zmiany w BP

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

zmiany w BP

Post autor: emiel_regis »

w topicu o Balancing patchu pojawiła sie sugestia żeby poprawić najbardziej rażące buble części AB. Co należałoby zmienić w bretce? Jak dla mnie to:
1) ograniczenia dla Bsb
2) pokombinować z virtue i pulami punktów (może dla lorda 150 pkt, gdzie 100 można przeznaczyć na virtues/przedmioty a 50 na drugą opcję do wyboru), oczywiscie likwidacja ograniczenia 1 virtue/hero
3) poprawa magii - potion sacre (czy jak to się tam zwalo), moze dodatkowe lore`y dla magów (light dla wszystkich, może jeszcze jakaś dla dużej czarodziejki)

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Ja proponuje w Armor of Agilulf zmienić to, że nie można go łączyć z innymi przedmiotami i cnotami.

Mając na takim lordzie ten armor, grail schild, Sword of the Lady"s Champion, Gromril Great Helm.
Takie połączenie daje nam super lorda. Ale musiało by być na lordzie ograniczenie do 150 pkt.
Jednak jeśli było by do 170, to dorzucamy virtute of ideal i mamy super duper lorda.
Który trafia zawsze na 2+ i rani na 3+.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Hero_Lord
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Hero_Lord »

IMO
1.] Zdjęcie ograniczeń BSB , dzięki czemu będzie można dać GGH na lorda szczególnie na pegazie fajna opcja.
2.] Dostosowanie Sacrament of the Lady[bo 2-8 kostek do dispelowania ripów to dobry joke]np. na +1 kostkę do poola albo +1 do casta z któregoś z lorów.
3.] Odzielenie virtues/magicznych przedmiotów np. tak jak gifty/bloodlines u VC [ 1 virtue/hero raczej powinna zostać ale ograniczenia niektórych o zakazie łączenia mogły by być usunięte].
4.]Light/heaven/life/beast dla wszystkich czarodziejek + jeszcze np fire na profetce.
5.] Dodanie jakiś boundów[bo mamy zero jeśli się nie mylę] np. z 1 z lighta/hunting spearem.

@matis
Zawsze mi się wydawało, że nie można brać 3 magic armorów ale może się coś zmieniło.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Jeśli tak to ograniczenie też powinni znieść no i oczywiście jeszcze można by dać 6 wsa gralom. Wkońcu to elita.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

@ Matis: ale to ograniczenie dla wszystkich armii :roll:
A jak dla mnie to zniesienie virtue 0-1 przy zachowaniu zasady zwiekszajacego sie kosztu jest zupelnie fajne, daje naprawde niezle mozliwosci kombinowania, a przegiete jeszcze (chyba) nie jest
natomiast dodawanie przedmiotow to chyba sredni pomysl - naprawde niezbedne sa az takie zmiany? moze Sacrament zmienic w jakiegos bounda, ewentualnie wyczerpywalnego/jednorazowego

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Jak miałbym patrzeć na tego booka obiektywnie to bym zamienił zaledwie 2-3 rzeczy:

1) Virtue nie wlicza się do puli 50/100 punktów na magiczne przedmioty
2) Damselki moga losowac z heaven,beast, life.
3) jołmeni w corach


Tak naprawdę koniec i IMO nie ma co więcej dywagować typu 6WS na gralach - tyle to lordowie mają. Kombinacja 2x Virtue tez mi się nie widzi, jest mega nieklimatyczna ;)

pzdr!
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

Jagal, oprócz tego jeszcze light, poprawa sacramentu i dostosowanie Bsb do aktualnych standardow. A jołmeni w corach... mam mieszane uczucia: i tak ciężko zapchać aktualne sloty special, a core`y mamy przyzwoite, więc zapychać ich nie trzeba. Jaki miałby być cel takiej zmiany? I tak mamy zapis że KOTR są 1+ więc gołej 5 i tak trzeba będzie używać... Czyli (chyba, niech wypowie się jeszcze Dębek, bo macie najlepiej ogarniętą tą armię jak dla mnie) mamy mniej-więcej gotowy wish-list do ewentualnych poprawek w BP?

Awatar użytkownika
The Miz
Chuck Norris
Posty: 507
Lokalizacja: WWE

Post autor: The Miz »

100 pkt. na przedmioty i 50 na cnoty u lorda
75 na cnoty i przedmioty dla herosa.

U lorda jest oddzielnie ponieważ cnoty są za 40pkt i każdy by wykorzystywał te 10 pkt. na jakieś mega kombinacje :P :P tak więc niech będzie oddzielnie, u palka razem. Bądź tak Jagal napisał nie wlicza się do limitu. Co daje nam plus u Paladyna.

BSB może brać lance i shield, ale dalej go musimy mieć go w armii.

Potion Sacre możemy brać do trzech razy, ale tylko jeden możemy użyć w podczas jednego czaru. Wiem marzenie :P

Dla wszystkich czarek Beast, Heaven, Life.

Tyle wystarczy, więcej nie trzeba zmieniać bo i po tych zmianach będzię naprawdę mocny book.
Duże zmiany też nie będą dobre ponieważ gdy będziemy jechać gdzieś poza Polskę i będą zasady takie jak są w bookach to się nagle człowiek zdziwi że całą rozpe trzeba zmieniać.

Pozdrawiam.

P.S Mimo wszystko uważam że nie powinni zmieniać żadnego z kodeksów oprócz tych najsłabszych. Uważam że mamy AB który daje rade i nie widzę potrzeby zmian.
Because I'M The Miz and I'M AWESOME!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=iMt-MJ1h ... ure=fvwrel

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

@ farthan: Co do bsb to tylko o to mi chodziło :wink: A dodatkowy lore - zeby nie tylko walczacy bohaterowie zyskali na ewentualnych zmianach

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Popieram Jagala w kwestii oddzielenia cnót od puli na przedmioty. Oczywiście każdy bohater powinien mieć prawo wyłącznie do jednej, jest to wyraźnie uzasadnione fluffem.

Sądzę też, że BSB powinien móc wykupić resztę sprzętu, jak pozostali paladyni oraz jak wszyscy BSB nowej edycji.

Wszelkie pozostałe modyfikacje uważam za całkowicie zbędne i świadczące o słabnącym duchu wśród graczy Bretonnią. Jakoś tyle czasu wytrzymywaliśmy w swoim feudalnym zacofaniu i z coraz bardziej anachronicznymi zasadami, a nagle zebrało nam się na narzekanie? Co z was za rycerze? Wstyd i sromota :P
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Nie rozumiem idei Yołmenów w corach. Klimatycznie to nie pasuję i w praktyce to nie wadzi. I tak zazwyczaj sloty special są wolne, chyba że ktoś gra na cyrku.

Polepszyc magię, grale 0-2 (a co!), cnotki osobno, korekta BSB i styknie.

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Yeomeni w corach są niefluffowi, a dwa wagony żywych świętych na armię to już nie? Bądźmy rozsądni...tych kolesi z biedą uzbierałaby się setka w całym kraju.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Jołmeni w corach ponieważ są zwykłym fastem. Może w koncu więcej byłoby oddziałów questów ( a jak ktos gra na cyrku i tak nie widziałem zeby wystawił więcej niż 3x pegazy)

Mam również wrażenie, że niektórzy nie do konca rozumieją pojęcie BP - To ma balansować armie. Bretka jest armią średnią +. Nie potrzebuje jakiś wzmocnień wielkich wzmocnień. Potrzebuje kosmetyki. Gdybym chciał wzmocnień chętnie życzyłbym sobie 'bretonnian helmet - +1 do sava. Erranci by go nie mieli, reszta jak najbardziej ;) To byłoby naprawde duuze wzmocnienie dla brety...

pzdr!
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

O właśnie, kosmetyka - zrównanie BSB w standardzie z innymi, Heaven dostępny dla każdego rodzaju czarodziejek też nie zaburzy klimatu, a odrobinę zlikwiduje nierówności. Reszta pomysłów zakrawa już na jawną ingerencję w zasady, kompozycję AB, fluff i tego typu rzeczy, co w świetle prawa bretońskiego jest herezją...
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

@ Gniewko: a dlaczego rozdzielenie virtue i przedmiotów ma być zaburzaniem fluffu? To niewielka zmiana, przeciwnik nie musi się uczyć nowych przedmiotów itp. a bonus solidny - wreszcie da się złożyć solidnego paladyna do walki, lorda zresztą tym bardziej...

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Niedomówienie z mojej strony, wcześniej napisałem, że popieram rozdzielenie tych rzeczy, po prostu nie powtórzyłem tego w poprzednim poście.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Bigos
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38

Post autor: Bigos »

questing knight, zamiast GW mieczyk +1S
reszta jak u Jagala

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Jak dla mnie :
- BSB z przedmiotami
- i możliwość brania takich samych virtue przez kilku herosów

i to wystarczy moim zdaniem

Edit : Ewentualnie zniesienie 0-1 z Grali tak jak napisał Janiszek (Gniewko nie bij - wiem że to nie flufowe ale popatzrmy na drgon princów ich też teoretycznie powinna być garstka)
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Nie biję. Układ armii HE to dla mnie ogólnie porażka, to tak jakby mieć wojsko składające się w 80% z oficerów. Co do questów, taki Bastard Sword (+1S, ale bez strike last i z możliwością użycia tarczy) byłby rozwiązaniem idealnym...Queści Regularnie pojawialiby się w rozpiskach jako obowiązkowy element na stole. No bo kto nie chciałby kawalerii ze stałą siłą 5 i savem na 2?
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Ja!

Bo nie mam figurek ;)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

ODPOWIEDZ