rozpiski elfów v2

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Re: rozpiski elfów v2

Post autor: Bestialski_Brokuł »

Arcymag ma 110 pkt magicznych przedmiotów. Poza tym bałbym się wkładac 2 magów do WL skoro mają walczyc.

Awatar użytkownika
Korhil
Chuck Norris
Posty: 580

Post autor: Korhil »

wl nie mają iść do walki - jednak jako, że w oddziale będzie około 1100 punktów tłukacych po nim magią na pewno będzie chciał wyeliminować tenże oddział, a bez walki będzie mu trudno. Osobiście zastanawiam się czy nie zamienić loremaster's cloak na sacred inscane, ale wydaję mi się, że magia może okazać się dla mnie bardziej zabójcza, a loremaster's daje prawie doskonałą ochronę... wystarczy wyeliminować strzelające przeszkadzajki i po sprawie...
Imperial stormtroopers can never die. They can only go to hell and regroup.

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

a działka itp.?
taki klocek nie ma problemu tylko z magią

arcymag jak najbardziej złożony prawidłowo
ale kosztuje 350pts a nie 330
Dp i ER wystarczą
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

ja grałem na czyms podobnym, tylko zamiast jednego bolca, loremastera i DS z 1lvl maga, wskakiwał DS na arcy, Corin na 1lvl, orzeł i 4 PG :P

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Zwolin pisze: jestem ciekaw jak Ci pójdzie, napisz koniecznie
jeszcze czymś takim nie grałem
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 76#p573576

Przebieg bitew spisał Kraggo :)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Korhil
Chuck Norris
Posty: 580

Post autor: Korhil »

4 pg nie mogłeś mieć - minimum 5, corina tez nie bo to 1 pd za dużo. armaty to nie taki problem jak dla mnie, nie wiem czy nie warto zamieniać na sacred inscane, ale chyba sobie daruję - tak jest bardzie oryginalnie... na 2350 dołożę pewnie 5 er więc bolców raczej nic nie ruszy...
Imperial stormtroopers can never die. They can only go to hell and regroup.

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

corin to bound spell only one use, nie wlicza sie do limitu 12 PD tak jak zwykly bound spell.
chodzilo mi o 4 PG wiecej niz w Twojej rozpie, czyli 9 PG.

Awatar użytkownika
Korhil
Chuck Norris
Posty: 580

Post autor: Korhil »

a - nie zrozumiałem z tymi pg, a co do corina to świetnie ze mi przypomniałeś bo kompletnie zapomniałem że one use only się nie liczą, może go jakoś wcisnę...
Imperial stormtroopers can never die. They can only go to hell and regroup.

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Ten oddział za milion punktów Marcinie ma kiepawo ze wszystkim co ma dużo strzelania.

Awatar użytkownika
Korhil
Chuck Norris
Posty: 580

Post autor: Korhil »

no nie wiem Tadeuszu (skoro ma być tak oficjalnie ;-D) w dużym stopniu masz rację, ale jednak save na 3+ to zawsze coś, a pochować przed niektórymi maszynami/oddziałami się to jakoś tam da. Liczę też na zdejmowanie części maszyn dość szybko, ale niewątpliwie jest to pięta achillesowa tego oddziału. dlatego też zastanawiam się na sacred inscane -> -1 do strzelania zamiast 2+warda na magię, ale wydaje mi się że z magii dużo łatwiej ten oddział ściągnąć, dodatkowo mam pytanie odnośnie amulet of fire - mając go na championie cały oddział ma MR?
Imperial stormtroopers can never die. They can only go to hell and regroup.

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

Korhil pisze:dodatkowo mam pytanie odnośnie amulet of fire - mając go na championie cały oddział ma MR?
MR tak, immue to fire nie
I sold my soul for rock'n roll

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Wtedy wyjdzie ci prawie dokladnie moja rozpa: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?p=571607#p571607 :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Młody Pajak »

skoro to jest dobre i się sprawdza tym co potrafią grac to czemu by i tego nie skopiować? Ja osobiście wolę smoczusia testuję ostatnie foe bane, nie miałem nawet kiedy użyć talismanu, ale jeszcze sie zobaczy. Jak gram na magii to mam zupełnie inną rozpiskę. Mi się piechota nigdy nie sprawdza ;] a co to tych lionsów to wystarczy albo kartach imperialny albo zionięcie smoka/hydry i puf, nie ma połowy oddziału :)

pozdrawiam

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Młody Pajak pisze:skoro to jest dobre i się sprawdza tym co potrafią grac to czemu by i tego nie skopiować?
Oczywiscie, ze mozna kopiowac. Przeciez po to wrzucam rozpe na forum :)

Młody Pajak pisze:a co to tych lionsów to wystarczy albo kartach imperialny albo zionięcie smoka/hydry i puf, nie ma połowy oddziału :)
Pokaz mi na masterze imperialiste ktory gra na kartaczu i dobrze mu idzie, a postawie Ci piwo :) Zioniecie smoka? Prosze Cie, to tylko s4. Musi trafic na 4+, przebic, mam As na 4+. Jakie pol oddzialu? A hydra dochodzi zwykle z przynajmniej jedna rana wbita. Jedyne czego sie boje, to katapulty. Ale wtedy po prostu ustawiam ich po 12 w szeregu i mozesz sobie strzelac. To samo z dzialami. Ten oddzial moze zginac jedynie w przypadku skanapkowania rzeczami z duza liczba atakow i duza sila. Co juz pare razy mi sie zdarzylo :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Korhil
Chuck Norris
Posty: 580

Post autor: Korhil »

właśnie dlatego zostawie raczej loremaster's cloak - by być choć trochę oryginalnym. Jednak jezeli chodzi o granie WL w dużych ilościach to myślę, że pobiłem nawet Andrzeja, bo jeszcze za czasów 6 edycji chodziłem na turnieje na 600 pts z 10 WL ;D stąd też między innymi ksywka Korhil ;D Co do rozpiski to zastanawiam się jeszcze nad koniecznością posiadania BSB - w końcu 218 punktów nie chodzi piechotą, a z tego doświadczenia jakie mam wiem, że ludzie rzadko kiedy szarżują WL nawet bez BSB, a mając tam 2 magów, raczej lewkami szarżować nie mam zamiaru. Ogólnie myślę nad rozpiską na dracona - 2350 wtedy prawdopodobnie wywalałbym ellyrionów, dawał drugą 5 DP i 1 WL więcej. Jednak wywalając BSB mogłbym dać dodatkową 6 DP z Ellyrion bannerem... brakowałoby mi co prawda przerzutów od bsb, ale może warto zaryzykować?
Imperial stormtroopers can never die. They can only go to hell and regroup.

Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Młody Pajak »

Młody Pajak pisze:a co to tych lionsów to wystarczy albo kartach imperialny albo zionięcie smoka/hydry i puf, nie ma połowy oddziału :)
Pokaz mi na masterze imperialiste ktory gra na kartaczu i dobrze mu idzie, a postawie Ci piwo :)
nie jestem pełnoletni [-X a po za tym chodziło mi z tanka... dobra, to jest działo parowe, my bad, ale prawie to samo :P

przykrywam praktycznie cały klocek, ale nie no dobra...9% szans na zabicie kolesia nie przykrytego w 100%.

nie masz żadnego śmiecia w tedy Korhil to będzie Tobie cięzko. Ja grałem na smoku +3x6 DP + BSB luki caddy bolce to mnie prawie zawsze tak załatwiał ze moja armia szła tam gdzie gracz chciał, a teraz zagrałem sobie z fastami i 3x10 łuków i jest dużo lepiej.

Awatar użytkownika
Korhil
Chuck Norris
Posty: 580

Post autor: Korhil »

no to albo ellyrioni albo 2 x 5 DP... ogólnie stać i naparzać mam plan... w tym co mówicie jest dużo racji, ale sam nie wiem - potestuje i zobaczę - nadal się zastanawiam czy bsb to mus? jak myślicie?
Imperial stormtroopers can never die. They can only go to hell and regroup.

Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Młody Pajak »

przy WL jak dla mnie to mus. ale bsb puszka :P

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Korhil pisze:ednak jezeli chodzi o granie WL w dużych ilościach to myślę, że pobiłem nawet Andrzeja, bo jeszcze za czasów 6 edycji chodziłem na turnieje na 600 pts z 10 WL ;D
Niestety nie. Ja chodzilem z 2x8 :D
Korhil pisze:Co do rozpiski to zastanawiam się jeszcze nad koniecznością posiadania BSB - w końcu 218 punktów nie chodzi piechotą, a z tego doświadczenia jakie mam wiem, że ludzie rzadko kiedy szarżują WL nawet bez BSB, a mając tam 2 magów, raczej lewkami szarżować nie mam zamiaru.
Zasada nr. 1: nie wystawiaj WL bez BSB. Obojetnie w jakiej formie, zwlaszcza jesli beda tam magowie. Wjedzie Ci czymkolwiek na bok, a ld 8 to nie 9 jak u BG.

Ja tam w niemal kazdej bitwie szarzuje WL. Po prostu trzeba wyczuc moment, kiedy mozna ich przerzucic do PG (ale do tego trzeba miec ich przynajmniej 7) Dzieki temu nie marnuje sie ich potencjal w walce. Polecam moj raport z Mastera Blastera bitwa z Rudym (choc tam akurat pod koniec zrabalem, bo wybieglem arcy z PG zeby dobic generala, i zapomnialem o pistoletach na inzynierze :) )

Młody Pajak pisze:nie jestem pełnoletni [-X a po za tym chodziło mi z tanka... dobra, to jest działo parowe, my bad, ale prawie to samo :P
No prosze Cie :) Poza tym juz za miesiac bede :D
Młody Pajak pisze:przykrywam praktycznie cały klocek, ale nie no dobra...9% szans na zabicie kolesia nie przykrytego w 100%.
Jak podjedziesz, to tak. Tylko ze skoro podjechales, to znaczy ze miales zasieg szarzy i to byloby lepsze wyjscie.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Młody Pajak »

ale czasem mogę ze skrzydła podlecieć albo nie widziałem gości smoczkiem etc. Tak na prawdę jest wiele opcji zagrać i tym podobnych. Na stole nie zawsze wyniknie to o czym się rozmawiało. To jest prawie nie wykonalne.

ODPOWIEDZ