Inwazja Chaosu na Lustrie Batlle raport 16k

Niekulawy język oraz zdjęcia mile widziane!

Moderator: RedScorpion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Inwazja Chaosu na Lustrie Batlle raport 16k

Post autor: Jasiuuu »

Bitwa na 16000

Obrazek

Początki były trudne, ale wystawie zajęło zaledwie 1h15min...
Początek: Jasiuuu wygrał rzut na zaczynanie i wybrał: zaczynanie. Slanesh wybrał bardzie zalesioną stronę pola bitwy.

Czary:
Jasiuuu’s horde:
Archaon – z Cincza: 0 (D6 SD6) i 1 (przerzuty dla siebie wszystkiego)
Duzy szaman – z Beasta: 1,2,4
Mały szaman – z Beasta: 1
Mały szaman – z Beasta: 2
Mały szaman – z Beasta: 4
Mały szaman – z Beasta: 6

Slanesh’s horde:
Slann – z shadowa: 1,4,5,6
z fire: 4
Croak – z shadowa: 1,2,4,5,6
- z fire: 1
Szaman z Hevena: 1,6
Szaman z Hevena: 2,6
Szaman z Hevena: 2,4

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

Rozstawienie:
Lizardzi sily roztawily rownomiernie slanowie na prawej flance, linia skinkow rozciągała się na długości całego pola bitwy.
Chaos skupil główne sily uderzeniowe na prawej flance.

Let the batlle begin…

Tura I
Jasiuuu:

Armia chaosu żądna niebieskiej i zimnej krwi przeciwnika ruszyła naprzód. Wszystkie odziały zbliżyły na odległość szarży. Prawa flanka, na której to znajdował się wielki i spaczony wódz Archaon oraz jego najlepsi spośród najlepszych (choosen) zostali spowolnieni przez prawie niewidocznych kameleonów. Spawny wyrwały z kopyta a jednemu nawet udało się wpełznąć do lasy i wpaść w kameleonów.

ObrazekObrazek

Wielkie i demoniczne działo chaosu pluje z snajperska dokładnością w glowe TG ale niestety bogowie nawyrazniej mieli inne plany i Hellcannon zadaje sobie 4 rany z missfirea.
Niezadowolony Archaon przyzwał swe wszystkie moce i wypuścil prosto w skinki magiczny pocisk mrocznej materii (D6 SD6), wiatry magii były zbyt słabe aby slannowie mogli powstrzymac ten atak i 4 skinki wyparowały obrywając 6 hitow z S6 Smile . Archaon ponownie wzywa swe moce i prosi o błogosławieństwo swych mrocznych panów (przezuty) jednak i tym razem slanowie nie SA w stanie go powstrzymac. Szamani bestii probuja swej magii lecz bezskutecznie.
Tymczasem w lesie 5 kameleonow dzialnie walczy z Spawnem który wyplaca swoje 7A! i zabija 2 skinki, tracac jednoczesnie 1 rane. Chamy twardo stoją.
Obrazek

Slanesh:
Zimni zdaja głupote. Jaszczury defensywnie ruszaja na przod, skracaja odległośc miedzy rządnym krwi chaosem, a jednoczesnie dajac sobie troche wiecej miejsca na taktyczne odwroty Razz Armia Lizardow szykuje się na odparcie szarzy…Biegacz opuszcza skinki w wchodzi do klocka saurusow. Szamani wycofują się na tyły wojsk i zajmują dogodne pozycje na wzgórzu.

ObrazekObrazek
Obrazek

Powietrza nad polem bitwy zgęstniał gdy slannowie zaczeli mamrotac swe inkantacje. Jako pierwszy dzieki telepatii Lord Croak wypuszcza Pit of Shades w smoka - IF. Nagle, ku zdziwieniu Lorda Chaosu pod jego stopami otorzyła się ziemia pochłaniając wielkiego jaszczura, zostawiając Lorda samego.Obrazek
Ponownie Croak próbuję Ruination of the city ale Biblioteka scrolli Jasiaaa odparła atak. Kolejny czar wypuścił Slann, lecz Biblioteka zablokowała pitke w smoka.
Strzelanie:
Hordy skinków zapluły 1 spawna, 3 psy i 1 zwierzoczleka. Skinki ze stagadona wzniosly się na wyrzyny swych umiejętności i z gigantycznego luku zabily 1 Choosena, Terki wraz skinkami zabijaja cale psy, pierwsze salki zabijaja 2 khornowcow i zjadaja 4 skinki, drugie salki kolejnego zwierzaka.
Walka:
Spawn znowu wypłaca 7A !! zabija kolejne 2 Chamy i lamie ich w walce po czym zagania.

Tura II
Jasiuuu:
Chargeeee!!! Wileki zły Chaos przyspieszył galopu i z impetem wbił się w szeregi wroga:
Archaon podniósł swój miecz w wyzwaniu,wskazująć na Karnozaura. Jaszczur popatrzył się z ukosa na zbroje generała chaosu, popatrzył się na jego miecz płonący spaczonym ogniem ,odwrócił się i poknał karnozaura jak najszybciej potrafił. Tyle go widzieli do końca bitwy.
Centigory w skinki, skiny twardo daly stand…and shoot ale nic nie zabily
Psy w skinki które daly flee ale za wolno, psiaki wbijaja się w kawe
Herd w skinki -> flee
Kawaleria korna wraz Bloodtristerem szarżują w skinki którym nie udaje się uciec
Screemery w Terki-> stand and shoot i jedna rana zostaje wklepana
Choseni na Terki numer 2 ale latacze to szybkie skurczybyki i udaje im się uciec…
Kawa korna w skinki, które dają hold.

ObrazekObrazek
Obrazek

Magia:
W powietrzu dalo się wyczyc gęstniejące spaczenie… Duzy szaman gromadzi swą moc i na IF wrzuca klękanie koni na Zimnych (oto początek końca kawalerii)
Strzelanie:
Hellcannon trafia idealnie pomiędzy jedyną wolną przestrzeń między jednostkami i nic nie robi Razz

Walka:
Centigory zabijają 3 skiny tracą w zamian tez 3 swoich:D
BÓG KRWII KHORN-skinki --> 9 skinkow pada, ostatni skinek ucieka ale zostaje zjedzony, khornici zatrzymuja się na swoim smoku 2 cale dalej…
Screemery -> zadaja 5 ran Terradonom w zamian tracac 3, Fear out number i Terki uciekaja poza zasieg screemersow które wbijaja się w skinki.
Psy –kawa -> psy poprostu gina Smile

Slanesh
Skinki nie zdaja terrory od giganta i uciekaja, wbudzajac panike w 3 oddzialach, ale zanim zimnokrwiste jaszczury zorientowaly się o co chodzi skinki byly już daleko…
Kontry Slanesha:
Skinki wbijaja się od boku w centigory
Saurusy dzialnie szarżują giganta
Kroxy wbijaja się w Khorowcow (cal za nimi stoi Bloodthrister Smile )
Stegadon bierze na róg Choosenow
Biegacz biegnie na psy które daja flee, dzieki czemu scarveteren wbija się w lorda chaosu na smoku. Very Happy (Slanesh: myslalem ze to lord z save na -1+ bo mi sie popieprzylo jak patrzylem na rozpe :) )

ObrazekObrazek

Magia:
Dwaj slanowie zaczynają tkać swe misterne zaklęcia, lecz Lord Croak wykonuje zły gest i cale zaklecie powoduje misscasta, Croak probuje ponownie duży pocisk w Archaona, lecz czar zatrzymuje się w polowie drogi rozproszony prze hordy chaosu, Slann próbuję szczęścia i wypuszcza 2 perfekcyjnie wuskandowe zaklęcia ale nie SA one w stanie przebic się przez obronie antymagiczna wroga.
Strzelanie:
Skinki zabijają kolejnego spawna
Salamandry plują w Exalted Championa raniąc go i jego demonicznego wierzchowca
Walka:
Stegadon zadaje 3 impacty i zabija 2 Chosenow tracąc 1 skinka, stegi przegrywa o muzyka i nie zdaje Break Test, po czym zostaje zagoniony.
Skinki-centigory -> centigory umierają poprzez zaciukanie drewnianymi blowpipeami
Kroxigory-BÓG KRWII KHORN -> Wielkie jaszczy z swymi jeszcze większymi palami zmiataja rycerzy korna i szale bitewnym biegną dalej prosto w Demon Princa
Saurusy-gigant -> gigant tlucze pala i miażdży 6 saurusow i zdaje Braja na -1
Spawn-saurusy -> spoin obrywa 2W i oddaje 7A!!! zabijając 1 saurusa
Biegacz z Smokiem -> scarveteran podbiega do olbrzymiego jaszczura chaosu ale nie jest w stanie się przebic przez jego obrone, smok jednym machnieciem wielkiel lapy szatkuje herosa Smile
Screemers-skinki -> skinki zadaja 1 rane traca 3 swoich poczym zostaja zlamane i zagonione, screemersi wbijaja się znowy w Terki

Tura III
Jasiuuu:
Chaos nieprzerwanie kontynuuje swa ofensywe i kleszce chaosy zaczynaja się zamukac na prastarych obroncach.
Exalted szarzuje w salki i liczy na przebicie się w bok kawy
Archaon (z ciągle aktywnymi przeżutami-J) w saurusy
Furie i choseni w Terki
Khornowcy w skinki
Chariot w saurusy walczace już z spownem
Herd w saurusy trzymające giganta

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Magia:
Duży szaman czując przyplyw mocy magicznej poraz kolejny skanduje zaklecie na IF, klekanie koni na zimnych. (slanesz zaczyna ciskac kosci w różne strony pokoju Razz )
Strzelanie: Hellcannon strzela poza pole bitwy (i to dobre 11 cali Smile dzięki Linux za podpowiedź.J.)

Obrazek

Smok chaosu zieje w odzial skinkow z szamanem i zahacza TG, ginie 5 skinkow i 1 TG
Walka:
Furie i chooseni zjadaja Terki i wbijaja się w klocek saurusow od tyłu.
Kroxigory zadaja 2 rany Demon Princowi, a ten zadaje 4 rany powodując fear out number, Prince wpada w salki
Rydwan-spawn-saurusy -> 2 saurusy padaja od 3 impactow, champion ginie od spowna. Saurusy wygrywaja walke i rydwan ucieka na 3” Very Happy a spawn stoi
BÓG KRWII KHORN-skinki -> jeden skinek przezywa ale dzielnie walczy dalej (insene coruage)
Exalted-salki -> salki przegrywaja i zostaja zagonione a Champion wbija się w kawalerie Zimnych od boku
Archaon-saurusy -> champion saurusow pokazuje pana konca swą szponiasta lapą (środkowy palec) i obaj występują przeciw sobie na pojedynek, Archaon robi krwawa miazge z saurusa ale udaje mu się tylko 5 razy go zabic przez co przegrywa o 1 i nie zdaje Break Testy na 9 z rerollem Very Happy ucieka ale saurusy nie są wstanie go dogonic.

Slanesh:
Skinki wykonuja samobójcza szarze na Dragon Ogry aby odsłonić stegadonowi giganta
TG z 2 slannami szarzuje na Khornowcow.
Zimni jaki ze wygrali walke obkręcaja się frontem do Exalted Championa

ObrazekObrazek
Obrazek

Magia:
Crack próbuje Pitke na smoka ale czar zostaje rozproszony
SLann misscastuje
Szamani prubuja swych zdolności ale wszystko rozbija się na obronie magicznej chaosu który dispeluje 5cioma kościami większość czarów Smile.
Strzelanie: 2 odzialy skinkow probuja zapluć smoka i zadaja Lordowi 1 rane

Walka:
Saurusy-chooseni-furie -> sily chaosu nie wyrządzaja zadnych szkod, saurusy zabijaja 1 furie
TG zabijaja 2 khornowcow tracac championa, 1 khornowiec ucieka ale TG nie doganiaja go.
Skinki-Spawn -> 3 skinki gina ale stoja dalej
Stegadon zabija giganta podczas swej szarzy, herd zabija 1 saurusa i traci 2 bestie
Exalted zabija 4 zimnych
Saurusy-spawn -> spawn zostaje zabity kosztem 1 saurusa.
Bloodthrister lamie salki i zaganie je.
Dragon ogry zabijaja skinki i over runnuja w stegadona

Tura IV
Jasiuuu:
Smok szarzuje w saurusy walczące z choosenami, herd biegnie na skinki zaskoczone przez Blondthristera, Minotaury i rycerze korna szarżują w TG, 2 Rydwany wbijaja się w bok kawaleri Zimnych. Archaon się zbiera.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

Magia:
Duzy szaman klekanie koni na Zimnych, ale tym razem szaman skinkow rozproszyl czar. Archaon prubuje przezuty na siebie ale Slannowie rozpraszaja.
Strzelanie:
Hellcannon trafia w glowe ostatniego skinka z oddziału ale Jasiuu rzuca 1 na ranienie Smile
Walka:
Saurusy-smok-choosen -> ginie 6 saurusow, saurusy lamia się w zostaja zagonione
TG-minosy-BÓG KRWII KHORN -> 7TG ginie w zamina zabijaja 1 Khornowca, Chaos się lamie i TG zaganiaja Minosy ale BÓG KRWII KHORN im ucieka.
Spawn-skinki -> po 1 ranie i stoja
Dragon Ogry-Stegadon-saurusy-herd -> Chaos nie zadaje żadnej rany, stegadon zadaje 1 rane na DO, Saurusy zabijaja championa i zwykłego z Herda. Herd ucieka i zostaje wyciety na cross fire ze skinkow, DO udaje się uciec poza zasieg pogoni…
Exalted-Zimni-2rydwany -> w sumie 7 impactow i 3 zimnych ginie w CC ginie kolejnych 3, Old blond wyzywa Exalted na pojedynek w którym ginie Champion Chaosu, niestety jest to za malo i Zimni lamia się a potem gina pod kolami rydwanow…
BÓG KRWII KHORN-saurusy -> 4 saurusy gina, Rycerze chaosu jednak przegrywaja o 1 i uciekaja ale saurusy nie zaganiaja.
Demon Prince-herd-skiny -> Bloodthrister i herd robia overruna i herdowi udaje się wbij w bok saurusow.

Slanesh:
Stegadon zagania Dragon Ogry, saurusy szarżują na spowna. TG robia turn w strone Archaona. Lizardzka kontra wydaje się być mocniejsza…Chaos zostaje zepchnięty pod las na prawej flance.

ObrazekObrazek
Obrazek

Magia:
Croak misscastuje Pitke, prubuje popchnąć swój odzial ale Bibliotek scrolli chaosu wydaje się być niewyczerpywalna.Smile
Slann prubuje popchnąć oddział ale znowu scroll, jeden skink shaman koncentruje cala swa moc i UDAJE mu się wrzycic komete pomiedzy szamanami wroga!
Drugi biorac przykład ze swego kumpla od piwa tez przyzywa komete obok dużego szamana chaosu! Zadowoleni mysla ze zabija biblioteke scrolli :)
Strzelanie:
Skinki w smoka i zadaja 2W smokowi
Skinki w rydwan i zadaja 2W
Walka:
Saurusy zadaja 2W na spawnie, spawn nic nie robi
Herd od boku zabija 1 saurusa i traci 1 swojego, rydwan nic nie robi -> remis
Tura V
Jasiuuu:
BSB na rydwanie, Lord Chaosy (już na piechote) i chooseni od tylu w TG
Hellcannon rampage! w Stegadona. Bloodthrister odwraca się w strone saurusow walczoacych z herdem i rydwanem. Demonie Mount spod Exalted’a i 2 rydwany przygotowuja się na szarze w saurusy walczace z spawnem.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Walka:
Hellcannon zadaje 1 Rane na stegadonie -> remis
Herd i rydwan zabijaja 4 saurusy, saurusy zadaja 2W na rydwanie i zabijaja 1 bestie -> remis
BSB zadaje 2 impacty (1+1)! I zabija 1 TG w walce zabija kolejnego, Lord chaosu zabija 3, chooseni 2, Obrońcy Slannów nic nie zabijaja. Slannowie zdaja stubborna

Slanesh:
Saurusy na furie szarżują

<fota>

Magia:
Komet nie spadaja!
Croak posyła Pitke w smoka chaosu – scroll
Slann prubuje tego samego ale znowu scroll
Szaman posyla duzy pocisk w rydwan i go zabija
Strzelanie:
Skinki prubuje w smoka ale nie przebijaja się przez jego twarda skure
Walka:
BSB zabija 2 TG, Lord chaosu kolejnych 2TG, chooseni tez 2 zabijaja. Slannowie stoja
Hellcannon zabija skinka na stegadonie i zadaje mu 3W
Herd zabija 2 saurusy, rydwan nic, saurusy zadaja 1 rane na rydwanie -> remis

Tura VI
Jasiuuu:
Archaon, smok, BÓG KRWII KHORN w TG, BÓG KRWII KHORN w saurusy, Demon Prince od boku w saurusy

Obrazek

Magia:
Archaonowi nie udaja się przezuty
Walka:
Demon Prince zabija 6 saurusow, te niszcza rydwan i zostaja zagonione.
Horn zabija 4 saurusy, te dobijaja spawna ale nie zdaja Break Testu i zostaja zniszczone.
Archaon uruchami swój mieczy i zabija 6 TG, reszta hordy chaosu zabija jeszcze 8 TG zostaja same slany, slann dostaje 4 rany i przegrywaja CC o 18 i obaj utrzymuja się na Insane Coruage !!! Very Happy
Hellcannon zabija Stegadona

Slanesh:
Magia:
Croak po Raz ostani wzywa swe moce i posyla Pitke która zatrzymuje się na scrollu
Walka:
Chooseni dobijaja Sanna, Croak dostaje 2 rany, archaon wyplaca swoje 13 atakow ale zadaje tylko 1 rane Razz Croak zdaje Break Test na 1,1 (znowu) Very Happy.

I nagle czas zatrzymał się w miejscu a wszyscy żołdacy chaosu łącznie z pozostałościami Jaszczurów znalazły się na pustkowiach/ w lustrii.
- Niech piekło pochłonie tego buraka który wymyślił że rzeź ma się kończyć po 6ciu turach! - zaryczał bloodthrister.

Obrazek
.
Jasiuuu:
Tworząc rospę kierowałem się głównie swoimi figurkami, chciałem wystawić rzeczy które kurzyły się na półce latami ( jak bloodthrister który roztopił się 6 lat temu od goblinów bez sztandaru i muzyka), nie chciałem nic proxować więc pojechałem dzień przed bitwą do Bartysa po troche psów i drugiego smoka (dzięki Bartysie). Moja rospa wyglądała tak:

1 Archaon
5 Swords Of Chaos @ 280 Pts
Musician War Banner [25]


1 Bloodthirster @ 650 Pts
Frenzy

1 Chaos Lord @ 630 Pts
Mark of Chaos Undivided; Chaos Armour
Gaze of the Gods [30]
Sword of Might [20]
Enchanted Shield [10]

1 Chaos Dragon @ [360] Pts

1 * Chaos Lord @ 701 Pts
Mark of Slaanesh; Flail; Chaos Armour; Shield
Bindings of Slaanesh [50]
Crown of Everlasting Conquest [50]

1 Chaos Dragon @ [360] Pts

1 Aspiring Chaos Champion @ 350 Pts
Mark of Chaos Undivided; Chaos Armour; Battle Standard
Banner of the Gods [125]
Chaos Chariot @ [120] Pts
Mark of Chaos Undivided




1 Great Bray-Shaman @ 280 Pts
Mark of Chaos Undivided; Magic Level 3
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]

4x Bray Shaman @ 125 Pts
Mark of Chaos Undivided; Magic Level 1
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]


1 * Exalted Chaos Champion @ 189 Pts
Mark of Khorne;
Daemonic Mount

5x5 Chaos Knights of Khorne @ 220 Pts
Mark of Khorne; Frenzy; Barding; Heavy Armour; Shield; Musician





4x5 Chaos Warhounds @ 30 Pts


2x5 Marauder Horsemen @ 81 Pts
Flail; Musician


4 Screamers of Tzeentch @ 132 Pts

1 Hellcannon @ 295 Pts
Spell Breaker [25]


1 Chaos Giant @ 205 Pts

5 Fiend of Slaanesh @ 75 Pts


7 Chaos Furies @ 105 Pts

3 Beast Herd

3 Minotaurs @ 147 Pts
Mark of Chaos Undivided; Great Weapon; Light Armour

5 Centigors @ 92 Pts
Spear; Light Armour; Musician

3 Tuskgor Chariot

3 Dragon Ogres


C P: 11 D P: 15
Models :158
Cost: 7999

Wiedziałem że to będzie ciężka bitwa w momencie jak przeczytałem zasady kroaka.:) Slanny są strasznie przegięte. Miałem 2 taktyki.
1) zająć się eleminacją wszystkiego innego a Slanny zostawić w spokoju (ew rzucić im coś na pożarcie) zabić szybko małe skinkomagi i kitrać smoki.
2) olać reszte armi wroga i lecieć na Slanny zarąbać je i wygrać.


Po bitwie:
Okazało się że wyszło coś pomiędzy. Zostały mi 2 niewykorzystane Scrolle co świadczy o dużej liczbie miscastów wroga. Spodziewałem się dużej liczbi IFek a reszte chciałem chociaż scrollami dispelować. Tak się złożyło że tylko 1pitkoifka była. Moje błędy ? Za mało zabijałem w combatach :) zapomniałem o screemerach na 2 tury - a mogły sprzątnąć przez ten czas jednego skinkomaga. I nie byłem na tyle fafarafą żeby uruchomić mieczyk archaona na saurusy przez co przegrałem o 1 o offcourse brejkłem się. Slanesh miał źle rozmieszczone woja , za dużo skinków w miejscu nie potrzebnym. za mało w miejscach kluczowych. Salkami dał ciała trochę , mógł bardziej obronnie nimi pograć. Pozatym dwa klocki 30 saurusów były strasznym marnotrastwem pkt , lepiej bylo dać 3x20stki.

Man of the match: Archond i jego nie zdanie liderki na 9 z przeżutem :)









SLanesh :
OK moja rozpa:
Rozpiska była skladana tak aby była klimatyczna, chciałem duzo saurusow 2 slanny (dogadaliśmy się ze nie wiecej) i reszta to było to co miałem na poleczce :. Z zalozenia chciałem mieć niezla magie (kroak + slann+3 skinkow) i swietne klocki piechoty.

Unnamed8000 Pts - Lizardmen Army

1 Venerable Lord Kroak @ 1225 Pts

1 Slann Mage-Priest @ 660 Pts
General; Second; Third; Fourth; Fifth; Magic Level 4; Battle Standard
Totem of Prophecy [75]
Diadem of Power [35]
Plaque of Tepok [15]
Divine Plaque of Protection [50]
Drain Magic [0]

1 Saurus Oldblood @ 501 Pts
Light Armour; Shield; Quetzl; Sotek; Itzl
Blade of Revered Tzunki [65]
Gleaming Pendant of Chotec [35]
Carnosaur @ [210] Pts

1 Saurus Oldblood @ 315 Pts
Light Armour; Quetzl; Mark of the Old Ones; Itzl
Enchanted Shield [10]
Sword of Might [20]
Aura of Quetzl [30]
Bane Head [15]
Cold One @ [0] Pts

1 * Saurus Scar-Veteran @ 148 Pts
Great Weapon; Light Armour; Shield; Quetzl; Tlazcotl
Charm of the Jaguar Warrior [20]

1 Skink Priest @ 150 Pts
Magic Level 2; Lore of Heaven
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]

1 Skink Priest @ 150 Pts
Magic Level 2; Lore of Heaven
Dispel Scroll [25]

1 Skink Priest @ 150 Pts
Magic Level 2; Lore of Heaven

2x30 Saurus Warriors @ 440 Pts
Shield; FCG; Quetzl; Tlazcoatl


2x20 Saurus Warriors @ 300 Pts
Shield; FCG; Quetzl

30* Temple Guard @ 492 Pts
Halberd; Shield; FCG
War Banner [25]

13x10 Skink Skirmishers @ 60 Pts


3 Kroxigors @ 174 Pts

5 Chameleon Skinks @ 75 Pts

15 Saurus Cavalry @ 615 Pts
Spear; Shield; FCG
Huanchi's Blessed Totem [40]

2x1 Stegadon @ 235 Pts

2x3 Salamander Hunting Packs @ 195 Pts

2x3 Terradons @ 105 Pts





Casting Pool: 17

Dispel Pool: 10

Models in Army: 317

Total Army Cost: 7995


Rozstawienie:
Niestety przegrałem rzut na zaczynanie.
Mój plan opieral się na tym ze byłem pewien ze mam wiecej oddziałów i będę wiedział gdzie beda smoki zanim wystawie temple guardow. Niestety byłem zbyt pewny siebie chaos jak się okazalo miał wiecej oddziałów. Popełniłem spory blad dajac za duzo skinkow w srodku tak, aby Jasiu myslal ze tam beda slannowie, a za malo na flance gdzie mieli stanac temple guards. Ustawiłem ich w lesie żeby nie wleciały mi w to smoki i bloodthirstier.

Bitwa:
Ogolnie niewiele rzeczy przebieglo po mojej mysli… Zwaliłem pare rzeczy np. wystawienie carnoazura na archaona (myślałem ze skinki go zasłaniają i chciałem na nich dac stand, on się przebija, wpada w carniego, w mojej turze odpalam itemek ze wali ostatni i proboje zabic archaona). Niestety miałem tez pecha w kilku miejscach np. 2 tury pod rzad klocek 15 kawalerzystow z huanchi i odbloodem stal z czaru z beasta przez ifki :/ Ten klocek był dla mnie bardzo wazny i trzymalby cala srodek, nawet zabilby kolesia z banner of gods który mnie potem bardzo bolal bo Jasiu zapomniał ze stubborn nie dziala na fear outnumber. A tak dostali z 2 chariotow kolesia na deamonic steedzie i się zabwa skończyła 9 Tak samo myślałem ze stegadon przebije się przez chosenow a niestety przegral o muzyka i postanowil spieprzyc. Nie zauwazylem tez szarzy 30 saurusow na maraudeow co by mi troche dupe uratowalo na klocku ze slannem, bylem pewien ze tam jest 1 skink :D Z bardziej pozytywnych rzeczy udalo mi się 2 razy pod rzad insane na sannie i kroaku : To był mega fuks gdyby kraok padl wynik bylby "Troche" inny :D Podobnie udalo mi się ifke rzucic na pitce która zdjęła smoka w 1 turze : Niestety była to jedyna ifka na slannie.

Generalnie bolaly mnie strasznie scrolle Jasia (13 :O) Nie spodziewaloem się takiej ilości… Uznaliśmy ze jak wezme 3 slanny to się za szybko przebije przez jego oslone magiczna i będzie kiepska bitwa wiec wzielem tylko 2 slanny i nie sadzilem ze się tak pode mnie wysajduje… Poza tym smokiem magia nic nie zrobila… 2 komety z magow ze scrollami nie spadly w pore… Nastepnym razem nie będę się pierdolil i zloze jakies pg :

Wnioski:
1.) Nie ogarniam tak dużych bitw :
2.) Jestem plewa.
3.) Stegadony SA hujowe na kazde pkt.
4.) Granie na takie pkt jest bardzo fajne ale zajebiscie meczace.

Bitwa byla super i chcialbym podziekowac mojemu przeciwnikowi za super krwawa i zacieta bitwe ktora niestety wygraly pomioty boga krwi ^^ :D


Man of the match: (Slanesh) Lord Kroak zadajacy insane courage 2 razy pod rzad ^^ Tak naprawdę to ja mam cold blooded i dlatego takie rzeczy zdaje :)

Awatar użytkownika
Szczur6
Mudżahedin
Posty: 312
Lokalizacja: Nasielsk-Wawa

Post autor: Szczur6 »

KHORNE KHORNE KHORNE :twisted: Fajnie że ludzie robią takie battle reporty, łatwiej pokazać innym ludziom co to Warhammer.

Awatar użytkownika
Kielon
Masakrator
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielon »

Super bitwa, bardzo fajne zdjęcia. :)

Jakbyś chciał Jasiek pograć na jakieś duże punkty to daj znać. ;)

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Fajna bitwa. A jeszcze fajniejsy raport, bo naprawdę trzeba dużo pracy żeby to ogarnąć. :)

My z ekipą staramy się rozegrać przynajmniej jedną taką bitwę w roku.
Poniżej zdjęcie z ostatniej. Inaczej nie dało się tego skadrować, jak tylko pod skosem (otoczenie nieciekawe, stól 92 x 56 cali mieści się w ... warsztacie, który jest systematycznie zamieniany w gralnię). W standartowych ujęciach objęcie całej linii skavenów i VC zajęło mi 4 zdjęcia. :)
Obrazek
O tej bitwie wspominałej już w kilku miejscach. 13.000 DE + 3.000 Brettoni vs 8.000 VC i 8.000 Skavenów. Bitwa do ostatniego modelu (słaby pomysł...). Trwała o 10 rano do 4 rano następnego dnia. :D

Pozdrawiam, życzę więcej takich
Krzysiek

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

po pierwsze na fotach malo widac - Acdsee/photoshop/corel itp i bedzie lepiej.

Krzysiek czyje sie zaproszony jeszcze :)
Moje 5k czeka :)

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Może rzeczywiście przydałoby się nieco porozjaśniać, ale i tak podoba mi się że komuś sie chciało. Gratulacje, panowie! :)
zafael pisze:Krzysiek czyje sie zaproszony jeszcze :)
Moje 5k czeka :)
Czuj się czuj. :) To właśnie TEN stół. Tradycją stało się, że na te największe bitwy wystawiamy teren tak samo. To nasza Równina Wojny, coś jak w "Szninklu". :twisted:
Jak zajrzałem na BP, to zobaczyłem że wypowiedziałeś się w tym temacie i własnie chciałem potwierdzić zaproszenie. :)

Jak będzie więcej luzu na taką bitwę, to damy znać. Wtedy byłoby to 3 na 3 po 5.000 :D Może być problem z rozstawieniem, ale to najwyżej Eshin wezmę i poukrywam, hehehe.

Awatar użytkownika
Brat Tomasz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: Brat Tomasz »

jak sądzę to ładna bitewka była(nie wiem czy stół nie był troszkę za mały?) natomiast fotki cieniutkie. na niektórych nic nie widać. Jedne są mniejsze, drugie większe i wychodzą za ekran....
poza tym sam raport jest niestety bardzo niechlujny. o błędach ortograficznych nie będę nawet wspominał.
nie doczytałem do końca.... nie chciało mi się...

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Nie dziw się Bracie Tomaszu, że chaotyczny. W końcu pisał go Jasiuuu który gra chaosem :)

A mi się podobało :) Mimo pewnych niedociągnięć chetnie przeczytałem. Gratulacje chłopaki!!

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Ale to chyba jest bitwa na 8k a nie na 16 ;)
Sporo literówek, ale jakoś da się przeboleć. Fajnie, że Wam się chciało to zagrać i jeszcze zrobić battle report. Ile trwała bitwa i jak się zakończyła (chyba że przeoczyłem)?

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

16k :) po 8tyś na stronę

graliśmy od 10 do 16:30 (to że niektórzy wstali o 6:30 żeby dostać się na ursynów i skołować 3ci blat to inna historia ;) ) i wynik to 15:5 dla chaosu

Bracie Tomaszu : masz racje , ale to nasz pierwszy raport. z czasem bedzie lepiej. :)

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

super report ;) ja ostanio noszę sie z zamiarem zrobinie Bitwy również po 8 k na stronę ;)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Nindox Arf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151
Lokalizacja: Bielsko-Biała; Vendetta

Post autor: Nindox Arf »

raport super, bitwa też na wysokim poziomie, opisy spoko.

Sam też musze więcej uzbierać i zaczynać grać na gigantyczne pts :wink:

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

w Łodzi tez graliśmy spora bitewkę, nie aż tak ogromną ale było fajnie.
Starły się armie po 6000 pts na stronę.

Znów planujemy coś dużego może na 8000 na strone i będziemy robić fotki.

Duże bitwy sa suuuper.A jaki klimat sie potrafi włączyć!!

Widzę że ta bitwa to była okrutna rzeźnia.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

KrzysiekW pisze:
Czuj się czuj. :) To właśnie TEN stół. Tradycją stało się, że na te największe bitwy wystawiamy teren tak samo. To nasza Równina Wojny, coś jak w "Szninklu". :twisted:
szkkoda - lubie urozmaicenia - sluze kilkoma terenami :P z 1-2 na srodku nie przeszkadza, a manewry wtedy ze hoho.
:D Może być problem z rozstawieniem, ale to najwyżej Eshin wezmę i poukrywam, hehehe.
czesto walczy sie odzial za odzialem, taka pulapka offside ale w druga strone
Jak zajrzałem na BP, to zobaczyłem że wypowiedziałeś się w tym temacie i własnie chciałem potwierdzić zaproszenie. :)
no to sie cisze i czekam na propozycje
Jak będzie więcej luzu na taką bitwę, to damy znać. Wtedy byłoby to 3 na 3 po 5.000

hmm czyli biore co mam :)

moze 7/8tur, do osytatniego nie da rady
niesadze zeby moja sorcke w nowej lepszej formie ktos tak szybko zlapal
na mniejsze pkt od gry z Jankielem nie spadla :), a kiedy to bylo... :wink:

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Bitwa była na 8k, a nie 16k. Mogło nawet brać w niej udział pięć niezależnych stron po 8k - i wciąż to byłaby bitwa na 8k.

Co do strony technicznej, zgadzam się z Bratem Tomaszem.

Ale szacun, panowie, że Wam się chciało tak epicką bitwę stoczyć i jeszcze udokumentować. Mega wypas! :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

tejwok
Warzywo
Posty: 13

Post autor: tejwok »

jak patrze na takie bitwy to az chce sie kupic jeszcze wiecej.

Awatar użytkownika
Artek'sWorkshop
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Artek'sWorkshop »

Heh teraz przemalujcie całą tą armie na NMM i niechodzi o to zeby to fajnie wyglądało, tylko żebyście mieli co rozbic :P
Pozdro... Raport jak na poczatek to wypas...

Awatar użytkownika
Szrederator
Chuck Norris
Posty: 646
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Szrederator »

powiem jedno shitt a teraz kilka w dużo tego max to bitwe widziałem chyba po 2000 a to zasadnicza różnica :wink:

Lord Andre
Chuck Norris
Posty: 482

Post autor: Lord Andre »

Ave
Szrederator pisze:powiem jedno shitt a teraz kilka w dużo tego max to bitwe widziałem chyba po 2000 a to zasadnicza różnica :wink:

Mógłbyś wyjaśnić o co chodzi w Twoim poście 8) ?

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Lord Andre pisze:Ave
Szrederator pisze:powiem jedno shitt a teraz kilka w dużo tego max to bitwe widziałem chyba po 2000 a to zasadnicza różnica :wink:

Mógłbyś wyjaśnić o co chodzi w Twoim poście 8) ?
Ja chyba wiem o co chodziło :P
"Powiem jedno: shit
a teraz kilka: dużo tego; max w bitwie widziałem chyba po 2000 a to zasadnicza różnica :wink:"
O to chodzi mym skromnym zdaniem :twisted:

A co do tej bitwy to tutaj żeczywiście widać że hordy chaosu :lol: .
Fajny raport, zdjęcia fajne, opis też fajny, czyli wszystko fajnie :P
Ale jakby taką bitwę (tzn na takie punkty) zagrać np. O&G vs Skaveny to by było fajnie (jeśli by sie jakoś rozstawili na stole :lol:

ODPOWIEDZ