Warcraft

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sir_Ling
Wałkarz
Posty: 59

Warcraft

Post autor: Sir_Ling »

Witam wszystkich fanów tej serii. Wiem, że od razu zleci się ty przynajmniej trójka ziomków którzy będą gadali o wow'ie :P , jednak mi chodzi o prawdziwego warcrafta, czyli RTS'a. Gra jest ponadczasowa i mimo, że grafika jest dosyć słaba (ale nie tragiczna, można by powiedzieć, że taka jak w wow;ie) to nadal ma wielu oddanych fanów. Wszyscy którym się nie podoba to zapewne skąpcy gadający tylko ,,hehe ściągnąłem z torrentów 100 gier w tym tygodniu" bo prawdziwe piękno jest w battle.net (rozgrywkach internetowych). Dzięki łatwemu w obsłudze i przystępnemu edytorowi można tworzyć wszelakie mody, zmieniając grę nawet w polowanie na obcych marinesami :D . Czy ktoś z BP gra w tą świetną grę?? Co o niej myślicie??
"Jak kobieta o czymś nie mówi, to nie znaczy, że tego nie chce. Zdarza się też, że kobieta mówi coś, a ma na myśli coś zupełnie innego.,, - Zoltan Chivay - gra Wiedźmin

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5346

Post autor: Tutajec »

ja pogrywam i to całkiem sporo aczkolwiek na razie to modern warfare 2 ale coś czuje że zaraz zrobię sobie przerwę.

co do samej gry to masz racje jest ponad czasowa jak większość gier blizzarda zresztą. jak już gram w warcraft to na b. necie w dotę oraz normalne rozgrywki głównie 4 vs 4

Awatar użytkownika
Sir_Ling
Wałkarz
Posty: 59

Post autor: Sir_Ling »

Dota fajna jest, niestety jeżeli nie siedzisz cały czas na necie szukając nowych map, to nie masz szans zagrać bo inni nie lubią grać z wg. nich noobami :D .
"Jak kobieta o czymś nie mówi, to nie znaczy, że tego nie chce. Zdarza się też, że kobieta mówi coś, a ma na myśli coś zupełnie innego.,, - Zoltan Chivay - gra Wiedźmin

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

getdota.com

Też grywam W3 dosyć często, aczkolwiek dote na bnecie to nie jest to... :wink:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Pokutnik
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pokutnik »

Grywałem w W3 długo bardzo tera w co innego gram.Najlepsze mapy to do Lotra i Battla oraz z Zombiii.A dota fajna ale byłem noobem :)
Ku*** trudno znaleźć oryginalny podpis...

Awatar użytkownika
GIMLI18
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 132

Post autor: GIMLI18 »

Warcraft rządzi !

Jest to i była moja ulubiona gra :) Pierwszy raz się spotkałem z nim jako mały szkrab gdy to mój ojciec przyniósł ze swojego studia fotograficznego maca. Takiego starego tylko na dyskietki (zresztą napęd popsuty) . . . . A więc był na nim zainstalowany pierwszy warcraft :) była to pierwsza gra z jaką miałem styczność . Pamiętam jak potem kupiłem 2 już na pc i oczekiwałem dłuuuugo na 3 .

Parę razy gra mi się nudziła ale i tak nie przetrwałem z nią długiej rozłąki i wracałem do niej . Można powiedzieć , tylko tą grę posiadam w paru wersjach tzn:
-Premierowe wydanie warcrafta III i dodatku w kartonowych Boxach (podstawka z soundtrackiem )
-Edycje kolekcjonerską trójeczki która ukazała się bodajże tylko w stanach
-złotą czy tam platynową edycje
-Battle chesta trójeczki z poradnikiem do gry .
-warcrafta II mam w wydaniu premierowym w kartonowym boxsie ( oddzielnie dodatek i podstawka )
-Warcrafta II deluxe-edition
-warcraft II platynowa kolekcja
-warcraft II Best Seller series

ps: Moje konto na b necie : GIMLI18
Jak ktoś chętny na gierkę pisać

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Odświeżę trochę temat.


Mam pytanie. Jak bardzo dodatek Frozen Throne różni się od podstawki Reign of Chaos pod względem turniejowym? Jest bardziej/mniej zbalansowany?

Obecnie gram w RoC, ale myślę nad tym rzeby przerzucić się na FT. Co o tym sądzicie?
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Młynek
Chuck Norris
Posty: 366
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: Młynek »

Sporo różnic jest.Głównie w wyborze bohaterów, nowe jednostki comba itp dodatkowo patche też troche namieszały . Teraz podstawa każdej rozgrywki to budynek do wykupywania magicznych mikstur,przedmiotów itp.Nowi bohaterowie do wykupienia tylko w karczmach w zależności od przeciwnika można namieszac,zmienione i nowe najpopularniejsze mapy.Czy jest bardziej zbalansowany ciężko powiedziec wszystko zależy od skilla gracza tak naprawdę i jak to warcrafcie bywa odpowiedniej reakcji na to co robi przeciwnik.Strasznie się trzeba naklikac przy większych walkach i to moim zdaniem największa wada jest

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Ok, dzięki.

Czyli trzeba byłoby ogarnąć te nowe przedmioty i bohaterów... To zabrałoby cholernie dużo czasu. Chyba jednak zostanę przy podstawie :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

Czyli trzeba byłoby ogarnąć te nowe przedmioty i bohaterów... To zabrałoby cholernie dużo czasu. Chyba jednak zostanę przy podstawie :)
Nie ma ich aż tak strasznie dużo. Bohaterów dochodzi do każdej nacji po 1 + karczma, gdzie się rekrutuje najemnych herosów (tam jest ich trochę ale nie tak strasznie dużo zaraz). Trochę nowych zdolności i umiejętności dla poszczególnych jednostek, sklepik dla każdej z nacji, nowe mapki i po 2 nowe jednostki do każdej nacji i to w sumie wszystko co ulega zmianie. Balans gry hmm.. karczma sprawia, że przynajmniej możesz sobie wziąć jakiegoś herosa z poza swojej nacji, jeśli twoi są słabi (np nocne elfy nie mają jakichś błyszczących herosów).

Na twoim miejscu, zwłaszcza jeśli interesuje cię rozgrywka na bnie, zainwestowałbym jednak w dodatek. Z tego co się orientuje bez FT nie możesz grać na niektórych b. fajnych scenariuszach (nie wiem np możesz na Footmen Frezny grać jeśli nie masz dodatku?)

Ja sam pogrywam, praktycznie tylko na footisach, gdzie jestem naprawde już niezły :mrgreen: od czasu do czasu jakąś normalną rozgrywkę sobie jeszcze walnę ale raczej rzadko.

Nick Way_Watcher, jakbyście mnie spotkali kiedyś na footsach, przechodzić do mojego teamu :wink:

Pozdrawiam
Parravon pisze:
mi_hau pisze:w RB nie ma ze Terki to Flaing Skirmisza jedynie - cold blod, Poison, flaing cavalary
Człowieku jaka " Flaing Skirmisza" #-o mają zasadę Flying Cavalry a w rulebook-u poczytaj sobie o zasadach Flyers od strony 68 czytaj wszystkie zasady to nie będziesz miał takich problemów.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Tak, wiem trochę grałem w dodatek. Ale chociaż mam na podstawce koło 300 rozegranych meczy, to i tak czuję, że nie ogarniam jeszcze mnóstwa rzeczy. W ogóle nie używam obozu najemników, sporadycznie kupie jakiś potion albo sterowiec. Także gdybym miał grać w dodatek, gdzie wszystko kręci się wokół sklepów, to raczej bym tego nie ogarnął :)

A poza tym trochę pogrywam w serie HLW (Hero Line Defence) To taka uboższa wersja Doty :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Młynek
Chuck Norris
Posty: 366
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: Młynek »

Jakby ktoś chciał pograc w frozen throne to mój nick na battle necie:
Gotrek aktualnie ranga 10 gram umarlakami i czasem random

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

@Andrzej jeszcze jest coś takiego jak League of Legends też taka dota tylko z kolei mocniej rozbudowana, mój kumpel w to pyka, ponoć naprawde fajne :wink: Chociaż na dotach to się nie znam.
Gotrek aktualnie ranga 10 gram umarlakami i czasem random
A w footisy grasz? Na footach mam tak chyba z 400 gier :mrgreen:
Parravon pisze:
mi_hau pisze:w RB nie ma ze Terki to Flaing Skirmisza jedynie - cold blod, Poison, flaing cavalary
Człowieku jaka " Flaing Skirmisza" #-o mają zasadę Flying Cavalry a w rulebook-u poczytaj sobie o zasadach Flyers od strony 68 czytaj wszystkie zasady to nie będziesz miał takich problemów.

Awatar użytkownika
Kosmo
Kradziej
Posty: 947
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój/Kraków

Post autor: Kosmo »

Jak dla mnie granie bez dodatku mija sie z celem. Za dużo fajnych rzeczy jest we FT żeby z niego zrezygnować. W czasach kiedy Warcraft 3 kosztuje grosze polecam zakup. IMO jest bardziej zbalansowany, choćby przez nowe jednostki i karczme.
Gremlin pisze: 5. Kosmo (99% szans obecności; Przewodnie motto turniejowe: mam chimerę i kranczerów, wyssę życie z wrogów wielu)

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Chłopaki, a może też zrobimy sobie turniej, jak kolesie ze starcrafta? Tylko ktoś musiałby hostować...
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Kosmo
Kradziej
Posty: 947
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój/Kraków

Post autor: Kosmo »

Jestem kolesiem od starcrafta ale na warcrafcie tez spedziłem pare lat wiec moge zagrać. Nawet hostować chyba moge. Jednak wydaje mi sie że nie bedzie tylu chetnych graczy co w starcrafta.
Gremlin pisze: 5. Kosmo (99% szans obecności; Przewodnie motto turniejowe: mam chimerę i kranczerów, wyssę życie z wrogów wielu)

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Dobra, tylko wolałbym grać w RoC, w FT grałem parę razy rok temu :)
Ale to już zadecyduje większość.

Mój nick: tyrion_ (zakładałem to konto we wczesnym okresie mojej fascynacji wfb i HE :) )
Rasa: UD
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

Na normalnym scenariuszu raczej dostanę baty :] Rangę mam jakąś niziutką, raczej Ludźmi pykałem.
Jak dla mnie granie bez dodatku mija sie z celem.


Zgadzam się. Jest to chyba jeden z najlepszych dodatków do gier PC jakie widziałem. Co do balasu to już też o tym wspomniałem, że neutralni bohaterowie i większy udział przedmiotów siłą rzeczy trochę grę balansują.

Naprawdę nikt nie gra na scenariuszu Footmen Frenzy? :(
Parravon pisze:
mi_hau pisze:w RB nie ma ze Terki to Flaing Skirmisza jedynie - cold blod, Poison, flaing cavalary
Człowieku jaka " Flaing Skirmisza" #-o mają zasadę Flying Cavalry a w rulebook-u poczytaj sobie o zasadach Flyers od strony 68 czytaj wszystkie zasady to nie będziesz miał takich problemów.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Dla mnie najbardziej balansuje zmiana rodzaju pancerzu wież u humana i orka :)

Podawajcie swoje nicki, to może zagramy nawet nie turniej, ale po prostu parę sparingów for fun :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

Człowieku. Nikt już od dawna nie gra w RoC. Na battlenecie zostały same ultra mega nOOby.


FT jest 1000x bardziej grywalny i przy tym szybszy. No i nie ma wałków z towerami zdobywającymi EXPA do herosów. Każda rasa dostała spoko jednostki i nowe kombosy. Nie ma co nawet porównywać.
Obrazek

ODPOWIEDZ