BRetonnia VS SKaveny

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
The Miz
Chuck Norris
Posty: 507
Lokalizacja: WWE

BRetonnia VS SKaveny

Post autor: The Miz »

Ave Mam nadzieje że źle nie robię zakładając nowy temat.
Otóż Gram w lidze ze skavenami i jak wygram wychodzę do półfianłu rozpiska moja to:
Lorda drwal
BSB Z falconem
2X Damselka 4x DS
Paladyn 1+ save i Virtue of heroism
8X Realmi war banner
8 errantów errantry banner
5 kotrów
5 errantów
12 łuków
10 łuków oba płonące
4 pegazy
8 grali
trebek
Rozpa taka bo jest jedna na całe play offy stad falcon horn i tak mało łuków
Przeciwnik będzie miał taką rozpe (mniej wiecej)
serr na dzwonku
Furmanka
2x elektrycy
Abomka
kółko
3x slavy
storm vermini z dzwonkiem i storm bannerem
plague monki z furmaną
7 censerów 2x5 szczórków małych
To wszystko chyba i otóż musze wygrać z nim dwa razy bo gra się do dwóch zwycięstw i jak to zrobić Grałem już z nim raz i dostałem łomot bo za bardzo oparłem taktykę na drwalu która w 85% sie sprawdzała, ale się nie udało. Rzuty na save zawiodły.
Piszę tutaj ten temat ale wolałbym rady na PMki bo mój przeciwnik może tutaj zajrzeć i z planu nici. A chyba wszyscy tu chcemy żebym dokopał szczurkom :D

Pzdr i czekam na wiadomości od was.
Because I'M The Miz and I'M AWESOME!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=iMt-MJ1h ... ure=fvwrel

Awatar użytkownika
Tofic
Chuck Norris
Posty: 448
Lokalizacja: Animosity

Post autor: Tofic »

Jeżeli wygrana to jedyna szansa na wejście do półfinału to pozostaje już tylko nadzieja :roll:. Skavy to ciężki temat, szczególnie te z kółkiem, abomką, dzwonkiem i furmaną jednocześnie, drwal się nie rozczrwoji (omg w sensie podzielenia na 4 części), a lance nie dają rady :(.
Obrazek

kufel007
Mudżahedin
Posty: 258

Post autor: kufel007 »

farthan pisze: 2X Damselka 4x DS
Hmmm.... teraz to nielegalne, poza tym IMHO szkoda tych 100 punktów
Kupię:
Bretonnia
Ogre Kingdoms
Wood Elves

Awatar użytkownika
The Miz
Chuck Norris
Posty: 507
Lokalizacja: WWE

Post autor: The Miz »

Jak nie legalne ?? Liga jest na 7 ed.
Because I'M The Miz and I'M AWESOME!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=iMt-MJ1h ... ure=fvwrel

kufel007
Mudżahedin
Posty: 258

Post autor: kufel007 »

sorry, nie znalazłem nigdzie, że to na 7ed
Kupię:
Bretonnia
Ogre Kingdoms
Wood Elves

Awatar użytkownika
The Miz
Chuck Norris
Posty: 507
Lokalizacja: WWE

Post autor: The Miz »

Loooooooz ja tez nie napisałem :D a zapomniałem że wy nie z Animosity :D Oprócz Tofica
Because I'M The Miz and I'M AWESOME!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=iMt-MJ1h ... ure=fvwrel

Awatar użytkownika
The Miz
Chuck Norris
Posty: 507
Lokalizacja: WWE

Post autor: The Miz »

Powiem tak wygrałbym gdyby abominacja nie wstała na 6 ranach i nie zabiła grali którzy ją właśnie zniszczyli. Do widzenia i dobranoc :( :( Pech to Pech.
Because I'M The Miz and I'M AWESOME!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=iMt-MJ1h ... ure=fvwrel

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

farthan pisze:Powiem tak wygrałbym gdyby abominacja nie wstała na 6 ranach i nie zabiła grali którzy ją właśnie zniszczyli. Do widzenia i dobranoc :( :( Pech to Pech.
następnym razem bądź mądrzejszy i zadaj jej jedną ranę z łuczników z płonących strzał. Wtedy zdejmujesz jej zasade 'wstawania' .
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Tofic
Chuck Norris
Posty: 448
Lokalizacja: Animosity

Post autor: Tofic »

E tam od razu pech skaveny to po prostu mega mocna armia, nawet przy farcie mocny wynik ciężko wyciągnąć. Poza tym nieźle ci szło, zwycięstwa nie były duże, a i nie pochwaliłeś się swoim niesamowitym strzałem z terba.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Bez strachu panowie....dzisiaj grałem na 2,5k z kolegą z Bielska, dobrym i myślącym graczem. W zasadzie unicestwiłem całą armię Skavenów (przeciwnik poddał się pod koniec, żeby nie przedłużać), a sam straciłem jeden trebusz. Dodam, że przeciwnik grał stricte turniejową rozpiską, bo testował przed zawodami. Na pewno opiszę to zwycięstwo w formie fabularnej :)
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Thomas
Falubaz
Posty: 1207

Post autor: Thomas »

gratulacje! jaką rozpiską grałeś jeśli można spytać?

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Moja rozpiska:

- klecha na 4 lvl z Verdant Heart
- dwóch małych na 2 lvl, jeden konno z Silver Mirror, drugi pieszo z Dispel Scrollem i Ironcurse Icon
- BSB konno z Banner of the Lady

- 11 realmów FCG z Banner of Discipline
- 26 zbrojnych FCG z włóczniami
- 2x15 łuczników z płonącymi strzałami
- relikwiarz z 25 pielgrzymami
- 4 pegazy FCG
-2x trebusz z craftsmanem
- 9 świętych z Banner of Eternal Flame

Biskup poszedł do relikwiarza, pieszy mały mag do zbrojnych, konny i BSB do realmów. Czarował w zasadzie tylko biskup (miał 3,4,5 i 6 z life).


Wróg miał seera na dzwonie w dużym klocu clanratów, BSB ze Storm Bannerem, 2x warplightning cannon, katapultę, gazowy moździerz, 3 ogromne kloce skavenslavów (chyba po 50 w każdym), 3x5 gutter runnerów na skaucie, piątkę szczurów z packmasterem jako przeszkadzacz, abominację, kilku globadierów i trzech inżynierów, w tym jeden z rakietą i jeden z Brass Orbem.

Storm Banner działał przez 3 pierwsze tury i okazał się bronią obosieczną, wyłączając często maszyny również mojemu przeciwnikowi. Jak tylko przestał działać, to trebusze sprzątnęły seera z dzwonka i zmiażdżyły połowę oddziału. Jednego inżyniera zabiłem już w 1 turze - wbił sobie ranę jedząc warpstone tokena do zaklęcia, a ja dobiłem go lustrem. Święci wjechali w abomkę i poskładali ją w szarży (chyba 10 wbitych ran). Drugi wagon rycerzy, choć uszczuplony ostrzałem, wrąbał się w kloc slavów i rozbił go na papkę (Banner of the Lady elegancko zniwelowało bonusy do Ld). Od zniszczonego oddziału spanikował drugi i uciekł za stół. Trzeci kloc niewolników zabiły dwa pegazy - nabijały na tyle dużo ran, że przełamały static wroga. Klocek clanratów z dzwonkiem (już bez seera) wykończył biskup, rzucając Dwellers Below i zabijając 17 modeli i sam dzwon. W tym momencie przeciwnik się poddał.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

a baner of the lady zabiera też stubborna albo chociaż bonus do liderki za ranki szczurom?
Bo jak tak to byłoby całkiem miło, do tej pory jak grałem ze szczurami to wszystkie oddziały, które wszarżowaly nieopatrznie w wielkie kloce slejwów zostawały tam do końca gry, oddając średnio jednego rycerza za kilka slejwów co turę. Nawet jak z boku się wjedzie to i tak mają stubborna zwykle na ld 10 z przerzutem. No chyba, że seer zginie...

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Oczywiście, że zabiera im liderkę. Niestety, nie zabiera stubborna za większą ilość szeregów, ale zawsze to o te 3 Ld mniej. No i odstrzeliłem seera, więc było łatwiutko.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
The Miz
Chuck Norris
Posty: 507
Lokalizacja: WWE

Post autor: The Miz »

Jagal pisze:
farthan pisze:Powiem tak wygrałbym gdyby abominacja nie wstała na 6 ranach i nie zabiła grali którzy ją właśnie zniszczyli. Do widzenia i dobranoc :( :( Pech to Pech.
następnym razem bądź mądrzejszy i zadaj jej jedną ranę z łuczników z płonących strzał. Wtedy zdejmujesz jej zasade 'wstawania' .
Fakt mogłem strzelić, ale przez to że miał więcej wystawień i tereny takie sobie ustawił abomke z drugiej strony i się kitrała. szarżować musiałem bo nie było już odwrotu. Dam rade następnym razem ;)
Because I'M The Miz and I'M AWESOME!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=iMt-MJ1h ... ure=fvwrel

hesus51
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 149

Post autor: hesus51 »

Gniewko pisze:(...)
-2x trebusz z craftsmanem
- 9 świętych z Banner of Eternal Flame
(...)
Na ile punnktów graliście? Bo jeśli poniżej 3k to miałeś za dużo rare'ów.

Awatar użytkownika
The Miz
Chuck Norris
Posty: 507
Lokalizacja: WWE

Post autor: The Miz »

Nie miał za dużo bo nie można mieć więcej niż 2 takie same jednostki rare a nie wiecej niż 2 jednostki rare.
Because I'M The Miz and I'M AWESOME!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=iMt-MJ1h ... ure=fvwrel

hesus51
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 149

Post autor: hesus51 »

Faktycznie :D jakoś nie doczytałem na górze tabeli w podręczniku, że chodzi o duplikowanie.

ODPOWIEDZ