Nowy layout forum

Uwagi, pochwały, zgłoszenia, skargi, sugestie i pomysły - jeśli dotyczą tego forum, oto miejsce dla nich.
Tu poruszane będą wszystkie kwestie związane z działaniem forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eiko2
Wałkarz
Posty: 94
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nowy layout forum

Post autor: Eiko2 »

superior, ale przekolorowany na czerwienie i beże :mrgreen: żeby tak po Borderowemu było
Obrazek


Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Wszystkie slabe. Fora musza byc budowane wokol odcieni blekitu, zieleni i bieli - tak zeby jak najmniej meczyly wzrok. Dlatego tak forsuje superiora (choc moglby miec jeszcze biale tlo, ale i tak jest bardzo dobrze). Calkiem niezle sa tez fora pro ze strony Tomasha - proste i skuteczne.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

bardzo dobry!
re-we-la-cja! :shock:

Baśka dobrze prawi, dlatego właśnie chciałbym jasne i neutralne kolory, niemniej z domieszką czerwieni i/lub brązów (znak rozpoznawczy BP).

SoftBrown na razie dla mnie wygrywa, może z ewentualnym rozjaśnieniem beżowego tła pod postami.

BTW, nie uważacie awatarów z prawej za denerwujące? to dla mnie chyba największy psychiczny bloker na razie do layoutu opartego o prosilver.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Tomash pisze:
BTW, nie uważacie awatarów z prawej za denerwujące? to dla mnie chyba największy psychiczny bloker na razie do layoutu opartego o prosilver.
kwestia przyzwyczajenia,

oby tylko zajmowały jak najmniejszą przestrzeń :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Dla mnie superior to taki bardziej sztywny styl ( żeby w robocie nie połapali się co kto przegląda ) i za bardzo nie pasuje w nasze fantasy klimaty bardziej tak dla informatyków na fora ;) co nie zmienia faktu ze jest strasznie przejrzysty i czytelny.
A co do awatara to powinien być jakiś 1 schemat dla zwykłych użytkowników i oddzielne dla szefostwa ;) co by każdy wiedział kto jest kto od razu
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Od tego sa kolory ksyw. A awatary za Kuba - najlepiej jakby nie mialy wiecej niz 100x100, moze nawet 80x80. I dodatkowo jakies objetosciowe ograniczenie podpisu.

Awatar użytkownika
Heffe vel Mikołaj
Wałkarz
Posty: 64
Lokalizacja: Zoppot
Kontakt:

Post autor: Heffe vel Mikołaj »

softbrown Tomka. jak do tej pory, najlepszy.
ewentualnie przerobić coś, co przede wszystkim będzie funkcjonalne. czasem wszystko ładnie wygląda, ale trudno się z tym pracuje.
nuda.
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. (Marek Aureliusz)

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Heffe vel Mikołaj pisze:softbrown Tomka. jak do tej pory, najlepszy.
ewentualnie przerobić coś, co przede wszystkim będzie funkcjonalne. czasem wszystko ładnie wygląda, ale trudno się z tym pracuje.
Obrazek
Fajny, ladny. Nie wiem czy nie lepszy niz superior.

Awatar użytkownika
Pacek
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3404
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Pacek »

swieta_barbara pisze: I dodatkowo jakies objetosciowe ograniczenie podpisu.
otototo! np do 3 linijek tekstu lub 4..
The messanger bowed low. "Speak-speak" snarled the Grey Seer, to agitated to appreciate the fawning. "Unexpected complications, most powerful of the potentates" said the Scurrier. Before the creature finish,Grey Seer sent bolt of lightning to roast him alive."Bad news can always wait" thougt the mage..

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

SoftBrown jest OK - Wyróżnik kolorystyczny forum kontrastowy, rzucający się w oczy, ale po przewinięciu w dół do czytania znika z pola widzenia i zostaje stonowana kolorystyka nie przeszkadzająca w czytaniu.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
Heffe vel Mikołaj
Wałkarz
Posty: 64
Lokalizacja: Zoppot
Kontakt:

Post autor: Heffe vel Mikołaj »

Hm, zauważyłem, że wiadomość nt autora postu jest po prawej. wydaje się to być proste do zmienienia w skrypcie, ale może tak rzeczywiście będzie oryginalniej.

jesień
redsilver chyba nawet lepszy od softbrown-a
nuda.
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. (Marek Aureliusz)

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

O kurde! Jak ja moglem wczesniej tego nie zauwazyc?! Najlepszy layout na swiecie:
minimalistic

Awatar użytkownika
Heffe vel Mikołaj
Wałkarz
Posty: 64
Lokalizacja: Zoppot
Kontakt:

Post autor: Heffe vel Mikołaj »

to wygląda na krasnoludzką robotę. wszystko kwadratowe i bez ozdóbek.
nie przejdzie bez porządnej eksplozji.
nuda.
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. (Marek Aureliusz)

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Argh. Miało być bez tabelek. A redsilver to mamy teraz na forum przecież (z małymi przeróbkami).
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Heffe vel Mikołaj
Wałkarz
Posty: 64
Lokalizacja: Zoppot
Kontakt:

Post autor: Heffe vel Mikołaj »

agh, głupia moja.

to bez sensu. podpisują to phpBB3 style i robią tabelki?
nuda.
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. (Marek Aureliusz)

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Jasne, phpbb3 style nie wyklucza użycia tabelek (patrz obecny layout). Dopiero tworzenie nowoczesnego, czystego, semantyczne i zgodnego ze standardami kodu wyklucza używanie tabelek do określania widoku ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

OK, SoftBrown dodany do styli. Na razie waniliowego, tzn. bez forumowowej grafiki i bez banerów, więc jeszcze nie jest "oficjalnie", ale jak ktoś chce popróbować -- niech sobie zmieni w profilu.

Jak dla mnie rewelacja. Tutaj na zachęte screenshot jak pierwsza strona tego tematu wygląda w tej skórce:
http://tomash.wfb-pol.org/bp_screenshot ... tbrown.png
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Dziwnie jakoś :| ale to zapewne kwestia przyzwyczajenia :)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

w sumie może być, pomimo tego że rzeczy prawej strony forum są teraz po lewej i na odwrót (nawet przycisk wyślij!)

choć z widoku strony głównej nie widać jaki temat jest najświeższy w danym dziale, jest tylko info o autorze. A był to fajny feature :)
Obrazek

ODPOWIEDZ