Propozycje darmowego MMO

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Lizard
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Propozycje darmowego MMO

Post autor: Lizard »

Witam!


Z racji tego że chciałbym w takową zagrać, jednocześnie nie mogę się zapytać na forum bardziej stworzonym do tego to poproszę was o wasze propozycje.

Cechy które chciałbym by gra miała:

- dynamizm
- ładne skille
- grind
- ładna grafika
- sporo klas
- *(opcjonalnie) system umiejętności taki jak w Darkfallu czy pewnie bardziej wam znanym tytule Tibii.
Cechy których bym nie chciał widzieć

- klon WoWa
- 2d(choć jeśli jakieś super...)
- gra która opiera się o questy
- dupne PvP


Z góry dzięki za wasze propozycje!

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

graj w l2 na privie
graveland.pl

Lizard
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: Lizard »

IMO granie na Privie mija się z celem lekko. Jakieś inne propozycje?

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

l2 na privie jest ekstra. Bardzo duzo ludzi, wszystko konkretnie rozwinięte i co najważniejsze za darmo! Byłem swego czasu w dobrym klanie i sporo grałem, ale za bardzo mnie wciągneło i musiałem to przerwać :) Gra jest super ! polecam

Lizard
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: Lizard »

Może spróbuje, ale chciałbym takie którego się nie kupuje.

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

L2 na privie jest całkowicie darmowe. Ściągasz duży plik instalacyjny z ich stronki, później znajdujesz na jakimś forum polecany prywatny serwer i postępujesz zgodnie z ich instrukcją Zakładasz sobie konto i grasz :) Fajny system tworzenia przedmiotów, handel na targowisku, możliwość gry dwoma postaciami na raz (jedna musi być w mieście), dobra grafika.
Odradzam wszelkie metiny i inne. Nawet na takie nie patrz. Zostaje WoW i Warhammer online(chociaż w te nie grałem). Nic innego sensownego nie wymyślisz :wink:

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

Dofus, jest to gra francuskiej klawiatury, w ktorej poruszasz sie postacia w bajkowym swiecie, ciekawym rozwiazaniem jest system walki, gdyz jest turowy. Mimo iz nie spelnia wszystkich Twoich wymagan (jest 2D i tylko czesciowow darmowa) to goraco polecam :)
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Lizard
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: Lizard »

Xet może i darmowa, ale czy legalna ;]?

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Nie, ale jak masz takie problemy to ściągnij sobie tibie, czy metina 2 i graj za darmo.

Lizard
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: Lizard »

Mam, ale nie zamierzam grać w Tibie, czy Metina. Po to założyłem ten wątek.

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

No, nie ma darmowych dobrych mmo, więc się z tym pogódź

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Każda gra MMORPG to straszny złodziej czasu i wróg hobbisty :D Tak jak Xet napisał, strasznie wciągają. Żebyś wiedział w co się pakujesz :lol2:

Jeżeli chodzi o gry tego typu to ogólnie można je podzielić na trzy rodzaje:

1)Płatne gry- często w formie abonamentu miesięcznego np. WoW, Warhammer Online, L2 lub płatne tylko przy zakupie np. Guild Wars.
2)Całkowicie darmowe* gry które można legalnie pobrać z sieci np. Metin, Tibia, Flyff.
3)Całkowicie darmowe* Serwery prywatne np. prywatne L2, WoW.

*nic nie jest za darmo, utrzymanie serwera też kosztuje więc właściciele oferują jakieś różne bonusy (specjalne wyposażenie postaci, zmiany wizualne postaci) za prawdziwe pieniądze. Jest to lekko denerwujące na wyższych poziomach jak przeciwnik ma np. kupioną zajebistą broń.

Najlepszą frajdę z gry będziesz miał w grach płatnych. Ale za jakość i stabilność serwera trzeba płacić abonament miesięczny.
O grach pokroju Metina czy Tibi nie słyszałem wiele dobrego. Porównując je do gier czysto komercyjnych wypadają blado i nie ma co się rospisywać.
Dlatego osobiście polecam grę na serwerach prywatnych. A dobre serwery prywatne potrafią w jakimś stopniu odzwierciedlić serwery globalne- stosunkowo duża liczba graczy (liczona w tys.) czy też różne Eventy organizowane przez administratorów.

Zgadzam się z wypowiedzią Xet'a i również polecam grę Linage2 jeżeli nie trawisz klimatów WoW'a. Dużo klas, rozbudowany system walki, dużo umiejętnosci, ciekawy handel, ładna grafika- wszystko to na czym Tobie zależy.
Co do legalności gry to najnowszą instalke możesz pobrać ze strony producenta, z tego co pamiętam dało się pograć "testowo" przez tydzień swojego czau nie wiem jak teraz. Oczywiście prywatne serwery nie muszą bazować na najnowszym cliencie.
Wersji gry (clientów) jest sporo to zależy od serwera na jakim masz zamiar grać. Na stronie prywatnych serwerów oczywiście wszystko jest opisane: jaki client wymagany, jakie patche jak instalować, jak utworzyć konto.
Co do serwera to niestety nie moge Ci polecić jakiegoś konkretnego. Sam grałem jakiś czas temu. Musisz poszukać na jakimś konkretnym forum o grach MMORPG lub zagrać na tym który podał Anty. Ja na Polskich nie grałem ;)

Co do legalności serwerów to różnie bywa. Z tego co wiem to niektore serwery były stawiane na nielegalnych (kradzionych) plikach inne miały je wykupione od producenta. Słyszałem o jednym prywatnym serwerze który właśnie operował na nielegalnych plikach- został on zamknięty. Dlatego wybierając serwer dobrze jest zobaczyć jak długo już istnieje i czy gra na nim duża liczba graczy.


Podsumowując, jeżeli szukasz dobrej, bezpłatnej gry tego typu to zainteresuj się prywatnymi serwerami L2. W tym celu musisz poszukać więcej informacji na jakimś forum MMORPG'owym. Radzę zwrócić szczególną uwagę na ilość graczy i czas jaki już serwer istnieje.
Obrazek

Lizard
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: Lizard »

Rozumiem, ale jednak wolał bym grę które jest F2P. Dzięki za pomoc, na pewno jak tylko wpadnie mi w ręce L2 to kupię, jednak teraz prosił bym o tytuły właśnie F2P. Nie wszystkie takie są zUem.

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Jak już tak się upierasz sprawdź runes of magic, nie grałem w to ale koleś z klasy gra i mówi, że najlepsze darmowe mmo.

Awatar użytkownika
Korhil
Chuck Norris
Posty: 580

Post autor: Korhil »

Odnośnie tematu... Nigdy jeszcze nie słyszałem o legalnych prywatnych serwerach i z tego co wiem wszystkie privaty są absolutnie nie legalne. Odradzam grę na nich ze względu na ilość bugów, ogólny brak przyjemności z gry i oczywiście nielegalność....
Imperial stormtroopers can never die. They can only go to hell and regroup.

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Ja od siebie polecam Ragnaroka, sympatyczna gra, chociaz klimat moze CI nie siasc ( manga/anime)
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

Ja moge polecić Allods - nowe mmo w dosc nietypowych klimatach choc z mechanika podobna do WoWa.
A za najlepsze F2P mmo uwazam D&D Online tylko ze nie pasuje do Twojego opisu bo tam wszystko bazuje na questach choc mocny grind tez jest wynagradzany. D&D jest bezpłatne w USA, europejski wydawca olał wszystkich dlatego wszyscy przeniesli sie na tamte servery.
Obrazek

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Ja bym poczekał na SW the old republic czy jakoś tak to się zwie.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Klafuti pisze:Ja bym poczekał na SW the old republic czy jakoś tak to się zwie.
Tylko ze ma byc płatne i nie wyobrazalnie zajebiste :wink: (KOTOR online)
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

MMORPG nie nastawione na questy? Heh :roll:

Dziwne masz preferencje ;)
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

ODPOWIEDZ