jaszczurki na pga

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

jaszczurki na pga

Post autor: kamelot »

Slann Mage-Priests 545
cupped hands of the old ones 45
scroll 25
scroll 25
cały lore, przeżut 6, dodatkowe kości do czarów i regena/mg 3/eteryk 150
bsb

skin priest 440
engine of the gods 290
2 lvl 35
rod of the storm 25
scroll 25

saurus scar veteran 145
cold one 20
light armor 5
SoM 20
enchanted shield 15

salka 65

salka 65

5 cok 175

4 teradony 120

16xTG 316
FCG, blood statue of spite ( tafnes bond spel )

2x 10 skinków 100

10 skinków w skirmiszu 70

4x11 skinków w skirmiszu 308

razem - 2349pkt.

jest to moja pierwsza lizakowa rozpiska tak więc piszcie jeśli popełniłem gdzieś jakiś karygodny błąd :)
co wy na to???

ps. jutro pierwszy test, przeciwko WoCh
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Kozioł
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Kozioł »

Za dużo kostek dispella, salki kosztują po 75p a slaan bez baneheada jest taki nijaki :D

Nie potrzebna 4 moc na slannie, regenka i eteryczność niepotrzebne jak siedzisz w TG, mr ewentualnie ale też raczej zbędny

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

bane head chyba dam zamiast jednego ze scrolli na slanie, a te 20 punktów które połknąłem przy salkach zaoszczędze zastępując scrolla bane headem i wywalając 2 skinki
4 moce u slanna zostają, czwartą będzie mr 3

a co do dispella to czemu napisałeś, że za dużo???
chodzi o to, że nie mieszczą się w 12DD czy, że mniej kostek wystarczy???

warriorzy zagrają pewnie na smoku, więc:
- bane head na smoka
- magia metalu
:D
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Kozioł
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Kozioł »

Znaczy się na lorda na smoku ?? Pewnie będzie miał jakiegoś warda.

DD- pula(2)+slann(2)+engine(2)+3 scrolle(5)+CHotOO(1)+odrzucanie "6"(2)=14DD

14DD>12DD xD

Mr jest zbędny po wtedy poprostu cała magia będzie szła po reszcie armii a w TG i tak zazwyczaj mało co idzie ale jeśli już musisz to ten mr jest chyba najlepszy z proponowanych opcji

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

ale 3 scrolle to 3DD a nie 5 DD :wink:
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

1 za pierwszy i po 2 za nastepne - 5 ...

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

sorki, zapomniałem o tym #-o
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Wisnia
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Battleground - Chodzież

Post autor: Wisnia »

Standardzik, prawie.
By the way, grasz teraz Lizakami?

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Wszystkie te rozpy są prawie takie same :)
Obrazek

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

wisnias
zamierzam grać lizakami, a na PGA będę grał pożyczonymi :wink:
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

1 Slann Mage-Priest @ 510 Pts
General; 4 Discipline; Magic Level 4
# Higher State of Consciousness [0]
# Harrowing Scrutiny [0]
# Focused Rumination [0]
# Trancendant Healing [0]
Cupped Hands of the Old Ones [45]
Bane Head [15]
Dispel Scroll [25]

1 Skink Priest @ 440 Pts
Magic Level 2; Lore of Heaven
Dispel Scroll [25]
Diadem of Power [25]
1 Ancient Stegadon with Engine of the Gods @ [290] Pts

1 Skink Chief @ 405 Pts
Battle Standard
Stegadon War-spear [50]
1 Ancient Stegadon @ [275] Pts

1 Saurus Scar-Veteran @ 160 Pts
Light Armour
Piranha Blade [35]
Enchanted Shield [15]

1 Cold One @ [0] Pts

10 Skinks @ 70
Blowpipie

10 Skinks @ 70
Blowpipie

10 SKinks @ 70

Blowpipie

10 Skinks Cohort @ 50
Javelin

3 Kroxigors @ 165 Pts
Great Weapon

3 Kroxigors @ 165 Pts
Great Weapon

4 Terradon Riders @ 120 Pts
Javelin

4 Terradon Riders @ 120 Pts
Javelin

Cannon @ 85
3 Crew

Cannon @ 85
3 Crew

Total Army Cost : 2345


Taką rozpiską zamierzam (o ile dojadę) leciec na PGA . Odszedłem od standardu bo jest taki oklepany , a tą rozpiską chociaż zaskoczę przeciwnika . Kroxigory uważam , że nie są słabe , po prostu ludzie ich nie doceniają , ze względu na to , że się nie mieszczą w standardowej rozpie Lizzaków , która jest nudna . Cannony są , może nie pasują do armii , ale ogólnie do defensywnej taktyki pasują . Co wy myślicie o takiej rozpie ? Wywalic Chiefa i dac kolejnego Engina ? Na razie po testuje , i zdam relację . Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Janiszek jeśli to co przedstawiłeś nie jest standardem to ja jestem osiołek ze shreka... serio.
Gdybyś miał 4 oddziałki terków, albo salamandry tudzież 3 unity kondonów... wtedy bym mówił że oryginalna rozpa.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Bogins sorry pieprzysz glupoty. Chyba w Swiebodzinie to jest standard. Slann wolnostojacy jest obenie rzadkoscia , ponadto war chief z anciencie to tez nie popularny widok , nie mowie juz o kroxach. Rozpa jest jak najbardziej niestandardowa. Nie wiem po co masz w niej herosa na coldzie - masz tylko jeden oddzial , gdzie sie moze schowac przed strzelaniem (jedna kohorte). Zlozenie slanna - niby dobre , ale OF latwo zarzucic bez wklepywania Ci rany i fryty , bez terroru bym nie wychodzil z domu. Poza tym nie wiem czy lepsza opcja od regenerki nie jest ward na 2...

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

To że ktoś wziął siakieś kroxigory, czy frajerka z lancą nie tworzy od razu czegoś oryginalnego... bez przesady.
To że ma prawie taka samą konfigurację charakterów, liczbę cannonów, skinków terków, ba nawet liczbę stedziów co ja w ogóle nie świadczy o standardzie?
IMO standard
Hmm co do slana zgodzę się z Ziemko, musi być terror... masz wtedy 3 w armii i żyjesz w miarę dobrze. Przynajmniej straszysz no i nie kazdy tępak cię zaatakuje...

P.s. gram zawsze na loooonerze.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Boginsie obecny standard grania na slannie to:

Slann , engine , hero na CO , 2x4 terki , 16xTG , 2xdziala i do tego czegos dochodza rozne kombinacje jednostek , ktore z reguly zamykaja sie w wiekszej ilosci skinkow lub mniejszej w zaleznosci czy bedzie wziety drugi heros na CO lub 3ecie terki.

Slann jakos do mnie nie przemawia wolnostojacy obecnie, mimo , ze przez 2 lata gralem na takowym w 6ed. Jak wycisne z niego cos ciekawego to sie zastanowie ;)

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Będę próbował na 3 enginach i slanie - DDiPD na styk
bez szału w itemach... ale przemyślę to... ale w mordę jeża 3 enginy na 1500 miażdżą dupę

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Zalezy , ktore armie. Nie jest to remedium na wszystko. 3 Enginy na 1500 to 3xenginy plus 2xkohorta - zajebista armia nie ma co :lol2: Poza tym towarzyszu Bogins , nie spamujemy w tematach innych graczy.

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

wolnostajacy sie nie oplaca z tej racji ze oszczedzanie na templach jest bezsensu. sa zajebisci :mrgreen:
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

To że ktoś wziął siakieś kroxigory, czy frajerka z lancą nie tworzy od razu czegoś oryginalnego... bez przesady.
Uwielbiam tych znawców od wszystkiego :lol2: .
Obrazek

Kieł
Wałkarz
Posty: 68
Lokalizacja: Piastów - Killing Blow

Post autor: Kieł »

Jak dla mnie rozpa zdecydowanie niestandardowa.
Ludzie niestety zapominają że niektóre rzeczy trzeba wystawić, jak generała, czy cory. Dlatego zawsze są 3x10 skinki i albo Slann, albo Oldblood. To że co najmniej jeden engine się opłaca wystawiać też większośc graczy wie. Zatem ponad pół armi jest prawie zawsze bardzo podobna. To że lataczy każdy kto ma możliwość zawsze wystawia też jest w miarę oczywiste. Nie lubię ludzi którzy grają cudzymi rozpiskami, ale trudno żeby ktos wystawiał coś tylko dlatego żeby mieć co innego nż wszyscy.

Mi bardzo podoba się opcja grania na lonerze i sam tak zaczynam właśnie grać (bo w ogóle zaczynam z Lizakami). Ja z kolei daję regenkę i 2+ ward na zasięgowe ataki, do tego terror, żeby nie był FO i raczej będe grał na sztandarze armijnym i War banner, w przeciwnym wypadku ktoś może do mnie dokleić jakichś lataczy lub skirmish i sobie nie poczaruję, a tak mam odbijaczkę słabszych rzeczy, bo daje też niewrażliwośc na niemagiczne ataki. Do tego dodatkowy czar i dodatkową D6 do czarów.

Rzeczywiście Scar Veteran nie ma za bardzo gdzie się schować. Ja uważam że mając już Engine i Slanna masz już taki potencjał magiczny że warto zrobć pieszego slanna (miało być oczywiście Scara) z lataniem. Jak poleci to ma super zasięg, a jak przeciwnik zdispeluje to ma mniej kości na magie Priesta i Slanna.
Ostatnio zmieniony 8 paź 2009, o 00:21 przez Kieł, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ