Archerzy w armii 8edycja

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Re: Archerzy w armii 8edycja

Post autor: The WariaX »

a jezeli przeczytasz RB, dowiesz sie
Kurna, wiedziałem, że coś przeoczyłem... chyba jednak kupię sobie nowe okulary...

Dzięki ;-)

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

krejzihed pisze:jezeli inicjatywa jest rowna badz wyzsza a przeciwnik nie ma ASF wtedy mamy reroll hita
nie do końca tak, więc lepiej nie bierzcie tego jako wykładni zasad.
W RB przy ASF opisali jak to dokładnie działa :)
Obrazek

Feniks
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Feniks »

Jak sie w praktyce lucznicy sprawdzaja przeciwko naprawde dobrze zabezpieczonym oddziala lub ciezkim klocom? Testowal ktos kiedys armie mocno oparta na lucznikach np 3 razy po 2x10?

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Zatrzymają ich na chwilę, ale w końcu padną. Bardzo dobrze spisują się przeciwko piechocie z małym AS.

Co to znazy 3 razy po 2x10? Czyli, że chcesz mieć 6 dziesiątek?
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Josiph
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Josiph »

Andrzej pisze:Co to znazy 3 razy po 2x10? Czyli, że chcesz mieć 6 dziesiątek?
Wygląda na to, ze chodziło o 60 archersów w 3 oddziałach po 20 chłopa. Łucznicy jak zwykle zdejmują najlepiej "lekkie" rzeczy np. z małym "tafem" i niskimi sejvami. A na stołach zawsze coś takiego się znajdzie. Moim zdaniem 40stu spokojnie wystarcza, choć problemem jest odpowiednie dopasowanie do limitu corów na niektóre punkty. Dodatkowo, jak promował juz ktoś kiedyś na tym forum, jest to również dobra piechota to CC, więc szarże nie są wykluczone :)

Feniks
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Feniks »

A co z Sea guards to tacy łucznicy o punkt drożsi a z lekkim pancerzem i włócznia. Wyglądają dość opłacalnie z teorii. Nie rozegrałem jeszcze ani jednej bitwy w moim życiu i jestem totalnie zielony, jest spora szansa, że bredzę :P

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Byliby opłacalni, gdyby mieli długie łuki.

Josiph pisze:Dodatkowo, jak promował juz ktoś kiedyś na tym forum, jest to również dobra piechota to CC, więc szarże nie są wykluczone :)
Łucznicy spokojnie poradzą sobie z klockami piechoty z T3 i As 5+, kawa taka jak imperialna też powinna się odbić. Wypłacają sporo ataków z przerzutem na hita, co robi swoje.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

Ja tam czesto uzywam Lothern Sea Guard i przy limitach Euro, zdecydowanie wystawiam 35 LSG z full commandem i banner of eternal flame + 10 lucznikow. Lotherni w duzym klocku nie sa latwym celem i sa duzo bardziej elastyczni taktycznie. W jednej bitwie ostatnio taki oddzial zmielil black coacha i potem klocek 21 Graveguardow. Potrafia bym bardzo uzyteczni jak juz musimy w te core'y ladowac tyle punktow.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Na euro faktycznie można się nad nimi zastanowić, ale normalnie lepiej dać więcej łuczników :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Andrzej pisze:Zatrzymają ich na chwilę, ale w końcu padną. Bardzo dobrze spisują się przeciwko piechocie z małym AS.
No tak ale niestety takich armii jest mało...może podziałać na gobliny czy piechotę imperium, ale ostatnio miałem okazję potestowania 2 klocków łuczników (2x10 z flamingiem + 2x10 zwykłych ) grając przeciwko VC, TK, Chaos i Dwarfs. Strata punktów. LSG jak dla mnie jest o wiele bardziej uniwersalna i może coś w tej grze zrobić...chyba że po prostu miałem pecha.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Przeciwko tym trzem armiom LSG też dostali by łupnia od GG, ghouli/gwardi z kingiem, uszatek/piechoty chaos dwarfów. A łucznicy chociaż lepiej strzelają.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

LSG lupnia od ghuli :D??? chyba gramy w rózne gry ;)
moja kazda rozpiska zawiera ~30 LSG z flamingami i jakos nigdy nie mieli problemu z klocem ghuli...
corowej piechoty nawet nie masz co porównywać do elity Tk(w dodatku z kingiem...) lub GG, uszatek...

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Policz ile ghouli będzie za koszt 30 LSG. Potem porzucaj koścmi i powiedz jak poszło.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Andrzej pisze:Policz ile ghouli będzie za koszt 30 LSG. Potem porzucaj koścmi i powiedz jak poszło.
Dokładnie :) Patrząc punktowo - 45 ghuli ( 360 pkt ) sieka 30 LSG ( 360 pkt ) jak masło.

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

mi jednak LSG sprawdzaja sie przeciwko ghulom ;)

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Spoko. Ponoć niektórym sprawdzają się też SH :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

ja czasem wystawiam SH i potem się głowie co z nimi zrobic..... :D

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Zawsze można użyć ich jako odginaczki. Ewentualnie, jak zamówisz sobie jakieś jedzenie podczas bitwy, ich lance świetnie nadają się na wykałaczki.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Szwentas
Masakrator
Posty: 2200
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Szwentas »

Też gram na 35 lsg i jakoś z gulami sobie radzą... nie mowie że rzuce sie na 50 guli i wygram ale akurat wl na siekanie guli troche szkoda i totalnie sie nieopyla więc lsg nadają sie idealnie. rozumiem że ty gule zdejmujesz...inaczej... może jak nikt nie patrzy:D
Obrazek

mifa40
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: wieliczka

Post autor: mifa40 »

Rabsp pisze:LSG lupnia od ghuli :D??? chyba gramy w rózne gry ;)
moja kazda rozpiska zawiera ~30 LSG z flamingami i jakos nigdy nie mieli problemu z klocem ghuli...
corowej piechoty nawet nie masz co porównywać do elity Tk(w dodatku z kingiem...) lub GG, uszatek...
co to są flamingi?

ODPOWIEDZ