Zbieranie armii Orków i Goblinów

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Re: Zbieranie armii Orków i Goblinów

Post autor: loko »

ebay. sam mam juz ich troche ale ciągle mam wrażenie ze za mało.
są jakies nowe ploty?
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Król Goblinów pisze:Loko, bardzo prawdopodobna plotka jest ciągle plotką.
Nawet jezeli wyjądą w plastiku to nie wiadomo za ile czasu, bo z bookiem raczej nie.
co do savagy zastanawiałem się nad Ghulami, ale mogą być trochę za małe.
zawsze mozna pokombinowac z zywica. pogadaj z Gacem, w okolicy ma najwieksze doswiadczenie w odlewkach.
i tak- ghoul jest o wiele za maly, ale przede wszystkim ma zbyt wątłe cialko.


BTW. to prawdopodobnie moj ost post w tym dziale.
zieloni oddani w dobre rece :D

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

duza szkoda Quas, ale jak to mówią.. se la vi :wink:

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

ee tam.
mam Bretke,Druchi, $ .... i w doopie GW ze swoja ujowa 8ed. powoli hobbystycznie zbiore calosc, nawet mam miejsce (i aprobate lepszej polowki) na wystawianie armii:P

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

zycie płata figle, zobaczysz ze zielone dostanie takiego booka ze sie zaczniesz za skullpasem rozglądac.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Erol
Mudżahedin
Posty: 240

Post autor: Erol »

Mam taką nadzieję, że GW nie splewi O&G :|
Solo pisze: Wjeba***** taką maskę że stoły powinny się załamać pod jej ciężarem.

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Heh, ja się jeszcze podczepię do marudzenia. Gdzie tam brak podstawki nie jest aż taki straszny, na dwóch kawaleryjskich wygląda też nie najgorzej, to brak :!: głowy i topora w black orc big bossie jest już pewną przesadą :!:
Oczywiście złożyłem reklamację do sklepu, ale motyw z odsyłaniem całego blistera i bla bla mnie zniechęcił.. (Pewnie by jeszcze wyszło, że to moja wina, że brakuje tych części tudzież coś innego) Na szczęście miałem dość bitsów, żeby ładnie to nadrobić. W kowadle zagłady od krasiów też brakowało jednej części, ale tutaj inny sklep okazał się lepciejszy i obiecał dosłać brakującą część jak tylko dostanie ją od GW.. zobaczymy co będzie.

Ostatnio coś mam pecha do zbrakowanych METALOWYCH figsów :evil: :evil: :evil:

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

loko pisze:zycie płata figle, zobaczysz ze zielone dostanie takiego booka ze sie zaczniesz za skullpasem rozglądac.
pierwej musialby wyjsc nowy RB
bo teraz nawet mi sie nie chce figuraskow wyciagac...wole spedzic czas z L5R

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

moze to nie temat na to ale same progi % zamiast slotów sprawiają ze zilonym bedzie dobrze. jeszcze tylko magia proporcjonalna do magi w rb , pare nowych zasad do kombatu, tansze jednostki i bedzie dobrze. musi byc.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
maciom
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: wro

Post autor: maciom »

nie wiem czy juz było ale mam pytanie do orkowych rydwanów

1 czy wystawiacie je (opłaca się itp)
2 w jakiej ilości
3 plusy i minusy

mam na razie jednego ale w Waszych rozpiskach czasami znajduje się miejsce dla 2 czy 3
warto czy nie warto
czy jeśli mam przedmiot, który pozwala mi przerzucać każdego warda to, czy mogę też przerzucać ochronę magiczną?

Awatar użytkownika
Natibak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146

Post autor: Natibak »

Zależy jaki masz styl rozgrywki. Jeśli raczej stawiasz na szybki atak, czar WAAAAGH! i do przodu, to zawsze jeden lub dwa jest dobrze mieć. Są dobrym wsparciem, solo nigdy nie posyłaj, chyba, że do sprzątania śmieci lub machin. W tej edycji zyskują rydwany orkowe, ponieważ mają 4W, więc armata nie rozwala ich od razu. Są w stanie przetrwać dwa strzały czasem, a innej opcji i tak raczej nie mają, jak szybka śmierć, byleby coś zimpatkowały jeszcze. Ja osobiście gram na goblińskich rydwanach, ale to moje zboczenie przeczące logice, bo są słabe: 4T 3W AS 5+, boi się elfów = plew. Ale te cztery golbiny z krótkimi łukami, które już kiedyś ubiły nie jednego pancernika (przez totalne szczęście oczywiście) powoduje, że nie ważne jak gram, zawsze je mam :D . Jeśli stawiasz na defens, lepiej brać fasta za te pkt., którym do przodu nieco ruszysz. Dlaczego? Bo zawsze jest ryzyko paniki. Rydwan gobliński, lub fasty jak padną to tylko gobliny panikują, a orkowy rydwan wpływa także na orki. No i fasa ciężej ubić (strzał z armaty zabija 1, do lasu gorzej sztrzelać itd.).

Brygu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Brygu »

Zależy na jakie punkty. Ale ja przeważenie trzy orcze wystawiam. Czar Waaagh! To podstawa w 8 edycji, przerzuty hita i first strike. Zastosowań mają dużo. Nie raz rydwan dzięki T5 wytrzymał z 3 rundy strzelania 6 flamersów domonicznych. Albo całe salwy łuczników, którzy ranią go na 6, a na 4 masz AS. Dobre jako wsparcie od boku, do obrony maszynek przed lataczami. No i impakty powodują że jak uda ci się dojechać trzema do celu, to i Haigh Elfy ze swoim First Strikem i przerzutami, mogą się zdziwić.

superkacek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: superkacek »

Czym zacząć na nowym booku.

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

savage orki na piechtę

superkacek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: superkacek »

A poza tym.

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

trolle (im więcej tym lepiej), doom driver, rock lobber, bohaterowie.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

superkacek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: superkacek »

Jeszcze jedno pytanie jakie trole.

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

Raczej zwykłe, ale można pomyśleć nad jednym oddziałem rzecznych ;)
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

superkacek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: superkacek »

W jakich ilościach to kupić i jakich bohaterów.

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

bohaterowie - ork generał, oraz ork sztandarowy (mogą robić za zwykłych, dzikich jak i czarnych orków), szamani, musisz się zastanowić na jakiej magii będziesz grał, ostatecznie dobrze mieć szamanów goblinów jak i orków. Dzikusy 20 i więcej, trolle 6-12 (na zwykłe poluj na allegro). Przejrzyj rozpiski innych, jeśli masz z kim grać to zacznij grać kartonami które będą reprezentowały odziały i wtedy będziesz wiedział jaki styl gry OnG Ci pasuje najbardziej i jakie modele dokupić.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

ODPOWIEDZ