na 4+ (no to trafia 3) i przebija jedna. Warda rzuci lub nie...ale zobacz ze dochodzą do tego ataki jeszcze 6 obslugantów...w tym 3 ataki z siłą 4.


Statystycznie rydwany przebijają sie przez driady zabijając tak ze 4...

Kosztowo są tansi....do tego wiecej ruchu....i nie zawsze zajmują speciala...mozna dac sztandar...i to magiczny.....przy nich uszate wypadają słabo i tyle.
nie no zgadzam sie w zupełnosci sam wystawiam 2 odzialy rydwanów i kinga :) co do uszatek to nie wiem nie gralem jeszcze nimi narazie mam 3 kupie jeszcze jedna i przetestuje ale ciezko bedzie je w rozpe wcisna hehe...

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

IMHO rydwany to obok skorpa jedna z najlepszych jednotek TK (jest fastem czyli choc troche mozna nadrobic brak maszerowania ,sporo potencjal w HtH ,no i dosc tani [120 pkt za taki dobry fast ? :D]) .Poruwnajmy ich np: z DE-dark riderami :d
Jedyny minus to ,ze na <2K sa special (mam nadzieje ,ze to zmienia :D :roll: )
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

ODPOWIEDZ