Wykopki, czyli to czego sie wszycy boją

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Terael
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 110

Post autor: Terael »

Witam w trochę zapomnianym temacie. Mam pytanko odnośnie zasady tunneling. Czy np. w drugiej turze gry jeżeli nie chcę, żeby moje wykopki wyłaziły to muszę, rzucać tak czy siak, czy też mogę zadeklarować, że nie wychodzą i pomijając rzuty czekają sobie dalej?
Z góry dzięki za odpowiedź ;)
SauruS PoweR napisał:
to kroxy w VIed winny mieć S3
Twoja stara powinna miec sile 10.
:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

Zapisane jest w papirusach:
"At the beginning of the second turn roll a D6".
To przez namowy i podszepty złych ludzi mogłeś mylnie zinterpretować ten zapis jako:
"At the beginning of the second turn you may rall a D6".
Miej w pamięci, iż papirusy to niełatwa lektura, tylko uważne i dokładne czytanie, zastanawianie się nad każdym hieroglifem, ustrzeże Cię przed mylnym odczytaniem Świętych Słów.

Awatar użytkownika
Terael
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 110

Post autor: Terael »

OK. Dzięki za odpowiedź. Ufam twym mądrym słowom jednak jakby się uprzeć to nie jest tam też napisane:
"At the beginning of the second turn you MUST roll a D6".

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

Teraelu, jako że przez 3lata studiowałem czytanie papirusów, znam wszelkiego rodzaju "smaczki" (wybacz mi Teraelu ten kolokwializm).
"roll a D6" to jak "Do it!" - jednym słowem - chodzi o niejako "wymuszenie" pewnego działania. Mam nadzieję, że jasno przekazuję co chcę powiedzieć :P

Awatar użytkownika
Terael
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 110

Post autor: Terael »

Nie no spoko. Ja tam nie gram tą armią (jeszcze...) więc ufam zawodowcom. Tak swoją drogą to wcale mi się to nie podoba, że gracz jest do tego zmuszony. A miało być tak pięknie... ale twe słowa rozproszyły me wszelkie nadzieje na spełnienie mego marzenia :cry: ( :wink: )
Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Jak można by decydowac to ....... przegiecie :wink:
Teraz moze ci wyjsc w 2 ale i w 4 .....

P.s-wykopywaczki i tak sa mocne :)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Wykopywaczki są słabe :/ Nie chodzi mi w tym momencie o parametry jednostek, ale o nieszczesny roll 1-2 na tabelkę misfire przy wykopywaniu.. W założeniu nasza jednostka wychodzi na stół i ma szanse cos jeszcze zrobic, chociazby zablokowac cwiartkę. W rzeczywistosci przegrałem przez ten rzut milion bitew :/
Niemyslacy przeciwnik wystawi skorpiona w rogu stołu. Myslacy ustawi go dupą do swojego oddziału idealnie na zasiegu szarzy, pod odpowiednim kątem, dzieki czemu nagle znajdzie sie w centrum mojej armii :/
Ta tabelka ewidentnie powinna byc zmieniona. Zdecydowanie wolę rzucic 1-2 niz 5-6 :/
Dlatego od dłuzszego czasu nie zakopuje skorpionów - chyba ze gram z dwarfami.

Pozdrawiam

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Ja gram na 3 skorpach + 2 swarmy i rzadko się zakopuję skorpami, prawie w ogóle.

Tylko, gdy to naprawdę niezbędne.

O wiele lepiej mi się sprawdzają na ziemi, jako człapaki blokujące ruchy przeciwnika.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Ja w 99 przypadkach na 100 zakopuje :)
Czasem nie wyjda albo bedzie misfajer ...... innym razem 4 panow wychodzi wtedy kiedy chce i gdzie chce :twisted: wygrywajac mi bitwe :mrgreen: .
Taki ich urok co nie zmienia faktu ,ze sa dobre ,bardzo dobre ;)
Moze jak sie ma 2 skorpy + swarmy to jest ciezko ale przy 3-4 + swarmy jest naprawde .... :D
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Fluffy pisze:Wykopywaczki są słabe :/ Nie chodzi mi w tym momencie o parametry jednostek, ale o nieszczesny roll 1-2 na tabelkę misfire przy wykopywaniu.. W założeniu nasza jednostka wychodzi na stół i ma szanse cos jeszcze zrobic, chociazby zablokowac cwiartkę. W rzeczywistosci przegrałem przez ten rzut milion bitew :/
Niemyslacy przeciwnik wystawi skorpiona w rogu stołu. Myslacy ustawi go dupą do swojego oddziału idealnie na zasiegu szarzy, pod odpowiednim kątem, dzieki czemu nagle znajdzie sie w centrum mojej armii :/
Ta tabelka ewidentnie powinna byc zmieniona. Zdecydowanie wolę rzucic 1-2 niz 5-6 :/
Dlatego od dłuzszego czasu nie zakopuje skorpionów - chyba ze gram z dwarfami.

Pozdrawiam
ciesz sie, ze juz nie mozna robic overrunow po tym jak ty zaszarzujesz bo wtedy to byla masakra;] ale faskt... mam tak samo, ze 5-6 to najgorszy wynik na zakopywanie;] jednak jeden skoprion zakopany byc musi bo rob sporo zamieszania w kminieniu przeciwnika, ktory grajac asekuracyjnie jest otwarty na inne kontry;] tak wiec z reguly zakopuje 1 i swarmy a 2 sobie puszczam wolno;] oczywiscie zalezy to tez od przecinika z ktorym gram :)

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

2sytuacje do rozważenia:

scenka 1: zszedł mi hierofant.
pytanie: na początku tury najpierw testuję Ld, potem sprawdzam, czy się wykopałem? czy odwrotnie?

scenka 2: zeszło mi wszystko w drugiej turze.
pytanie: koniec gry, czy gramy póki wykopywaczki nie wyjdą?

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

1: wykopki dopiero od nastepnej tury sie testują
2: to juz jak uzgodnicie.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Krzysiek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187

Post autor: Krzysiek »

http://uk.games-workshop.com/warhammer/ ... -chart.pdf

Według tego skorpion może mieć mniejszą podstawkę czy to prawda??

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

To babol był, prostowany później w jakimś faq'u.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
thorgrim
Wałkarz
Posty: 99
Lokalizacja: Radom

Post autor: thorgrim »

w ktora strone zwrócone sa skorpiony jezeli wychodza normalnie(pojawiaja sie na znaczniku) a w ktora jezeli przesunie sie znacznik wyjscia?

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

W obu przypadkach Twoja decyzja.
Jeżeli masz missfire i przeciwnik wystawia to jego.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

szczurek pisze:teraz w 7 ed. natomiast latamy sobie na tylach krolem ,szarzujemy cos i do tego kombatu mozemy dobic z overruna :D i wyplacic ataki :D
nie rozumiem tego , może ktoś mi wyjaśnić tą zasade
ORGANIZUJEMY SPOTKANIA MALARZY FIGUREK W LUBLINIE , A W DZIALE SPRZEDAM SPRZEDAJE FIGURKI;)

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Łojezu to post ze stycznia 2007 :wink: Nie wiem jak teraz jest bo nie gram turniejowo,nie znam errat i innych uscislen ,ale byla taka opcja ,ze szarzujac 2 oddzialami decydujesz ktore kombaty jak sa rozgrywane .Jak cos pojechales to wpadajac ovverunem w ta 2 walke mogles jeszcze w tej turze przywalic :wink:

p.s-Shino poprawiaj jak cos :mrgreen:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Dalej tak jest.

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

jest to zasada armii, czy jakis przedmiot, no i tylko przy ovverun
najlepiej to prosiłbym nr strony w podręczniku
ORGANIZUJEMY SPOTKANIA MALARZY FIGUREK W LUBLINIE , A W DZIALE SPRZEDAM SPRZEDAJE FIGURKI;)

ODPOWIEDZ