Temat zbiorczy

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

Zablokowany
Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Temat zbiorczy

Post autor: cahir »

Hejka, to mój pierwszy post na forum, więc witam wszstkich.
Zaczynam swoją przygodę z dwarfami i jak na razie powstalo mi takie coś (znaczy się rozpiska ;))
HEROES
THANE 55pts
gromril armour 8
shield 2
rune of resistance 25
rune of might 25
TOTAL: 115

DRAGON SLAYER 65pts
additional weapon 4
rune of the Alaric the Mad 50
TOTAL: 119

CORE
20 WARRIORS 140pts
heavy armour 20
shield 20
Veteran 10
Musican 5
Standard Bearer 10
Master rune of Groth One-Eye 60
TOTAL: 265

15 CROSSBOWMEN 180
shield 15
Veteran 10
TOTAL: 205

15 THUNDERERS 210
shield 15
Veteran 10
Standard Bearer 10
Rune of Kadrin 50
TOTAL: 295

SPECIAL
CANNON 100
Rune of Accuracy 25
TOTAL: 125

RARE
ORGAN GUN 125
Rune of Penetrating 25
TOTAL: 150

TOTAL ARMY COST: 1274 pts
____________________________________________

W związku z tym mam parę pytań:
1. Czy sztandarowy w oddziale może nosić np Rune of Kadrin, czy jest to przypisane tylko bohaterom?
2. Czy lepiej wystawic 20 thunderersow zamiast 15 kuszników? Modele nie są jeszcze sklejone.
3. Może podacie jakieś inne propozycje run? Miło by było. ;]
4. Czy mogę wystawić 8 górników w oddziale? W army booku jest napisane: unit size 10-20, ale wolę się upewnić. ;)

Byłbym zapomniał: w najbliższym czasie zamierzam nabyć jedynie Runelorda, bez zmian (oprocz thunderers zamiast crossbowmen), więc proszę się powstrzymać od listy zakupów. ;D
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Romendakil
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Romendakil »

Po pierwsze korzystasz ze starego podręcznika, chyba, że tak ma być wtedy w porządku.
Po drugie runa Kadrin może być zapisana na sztandarze jeśli mieści się w limicie dostępnym danej jednostce. W podręczniku z którego korzystasz były to jednostki Hammerów, Longbeardów i Ironbreakersów i oczywiscie sztandar armii.

Po trzecie jeśli jednostka ma podany unit size to na etapie tworzenia rozpiski nie możesz tego przekroczyć czyli jednostka górników nie może mieć 8 modeli.

Jeśli chodzi o strzelców czy kuszników ja osobiście wolałem strzelców ze względu na zasadę move and fire, niemniej dużo zależy od zastosowania.

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

I jeszcze po czwarte... popatrz wokół po tematach na forum krasi. Niepotrzebnie spamujesz tworząc kolejny taki sam temat. Pytania możesz zadać w "pytaniach krótkobrodego", a rozpiskę pokazać w dziale "nasze dzieła i starania".

I jak już powiedziane zostało - grasz na 6ed. AB (ponadto masz i tak parę błędów - organki orunowane, sztandary jednostek z sekcji core, działo z rune of accuracy itd.). Zastanów się czy właśnie o grę w tą edycję Ci chodzi, skoro aktualnie mamy 7ed. AB (no i jest już 8ed. samego WFB).
Ostatnio zmieniony 15 sie 2010, o 12:38 przez Mac, łącznie zmieniany 2 razy.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

RARE
ORGAN GUN 125
Rune of Penetrating 25
TOTAL: 150
WTF? :shock:
To chyba nawet nie szósta edycja.

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Varinastari pisze:
RARE
ORGAN GUN 125
Rune of Penetrating 25
TOTAL: 150
WTF? :shock:
To chyba nawet nie szósta edycja.
Na necie jest łatwy do znalezienia ten do 6ed ab. Pewnie jakaś fully modified by przemo edition ^^

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

no jak ja ściągnąłem sobie podręcznik z którego korzysta kolega to miał niebieską okładkę xD
więc pewnie jakaś 5 ed. ;)
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

między innymi o to mi chodziło. Podręcznik mam od kolegi znajomego, który "podobno" się zna. Jak widać nie i będę musiał kupić jutro AB. Dzięki ;]
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Podeślijcie mi link do tego booka z 5 edycji:)
Jak ktoś ma taki sprzedać to pewnie kupie;)

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Rakso proszę o ucięcie tego tematu, nie zaśmiecajmy forum. [-o<
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

jakby to była 5 edycja to takie organki kosztowąłyby 90 pts.
kolega uzywa AB do 6 edycji. w dodatku używa go błędnie.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Cahir - jak już zauważyli inni są odpowiednie tematy w których piszemy swoje rozpiski, pytamy o porady. Nie ma potrzeby zakładania nowych. Rozejrzyj się po podforum krasnoludzkim, poczytaj nieco.

Na razie zakładam kłódeczke tutaj, jak bede miał więcej czasu to uporządkuje.
Obrazek

Zablokowany