Na pomoc LL w kwestii malowania.

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Na pomoc LL w kwestii malowania.

Post autor: Jedy Knight »

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=27&t=19956


Widzę, że kolejne forum zamknięte, bez wsparcia intelektualnego z zewnątrz wzbudziło się do aktywności. Zdaje się, że na zasadzie z podpisu Furiona – „zróbmy sobie uściślenie”.
Już ruszam z odsieczą.
Po pierwsza – wspomogę pamięć staruszków;
Chromolenie o tym jak bardzo poziom malowania obniża się w stosunku do dawnych, dobrych czasów – jest li tylko chromoleniem w bambus.
Ilość nietkniętego farbą plastiku i srebra na Masterach w 2004 roku i później była imponująca. Kudy naszym czasom do tego – mimo zalewu Demonów z plasteliny i Harpii zrobionych z Pszczółek Maji.
Rada na ten zalew jest zresztą prosta – tylko pomalowane figurki są dopuszczane i już.
Natomiast zwolennikom „Zróbmy sobie wytyczne” co do ilości i procentów punktów z hobby – poddam pod rozwagę tylko dwa przykłady.

Pierwszy – DMP.

Jak rozumiem sami mają zamiar oceniać malowanie dla 300+ armii zgodnie z wytycznymi które wymyślą?
Powodzenia.

Drugi – Wejherowo.

Pierwsze 4 miejsca – 77 punktów z bitew, 77 z generalki. Różnica małych punktów decydowała.
Wolicie zamiast tego wprowadzić przymusowo punkty z hobby i wysłuchiwać jak to Thurion wygrał bo więcej w łapę dał malarzom, albo kopertę z pytaniami typu „Jak ma na imię pies Scimiego?” po znajomości pomorskiej dostał w przeddzień?
Bo to taki sport, tak?
O, przepraszam, takie Młoda Kobieta hobby?
Turniej to do cholery turniej, a nie konkurs kasy i znajomości. Znajomości pierdół wypisywanych we fluffie GW oczywiście. (Pamiętajcie, że pisze to człek, co lubi czytać, i czyta dużo – nie tylko „zasadowy” test z Mastera w Legionowie wygrałem, ale i „Fluffowy” z Mastera w Krakowie. To nie zmienia faktu, że zmuszanie ludzi do czytania tych bzdur jest absurdem. Co innego kwestie zasad. )
Chcecie powrotu do czasów gdy praktycznie nie można było wygrać Mastera bez wydania na malarza? (Poza wyjątkami typu Barb.)
Gdzie Table Top dostawał w plecy 15-30 miejsc?
To sobie takie turnieje róbcie.
Od inicjatyw typu Wejherowo czy DMP – wara.

W istocie mają miejsce trzy procesy;

1- Zalew śmieciowych demonów i harpii.
2- Nie egzekwowanie obowiązku pomalowania i WYSIWYG na Masterach ze względu na słabość organizatorów..
3- Ludzie sami z siebie nie respektują wymogu pomalowanej armii.

Wszystkie te trzy procesy można wykorzenić stosując się do obecnych przepisów regulaminu Ligi, bez radosnych akcji typu „zróbmy sobie uściślenie”.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Całkowicie popieram JJa.

Mam wrażenie, że LL na siłę chce ostatnio pokazać, że jednak ma co robić. Macie teraz sezon ogórkowy, to dobrze, nadejdą gorące dni euro i przyznawania masterów, to pracy wam przybędzie. Teraz rozkoszujcie się lenistwem, nikt do was przecież żalu nie ma, że nie ma chwilowo ważnych kwestii do przegłosowania.
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Kalesoner pisze:Mam wrażenie, że LL na siłę chce ostatnio pokazać, że jednak ma co robić. Macie teraz sezon ogórkowy, to dobrze, nadejdą gorące dni euro i przyznawania masterów, to pracy wam przybędzie. Teraz rozkoszujcie się lenistwem, nikt do was przecież żalu nie ma, że nie ma chwilowo ważnych kwestii do przegłosowania.
Oj tam, oj tam.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Na DMP nie ma oceny malowania i raczej to zostanie - jeden master moze byc wyjatkiem. Przyklad Wejherowa - slaby. Furion rzucil pomysl - jesli spodoba sie on czlonkom LL to beda glosowali zeby ujednolicic ocene malowania jesli nie , to przepadnie w glosowaniu. Nikt na sile nie chce nic zmieniac, ale ulatwic czy rozwiazac pewne kwestie.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Mam trudności ze zrozumieniem Twojego stanowiska. Moim (jak i wielu członków LL) celem jest stworzenie takiej oceny malowania żeby:

a) egzekwowała (ba, wręcz zmuszała) do posiadania "przyzwoitych" armii. A te z kolei byłyby nagradzane maxem.
b) nie stanowiła zbyt ważnego procentu w udziale ogólnym.
c) była stabilna. żeby na każdym masterze ta sama armia dostała tyle samo punktów.
Jedy Knight pisze:Wolicie zamiast tego wprowadzić przymusowo punkty z hobby i wysłuchiwać jak to Thurion wygrał bo więcej w łapę dał malarzom, albo kopertę z pytaniami typu „Jak ma na imię pies Scimiego?” po znajomości pomorskiej dostał w przeddzień?
Właśnie takich styuacji staramy się uniknąć. Przykład: Ocena malowania na Kohortexie 09. Taką ocenę to ja mam w nosie.

pozdrawiam
Furion


ps.
Kwestie typu ocena malowania na DMP / Drakonie to naginane przykłady. Wiadomo, że wszystko można dograć.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

ja bym najpierw polozyl ZDECYDOWANY nacisk na egzekwowanie przymusu posiadania pomalowanej armii, jak juz dojdziemy do tego to wtedy mozna myslec nad ujednoliceniem ,ale mimo wszystko zostawilbym opcje dla takich inicjatyw jak Wejherowo - czytaj jak ktos chce zrobic oddzielne nagrody i konkursy malarskie to droga wolna

mam mieszane odczucia, osobiscie kompletnie sie nie zgadzam z Mlodym, ze mega wymiatacza zagra skutecznie nawet gownem grajac z gownem... ja z gownem grac nie lubie, a gownem grac nie mam zamiaru, z drugiej strony IMO Darek troche ze swoim stanowiskiem przesadza

IMo powinno sie opracowac jakas ocene (zdecydowany OUT dla konwulsji, pfu konwersji, wiecej za WOW), ale zostawic furtke dla tych co nie chca liczyc hobbystyki do generalki

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Furion pisze:Mam trudności ze zrozumieniem Twojego stanowiska. Moim (jak i wielu członków LL) celem jest stworzenie takiej oceny malowania żeby:

a) egzekwowała (ba, wręcz zmuszała) do posiadania "przyzwoitych" armii. A te z kolei byłyby nagradzane maxem.
b) nie stanowiła zbyt ważnego procentu w udziale ogólnym.
c) była stabilna. żeby na każdym masterze ta sama armia dostała tyle samo punktów.

….
.
Zważ, że system „Brak oceny malowania przy rygorystycznym wymogu - tylko pomalowane, WYSIWYG, są dopuszczone do turnieju” perfekcyjnie spełnia twoje cele.
Nic nie jest równie doskonale jednolite, zarazem max, jak i warunek konieczny uczestnictwa.

Osobiście nie chciałbym jednak narzucać tego systemu Blessowi kiedy zrobi Mastera z 40% punktów za malowanie..

A tak właściwie to jakim prawem chcecie zabraniać Warzywnych Inkwizycji?
Jeśli popularność uzyska koncepcja rodem a Australii (80% z hobby, tylko 20% z bitew) – to co?
Zabronicie?
Jakim prawem? Prawem Ogólnopolskiego Organizatora?
Narzucanie wymogów typu „minimum przyzwoitości”, to trochę co innego niż ustalanie regulaminu turnieju.
Trochę do socjotechniki Barbarossy z BP to wam brakuje – ponadto – on zareagował na realny, gwałtowny problem Demonów i VC, a nie dał upust jakiemuś impulsowi twórczemu.

P.S.
Twojego Post Scriptum Furionie, to ja z kolei zupełnie nie rozumiem.
Trochę doświadczeń z turniejami z ponad 200 armiami mam i chciałbym zobaczyć jak „wszystko dogrywasz” na DMP czy ETC.


P.S. 2
Jeśli zejdziemy z Wysokiego Konia Polemiki, to przyznam, że na przykład na ETC jest problem ze śmieciami. Problem którego wcale nie jest łatwo się pozbyć, bo bezwstyd ludzki nie jest niczym ograniczony.
Gracze coraz mniej się krępują – dosyć trudno mi jest odsyłać ich z powrotem do Australii czy Polski, więc choć figurki im zdejmuję, to staram się znaleźć im zastępcze, pomalowane.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Jedy Knight pisze:Twojego Post Scriptum Furionie, to ja z kolei zupełnie nie rozumiem. Trochę doświadczeń z turniejami z ponad 200 armiami mam i chciałbym zobaczyć jak „wszystko dogrywasz” na DMP czy ETC.
Banał. Nie przeprowadza się oceny malowania ;)
Jedy Knight pisze:Zważ, że system „Brak oceny malowania przy rygorystycznym wymogu - tylko pomalowane, WYSIWYG, są dopuszczone do turnieju” perfekcyjnie spełnia twoje cele.
To abstrakcja. Tego się nie da zaimplementować.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Furion pisze:
Jedy Knight pisze:Zważ, że system „Brak oceny malowania przy rygorystycznym wymogu - tylko pomalowane, WYSIWYG, są dopuszczone do turnieju” perfekcyjnie spełnia twoje cele.
To abstrakcja. Tego się nie da zaimplementować.

pozdrawiam
Furion
Heh.
Zapraszam na ETC z niepomalowanymi figurkami. Implementuje się to bardzo łatwo. W warunkach Masterów Krajowych - łatwizna. Wystarczy nie mieć pietra.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

W sumie – mam rozwiązanie dla LL – wprowadźcie coś jak BP Barba dla malowania. Nie obowiązkowe, ale zalecane przez LL.
Skonsultujcie, nazwijcie to jakoś prężnie – LSO - „Ligowy Standard Oceny” czy jakoś tam, żeby ludzie nie bali się jechać do jakiegoś Gołkowa i dostawać pytania z nazw tamtejszych gryzoni za 10% punktów turniejowych i dalsze 10% bo JJ lubi konwulsje.
Rekomendujcie to i propagujcie, ale nie narzucajcie. Powinno się przyjąć (jako gwarancja stabilności oczekiwanej oceny), a dla ekstremistów – będą turnieje bez oceny malowania (z wymogiem minimum przyzwoitości, który i teraz jest zawarty w regulaminie ligi) i Warzywne Inkwizycje (o ile zgromadzą 40 osób ;) ) .
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Kolejny powod dla ktorego powinno odebrac sie DMP range Master :]
A Wejherowo dopasuje sie. Oczywiscie tylko jesli glosowanie przejdzie.

A ETC jesli chodzi o figurki to zal - niestety zgubilem gdzies zdjecie smoka Kielona, gdzie zamiast podstawki mial wykrojony w ostatniej chwili kawalek naszego druzynowego segregatora, pomalowany byl na zloto, a jezdziec byl wampirem. Takich kwiatkow bylo wiecej i nie tylko w naszej druzynie.

Jacek, im wiecej Twoich postow czytuje, tym bardziej mi sie wydaje, ze zyjesz przeszloscia. Bez urazy, dinozaurze.

A odnosnie porownywania naszej oceny malowania do BP - dobry pomysl. 100% pewnosci przeciez nigdy miec nie bedziemy, ze organizator zastosuje sie do naszych wytycznych.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Pomysl ze stworzeniem BP do malowania uwazam , za calkiem ciekawy do rozpatrzenia. Widzisz Jacku mozesz jednak czasem cos pomyslowego napisac , a nie tylko ta Twoja cyniczno-ironiczno-zlosliwa krytyka wszystkiego.

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

swieta_barbara pisze: A ETC jesli chodzi o figurki to zal - niestety zgubilem gdzies zdjecie smoka Kielona, gdzie zamiast podstawki mial wykrojony w ostatniej chwili kawalek naszego druzynowego segregatora, pomalowany byl na zloto, a jezdziec byl wampirem. Takich kwiatkow bylo wiecej i nie tylko w naszej druzynie.

Jacek, im wiecej Twoich postow czytuje, tym bardziej mi sie wydaje, ze zyjesz przeszloscia. Bez urazy, dinozaurze.
E tam. Więcej trzeba by mnie poruszyć. Jesienią nie grałem fakt. I do Białego nie jadę. Płacz.

ETC jest trochę OT - Zawsze znajdzie się geniusz który smoka nie zapakuje - i co mam z takim robić? Drużyna ma mieć 20-0 w plecy w każdej rundzie? Odesłać głąbów do domu? Żal? Zaiste żal. Co można, to z sideeventu się ściąga - Kilelonowy Smok od Niemców ściągnięty, jak i gracz dla Włochów na dwie rundy. Podałem ETC jako przykład, że nawet w tak ekstremalnych warunkach nacisku – można nie dopuszczać niepomalowanych modeli.
Choć poziom z roku na rok się obniża.
Coś muszę wymyślić.
End of OT.

Cieszyłbym się, gdyby na LL przeszedł pomysł z „mocnym naleganiem na standard”.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Ziemko pisze:Widzisz Jacku mozesz jednak czasem cos pomyslowego napisac , a nie tylko ta Twoja cyniczno-ironiczno-zlosliwa krytyka wszystkiego.

Don't push your luck. [-X





;)
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

glosowanie w obecnej formie IMO jest do bani, w tresci powinno byc kazdego 'Mastera ktory przewiduje ocene malowania'

moze jeszcze niedlugo bedzie oficjalny przykaz 'kazdy master ktory otrzymal mastera musi zrobic turniej na 2250 BP+R'...

IMO to czy dany master ma ocene malowania powinno byc brane pod uwage przy glosowaniu na mastera tak jak brane sa pod uwage punkty na jakie jest turniej, jak srodowisko bedzie chcialo oceny malowania na kazdym masterze to tak zaglosuje

unifikacja powinna dotyczyc masterow ktore ocene malowania maja, nie powinno sie narzucac jedynego tru podejscia w kwestii hobby tak jak nie narzuca sie jednolitych punktow


pzdr

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

thurion pisze:glosowanie w obecnej formie IMO jest do bani, w tresci powinno byc kazdego 'Mastera ktory przewiduje ocene malowania'
+1
Póki co wygląda własnie, ze jak master, to musi z oceną malowania.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

ja uważam, że tu nie ma nic do zmieniania.

Każdy master ma swoje prawa, zawsze były dosłownie marginalne różnice w ocenianiu malowania, teraz się zaczyna jakiś kosmos z ujednolicaniem.

Jak ktoś ma pomalowane figurki to zawsze coś zgarnie, reszta niech się bawi ludkami przy farbkach ;)

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Strasznie mnie irytuje fakt, że przeprowadzacie w ogóle takie głosowanie. Wygląda mi to na wchodzenie w kompetencje orgów. Mi się podoba tak jak jest na Draconie i na DMP a nawet w Białymstoku, nie podoba mi się z kolei (jeśli chodzi o ocenę malowania) zeszłoroczny Kohortex czy WI. Ale cały czas czy mi się to podoba czy nie jest to wolna wola orgów, a teraz LL chce w tą wolną wolę i wolność orgów ingerować. Dla mnie to grube przegięcie.
A jeśli to tak jak pisze w głosowaniu Darek ma być to tylko sugestia dla orgów, to po co nad tym głosujecie, skoro ma być nieobowiązujące? Jeśli takie ma być, to tracicie tylko swój czas. Jeśli z kolei ma być obowiązujące, to jest to imo bezprawny zamach na wolność orgów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Jedy Knight pisze: Pierwszy – DMP.

Jak rozumiem sami mają zamiar oceniać malowanie dla 300+ armii zgodnie z wytycznymi które wymyślą?
Powodzenia.
wydaje mi sie, ze juz kiedys byly dmp gdize byla ocena malowania :) nawet jesli dobrze pamietam na jednym z nich swingu ja robil
Drugi – Wejherowo.

Pierwsze 4 miejsca – 77 punktów z bitew, 77 z generalki. Różnica małych punktów decydowała.
czyli jak na kazdym innym masterze? chodzi o to zeby zupelnie wyrzucioc ocene malowania tak?

Awatar użytkownika
Kielon
Masakrator
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielon »

Jedy Knight pisze:ETC jest trochę OT - Zawsze znajdzie się geniusz który smoka nie zapakuje
:*
Obrazek

ODPOWIEDZ